Hlas kukačky

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 4.6669
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Hlas kukačky

Grety
dnes

Pěkná kniha, v mnohých aspektech máme teď život lehčí. Dnes, už by jen málokdo strkal hlavu po chomoutu, aby nepřišel do hanby. Nehledě na dostupnost antikoncepce. Skoro se člověku zdá, že to už ani není pravda.

Jana283
18. listopadu

Ženské čtení se všemi jeho atributy neurážející vkus. Přečetla jsem s chutí a dozvěděla se i několik pro mne nových historických informací.

kiraa
15. listopadu

Jedna z nej knížek pro letošní rok. Děj, který je zasazen do první poloviny minulého století. Období mezi válkami a v čase Protektorátu. Ženy jedné rodiny. Edita, Irma, Kristýna i Magda. Jejich osudy jsou ovlivněny postavením žen té doby, kdy bylo téměř nemyslitelné, aby děti přicházely na svět jinak než ve svazku manželském. Děti chtěné, i nechtěné, sňatky z rozumu, despotické protějšky, pády až na samotné dno a v závěru, kdo je vlastně komu kým. I matka “Kukačka”. Na první pohled nepochopitelný, na druhý už s jistým “ale”. Nic není černý ani bílý. Už od prvních stránek jsem věděla, že jsem nešlápla vedle. Ale, že to bude až taková nádhera, která se doslova zaryje pod kůži, tak to tedy ani náhodou.

evajs.evajsek
06. listopadu

Zajímavý příběh rodinných vztahů na pozadí událostí dvou světových válek. Paní Körnerová umí tyto příběhy vyprávět. Přečteno na jeden zátah. Doporučuji

nicole1990

(+ SPOILER) Skvělá knížka Irma byla moc silná žena. Měla můj obdiv. Bylo mi líto Kristynky a Peti nechápu jak může matka odložit své dítě. Ještě, že měli Magda a Irma mateřské city narozdil od Edity a děti se ujali.

Inka063

Skvělé dílko! Propracované. Reálný námět perfektně zpracovaný. Úžasné vyprávění, trochu podobné p. Mornštajnové (hlavně v románu Hana), ale snad ještě vytříbenější jazyk.Tajemství odhalené na závěr mi vyrazilo dech stejně tak jako vše, co musely hrdinky překonat a vydržet. Oceňuji i připomenutí historických faktů poznámkami.
Ještě by mě zajímalo, jak dál žila Edita.
A nesmím zapomenout na zdařilý název a obálku: pírka (kukačky?) okolo trnové koruny? Symbol mučednictví a utrpení? Symbol židovského krále? Vše sem zapadá.
Mé první seznámení s autorkou a hned jdu objednávat její další knihy.

amanek

Moje druhá kniha od této spisovatelky a řadím si ji mezi oblíbené.

Jabkovžupanu

Velmi čtivě napsáno. Obecně knihy této autorky zasazené do první poloviny 20. stol. jsou dle mého názoru vůbec jejími nejlepšími kousky.

Vesnický román
Vesnický román
S hlavou v oblacích (pejru)
S hlavou v oblacích (pejru)
Deník citového vyděrače
Deník citového vyděrače