Heřmánkové údolí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117365/big_hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 4.63121
Nahrávám...

Komentáře (916)

Kniha Heřmánkové údolí

katpas76
dnes

Knihu jsem přečetla do čtenářské výzvy. Byla velmi čtivá, i když plná překlepů, což bylo lehce rušivé. Podle anotace jde o skutečný příběh, čemuž se mi skoro nechce věřit. Z hlavní hrdinky dělá množství překonaných problémů až nadpozemsky odvážnou a silnou ženu která zvládla mnohdy s nadbytečnou energií i to, co se zdá nezvládnutelné. Pokud je příběh ve všech směrech autentický, klobouk dolů před Annou. Pokud si ho autorka mírně přibarvila, lze to pochopit, protože z knihy tím udělala dílo, které nelze odložit protože osud Anny musíte dočíst do konce. Od autorky to byla první kniha, kterou jsem četla. Děkuji za zážitek. Rozhodně si přečtu něco dalšího.

Lucka_čte
včera

Po přečtení tohoto příběhu si uvědomíte, že v dnešní době máme vše a častokrát jsme nespokojení kvůli naprostým banalitám. Je až naprosto neuvěřitelné, v jakých podmínkách žila generace našich babiček po válce. Kniha je velmi čtivá, bez hluchých míst. Jsem ráda, že jsem ji objevila díky čtenářské výzvě a rozhodně doporučuji.


BáraLind.
včera

Pokoru a umění vděčnosti hlavní hrdinky bych chtěla mít. Vůbec by mi nevadilo, kdyby zrovna tato kniha byla dvakrát tak delší a některá období nebo situace byly více rozepsány. Na druhou stranu chápu, že pokud se to zakládá na skutečném příběhu, tak by to musela být o tom více fabulace. Více takových knih.

sona8864
27. května

Nie je od veci si občas pripomenúť ako žili naše staré mamy a mamy. Hlavná hrdinka Anna to mala podobné ako moja babička, ktorá porodila moju mamu v 18tich a potom mala za sebou ešte dve ďalšie deti a potom ešte jedno. Tiež nemala veľa pomoci, s dedkom boli obaja velmi mladí, polosiroty zo skromnych pomerov. Pri čítaní románu som často na ňu myslela a tiež na mamu v akom prostredí asi po vojne vyrastala. Mnoho vecí a postojov ľudí tejto generácie je potom človeku pochopiteľnejších. Moja babička si po presťahovaní rodiny do mesta urobila školu, stala sa zdravotnou sestrou, pracovala na chirurgii a bola na svoju prácu veľmi hrdá. V puberte som u nej našla knihu "Antikoncepčná pilulka" a dostala som vysvetlenie, že to je vynikajúca vec, lebo ženy už môžu mať už len toľko detí, koľko chcú a vládzu... Román sa číta dobre, jedným dychom, aj keď niektoré motívy mohli byť trocha prepracovanejšie. V každom prípade je to zaujímavé svedectvo doby a života po vojne, vhodné aj ako čítanie pre mladšie ročníky.

marketa1860
23. května

Nádherná knížka, plná síly a naděje. Příběh dívky, která se v poválečném období vrací do Čech, na pokyn příbuzných se vdá a začíná žít "nový" život. Jenom její vnitřní síla, odhodlání a snad vděčnost za šanci, kterou dostala, ji vede stále kupředu. Překrásným jazykem je popisován těžký život v době bídy, strachu, hladu a beznaděje.
Jak píše -javirgo- audiokniha s přednesem Simony Postlerové se mi tak moc nelíbila, že jsem knihu na rok odložila a teprve teď ji přečetla v knižní podobě.

javirgo
18. května

Protože toho mám v současné době na čtení víc než stíhám přečíst, zvolila jsem v tomto případě audioknihu a udělala jsem chybu. Příběh by byl hezký, ale způsob čtení se mě vůbec nelíbil a zkazil mě zážitek. Kdybych hodnotila knihu podle přednesu Simony Postlerové, tak by to bylo maximálně na jednu hvězdičku a to si kniha rozhodně nezaslouží.

Micandy
18. května

Velmi silný příběh, který i po delší době ve mě bude žít. Měla jsem obavy ,zda nebude moc depresivní a nebyl. Přes všechno zlé a těžké se Anna probojovala a byla silnější ženou. Člověk si uvědomí v knize životní hodnoty a malichernosti ,kterými si zbytečně komplikuje život. Anna byla pro mě hrdinka a žena se
zlatým srdcem na dlani. Knihu doporučuji a určitě má v mé knihovně navždy místo.

PavlaA
15. května

Tohle bylo tak úžasné čtení. Moc jsem si příběh užila.

1 ...