Co neodvál ani čas

Životní příběhy tří žen se odehrávají na konci minulého století. Od nezralého tápání na přelomu šedesátých a sedmdesátých let až po věk, který přináší – když ne moudrost – tak alespoň nadhled. Laděna, Kamila a Ilona. Jsou každá jiná, jinak vnímají a prožívají lásku, manželství, mateřství, ale i těžkou nemoc, sociální a politické změny nebo problémy v zaměstnání. Všechny pocházejí z malé, odlehlé vesničky v Polabí, odkud se v mládí snažily co nejdříve uniknout, aby se tam pak po zbytek života s pokorou vracely. Právě tam se sejdou po dlouhé pauze při povodních v roce 2002. Život ještě zdaleka nemají za sebou, dokážou si vychutnat jeho radosti, ale trapasům a průšvihům z mládí se teď už mohou smát. Příběhy vyšly samostatně v knihách Dokud se budeš smát a Stanice odložených lásek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374739/big_co-neodval-ani-cas-Q8C-374739.png 4.5388

Kniha Co neodvál ani čas

Česneksmedem

Zrnitá Maruška (vlastním jménem Hana Martinková) je jednou z nejčtenějších spisovatelek v naší obecní knihovně. Tato kniha je vlastně dotiskem dvou starších knih, které vyšly v roce 2011 respektive 2012 – Stanice odložených lásek a Dokud se budeš smát. Ta první vypráví o osudech dvou kamarádek Laděny a Kamily na pozadí událostí sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. V té druhé se v roce 2002 setkává Kamila ve vesničce Stamice s kamarádkou Ilonou, kterou neviděla skoro patnáct let. Pěkné počtení!

makyla

Za mě nádherná knížka, kterou si s chutí zase někdy přečtu. Kniha je rozdělena do dvou částí. V první se seznámíme s Kamilou a Laděnou. Kamila je studentka střední zdravotní školy, Laděna mladá holčina, která hledá své místo. Druhá část je trošku pesimističtější, ovšem i díky tématům, kterým se věnuje. Zde se opět setkáváme s Kamilou a její nejlepší kamarádkou z dětství Ilonou. Každá je těžce zkoušená životem. Kniha se čte krásně, děj ubíhá a všem třem ženským budete držet pěsti. Doporučuji.

zouharov
17.12.2021

První část Stanice odložených lásek za mě 100%, děj krásně plynul, i když se tam neodehrávalo nic převratného. Hezká ukázka života v 70. letech 20. století.
Druhá část Dokud se budeš smát velmi čtivá, silnější příběh, ale mě se víc líbila první část.
Plusové body má knížka za šťastný konec. Bohužel mi nesedlo propojení první a druhé části.
Autorka je výborná v popisu příběhu silných žen, které se nevzdávají.

Vlaďkaa4
03.12.2021

Mám ráda ty knížky, kde příběh prostě plyne. Dvě knihy na sebe navazující.

arthera
17.11.2021

Přečteno během dvou dnů Velice čtivý román, oddychového typu. U čtení jsem si odpočinula, nic intelektuálního, na druhou stranu tam moc romantiky člověk nenajde…

Kopretina_aku
09.11.2021

Kniha o dospívání, prvních a dalších láskách a o rodinném životě v převážně 70. a 80. letech. Pro čtenáře, kteří tu dobu nezažili to bude možná k neuvěření, že lidé byli schopni vstoupit do manželství i kvůli získání bytu. V první části jsem měla trochu pocit, že v případě Kamily a Janeckého je linka hodně podobná knize Prosím vás, sestřičko. Autorka má talent dokonale vykreslit partnerské vztahy, ať už dobré nebo ty zlé. I když v jejím případě všechny její knihy spojují spíš ty komplikované vztahy. A všechny se velmi dobře čtou.

MedvidekS
08.11.2021

Jak je již zmíněno níže, autorka má velice čtivý styl psaní. Příběhy tří žen, které jsou velice lidské a uvěřitelné.

Ivča.K.
08.11.2021

Obsáhlá kniha, zajímavá na každé jedné stránce, napsáno tak, že jsem měla pocit, že jsou to lidé které skutečně znám a prožívám jejich trable s nimi.