Stanice odložených lásek

Stanice odložených lásek
https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65052/stanice-odlozenych-l-65052.jpg 4 426 426

Vesnice Stamice série

< 1. díl >

Nová kniha Hany Marie Körnerové vypráví o osudech dvou kamarádek Laděny a Kamily na pozadí událostí sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Lásky šťastné i nešťastné, manželství vydařená i nevydařená, průšvihy, trapasy i humorné historky. Je to příběh o tom, jak ustát životní kotrmelce, nezbláznit se a jít dál.

Přidat komentář

likaf
14.06.2024 5 z 5

Mám autorku ráda a moc dobře se mi její knihy čtou. Ani tato nebyla jiná. Čtivá, pohodová. Hlavní hrdinky mi jsou věkově blízko, takže mě děj přenesl do vlastního dospívání. Jo jo, přesně takhle to tenkrát bylo...Doporučuji.

MarNe
28.05.2024 4 z 5

Příjemná oddechová, možná trošku naivní pohled dospívajících dívek v sedmdesátých letech minulého století. Zároveň ukázka toho, jak to tehdy chodilo na vesnicim. Obava z toho, co by tomu řekli lidi, cejch svobodné matky, která se i zbrkle narychlo vdá...


li-li-nka
25.05.2024 5 z 5

Moje první knížka této autorky. Hledala jsem oddechovku z důvodu nemoci, a poslouchala ve formě audioknihy. Moc příjemně se poslouchala.

Thamilka
23.05.2024 4 z 5

Moc hezká kniha, skvěle se četla. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne a již teď se těším na další 2 díly.

Lovana
02.04.2024 4 z 5

Další kniha autorky, opět ve formě audioknihy (přiznám se, že žádnou knihu autorky jsem nečetla z knihy, ale všechny jsem poslouchala ve formě audioknih), tato autorka je pro mě zárukou dobrého poslechu, žádná z jejich knih, kterou jsem poslouchala mě zatím nezklamala.
Příběh mě velmi bavil, velmi rychle jsem si oblíbila Kamilu, s Laděnou to bylo trošku horší, ale ani ona mi nevadila. Byla jsem zvědavá na vývoj jejich života, zejména toho Kamilina a poslouchala každou volnou chvíli.
Celý příběh krásně plynul, jen závěr mi přišel takový příliš rychlý a čekala jsem, že úplný závěr bude trochu delší a více rozvinutý.

Hodnocení 4,25*/5*

Dixinka
01.04.2024 5 z 5

PĚKNÁ ODDECHOVKA. Moc pěkně se četla.

Lka
28.11.2023 5 z 5

Audiokniha :
Další pěkná kniha od oblíbené autorky. Příběh dvou dívek. Trochu jsem si zavzpomínala, jak i já jsem studovala na zdrav. škole. Poslech v podání René Slováčkové jsem si užila.

Danago
08.11.2023 3 z 5

Na mě knížka působila jako lehká oddechovka. Ano přesně tak to tenkrát bylo, ale děj mě zase za srdce tak moc nevzal. Oproti knize Heřmánkové údolí je to slabší, takový pro mě běžný život v socialismu.
Příběh byl dost povrchní , nepropracovaný. Autorka zde ženy popisuje jako naivní, které se neumí prosadit a bez nějakého sebevědomí, což s realitou možná jen občas koresponduje , ale nebylo to pravidlem ani za totality. Jak už jsem psala od autorky znám mnohem kvalitnější knihy.
Na odpočinek, když nechcete nad ničím moc přemýšlet je to ideální čtení.

Audio verze je ovšem dost strašná přehnaný afektovaný přednes, až mi to fakt bylo nepříjemné, ale snažila jsem se nad to povznést a věnovat se ději příběhu.

E_Lan
21.10.2023 5 z 5

Jednoduchý a přitom velmi poutavě podaný příběh dvou dívek a jejich tak trochu předčasného dospění. Neskutečně dobře se to čte, je to napínavé a uvěřitelné navíc. Vynikající kniha.

katerina3368
17.10.2023 5 z 5

Autorka je pro mě objev roku, umí vykreslit jakékoliv historické období opravdu perfektně a s lehkostí. Kniha se četla sama, hořkosladké příběhy já ráda. Těším se na další příběhy z pera této dámy.

ArwenAragorn
12.10.2023 4 z 5

80%

Pěkná čtivá oddechovka. Připomněla jsem si, jak to u nás vypadalo za socialismu, i když v sedmdesátkách jsem byla ještě dítě školou povinné.
Doporučuji.

janina66
12.10.2023 4 z 5

Opravdu věrné vyobrazení života za socialismu. Mluvím ze své zkušenosti, i já to zažila. Ať jde o zdravotnictví i co vše se nedalo koupit.
Musím říci, že kniha na mě působila velice depresivně. Alespoň konec byl pozitivní.

Radimka
30.09.2023 4 z 5

Vlastně trochu o ničem, ale moc hezky se to četlo. Taková příjemná oddychovka. Četla jsem ji v nemocnici a k tomu účelu byla ideální. Skvěle vykreslená atmosféra 70. let.

Honey0105
23.09.2023 5 z 5

Už jsem si říkala, že jsem opravdu ostuda, protože těm českým autorům moc nedávám. Na tuhle autorku jsem ale na Audiotéce koukala už dlouho. Při jedné noční jsem se rozhodla, že začnu s tímto titulem. Líbilo se mi hodnocení zde na webu a také četné pozitivní komentáře. K těm se teď i ráda připojím. Hodně lidí v komentářích na Audiotéce psalo, že se jim nelíbil přednes René Slováčkové, která knihu namluvila. Já jsem s ní ale neměla vůbec žádný problém. Oba vyprávěné příběhy se mi moc líbily. Sice to nebyla procházka růžovým sadem, hlavně co se Laděny týká, ale dobře se to poslouchalo. Když Kamila líčila průběh maturity, tak jsem zavzpomínala na tu svou a probíhalo to vlastně úplně stejně, tak jsem si říkala, že alespoň něco se nemění. Určitě se těším na další příběhy z pera autorky.

evvva
17.09.2023 5 z 5

Druhé setkání s autorkou...oproti knize předešlé,tohle bylo zcela jiné kafe. Takové příběhy ze života miluji, kniha se četla sama, nakonec proč neprolenošit neděli s knihou, však ten úklid se pro jednou o chloupek posunout může( nebo pro podruhé....)

Linqva
23.08.2023 5 z 5

Kniha mě mile překvapila, četla se dobře a byla jsem napjatá, jaký osud hrdinky čeká.

prochajda
04.08.2023 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, přesně vystihuje tehdejší dobu a život v socialismu. "Každá doba má svoje extrémy. Kdo ví co bude normální za dalších třicet let. A je škoda, že poučení z vlastních kotrmelců nemůžeme předat dětem. Žádná mladá generace nedá na tu starší. Zkušenost je nesdělitelná, každý si musí nabít nos sám." a pod to se klidně podepíšu. Doporučuji přečíst.

Vivetkav
18.07.2023 4 z 5

Tak jsem zjistila že je to první díl 3 dílně série a já už četla druhy díl ..no, ale nevadilo to ..moc pěkné napsaný ..jdu se vrhnout hned na ten 3

Amneris
25.06.2023 5 z 5

Jako první jsem četla druhý díl této série, takže jsem to teď napravila. A vlastně to ani nevadilo. V tomto díle se setkáváme se dvěma dívkami - Laděnou a Kamilou. Obě zažívají veselé i smutné věci ve svých životech a vždy se s nimi vyrovnají po svém. Musím říct, že tento příběh se mi od pani Körnerové moc líbil, stejně jako druhý díl :-)

brunettlibrary
16.06.2023 4 z 5

Styl psaní autorky se mi zamlouvá čím dál víc. Při čtení mám pocit, jako bych se dívala na jeden z českých nekonečných seriálů a moc jsem si ho užívala. Obě hlavni hrdinky mi sedly a já jsem s nimi prožívala vzestupy i pády jejich životů. Jedna hvězda musela jít dolů, jelikož někdy mi přišly situace natáhne a přitažené za vlasy. Ale jinak nemám knížce co vytknout, doporučuju k přečtení!