Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117365/bmid_hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 5 3670 990

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

javirgo
18.05.2023

Protože toho mám v současné době na čtení víc než stíhám přečíst, zvolila jsem v tomto případě audioknihu a udělala jsem chybu. Příběh by byl hezký, ale způsob čtení se mě vůbec nelíbil a zkazil mě zážitek. Kdybych hodnotila knihu podle přednesu Simony Postlerové, tak by to bylo maximálně na jednu hvězdičku a to si kniha rozhodně nezaslouží.

Micandy
18.05.2023 5 z 5

Velmi silný příběh, který i po delší době ve mě bude žít. Měla jsem obavy ,zda nebude moc depresivní a nebyl. Přes všechno zlé a těžké se Anna probojovala a byla silnější ženou. Člověk si uvědomí v knize životní hodnoty a malichernosti ,kterými si zbytečně komplikuje život. Anna byla pro mě hrdinka a žena se
zlatým srdcem na dlani. Knihu doporučuji a určitě má v mé knihovně navždy místo.

PavlaA
15.05.2023 5 z 5

Tohle bylo tak úžasné čtení. Moc jsem si příběh užila.

kacapr
14.05.2023 5 z 5

Moje první kniha od autorky a jsem nadšená! Krásný, silný příběh plný naděje. Čte se rychle, s Annou jsem doslova dýchala.

LucieVero
14.05.2023 5 z 5

Tohle byla bomba, moc hezky se to četlo, ale nechtěla bych žít v té době. Anna to měla hodně těžké.

DanaKa81
12.05.2023 5 z 5

Název románu je takový nevinný, ale zdání klame. Životní příběh Anny se čte velice rychle a já se nestačila divit jejímu těžkému osudu a s jakou odvahou se mu postavila tváří v tvář. Moc doporučuji

slaska77
09.05.2023 4 z 5

Tento příběh, aspoň podle anotace, se skutečně stal. Česká autorka, jednoduchý styl vyprávění (jen náznak druhé časové roviny), příběh plný laskavosti, lidské síly a odhodlání přežít vše, co život člověku přinese.... to vše je zárukou skvělého čtenářského zážitku, i když konec mi přišel trochu moc uspěchaný. Jak moc do našich životů zasáhla zvůle, osud, těžká nemoc, jak moc můžeme ovlivnit sami? Přečtěte si, vzor českého ženského románu.

Téra
02.05.2023 3 z 5

Příběh to byl moc pěkný. Anna byla velmi statečná. To, co musela prožívat, je v dnešní době nepředstavitelné. A těch dětí! Ještě že se vše v dobré obrátilo.

kikikrat
01.05.2023 5 z 5

Čtu ráda české autory a často jsou to příběhy depresivní. Tato kniha byla příjemná změna, byla plná naděje, síly, obyčejného života, odhodlání vše zvládnout.. a že se toho dělo! V knize je zmíněno spoustu důležitých milníků, které je dobré si pamatovat. Annu jsem si oblíbila tak že bych pro ni dýchala. Knihu doporučuji z celého srdce. Je čtivá, zajímavá, dojemná a plná naděje a radosti.

Ophelie
28.04.2023 4 z 5

S Annou se osud tedy vůbec nemazlil, byla to neskutečně silná a statečná žena, obdivuhodné, jak si nikdy na nic nestěžovala, naopak, byla šťastná i za to málo. A těch dětí! Takovou plodnost by jí kdejaká dnes mohla závidět ;-) Teď vážně - je to opravdu moc hezká, čtivá knížka. Autorka má talent.

dr.romca
27.04.2023 5 z 5

Z vystrašené Anny se postupem let a událostí stává silná žena. Musí být silná kvůli dětem.
Zasahují sem i politické události 50. let. Ale jako asi většina žen, se zajímala o to, jak bude s dětmi žít, a ne jak se vyvíjí politická situace.

Lucie21352
26.04.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí jsem z půlky přečetla a z půlky vyslechla jako audioknihu. Musím přiznat, že knížka byla lepší (audioknihu četla Simona Postlerová a na můj vkus to četla monotónně a bez zájmu o příběh). Tato knížka byla má první od této autorky a už jsem zvědavá na další. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi silné příběhy z období 50. let 20. století.

misssicccka
20.04.2023 4 z 5

Pribeh silne zeny z drsneho prostredi. Neni to to nejlepsi od HMK, ale je to dobre cteni.

MirkaProk
16.04.2023 5 z 5

Nádherná kniha. Velmi čtivě napsáno. Je až neskutečné, jak jsou někteří lidé psychicky silní. Anna byla celý svůj život neuvěřitelně silná a obdivuji, jak vše zvládla. Doporučuji k přečtení.

bigben
15.04.2023 4 z 5

Drsný příběh hlavní hrdinky, nikdy se nevzdala a dokázala se se vším poprat...jenom ten počet dětí...

Ira13
11.04.2023 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha jednoduchým stylem, ale s moc smutným příběhem.
Ze začátku bych ji přirovnala také k Želary a pak i trochu k Šikmému kostelu.. Škoda, že nebylo popsáno více i o životě s druhým parnerem.

JarníBouře
11.04.2023 5 z 5

Krásný příběh z poválečných let. Heřmánkové údolí jsem si úplně živě představovala a mohlo tam být krásně, nebýt těžkého údělu hlavní hrdinky. U takových knih si vždy uvědomím, jak moc jsem vděčná, že žiji v této době a není si na co stěžovat, protože dříve se žilo obyčejnému člověku velmi těžko i když se tvrdě pracovalo...

monulka
08.04.2023 3 z 5

Ano, příběh krásný, velmi čtivý, heřmánek v létě voněl až sem. Anna milá a statečná hrdinka. Ale musím říct, že jsem četla lepší knihy. Že tuto jen založím a nevím, jestli něco zůstane.

Ivanka83
08.04.2023 5 z 5

Krásně pansané. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Annu jsem si oblíbila během pár stránek. A po Heřmánkovém údolí se bude stýskat i mně..

denib
05.04.2023 5 z 5

Nádherná, velmi dobře čtivá kniha. Obyčejný a zároveň silný příběh. Nevím, proč se mi nikdy nechtělo autorku zkusit, ale teď jsem ráda, že jsem to udělala a určitě sáhnu i po dalších knihách. Byla to ukázka síly, vůle a života přes veškeré těžkosti. Bylo to inspirativní. Až se trochu stydím, jak si občas kvůli některým věcem stýskám.