Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117365/bmid_hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 5 3670 990

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

LadyMichelle
02.10.2013 5 z 5

Krásná kniha, krásná ve svém jednoduchém a přesto poutavém příběhu

Danafantom
14.09.2013 5 z 5

Knížka mě naprosto dostala. Žen s těžkým osudem a silnou vůlí přežít je myslím si hodně, ale málokdy se o nich píše. Přitom jsou to hrdinky. Každý den se zvednout a jít dál. Také historické události v oblasti Sudet pro mě byly zajímavé. Dnešní doba je proti tomu limonáda.

1alena1
06.09.2013 5 z 5

Přestože měla hlavní hrdinka život velice, velice složitý a v různých obdobích velmi těžký, kniha celá působí laskavě a mile. Také jsem si prožila spoustu drsných momentů a našla jsem tam často paralelu se svými zkušenostmi. Proto musím potvrdit pravdivost, autentičnost situací a lidských charakterů, které kolem sebe měla hlavní postava, je to uvěřitelné, výborně napsané. Také si myslím, že je to nejlepší dílo spisovatelky (i když jsem všechny nečetla, tak z těch, které znám, určitě). Moc doporučuji.

VladkaBU
15.07.2013 5 z 5

Krásná knížka o ženě, ke které nebyl osud v dětství milý, ale postupně se z ní stala silná osobnost. Moc se mi líbila

Neri
26.05.2013 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší kniha autorky a vůbec jeden z nejkrásnějších a nejlidštějších příběhů, které jsem kdy četla. Přestože je příběh hlavní hrdinky Anny plný hrůz a trápení, celkově vyznívá celá kniha velmi pozitivně, díky obrovské vnitřní síle Anny, díky její schopnosti vidět ve všem a na každém to lepší, to dobré.

Marbulka
24.12.2012 4 z 5

Moc pěkné, příjemné čtení

simonabr
29.10.2012 5 z 5

Úžasná, čtivá a hluboká kniha a celý příběh od začátku až do konce, Anna to v životě neměla zrovna moc lehké, ale nikdy neztrácela víru a uměla na svém životě najít i to hezké, což někteří lidi bohužel neumí a vždycky vidí jen to "černé", což není pro život zrovna moc dobrý přístup, takže by si měli vzít příklad z Anny.

Lidka
17.09.2012 5 z 5

Knížce dávám plný počet bodů. A vážím si paní spisovatelky za to, jak knihu napsala. Ono období v němž se děj odehrává není příliš inspirativní pokud se nechcete dočíst jen o tom, jak strašné to tehdy bylo. A ono opravdu bylo: Ale i v této době žili lidé a nejde přece říct, že své životy chtěli jen promarnit a protrpět, ti lidé chtěli být i šťastní. A skloubit dohromady tragedii té doby s tím, aby hrdinové neprožívali jen děs a hrůzu, ale také byli spokojení a šťastní, tak jak po tom každičký člověk touží, tak to se spisovatelce podařilo skvěle.

Hřibče
27.08.2012 5 z 5

Kniha Heřmánkové údolí mě příjemně překvapila. Když jsem po knize sahala, tak jsem vůbec netušila, jaký zajímavý lidský příběh se přede mnou otevře. Ač to z anotace nevyplývá, tak román je zasazen do období po druhé světové válce, kdy se Československo "oklepávalo a stavělo na nohy" a na osudech obyčejných lidí mapuje vývoj ve společnosti po nástupu komunistů k moci. Zasazením děje do tohoto období si mě příběh získal, neboť mnoho románů o tomto období napsáno není. Celkově se mi kniha moc líbila, byla čtivá, děj měl spád a je inteligentně a barvitě napsaná.

modranka
08.08.2012 5 z 5

Nádherný príbeh zasadený do vojnového a povojnového obdobia. Veľmi mi to pripomenulo film "Zdivočelá země". Vôbec som nečakala, že dej knihy s takým poetickým názvom - Heřmánkové údolí - ukrýva tak skvelo napísaný príbeh.