Hlas kukačky

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/big_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 4.61506

Kniha Hlas kukačky

Safrika
předevčírem

Na ctyri hvezdy tomu chybel zbytek - Edita. Jinak se to cetlo rychle, pribeh byl poutavy, Josef byl neuveritelny zm.d, ale tak aspon ji nemlatil. No, ted zase radeji neco nenarocneho a usmevneho

bigben

Kniha přečtená kvůli čtenářské výzvě - nelituji, četla se rychle a děj ubíhal. Jen si myslím, že s tímhle příběhem si šlo víc vyhrát...co mi přišlo navíc - byly historické vsuvky. Líbilo by se mi, kdyby radši bylo v kontextu příběhu popsáno, jak se válka dotýkala všech zúčastněných. Ale určitě si dám ještě další knihu této autorky.

VladiKlaisner

První kniha od této autorky, četla se jedním dechem. Začátek byl pro mne asi nejzajímavější, dějová linie obou válečných období s trochu otevřeným koncem. Romantika se opakovala se stejným tématem, a to mi asi vadilo nejvíc - trochu mi to připomínalo "Sňatky z rozumu". Příběh by se určitě dal více rozvinout, necelých 300str. mi připadá málo.

luciekla

(+ SPOILER) Priznam se, ze jsem od knihy cekala uplne neco jineho a jine casove obdobi (proposed tady i na knize byl celkem strohy, ale zaujalo me to tajemstvi, takze jsem si knihu jist pred nejakou dobou koupila. Ted na ni konecne v ramci vyzvy doslo a vtahla me tak, ze jsem ji precetla na jeden zatah a skoro bych rekla, ze se mi libila o trosicku vic nez Hermankove udoli. Tajemstvi jako takove mi neprislo zas az tak sokujici - myslela jsem si, ze tam bude jeste neco jineho, no a taky mi chybelo neco z Editina pozdejsiho zivota, proto nakonec davam 4 hvezdicky misto 5, ale knihu urcite doporucuji.

knihovniceS

Hlas kukačky
Krásný román, i když moc smutný. To bylo silné čtení. Autorka nás opět vrací do historie prolínáním časových rovin, tentokrát příběh začíná na začátku 20. století a pokračuje v dobách válečných až do druhé poloviny 20. století. Je to vlastně historie žen jednoho rodu – matky Irmy, kuchařky Hedy a Irminy dcery Evy - Edity . Poznáváme složité rodinné vztahy, dívka se musela občas vdát i bez lásky, aby se vyřešila nepříjemná rodinná situace ... Eva otce Josefa nenáviděla a Josef nenáviděl ji. Irma se mu nedokázala vzepřít, porodila mu další vlastní dceru Magdu, ale ani ta Josefovi „nebyla vhod“, chtěl syna ... Eva utekla z domova, změnila si jméno na Edita. Našla si místo jako kantýnská na stavbě. Dostala se do podobného problému jako její matka. Otěhotněla, otec dítěte si ji nevzal. To bylo v době, kdy ze Sudet byli vykazování Češi a šli v bídných podmínkách také místy, kde pracovala už těhotná Edita. Edita byla v kantýně svědkem porodu a smrti rodičky ...
Edita ze stavby odešla, skrývala se, porodila syna, kterého si vzala její sestra Magda.
Koncem války Edita opět otěhotněla, a když přišel čas porodila u své matky, ale utekla od nich a novorozenou holčičku tam nechala... Další děj už prozrazovat nebudu
Opravdu silný příběh, dávám 5 hvězd a doporučuji.

kollorka

Má druhá knížka od této autorky a musím říct ,že už patří k mým oblíbeným spisovatelům. Příběhy jsou krásně napsané a prostě lidské. Těším se na další knížku.

Aneleh

Drsný příběh na pozadí 1. a 2. světové války ukazuje, co vše museli ženy vydržet a jak těžký život měly, jak silné dokáží být. Je to moje první setkání s touto spisovatelkou, které mě příjemně překvapilo. Mám ráda příběhy inspirované skutečnými událostmi, navíc tento je velmi čtivě vyprávěn. Podrobně se seznamujeme se životem všech postav, poznáváme jejich charakteristiku a pohnutky jejich jednání, takže postupně vše vygraduje do smířlivého konce. Sice bych vynechala silně vytištěné odstavce o tehdejší politické situaci, které působily ve vyprávění o osudech žen spíše rušivě, ale celkově se kniha nedá odložit a přináší neuvěřitelný čtenářský zážitek. Zařazení do románů pro ženy? Ne, tuto knihu by si měli přečíst i všichni muži!

Havrnka

Moje první kniha od paní Kornerové a moc se mi líbila. Velmi poutavý příběh rodiny, který se odehrává na pozadí nelehkého období našich dějin. Všem doporučuji k přečtení.