Heřmánkové údolí

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokáz... celý text

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným.
Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117365/hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 4.6325
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (117)

Přidat komentář
Bablu
16. srpna

Krásná (audio)knížka, velmi zajímavý příběh a skvěle namluvená Simonou Postlerovou, doporučuji k poslechu.

Jessica007
13. srpna

Krásná kniha. Dnes jsem ji dočetla a je mi nějak smutno. Moc se mi líbila, hlavní hrdinka toho zvládla strašně moc a vůbec to neměla jednoduché. I tak si uměla najít na životě i to hezké.. Kniha se četla moc dobře, žádná "hluchá místa", jak už tu psal někdo v komentářích. Určitě doporučuji.

Tevik
07. srpna

Krásná kniha, velmi statečná a pilná žena.Obdivuhodné co vše zvládla.Přečteno jedním dechem

fruitbueno
05. srpna

Strhující příběh, který pro mě bohužel postrádal hlubší smysl.

Ronfi
02. srpna

Přečteno "jedním dechem". Neuvěřitelná vnitřní síla ženy. Doporučuji.

4xbabča
01. srpna

Krásná kniha s velkým životním příběhem hlavní hrdinky, silné a odvážné ženy. Kniha se hezky čte, mohu všem jen doporučit.

renataab
29. července

Knížku jsem přečetla během dvou dovolenkových dnů, trochu mě zklamal konec - vše se vyřeší během pár odstavců, ve kterých se shrne několik let dohromady. Škoda - velký potenciál zůstal nevyužit.

hzd
26. července

Knížku jsem přečetla během pár dnů. Je nádherná. Moc se mi líbila a všem jí vřele doporučuji. Šetřila jsem si jí na dovolenou a dobře jsem udělala. Navíc doba, ve které se kniha odehrávala, je pro mě neznámá.

Romžiry
10. července

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.

regulax
09. července

Přečteno jedním dechem......

Chytuš
09. července

Hrdinky paní Körnerové bývají velmi silné a statečné ženy. Nejinak je tomu i v Heřmánkovém údolí, navíc u Anny oceňuji i její životní optimismus a neskutečnou vitalitu. I v těch nejtěžších chvilkách dokázala cítit štěstí a radovat se z maličkostí v lidském životě, i když osud jí rozdal dost špatných karet...

Milena2017
02. července

Nádherná,krásně se čte :-) doporučuji

Renaat
21. června

Kniha mne rychle vtáhla do děje. Jsem ráda, že jsem si mohla zprostředkovaně přečíst, jak to byla těžká doba, když jsem v ní nežila. Hlavní hrdinku nehodnotím a půjčím si slova napsaná v knize: "Neodsuzuj chybujícího, nevíš, co trápí jeho duši." Děkuji za připomenutí těchto slov.

Jadla
15. června

Velká hrdinka, která na konci života může hýřit životní moudrostí. Jen si nejsem jistá, že je tak docela věrohodná, jak by si autorka nejspíš přála. Kniha se velmi dobře čte, nemá nudné pasáže, které by čtenář musel přeskakovat, aby se posunul v příběhu, řemeslně jistě chválihodné. Nejsem však přesvědčena o tom, že se to s tou hloubkou a opravdovostí povedlo.

petraso
08. června

Čtivá kniha, zajímavý příběh o těžkém osudu, ale asi nemám ráda takové ty velké hrdinky, co všechno zvládnou a se vším se poperou.

danče
04. června

Přečteno jedním dechem, krásná kniha která mi mimo jiné ukázala, jakými malichernostmi se někdy zabývám.

Košišta
02. června

Příjemný odskok od severské krimi. Podle toho, co se píše na konci knihy, jde o příběh se skutečným podkladem a o to hůř se chvílemi četl. Při představě, co všechno Anna zažila, co zažily její děti mi bylo úzko, především v době komunismu. Ale podtext zůstavá plný naděje a statečnosti i za cenu ztrát.

knihovnička007
15. května

Přečteno za 24hodin. Úžasná kniha. Postava Anny se mi hodně líbila-ta skromnost, ochota všem pomoci. Smutný, ale nádherný příběh jedné ženy, která se nezalekla před ničím. Byla to úžasná, silná žena. Nedovedu si představit přežít vše jako Anna. A navíc si nestěžovala, se vším spokojená, smířená. Do takového domu se museli přestěhovat a ona byla šťastná, že mají kde bydlet...
Devět dětí v takových podmínkách... Líbí se mi příběh i doba, do které spisovatelka příběh zasadila. Je to zase něco jiného, než o čem většinou tato spisovatelka píše.
Čekala jsem na ni v knihovně tři měsíce a měla jsem hned přečtenou, ale nelituji.
Knihy od této autorky miluji. Nejvíc se mi asi líbila Hodina po půlnoci, tak mám další oblíbenou knihu-tuto.
Určitě si ji ještě ráda někdy přečtu. Kdybych mohla, dám i více ***.

Isew
08. května

Tak nějak nevím, co si o tom příběhu mám myslet. Anna byla bezpochyby silná žena. Aby taky ne. Mít devět dětí, dva záměrné potraty, přežít bídu a ponížení a dožít se takového věku, to by nějaká sušinka asi nedala. Prožila si své, o tom žádná. Ale abych ji stavěla na piedestal? Nedokáži se do ní vcítit. Mít 21 let, pět dětí a manžela, který by plodil a plodil bez ohledu na to, že rodinu nedokáže zabezpečit? A nedokázat mu říct, že takhle ne? A u druhého manžela to samé? Pozitivní přístup? Nechat na sobě dříví štípat a vše přijímat s trpnou pokorou aniž by se člověk pokusil na svém osudu něco změnit? Nedokáže manželovi říct, že další porod už ne, místo toho si zase nechá udělat dítě, jde na potrat a ještě o tom manželovi neřekne. Aby ho asi uchránila. Ale před čím? Přece to není jen její zodpovědnost, ale i toho druhého. Ne, tahle "hrdinka" pro mě není hrdinka, ale někdo trpně přijímající rány osudu, které si svým přístupem k životu přivodila. Moje babička byla z Volyně. Přejeli zpátky do Čech po válce. Vyprávěla mi, jaké to na Volyni bylo, jaké to bylo tady v padesátých letech, jaké později. Dožila se 96 let a 4 měsíců. Přežila dvě své děti. Moje prababička 99 let a 6 měsíců. Nebyly zhýčkané, prací byly ošlehané a neměly lehký život, přesto se dokázaly ozvat, postavit se za sebe i za jiné a byly to opravdu silné osobnosti. To jsou pro mě hrdinky, ale Anna ne.
Kniha se čte pěkně, proto přidávám hvězdičku.

amysa
05. května

Jeden z mých knižních dluhů, ke kterému jsem po letech konečně propracovala a jak to tak většinou bývá... najednou se sama sebe ptám, proč jsem tak dlouho čekala a proč jsem po tak pěkné knížce nesáhla už dřív? Ale asi to tak mělo být, přivedla mě k ní vlastně náhoda... a možná i proto jsem si celý příběh tak hezky užila. Čtu ještě jinou knížku a její naprosto strohý a plochý styl mě od čtení doslova vyhnal.... To Heřmánkové údolí je z úplně jiného těsta... Doporučuji tento krásný a silný příběh, odehrávající se v těžkých dobách naší minulosti, rozhodně ochutnat a věřte, že autorčin barvitý styl a především velká dávka Aniččina pozitivního přístupu, vám nabídne mimořádný čtenářský zážitek.

Pavouček2
26. dubna

Nádherná knížka!!

Bohdana11
12. dubna

Jsem ráda že jsem si knihu přečetla, přiblížila mi tu dobu hned po válce,moc pěkný příběh

Šánka
05. dubna

Jsem moc ráda, že jsem se tentokrát v knihovně s těžkým srdcem vyhnula novinkám a vybrala pár knih na které jsem se již dlouho chystala.
Výborný český román o obyčejných lidech, jejich snech a tužbách, zachycuje nelehká poválečná léta a začátek nástupu komunistů v 50. letech. Postava Anny se mně moc líbila, líbil se mně její pragmatický přístup k životu její síla překonávat překážky, ne nad nimi fňukat, takové hrdinky mám ráda, ať už je děj zasazený do jakékoliv doby.
Román o tom, že v každé době lidé chtějí a dokážou žít svůj život, být šťastní, milovat a být milováni. Anně se to povedlo.

alka1609
03. dubna

Knihu jsem si poslechla jako audioknihu a musím říct, že toto byla má první kniha od této autorky a určtě ne poslední. Moc pěkně zpracované, můžu jen doporučit!

ally74
24. března

Nádherná kniha o životě. Po dočtení poslední věty se mi chtělo brečet, ale to asi nejsem sama :-). Příběh o obyčejných lidech a jejich těžkém životě po válce. Je neuvěřitelné, že někdo tohle všechno v životě zažil. Moc hezká kniha, jedna z nejlepších, co jsem četla.

hasmanka
20. března

Jak lehce se kniha četla, ačkoliv nešlo o jednoduchý životní příběh, mě udivilo. Nedala jsem ji z ruky a za dva krátké večery doslova slupla. Protože to byla první kniha od této autorky, myslím, že na další dojde.

ivulka15
05. března

Hezký příběh o nelehkém osudu.

Jája92
25. února

Má první kniha od autorky a určitě ne poslední, Velmi citlivě napsán příběh o Anně, která se dokázala poprat s osudem, i když ji život naskytl nejednu těžkou překážku.

Evišťátko
22. února

Mám ráda čím dál víc neobyčejné příběhy obyčejných lidí! A tahle knížka navíc mě opakovaně dojala.

Libkuci
21. února

Předesílám, že tuhle paní autorku mám jako jednu z nejoblíbenějších a tento titul jako jeden z jejích nejlepší. Tak nějak mimoděk mě připomíná starou knihu po mamince Anna a její lidé. O tom, jak ženy dovedou trpět a přitom se smát a těšit ze života a všem ještě dodávat odvahu a úsměv. Prostě nádherné čtení...Autor a jeho další knihy

Hana Marie Körnerová

Hana Marie Körnerová
česká, 1954

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených8x
v Přečtených445x
v Čtenářské výzvě30x
v Doporučených85x
v Knihotéce72x
v Chystám se číst290x
v Chci si koupit49x