Heřmánkové údolí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117365/big_hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 4.62318
Nahrávám...

Komentáře (727)

Kniha Heřmánkové údolí

stju
dnes

Anna, s životem limitovaným nemocí v úvodu a v závěru příběhu a Anuška ve vzpomínkách, ve mně vzbuzuje stejný pocit - obdivuhodně silná, soběstačná, mateřská, obětavá, racionální, ale i navzdory osudu optimistická - taková dokázala být celý život. Ve výčtu vlastností, které mně na ní učarovaly bych mohla pokračovat, ale hlavně bych si přála dokázat to, co ona - přijmout vlastní konečnost a hlavně ten pocit smíření předat, stejně jako Anna, svým nejbližším.

StihOMam
09. ledna

Smutek nikdo z nas v zivote nechceme. Podvedome ho odmitame. Netesi nas. Ale jakmile se ocitne na strankach knihy, dame mu klidne pet hvezdicek! Stava se totiz kriteriem hodnoceni a my nevahame uznat vyhercem nekoho, kdo vubec netusil, ze chvili souperil s nasim zivotem.
Nekdy vsak ani slova nedokazou obsahnout fascinaci ze smutku, ktery vsakujeme vlastni kuzi v podobe smutnych slz. Nestaci ani 5 hvezd. Protoze my vime, ze je v tom vic.


sknihouvbatohu
09. ledna

“Kolem je tolik dobrých duší.”

První slza mi z koutku stekla už na začátku, kdy vás kniha seznamuje s hlavní hrdinkou. Zkušenost jako ona by nemělo mít žádné dítě.
Osud Anny, která zažila druhou světovou válku, cestování vlakem do dalekých Čech k neznámým příbuzným, vypočítávé provdání a vyvlastnění majetku komunisty, mě nenechalo chladnou. Často jsem si do ní projektovala svoji prababičku a babičku a o to víc mě její rány osudu zasáhly.

Kniha je velmi hezky napsaná a čte se prakticky sama. Nutí vás zamyslet se nad sebou, nad vlastními stížnosti, nad svým egem, nad osudem, nad přístupem k životu a ostatním lidem.
Tento příběh dobroty duše jedné ohromné ženy je ukázkou toho, jak obohacující a krásná je naše literatura.

“Neodsuzuj nikoho pro jeho chování, nevíš, co právě on prožívá.”

Heřmánkové údolí řadím do top 15 knih, co jsem četla.

klokan.1905
09. ledna

Heřmánkové údolí...
Má první kniha od Hany Marie Körnerové... A hned trefa do černého!! Někdy je prostě pět hvězdiček málo... Toto je jeden z těchto případů... Román, který je označen jako čtení pro ženy... No, jsem chlap a čtení jsem si neskutečně užíval... Pánové, nemusíte se ničeho obávat, není to žádná červená knihovna... ;-)
Příběh sedmnáctileté Anny, kterou repatriují z Ruska do poválečného Československa... Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat... Více neprozradím, prostě si knihu přečtěte, opravdu to stojí za to... Jediné, čeho mi bylo líto, byl počet stran, kterých má kniha pouhých 256... :-(
Neuvěřitelně čtivá knížka... Hluboká poklona autorce... Možná by bylo pěkné i filmové zpracování...

jitkalata
09. ledna

Knihu jsem přečetla jedním dechem !

MonicElli
08. ledna

Pěkně psané, rychle přečteno. Řadím mezi "oddechovou" literaturu.

jes09
08. ledna

Opět nádherný příběh, který chytne od samého začátku a nepustí až do konce.

mataj
07. ledna

Jednoznačně 5 hvězdiček. Příběh o mladičké Anně, která i přes nepřízeň osudu nepropadá beznaději. Díky své síle, odvaze a obětavosti zvládne těžké období v životě a získá přátelství a štěstí.

1 ...