Heřmánkové údolí

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117365/hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 4.6631
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

anena
předevčírem

Zpočátku idyla, poté se ukáže, jak může být život těžký.

Terka.sturm
předevčírem

Přečteno za 1 den :)

Krisařka

Kniha mě okouzlila, příběh silné ženy, která žila pro své děti, v nejtěžších chvílích si nestěžovala a i když toho sama měla nad hlavu vždy pomohla druhým. Po přečtení si každý člověk musí vážit ještě víc toho co má.

Ba.Ru

Román pro ženy. Ze začátku jsem měla pocit, že půjde o román ve stylu červené knihovny, ale ukázal se daleko zajímavějším. Příběh je psaný jednoduše, přitom poutavě a během děje nabírá spád.

marcolka

Nádherný, dojemný příběh. Příběh o skutečném, všedním životě, jedné neskutečné a nevšední ženy. Ženy statečné a houževnaté, se srdcem na pravém místě, která se skvěle poprala s úskalími života a krutého režimu. Jsem nesmírně ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou a je mi ctí, že jsem si ji mohla přečíst. Moc se těším, až si přečtu další knihu od této autorky, pojednávající o běžném životě obyčejných lidí v dřívější republice.
Paní Körnerová, děkuji. Vy prostě umíte.

LéňaM

Jedním slovem
DOKONALÁ

VílaElvíra
27.12.2018

Dlouho jsem takovou knihu nečetla. A dlouho jsem takovou hledala. Začala jsem číst a nepřestala, dokud jsem se nedostala k poslední stránce. Strhující děj, který ani na jediné řádce nepolevuje. Silný příběh, úžasná kniha. Bojím se, že ji jen tak něco nepřekoná.

maja2712
13.12.2018

Krásná kniha o ženě, která si ve svém nelehkém životě vždy poradila. Držela se prostých zásad a nebála se poctivě pracovat. Hezky popsaný příběh odehrávající se těsně po válce, kdy autorka barvitě líčí život v pohraničí. Stojí za přečtení.

evask
12.12.2018

Velmi čtivé vypravování. Je skoro neuvěřitelné, jak Anna zvládla pečovat o mimina a přitom ještě neustále řešit další úkoly. Snad je musela nechávat i samotné, protože problémy přicházely nenadále. Takové zjednodušené. Ale možná právě proto má knížka rychlý spád.

Misha224
10.12.2018

Nemůžu jinak než hodnotit plným počtem. Kniha je velmi silná a určitě bude mít v mé knihovně své místo. Příběh, na který nezapomenu..

buturenka
07.12.2018

Na knihu mě upozornil p.Vlatimil Vondruška při své autogramiádě, přečtena za dva dny, mohu jen doporučit, velmi silná žena ta Anna

MajaHA
03.12.2018

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh...krásny príbeh ktorý zostane dlho v pamati.

Veroba
30.11.2018

Přečteno za pár dní.Nádherná emotivní kniha.

Allla9
28.11.2018

Knížka, která chytne za srdíčko.

MagdalenaSlaba
19.11.2018

Krásný román. Silný příběh o tom, jak se z mladé, nezkušené dívky zmítané nešťastným osudem stala silná žena. Je až neuvěřitelné, kolik toho člověk dokáže unést. Skutečně inspirativní.

MartinaF
16.11.2018

Myslela jsem, že Heřmánkové údolí bude odpočinkovou četbou, ale spletla jsem se. Je to příběh o tom, jak se z mladinké nesebejisté dívky stala silná a zkušená žena. Skvěle napsaný román. Už se koukám po další autorčině knize.

jittik
06.11.2018

"Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným"
Kniha mě naprosto uchvátila. Příběh ženy která nenáviděla němce a milovala své děti i muže (dokud...)
V každé době ale i ve všech lidech se snažila najít to nejlepší.
A i přes všechny zkoušky osudu si vydobyla své místo v nové zemi.

novotnajaanca
02.11.2018

První kniha, která by se dala srovnávat s Hanou. Hodně silný příběh.

knihovniceS
01.11.2018

Právě jsem dočetla a jsem toho plná. Silný příběh dívky - ženy Anny, který autorka napsala podle skutečnosti. Je neuvěřitelné, že to vše, co Anně osud připravil - vůbec se s ní nemazlil, zvládla. Smutné, napínavé a neuvěřitelné jak se po válce někde žilo. Žila jsem v té době a jsem ráda, že jsem byla v Praze a vyrůstala v zajištěné rodině.
Je to první román, který jsem od paní Körnerové četla a těším se na její další knihy.

aktijnov
30.10.2018

Přečteno jedním dechem. Silný příběh "obyčejného" člověka.

takana
29.10.2018

Kniha se mi líbila i když Pán hor byla lepší.

warca
28.10.2018

Knihu jsem si vybrala jako téma pro svou seminární práci do literárního semináře. Bála jsem se, jak se mi bude číst. Obvykle jsem spíš na YA knihy. Ale byla jsem skutečně mile překvepana! Příběh byl nádherný a silný. Anna může být inspirací pro nás všechny.

Pavlice126
26.10.2018

To se četlo jedním dechem.Za dva večery bych to přečetla, ale schválně jsem to po pár kapitolách odkládala na další den, abych fandila Anně co nejdéle, nechtěla jsem, aby vyprávění skončilo..

Radka1911
22.10.2018

Pro mne zatím nejlepší autorčina kniha. Přečteno jedním dechem a rozhodně doporučuji.

Stoklaska
19.10.2018

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Příběh je silný a dobře zprcovaný. Jen škoda, že nebyla větší část věnována i další části života Anny, určitě by to bylo zajímavé čtení.

kiraa
17.10.2018

Ufff ... tak to byl zase po nějaký době útok na city. Příběh je vystavěn na Anně, které osud naložil už jako malému díťěti. Opuštěný, nechtěný sirotek, trpěný jen ze soucitu.Hlavní děj je Anniným vyprávěním a vzpomínkami, které zasahují do poválečného Československa roku 1946, v té době sedmnáctileté Anny. Předem vybraný manžel, neustálé rození dětí a naprosto neskutečná dřina. Sepsáno neobyčejně přitažlivým způsobem. Způsobem, který se mi dostal pod kůži. Způsobem, kdy se po dočtení zvlnily listy. Způsobem, kdy mám najednou chuť se projít heřmánkovým polem.

Kamaela
13.10.2018

Příběh jednoho "obyčejného" života. Píši obyčejného, protože Anna nevymyslela žádný významný vynález, nezasáhla do dějin světa, ale pouze žila svůj život. Příběh o tom, že osud někdy dokáže pořádně naložit a tam kde by se leckdo hroutil, dokáže jiný jít dál s hlavou vztyčenou a vděčností. Kniha se dobře a rychle čte.

FishTailTea6
10.10.2018

V této knize je vystižen přesně ten důvod, proč obdivuji ženy, které žily v té době a v takových podmínkách jako Anna. Je až s podivem co se dalo a muselo stihnout a bez dnešních vymožeností jako je např. automatická pračka.
Příběh vystihuje a velice hezky popisuje víceméně krátké období jednoho života, a jak je možné se s tím životem porvat, vše ustát a nakonec se dožít hezkého stáří.

zbraslavanka
05.10.2018

Nádherná kniha, jedna z nejlepších od pí. Kornerové. Těžký život Anna prožívá s pokorou a naprostou lehkostí. Závěr knihy mě velmi dojal. Mohu všem jen doporučit kniha rozhodně stojí za přečtení.

Terošu
09.09.2018

Shodou okolností byl den po dočtení na české televizi poprvé uveden film Volyň, který mi dokreslil představu o událostech předcházejících ději v knize, jež se dotýkaly vzpomínek hlavní hrdinky. Film je tak drastický, že na chvíli zcela převážil silný dojem z knihy, ta ale přesto bude patřit k těm nezapomenutelným. Zpočátku mi vůbec nevyhovoval způsob vyprávění, který na mě působil zkratkovitě, postavy i děj se vyvíjeli zbrkle a vše důležité se dělo příliš náhle, ale postupně jsem pochopila, že kniha zaznamenává velmi dlouhé období, vystihuje všechny podstatné události a zároveň si vystačí s dvěstěpadesáti stranami. A to je nakonec věc, kterou oceňuji nejvíc. Ráda čtu autory, kteří dokáží napsat poutavý a hluboký příběh bez umělého natahování a sáhodlouhých popisů, ze kterých mívám dojem, že jedinou ambicí je co nejvyšší zisk z prodeje. V této knize je oproti tomu prostor jen pro kvalitní myšlenky a drama, které posouvá život hrdinky dopředu a minulost semletou rodícím se komunismem nechává nelítostně za sebou. Aničky přístup k životu je skutečně inspirativní. Po přečtení a zhlédnutí zmíněného filmu je mi líto, že slovo „sousedství“ může mít úplně jiný rozměr, který moje generace naštěstí dosud nepoznala.