Heřmánkové údolí

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117365/hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 4.71110
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Heřmánkové údolí

Kačaba79

Krásný příběh, který povzbudí a upozorní že vlastně nežiji vůbec špatně a vše jde překonat.

mekkinka

Kniha se mi moc líbila, měla jsem ji přečtenou za tři dny. Ano, je pravda, že něco bylo ,,přeslazené,, a něco přehnané, ale jako celek se mi to opravdu moc líbilo... Lidé mají různé osudy a životní zvraty, proč by se to stát nemohlo, i když je to chvílemi trochu i ,,neuvěřitelné,, ? Knihu bych určitě k přečtení doporučila.

J&B

Přečteno jedním dechem, smutný, ale krásný příběh. Knihu doporučuji.

pajaroh

Jednou za čas mám chuť na něco nenáročného, ale toto doporučení se opravdu nepovedlo. Styl autorky je velmi jednoduchý (tak střední škola, rozvitá souvětí by jeden pohledal), příběh chvílemi zajímavý, ale většinou povrchní, a ty ploché postavy typu paní dokonalá a pan špatný - především hlavní superhrdinka je kombinací Matky Terezy, Jamese Bonda, Johanky z Arku a Mirka Dušína... A závěr se "sekerou" a později s "panem dokonalým" mě už jenom rozesmál.

kudrdlinka

Ke knize jsem se vrátila po několika letech a tentokrát jako audio. Zapůsobila na ně snad ještě víc. Co všechno dokázala Anna překonat a zvládnout v tak mladém věku je obdivuhodné. Určitě takových žen bylo a je více, ale s touto se paní Körnerová setkala a její příběh krásně sepsala.
Obdivovala jsem nejen hlavní hrdinku, ale o ochotu ostatních lidí v těžkých dobách podat pomocnou ruku, i když sami na tom nebyli nejlépe.
Určitě je to kniha, kterou můžu doporučit.

pedobro

Kouzlo čtenářské výzvy spočívá v tom, že je možné objevit dosud nepoznané, co by nás třeba ani hledat nenapadlo. Heřmánkové údolí pro mě bylo přesně takovým objevem. Objevila jsem autorku, o níž jsem nic nevěděla a mohla se začíst do nádherného příběhu...

BobaKozu

Když si myslíte, že už nemůžete, přečtěte si tuto knihu a zjistíte, že se máte ještě dobře.

DAGISIKI

Moc hezká knížka,já i mamka jsme ji přečetly jedním dechem. Už se těším na další knihy od této autorky.