Stanice odložených lásek

Stanice odložených lásek https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65052/stanice-odlozenych-l-65052.jpg 4 421 421

Vesnice Stamice série

Nová kniha Hany Marie Körnerové vypráví o osudech dvou kamarádek Laděny a Kamily na pozadí událostí sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Lásky šťastné i nešťastné, manželství vydařená i nevydařená, průšvihy, trapasy i humorné historky. Je to příběh o tom, jak ustát životní kotrmelce, nezbláznit se a jít dál.

TaLu
27.02.2017 5 z 5

Jemně psaný příběh o tom, že život dokáže být drsný....
Před časem jsem měla možnost číst druhý díl a teprve teď díl první.
Obě knihy zprostředkují příběhy života, jež se prolínají - tak jako se proplétají životy naše s lidmi, které známe a máme možnost potkávat.
Autorka dokáže psát tak, že nás do příběhu vtáhne - to od ní znám a mám to na jejích slovech moc ráda. Tentokráte jsem si nějak ostřeji uvědomila, jak srozumitelně a lidsky píše o době totality. Před očima se mi velmi živě vybarvoval obraz krimplenových šatů a beztvarých kalhot, minisukní, pracovních posudků, kádrových přestupků, front na vánoční ovoce a všudypřítomného vědomí, že je třeba dávat si pozor, co kde a komu říkám. Ne, rozhodně nechci zpět dobu totalitního režimu, přesto v té době žilo naše dětství a mládí. Při čtení knihy mi bylo tak krásně, jako bych otevírala již trochu zaprášené rodinné album. A za to a nejen za to patří autorce moje děkuji !

Doubravka1975
23.01.2017 4 z 5

Pěkné čtení s návraty do minulosti

1casper
20.11.2016 5 z 5

Kniha se četla sama. Přesně vystihuje dobu, kterou si pamatuju jako teenager. Knížku jsem nemohla odložit, musela jsem ji dočíst. KDyž se objevil MUDr. Janecký, měla jsem pocit, že jsem knížku četla. Zjistila jsem, že jsem už před časem četla volné pokračování. Ničemu to nevadilo. Knihy na sebe navazují volně. Doporučuji. Do Stamic se určitě ještě vrátím :-)

Prateri
09.11.2016 5 z 5

Dávám pět hvězdiček za to, že knihu jsem nebyla schopná odložit. Bylo to něco úžasného po všech těch krvavých krimi příbězích (které vlastně taky ráda čtu). Tohle byl náš život, i když musím říct, že nějakou politiku jsem příliš za svého mládí nevnímala. Ale hezké čtení to je.

hzd
05.11.2016

Super knížka.

Lucissia
25.08.2016 5 z 5

Přečteno, je to dost poutavě napsáno. Dobu hodnotit nechci, každé období dějin má své pro a proti. Ovšem příběhy Kamily a Laděny jsou opravdu poutavé a spisovatelka opět nezklamala. Těším se na pokračování, už ho mám zamluvené v knihovně. Trošku mi kniha připomíná jinou, Jana a Jan, tam bylo ovšem politiky daleko víc. Určitě se ke Stanici někdy vrátím. :-)

helča5
07.08.2016 1 z 5

četla jsem více knih od této autorky,ale tato se mi líbila nejméně,zatím.

ivulka15
14.04.2016 4 z 5

Zatím jsem od této autorky četla pouze historicky laděné romány.Proto mne tento z naší nedávné minulosti mile překvapil. Je ze života,takhle to tenkrát prostě chodilo.

helenkan
22.12.2015 5 z 5

Skvěle napsaná a naprosto pravdivá knížka.Připomněla jsem si dobu za totality i situace ve kterých jsem se sama octla.Byla to hnusná doba a velké štěstí,že je pryč.

baral
14.12.2015 5 z 5

Příjemné čtení a návraty do minulosti.To je moje druhá kniha od paní Körnerové a opět nezklamala.

ritz
24.06.2015 5 z 5

Moc příjemná kniha, osudy dvou mladých žen jsou velmi čtivě a věrohodně napsány s ohledem na dobu, do které jsou situovány. Líbila se mi.

andream
18.05.2015 5 z 5

Pěkná oddychovka přesně zachycující dobu, fakt to tak bylo, do pismene -))

nova8907
07.01.2015 5 z 5

líbila se mi :-)

BUBINA1971
04.12.2014 5 z 5

Takový jsme byli.Čtivá knížka,takovej relax.

jaja64646460
19.09.2014 5 z 5

Příjemné čtení a pravdivé. Přesně takhle to dřív chodilo.

sabca
15.09.2014 5 z 5

Stejně jako u románu Dokud se budeš smát - nemohu dát jinak jako 5 hvězdiček. Vůbec nevadí, že jsem nejdříve četla 1. díl a potom 2.
Knihy se dají číst samostatně. Vzhledem k tomu, že jsem v sedmdesátých a osmdesátých let žila, bylo mi to velmi blízké. Vžila jsem se do postav knihy a vše jsem s nimi prožívala. Doporučuji k přečtení

flycat
11.08.2014

Dobře se četlo,pěkná oddychovka.

hlina
23.07.2014 4 z 5

Příjemné čtení, čtivě napsané. Trocha nostalgie nikdy neuškodí.

1alena1
22.05.2014 4 z 5

Příjemná vzpomínka na mládí a dobu, kterou kdo nezažil, tak nepochopí. Knížka od paní Körnerové Heřmánkové údolí u mě stále vede, ale i toto se četlo dobře a líbilo se mi, ještě si ráda někde opatřím a přečtu volné pokračování - Dokud se budeš smát. Další osudy postav lákají.

zuzepka
05.03.2014 5 z 5

Knížka na přání,která nezklamala.Druhá od autorky,budu nadále vyhledávat.Příjemné nostalgické vzpomínání pro citlivé povahy.