Heřmánkové údolí

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117365/hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 4.71746
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Heřmánkové údolí

Vivetkav
včera

Krásná i když smutná ale příjemné melancholická kniha..četla se sama

Natálie740
předevčírem

Citlivý příběh velice silné a milující ženy Anny, která na své cestě životem našla nejednu překážku. Vidíme, že i v těch nejhorších časech se dobří lidé dokáží semknout a navzájem si pomoct. Heřmánkové údolí byla první kniha, kterou jsem si od autorky přečetla, ale určitě není poslední.

Ash@ja

Moc hezky napsaná kniha. Člověk si uvědomí, jak snadný máme dnes život..

Lily189

Krásná kniha, určitě nezůstanu jen u jedné knihy od této autorky. Příběh je citlivým vyprávěním o životě silné ženy, která se nikdy nehodlala vzdát. Nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. Určitě doporučuji.

radkanin

Krasna kniha. Tak mile, laskave vypraveni o leckdy nelehkem zivote. Cte se, ani clovek nevi jak a je skoro na konci. Pusobive napsane, vune hermanku je takrka hmatatelna. Pro potechu duse naprosto idealni.

Maciiik

Tak pestrý příběh, a přece plný šedi a stínů. Těžko mi z toho bylo. Máme se dneska moc dobře, kéž by nám to vydrželo ;)

Val

Sila , pokora a neuvěřitelná osobní statečnost ... To jsou devizy hlavní hrdinky této knihy.
Velmi čtivý příběh odehrávající se v těžkém poválečném období.
Kniha , kterou nelze jednoduše odložit. Při čtení hltáte stránky a doufáte, že na té další už bude líp ... Doporučuji .

terinka1153

Neskutečnej příběh.... Annin příběh byl stejně silnej jako ona sama.... Skvělá, silná, milující hrdinka, která ani v tej nejtěžší chvíli neopustila toho kdo zachránil ji. Doporučuji si to přečíst