Hlas kukačky

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/363274/hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 4.7130
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Hlas kukačky

Monika164

Velice krásná a emotivní kniha......mohu jen a jen doporučit....

adriane9

Jak je už v komentáři pode mnou zmíněno, historická fakta zde působila jako nezáživné vsuvky absolutně nepropojené s příběhem. Chápu, že autorka chtěla tuto dobu více připomenout, víc než jen hlavním příběhem, ale bez toho by kniha byla dokonalá a to bez debat. V první části mě Irma štvala svým přístupem a Editu jsem prozměnu milovala. Jak ale kniha postupuje přesně toto se otočilo. Edita se mi ztratila ve smutku a lítosti a Irma stoupla na místo vítězů. Velmi bolavá a přitom krásná ženská kniha, plná toho, co chápeme jen my..

pinussilv

Příběh mě oslovil, působil pravdivě. Lidská dramata, která se skutečně odehrávají. Jediné, co mi poněkud vadilo, byly vsazené texty popisující historické události způsobem, jako by byly vytrženy z učebnice dějepisu. Čistý nezáživný výpis faktů. Chyběla mi provázanost větší provázanost událostí s jednotlivými postavami a jejich pocity. Osudové události jakoby tvořily jen nehybnou kulisu. Proto o hvězdičku méně.

krtecek_1

Linka Edity pro mě nebyla až tak čtivá, ovšem s Irmou se vše otočilo o 180 stupňů. Patří jí můj obdiv. Těžký život, ze kterého se nesesypala, ale postavila se mu rázně čelem. Pěkná kniha, ale od autorky mi více "sedí" příběhy odehrávající se v minulých stoletích :).

Toňula

Knihu jsem si nedávno koupila, protože mám ráda autorčiny knihy, ať historické nebo současné příběhy. Rozhodně nelituji - osudy několika žen jedné rodiny poznamenané nejen dobou, ale i vlastním dětstvím, které ovlivnilo jejich pozdější vztah k mužů i ostatním lidem, ne každá se dokázala se stíny minulosti vyrovnat, ale na příběhu Irmy můžeme vidět, že se lze vnitřně s osudem poprat a vyjít vítězně, s čistým štítem a bohužel i za cenu obětování se vlastního pohodlí, přesto s pocitem zadostiučinění a štěstí.

RADOST

Seznamte se s životem českých žen v minulém století. Vůbec nebyl jednoduchý! Řídil se vžitými společenskými pravidly a byl nepříznivě ovlivňován i hroznými historickými událostmi. Velmi oceňuji, jak čtivě a poutavě se autorce podařilo toto vše sdělit. Kniha se mi velmi líbila.

Arsi

Krásně napsaná kniha. Autorka opět nezklamala. Trochu smutná, ale čtivá. Kniha je nabitá emocemi, moc dobře se čte.

alnahu

Působivě napsaný román ze života o komplikovaných rodinných vztazích v nelehké době.Kniha je rozdělena na dvě části -na Editu a druhá na její matku Irmu,obě se staly matkami a vytrpěli si své.Postupně v knize odhalujeme jejich tajemství.Kniha plná emocí,která na mě velmi zapůsobila.