Stanice odložených lásek

Stanice odložených lásek https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65052/stanice-odlozenych-l-65052.jpg 4 418 128

Vesnice Stamice série

Nová kniha Hany Marie Körnerové vypráví o osudech dvou kamarádek Laděny a Kamily na pozadí událostí sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Lásky šťastné i nešťastné, manželství vydařená i nevydařená, průšvihy, trapasy i humorné historky. Je to příběh o tom, jak ustát životní kotrmelce, nezbláznit se a jít dál.

adevis
13.04.2023 4 z 5

Stanice odložených lásek je úžasná kniha a již po třetí se mi potvrdilo, že paní Körnerová umí psát a že je to dokonale čtivé. Kniha se četla lehce, možná proto jsem ji přečetla za dva dny.
Nejmilejší na celém příběhu byly emoce a i když to bylo předvídatelné, bavilo mě to od první do poslední stránky. Laděna měla v životě spoustu smůly a naopak Kamila spoustu štěstí. I přesto byly výborné kamarádky. Osudy obou postav byly nádherně propletené a vše dávalo smysl.
Příběh to byl naprosto skvělý. Knize nic nechybělo.

Těším se na další autorčinu knihu Dokud se budeš smát, která navazuje na tuto.

petunkav
09.04.2023 5 z 5

Už třetí autorčina kniha, kterou jsem přečetla během chvíle.
Je to prostě hezké, české......
Naše běžné radosti i problémy - moc skvěle podané.

kiraa
25.03.2023 5 z 5

Audio.
Nikdy mě žádná z knížek Hanky Körnerové nezklamala. Ani tato nebyla výjimkou. Obyčejný příběh sepsaný neobyčejným způsobem. Každý den jsem si prožívala šťastný i méně šťastný dny s Kamilou a Laděnou. Holky, který byly holkami v sedmdesátých letech. Kamila končící zdrávku, Laděna s outěžkem a ženichem na útěku. Ostuda v tu dobu nevídaná. Obě se praly se svým životem ve více než skromných podmínkách. A přesto jsem necítila žádný pesimismus ani tíseň. Naopak. Skromnost, pokora a odhodlání najít životní štěstí. Takhle si představuju dobíjet baterky.

katerina6763
21.03.2023 4 z 5

Kniha, která se četla sama. Od autorky jsem už četla více románů a ani tento mě nezklamal.

ivetdos
24.02.2023 4 z 5

Tohle je přesně ta kniha, která je spíš průměrnější ale i přesto mě oslovila. Překvapila svoji vtipností a skvělou autenticitou tehdejší doby. Tak trochu jako bych koukala na seriál Vyprávěj, který mám moc ráda a viděla jsem všechny díly hned několikrát :) Občas mi z toho bylo smutno, občas jsem se zasmála a občas bych mužskému pokolení jednu flákla :) ale jako celek jsem byla moc spokojená a těším se na další autorčiny knihy.

Tereza0107
22.02.2023 5 z 5

Po Heřmánkovém údolí, které se mi moc líbilo, jsem se rozhodla sáhnou po další knížce od paní autorky a opět super. Životní příběhy a trampoty Laděny a Kamily mě rychle vtáhly, a ač často hodně hořkosladké, je to takové milé čtení. A jaké bylo moje překvapení, ona to je dokonce série tří knížek! Určitě si musím sehnat i zbývající dva díly, knížka totiž působila docela uzavřeným koncem, takže jsem zvědavá, kam bude autorka linky směřovat.

Pivka1
04.02.2023 5 z 5

Tyjo, to byla jízda! Po Heřmánkovém údolí a Hlasu kukačky opět nádherná knížka od této autorky. Čte se tak lehce, i příběh dvou kamarádek je velice silný. Vzhledem k tomu, že jsem tuto dobu zažila, vrátila jsem se v čase a nelituji, že dnes je všechno úplně jinak. Mrazí mě jenom z pocitu "co řeknou lidi", ale opravdu to tak bylo. Už se moc těším na další díl, který na mě čeká. Autorka prostě umí.

IvčaH76
23.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha.

Handa1969
22.01.2023

Autorka opět nezklamala. Četla jsem již třetí knížku této autorky opět pěkně napsané, čtivé.

Opatov
18.01.2023

Vesnice Stamice a příběh dvou kamaradek. Občas úsměvné, občas smutné. Trochu mi připomnělo Heřmánkove údolí.....
Přečetla jsem i druhý díl, ve kterém se ke dvěma kamarádkam přidá i příběh třetí. Nikdo to nemá jednoduché....
Doporučuji, autorka opět nezklamala.

Safrika
14.01.2023 3 z 5

Nechtela bych se dostat do techto situaci, ale tak to nejspise drive byvalo (bohuzel), ten tlak a pomluvy… hlavne ten pocit: “co tomu reknou lidi” je ve starsi generaci dodnes… kazdy by si mel zamest pred svym prahem a nesoudit. Jsem rada, ze aspon jedna z holek mela ve finale stastny zivot

Aaloha
30.12.2022 5 z 5

Tak tohle se četlo samo. Kdo zažil 70. léta tak chápe jak se tenkrát žilo. Příběh je věrohodný a to se mi líbí. Hlavně "co by tomu řekli lidi ", na to se tenkrát hodně hledělo.

AndelkaZoubek
24.12.2022 5 z 5

Příjemné čtení, ze života :)

Olous1
18.11.2022 5 z 5

Paní autorka píše moc hezky. Tento žánr moc nevyhledávám,ale občas si pár knih přečtu. Milé, oddechové počteníčko.

Kackac77
09.11.2022 5 z 5

Krásný příběh o všedních životech, o strastech i radostech dvou kamarádek. Životní osudy lidí, o kterých píše paní Körnerová, nebývají ty nejlehčí, ale zato víc opravdové, bez pozlátek. A to se mi fakt líbí.
Jen tak na okraj, vždycky když čtu příběhy z doby komunismu, padá na mě taková zvláštní tíseň z té doby a celá ta doba mi připadá taková šedo béžová. Jak někdo může něco takového chtít zpět?! Zažila jsem to naštěstí jenom v dětství. Je to jako žít a mít na sobě hozenou těžkou smradlavou deku.

Mišmiš
06.11.2022 5 z 5

moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední.
bylo to velmi příjemné čtení a úplně to pohladilo na duši
určitě si přečtu i další knihy

Lenndy
05.11.2022 4 z 5

Oddechové čtení.Další pěkná knížka od této autorky.

katallinka
29.10.2022 3 z 5

Od autorky mám moc ráda historické romány umístěné většinou do Francie, takže toto dílo u mě nemá takový úspěch. Kniha se rozhodne dobře četla, neustale jsem chtěla vědět, co bude dál, milá romantika i zajímavé osudy jako vždy u paní autorky.

cornetka
02.09.2022 5 z 5

Odpočinkové a nenáročné čtení o životě dvou kamarádek.

uzivatel6305
28.08.2022 4 z 5

Moc hezké čtení, ale dost mi knížka připomíná Prosím vás, sestřičko, ze které jsem byla opravdu nadšená. Objevují se zde velmi podobné věci, ale protože je knížka opravdu čtivá, půjdu i do dalších dílů trilogie. Paní Körnerová má jedno specifikum, její příběhy jsou obrazy, nebo snad filmy, které sledujete a ja si po čase vzpomínám spíše na film, než na knížku. Prostě, kdo umí, umí!

Kniha Stanice odložených lásek je v