Hana Martinková

Hana Marie Körnerová pseudonym

česká, 1954

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 54 knih

Komentáře (33)

Přidat komentář
zoew
včera

Vyhovuje mi jednoduchý styl psaní, který podle mě dělá knihy této spisovatelky velmi čtivé.

Morana107
06.08.2020

Knihy od této autorky patří k úplné špičce tohoto druhu literatury, ví přesně, co chcete a to taky dostanete. Nejprve jsem se nechala zlákat Andělskou tváří, protože film se mi líbil vždy, ale jakmile vezmete do ruky knižní předlohu, tak se připravte, že vám vyrazí dech. Nesrovnatelné. Dále jsem sáhla po Pánu hor I. s tím, že si přečtu první díl a tím to skončí, ach jak jsem byla naivní, budete prostě chtít vědět, jak si povedou pokračovatelé rodu Edmonda de Braie se stejnou bouřlivou a temnou krví a studenýma pichlavýma očima jako on sám. I když přiznávám skutečný Pán hor byl jen jeden.
Už se nemůžu dočkat knihy Znamení jednorožce, jsem si jistá, že mě opět nezklame. Nemám nejmenší výhrady, naprosto úžasné, děkuji autorce za její velký talent.

EvikU.
22.05.2020

První knihu od této autorky jsem četla Stanice odložených lásek a Pozlacená klec. Knihy se mi moc líbily, ale nějak jsem si ještě neuvědomovala autorku. Prostě knihy fajn, další knihy jsem nesháněla. Pak se mi ale dostala do rukou série Císařská vyhlídka a byla jsem nadšená. Věděla jsem, že když uvidím další knihu od této autorky půjdu do toho. Ale až po přečtení Heřmánkového údolí to byla trvalá láska ke knihám od Hany Marie Körnerové. Hlas kukačky už byla jen sázka na jistotu. Moc moc všem doporučuji tuto skvělou českou autorku a já mám ještě co dělat, abych si doplnila všechnu tvorbu od autorky do přečtených. Napsala jich už 54. Velká poklona a velké díky paní spisovatelko.

Zetuška
21.10.2019

S paní spisovatelkou Hanou Marií Körnerovou jsem měla možnost se setkat v rámci představení její nové knihy. Velmi mile mě překvapila svým přístupem, dozvěděla jsem se zajímavosti o jejich knihách, jak třeba dlouho vznikaly a co stálo za jejich příběhem, kde našla inspiraci. Proč ji zrovna oslovila Francie a tak tam často situuje děj svých knih.
Děkuji vám za skvělé knížky, nejvíce mě oslovují vaše historické romány i za podepsání knih. Ráda opět přijdu na nějakou případnou knižní besedu.
Přeji ať, se podaří dopsat další 2 knihy, které oznámila, že má v úmyslu ještě zpracovat a hlavně hodně zdravíčka, které ji v životě už hodně potrápilo - jak se svěřila.

TaLu
18.08.2019

Moje oblíbená autorka s léty zraje jako víno. Se slovy a krásnou češtinou to uměla vždy, ale přidává se postupně ten rozjezd na hlubinu.
Po přečtení Knihy Hlas kukačky opět žasnu nad hloubkou a silou člověka. Autorce opravdu děkuji a věřím, že nám dlouho bude svými slovy vracet víru a naději v lidství.

SweetbabyDi
31.03.2019

Od pani spisovatelky jsem četla první její novinku hlas kukačky. Jen tak si ležela mezi novinkami v knihkupectví, když jsem hledala a nevěděla co si přečíst, v ten moment mě najednou něco upoutalo. Hlas kukačky. Nádherný příběh, který se čte snadno a s otevřenou pusou. Tolik se mi líbil, že jsem začala hledat další knihy. Heřmánkové údolí už mi doporučovala kamarádka před mnoha lety a nikdy jsem se k ní nedostala. Až teď. Vše má svůj čas. To je jedna z knížek na které budu dlouho vzpomínat a musím říct, že jsem pyšná na to, že autorka je češka a že umí tak nádherně psát. Jdu si pro další knihu a už teď se na ni těším.

Briv
17.02.2018

První kniha jí vyšla roku 1992. Za 46 let napsala 26 knih.

Většina jejích knih se zabývá tím, jak obstát v nečekané nebo složité situaci, na kterou hrdinové příběhu nebyli výchovou či předchozím životem připraveni. Romány, které se odehrávají v historické kulise, jsou dobrodružné a napínavé. Knihy ze současnosti jsou skutečné příběhy s nezbytným minimem fabulace.

knihovnička007
04.10.2017

Všechny její knihy jsou naprosto úžasné. Na mne nejvíce zapůsobily dvě knihy-Hodina po půlnoci a Heřmánkové údolí, ale výběr je složitý, protože je to opravdová paní spisovatelka.
Jsem ráda, že mám možnost si její knihy půjčovat z knihovny a vnořit se do příběhů.

Smekám klobouk a těším se na další její literární počiny. :)

1