Koupit knihy

Hana Martinková

Hana Marie Körnerová pseudonym

česká, 1954

Nahrávám...

Brzy vyjde

Jelení vršek

Jelení vršek - Hana Martinková

Konec 16. století. Rodina malého českého šlechtice je kvůli dědickým a náboženským sporům rozdělena na dva nepřátelské tábory. Dospělí sourozenci se už dlouhá léta nestý... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 55 knih

Komentáře (35)

Jirinamac
28.12.2021

Paní autorku mám ráda. Nikam do médií se necpe a svou popularitu získává svou tvorbou. Myslím, že její Heřmánkové údolí dokáže posílit mnoho lidí a její historické knížky jsou zase příjemně odpočinkové.

Kočičáci
04.07.2021

První knihy, které jsem od autorky četla, byly Heřmánkové údolí a Hlas kukačky. Obě dvě si mě naprosto získaly. Na to, mě nadchla dvoudílná série o sestřičce Sylvii, jejíž děj se odehrává za "totáče" a oba příběhy nemají chybu.
Teď už jsem věděla, že autorka je záruka dobrého počteníčka, tak jsem se pustila do série Kočár do neznáma, která je posazena do období francouzské revoluce, ovšem protáhne nás celou Evropou. Ani si nevzpomínám, kdy naposledy jsem přečetla pět knih od jednoho autora po sobě a s opravdu velkým nadšením.
Naštěstí mě čeká ještě 46 nepřečtených knih, tak se mám alespoň na co těšit.
Kdo od autorky ještě nikdy nic nečetl- najde se vůbec někdo takový? - pokud ano, tak ráda doporučím všemi deseti.

zoew
21.01.2021

Vyhovuje mi jednoduchý styl psaní, který podle mě dělá knihy této spisovatelky velmi čtivé.

Morana107
06.08.2020

Knihy od této autorky patří k úplné špičce tohoto druhu literatury, ví přesně, co chcete a to taky dostanete. Nejprve jsem se nechala zlákat Andělskou tváří, protože film se mi líbil vždy, ale jakmile vezmete do ruky knižní předlohu, tak se připravte, že vám vyrazí dech. Nesrovnatelné. Dále jsem sáhla po Pánu hor I. s tím, že si přečtu první díl a tím to skončí, ach jak jsem byla naivní, budete prostě chtít vědět, jak si povedou pokračovatelé rodu Edmonda de Braie se stejnou bouřlivou a temnou krví a studenýma pichlavýma očima jako on sám. I když přiznávám skutečný Pán hor byl jen jeden.
Už se nemůžu dočkat knihy Znamení jednorožce, jsem si jistá, že mě opět nezklame. Nemám nejmenší výhrady, naprosto úžasné, děkuji autorce za její velký talent.

EvikU.
22.05.2020

První knihu od této autorky jsem četla Stanice odložených lásek a Pozlacená klec. Knihy se mi moc líbily, ale nějak jsem si ještě neuvědomovala autorku. Prostě knihy fajn, další knihy jsem nesháněla. Pak se mi ale dostala do rukou série Císařská vyhlídka a byla jsem nadšená. Věděla jsem, že když uvidím další knihu od této autorky půjdu do toho. Ale až po přečtení Heřmánkového údolí to byla trvalá láska ke knihám od Hany Marie Körnerové. Hlas kukačky už byla jen sázka na jistotu. Moc moc všem doporučuji tuto skvělou českou autorku a já mám ještě co dělat, abych si doplnila všechnu tvorbu od autorky do přečtených. Napsala jich už 54. Velká poklona a velké díky paní spisovatelko.

Zetuška
21.10.2019

S paní spisovatelkou Hanou Marií Körnerovou jsem měla možnost se setkat v rámci představení její nové knihy. Velmi mile mě překvapila svým přístupem, dozvěděla jsem se zajímavosti o jejich knihách, jak třeba dlouho vznikaly a co stálo za jejich příběhem, kde našla inspiraci. Proč ji zrovna oslovila Francie a tak tam často situuje děj svých knih.
Děkuji vám za skvělé knížky, nejvíce mě oslovují vaše historické romány i za podepsání knih. Ráda opět přijdu na nějakou případnou knižní besedu.
Přeji ať, se podaří dopsat další 2 knihy, které oznámila, že má v úmyslu ještě zpracovat a hlavně hodně zdravíčka, které ji v životě už hodně potrápilo - jak se svěřila.

TaLu
18.08.2019

Moje oblíbená autorka s léty zraje jako víno. Se slovy a krásnou češtinou to uměla vždy, ale přidává se postupně ten rozjezd na hlubinu.
Po přečtení Knihy Hlas kukačky opět žasnu nad hloubkou a silou člověka. Autorce opravdu děkuji a věřím, že nám dlouho bude svými slovy vracet víru a naději v lidství.

SweetbabyDi
31.03.2019

Od pani spisovatelky jsem četla první její novinku hlas kukačky. Jen tak si ležela mezi novinkami v knihkupectví, když jsem hledala a nevěděla co si přečíst, v ten moment mě najednou něco upoutalo. Hlas kukačky. Nádherný příběh, který se čte snadno a s otevřenou pusou. Tolik se mi líbil, že jsem začala hledat další knihy. Heřmánkové údolí už mi doporučovala kamarádka před mnoha lety a nikdy jsem se k ní nedostala. Až teď. Vše má svůj čas. To je jedna z knížek na které budu dlouho vzpomínat a musím říct, že jsem pyšná na to, že autorka je češka a že umí tak nádherně psát. Jdu si pro další knihu a už teď se na ni těším.

1