Co neodvál ani čas

Životní příběhy tří žen se odehrávají na konci minulého století. Od nezralého tápání na přelomu šedesátých a sedmdesátých let až po věk, který přináší – když ne moudrost – tak alespoň nadhled. Laděna, Kamila a Ilona. Jsou každá jiná, jinak vnímají a prožívají lásku, manželství, mateřství, ale i těžkou nemoc, sociální a politické změny nebo problémy v zaměstnání. Všechny pocházejí z malé, odlehlé vesničky v Polabí, odkud se v mládí snažily co nejdříve uniknout, aby se tam pak po zbytek života s pokorou vracely. Právě tam se sejdou po dlouhé pauze při povodních v roce 2002. Život ještě zdaleka nemají za sebou, dokážou si vychutnat jeho radosti, ale trapasům a průšvihům z mládí se teď už mohou smát. Příběhy vyšly samostatně v knihách Dokud se budeš smát a Stanice odložených lásek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/374739/co-neodval-ani-cas-Q8C-374739.png 4.5114

Vesnice Stamice

Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno · MOBA (Moravská bastei)

Kniha Co neodvál ani čas

Mejsii

První část knížky byla skvělá, vůbec jsem ji nechtěla dát z ruky. Druhá část už mé tolik nebavila, ale dočíst se dala. Heřmánkové údolí je jednoznačně lepší :-)

mySaints

Bohužel jsem čekala víc. Mám spíše ráda knihy, které jsou trošku více lyrické, a kde jde psychologie postav ještě více do hloubky. Příběhy tří kamarádek se četly dobře, neměla jsem vůbec problém se hned začíst, ale něco tomu chybělo, asi víc melancholie, hloubka. Jedná se jednoduše jen o mix životních trablů, občas až těch největších extrémů, které můžou ženy potkat - domácí násilí, dcera bere drogy, rakovina, nechtěná těhotenství v ten nejhorší čas, ženich vás nechá u oltáře atd. Spisovatelka však na konci příběhu vždy dodá nějaký pozitivní dodatek - že se nemáme zaobírat malými problémy, když máme plno těch velkých, naopak se máme radovat z nejmenších věcí. Že nakonec je život krásný. Mě to ale nějak moc nepřesvědčilo, i když knížka ubíhala rychle, chybělo mi v ní víc emocí.

JancaMia

Krásný příběh popsaný ve dvou dílech, o osudech tří žen o kterých si můžeme říct "jéje ta prožívá to co já nebo moje známá .." ..
Za mě moc příjemné čtení kde se prolíná minulost se současností ...

lapagerie

Příběh se dobře čte, takže asi velký počet stránek nevadí. Ráda se vracím do let minulých, kdy jsem já sama byla dítě. Když jsem se dobrala k druhému "dílu", došlo mi, že ten jsem už četla. Ale neva, přelouskla jsem znovu. Nechtěla bych být v kůži Ilony, ale asi ani Laděny či Kamily. Každou potkaly hodně těžké časy.
Takže ve zkratce - příbeh bezva, ale pro mě ale zůstává nejlepší knížkou Heřmánkové údolí.

Titina

Moc příjemná oddychovka, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

knihovniceS

Uff, nemohla jsem se odtrhnout, dočetla jsem a jsem toho plná. Příběh tří kamarádek z malé vesnice v Polabí začíná v 70. letech 20. stol. – čte se lehce, ale jak holky rostou věkem, přibývají starosti, v rodině i ve zdraví a to už příběhy dostávají grády. Moc silné knihy nemiluji, ale tato je silná nejen objemem 520 stran, ale i silná dějově. Litovala jsem, že už je konec. Vřele doporučuji

S.H.

Moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Má takový zvláštní surový styl,kterému prostě věřím a to mě na té knížce bavilo. První část knihy jsem si až uvědomovala jak to měly ženy za dob socialismu těžké, emancipace na bodu nula a ještě k tomu si s nimi někteří muži hráli jako kočka s myší. Ty holky to fakt měly těžký. Navíc to prostřední zdravotnické školy... Druhá půlka se mi zamlouvá la tím,že i když ten život za moc nestojí,není dobrý se vzdát. Hrdinky měly neuvěřitelnou energii. I když je kniha většího rozsahu, čte se velice dobře.

Coco3

Heřmánkové údolí to nebylo... ale četla se moc hezky, hrdinkám jsem fandila. Co se mi na autorčině psaní, knihách líbí, že i když se s postavami život nemazlí, nechává jim naději a chuť žít, to je prostě moc fajn číst.