Heřmánkové údolí přehled

Heřmánkové údolí
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117365/bmid_hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 5 3737 3737

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Heřmánkové údolí. Přihlašte se a napište ho.

5holek
19.06.2024 5 z 5

Hluboce se skláním před příběhem ženy, která dokázala ustát tak těžký životní úděl s neuvěřitelnou silou a bez nářků, a nikdy se neodchýlila od prosté lidskosti. Obdivuji tu jistotu, s jakou vždycky věděla, co je správné, bez dlouhého přemýšlení.
O takových lidech se kdysi říkalo, že jsou solí téhle země, myslím, že lépe to vyjádřit neumím.

majc
19.06.2024 5 z 5

To se tak dobře četlo, dej ubíhal jedna báseň.
A byl zajímavý! Moc mě čtení bavilo, chvílemi jsem byla napjatá, chvílemi smutná a jindy se jen usmívala.
Moc hezky odvyprávěn jeden těžký ale za to krásný životní příběh.

Najednou mi spousta mých problémů přijde tak malicherná.

Villon
13.06.2024 5 z 5

Tahle kniha vás přikurtuje do křesla a všechny vaše starosti, související s malichernostmi jako například že je rozbitá myčka, případně sušička a na účtu máte tak akorát na inkaso a na splátku na hypotéky, tak ty jsou vám na míle vzdáleny. Protože co prožila a se vztyčenou hlavou přežila hlavní hrdinka knihy Anna, k tomu dokázala vychovat a postavit do života děti a nesklonit hlavu před ničím a před nikým....Nechtěla bych žít její život, ale pokud byla nějaká takováto postava jako předloha ke knize, tak se před skláním s hlubokou úctou. Já bych padla před první větší překážkou a čert vem, co by po mě zbylo. ..

všechny komentáře

Související novinky (5)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Heřmánkové údolí v seznamech

v Přečtených5 440x