Stanice odložených lásek

Stanice odložených lásek https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65052/stanice-odlozenych-l-65052.jpg 4 418 128

Vesnice Stamice série

Nová kniha Hany Marie Körnerové vypráví o osudech dvou kamarádek Laděny a Kamily na pozadí událostí sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Lásky šťastné i nešťastné, manželství vydařená i nevydařená, průšvihy, trapasy i humorné historky. Je to příběh o tom, jak ustát životní kotrmelce, nezbláznit se a jít dál.

knihovniceS
10.09.2019 5 z 5

Samostatně jsem tuto knihu nečetla, ale je to první část https://www.databazeknih.cz/knihy/co-neodval-ani-cas-374739 , která se mi moc líbila a dala jsem 5 hvězd

RADOST
04.09.2019 4 z 5

Příjemný návrat do dob mého mládí. Ano, tak se žilo, tak uvažovali ti starší kolem nás. Jsem ráda, že se toho tolik změnilo, že už nemá takový dopad mínění a soudy těch okolo, že už není taková obava z toho, co tomu řeknou lidé. Lidé jsou stejní, ale měřítka jejich hodnot se změnila.

xena2711
30.08.2019 5 z 5

Krásně napsaný příběh kamarádek Vás vtáhne do děje a pustí až na poslední stránce. Doporučuji. Paní Hana Marie Körnerová píše romány ze života.

Sofie75
07.08.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Vtáhla mě úplně do děje. Jen doporučuji.

Šánka
14.07.2019 5 z 5

Moc příjemné překvapení tato kniha! Životní přešlapy dvou kamarádek, jejich lásky šťastné i nevydařené, děti neplánované, přesto milované, nepovedená manželství, ale i ta šťastná.
A když si tak s odstupem několika desetiletí připomínáte tu dávno minulou dobu, tak vám asi spousta věcí bude připadat úsměvná (i když to bylo vlastně k pláči). Kniha podle mě řekne asi více a pobaví nás, kteří jsme větší či menší část života prožili v tom ,,budování" socialistické společnosti. Ta doba je velmi věrohodně zachycena a samotný příběh skutečně pěkný.

Pavlína79
03.05.2019 4 z 5

doba mladých lásek, neplánovaných těhotenství a rychlých sňatků .... příběh měl spád, knihu nešlo odložit, dokud nebyla dočtená ...

Knižní střípky
22.03.2019 5 z 5

Díky novince HLAS KUKAČKY, kterou jsem četla o víkendu jsem si připomněla, jak skvělé autorka píše knihy, a proto jsem sáhla do své knihovny a volba padla na dvoudílnou sérii VESNICE STAMICE.
Knihu jsem četla již před lety, když vyšla poprvé a i tentokrát se mi velmi líbila. Sledujeme zde životní cestu dvou mladých dívek Kamily a Laděny. Kniha se odehrává v 70. letech minulého století, tudíž pro čtyřicátníky jako jsem já, je toto prostředí dobře známé. V té době jsme všichni žili, bylo to naše dětství, dospívání. Autorka perfektně vystihla dobovou atmosféru. Nebylo to lehké údobí našich dějin, ale žít se prostě muselo. Každá doba sebou nese své a je jen na každém z nás, jak se s tím popere.

ErikaJ
05.02.2019 5 z 5

Pěkně napsaný příběh dvou kamarádek z let sedmdesátých a osmdesátých. Ráda si přečtu i volně navazující knihu Dokud se budeš smát.

marimari
05.02.2019 5 z 5

Obyčejné lidské životy dvou kamarádek z malé vesnice - věrně vykreslená doba 70. let v naší společnosti- je to doba mého mládí a nástupu do zaměstnání, kdy jsme byli všichni pod bdělým okem vládnoucí strany a nemohli veřejně prezentovat svoje názory(bez negativního dopadu). Nemůžu dát méně než 5 hvězdiček.

vivienna
17.12.2018 4 z 5

...mám tuto spisovatelku ráda....píše pěkným stylem, její knihy mají příběh, jsou to takové milé oddychovky, přečtou se na jeden zátah...

p.pavlina
14.07.2018 5 z 5

Knihy od této autorky mám moc ráda. Příběh je tak poutavý, že mě pohltil a nemohla jsem přestat číst, dokud jsem nebyla u konce.

essidaven
21.06.2018 4 z 5

Ke stylu autorky není třeba nic dodávat, ona prostě umí, stránky se otáčí samy a nelze se odtrhnout, ovšem témata a příběhy mi po přečtení všech jejích knih lehce splývají a po půl roce si většinou moc nedokážu vybavit jména postav. To ale nemění nic na tom, že knihy paní Körnerové mě v danou chvíli vždy neuvěřitelně baví a zřídka je čtu déle než dva dny. U mě ale vedou zápletky zasazené do historické Francie.

haki34
07.04.2018 4 z 5

další výborná oddechovka od H.M. Körnerové...takové běžné osudy, které se mohli stát, možná se i přihodili...návštěvou výročí vesnice se odvíjí síť vzpomínek Kamily a Laděny....celkem fajn, akorát konec mi přišel tak trochu utnutý a rychle ukončený...každopádně doporučuji ! přečteno za jeden intenzivní čtenářský večer a odpoledne...

Dagmar58
30.01.2018 4 z 5

Autorka píše čtivě, její styl se mi líbí a příběh dvou kamarádek je sondou do života lidí v relativně nedávné době.

Evaneva
19.12.2017

Velice čtivá a pěkná kniha.

Calinda
20.10.2017 5 z 5

Skvělá knížka, ráda se k ní vrátím.

Kikina100
15.10.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka, dobře se četla.

Pípasek
25.08.2017

kniha neurazí ani nenadchne, řekl bych nejslabší od této spisovatelky

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.

EvikU.
22.06.2017 5 z 5

Kniha je moc hezky napsaná. Prolíná se v ní příběhy dvou kamarádek. Ne vždy se vše v životě povede, ale stojí za to jít dál...

Kniha Stanice odložených lásek je v