Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84926/bmid_dum-na-samote-6Bt-84926.jpg 4 1519 409

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah? A kdo v noci chodí okolo mlýna, jako by tu něco hledal? Nyní je na inspektoru Bergmanovi, aby určil, zda se vodítko k případu neskrývá ve složitě propletených vztazích obyvatel obce, kde má téměř každý nějaké tajemství....... celý text

Ticiana
Ticiana
předevčírem 4 z 5

Mela jsem docela neporadek v postavach. Ale libilo se mi prostredi ze staji. Od pulky knihy uz bylo cteni jedna basen.

adelkas
adelkas
15.03.2024 5 z 5

Skvělá kniha, detektivka spíše pro ženy. Poznala jsem autorku kvůli roční výzvě, rozhodně budu vyhledávat další její knihy.

BetyN.
BetyN.
10.03.2024 4 z 5

Knihy Michaely Klevisové si vždy užívám. Baví mě pronikat do propletených vztahů, nahlédnout do hlav různorodých postav a samozřejmě sledovat vyšetřování pražského týmu kriminalistů pod vedením Josefa Bergmana. I tento díl odpovídá standardu této sérii. Je čtivý, zamotá čtenáři hlavu i mu občas způsobí drobné mrazení v zádech. Nenabízí žádnou důmyslnou psychologickou hru se čtenářem plnou krve a dusivé atmosféry, ale spíše odpočinkové čtení. Bohužel tentokrát mě zklamalo, že na konci nebyly zodpovězeny všechny otázky. Takto otevřený konec opravdu není můj šálek kávy. Někdy mi přijde sympatické, když autor nechá prostor pro čtenářovu představivost, jenže tady to na mě působilo, jako by mi v knize chybělo pár stránek. Vysvětlení některých dějových linek mi opravdu chybělo, byť jinak se mi kniha líbila.

ciaram
ciaram
10.03.2024 4 z 5

Knihy od paní Klevisové si dávkuji postupně. Pořád je nemohu označovat za detektivky, ale spíš za romány s detektivní zápletkou. Vyšetřování prostě není na prvním místě. Co ale začínám milovat a čím mě vždycky přiková ke knížce, je ta plejáda postav s nezaměnitelným charakterem, nečernobílé situace, dávná historie, co nás ovlivňuje do současnosti. Tempo je pomalejší, ale zase je dost času na přemýšlení, kdo že to vlastně vraždil a jaké spojení má s vesnicí. Jediné minus je za nedořešení linky se zmizením syna místního hospodského.

Aranel15
Aranel15
09.03.2024 5 z 5

Na Klevisové mám nejradši, že vraždy nejsou žádné krváky, takže zde opět super počtení. Jen jsem tak nějak doufala, že na konci se vysvětlí i Radimovo zmizení a třeba se i potvrdí Vandina teorie.

Rainbowdreamer
Rainbowdreamer
04.03.2024 5 z 5

Detektivka se mi moc dobře četla, kniha mě vtáhla do děje, autorka perfektním způsobem vykresluje lidi, atmosféru i reálie, což už jsem poznal z jejích předchozích knih, a vysoce to oceňuji. Baví mě hlavní vyšetřovatel Josef Bergman, a opakovaně mě mrzí, že mu autorka věnuje méně prostoru než bych chtěl. Na druhou stranu by zase neměla prostor pro ta svá úžasná vykreslení prostředí a atmosféry, povah lidí a jejich vztahů. Četbu jsem si opravdu užil.

Nikol2110
Nikol2110
23.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Začátek knihy slabší, chvíli trvalo než se rozjela, ale pak to bylo skvělé. Dobrá zápletka, oba vrahy bych až do polední chvíle netipovala. Už se těším, až si přečtu další ze série Bergmana. Jednu hvězdičku ubírám za to, že autorka nechala otevřený konec s Radimem.

Emik87
Emik87
17.02.2024 5 z 5

Já si prostě Bergmana užívám. Tady to sice chvíli trvalo, než se něco začalo dít, ale pak to stálo za to.

Tída
Tída
13.02.2024 2 z 5

Asi jsem měla přehnaná očekávání, protože jiná autorčina kniha se mi opravdu líbila. Tady mi to celé přišlo tak nějak na sílu, ne moc uvěřitelné a finální rozuzlení uspěchané.

Lenny33
Lenny33
11.02.2024 4 z 5

Opět dobrá kniha, ovšem nějak nedosáhla kvalit té, kterou jsem od autorky četla předtím (Zmizela v mlze). Zde jsem se nějak nemohla začíst, přilnout k postavám a o "hlavním detektivovi" tam toho také bylo poskromnu. Ale později se děj rozjel, či spíše začal více a více zamotávat. Jen mě zklamal trochu nedořešený konec v určitých lidských osudech, to u knih nemám ráda.

Pisquosus
Pisquosus
09.02.2024 3 z 5

Dle mého názoru je velmi nadnesené tuto knihu nazývat detektivkou nebo krimi. Jedná se spíše o příběh, kde se náhodou vyskytne vražda.

Vyšetřovatel Bergman je velmi okrajovou postavou. Zcela chybí principy vyšetřování, vyhodnocování důkazů či pohledy různých kmininalistických profesí.

Nečte se to špatně, pokud hledáte příběh o zamotaných společenských vztazích na vesnici, s chutí do toho.

mataaskorice
mataaskorice
02.02.2024 5 z 5

Tyhlety Bergmanovky mě zkrátka baví. Opět skvělé čtení.

schvomis
schvomis
30.01.2024 5 z 5

Doporučuji.

Alexxxka
Alexxxka
22.01.2024 4 z 5

Za mě trošku pomalé, rozvláčné ale ve finále se mi to celkem líbilo.

Fčelička
Fčelička
22.01.2024 5 z 5

Skvělé čtení na dovolenou! žádné nervydrásajicí scény, spíše román se zápletkou...

Iva095
Iva095
19.01.2024 3 z 5

Nebylo to špatné. Kniha se pěkně četla, ale stejně jako u první autorčiny knihy tak i teď jsem měla problém z tím jak málo se na scéně objevoval Josef Bergman a jak málo se vyšetřovalo.
Na to že je jedná o detektivku tak to bylo slabé.

Kanylka
Kanylka
16.01.2024 3 z 5

Za mě skvělá detektivka. Díky

Mayaotzin
Mayaotzin
08.01.2024 4 z 5

Líbilo se mi to, taková klasická Klevisová. Tentokrát maličko víc Bergmana, ale je ho pořád strašně málo.

Co se sakra stalo s Radimem?

Rosana
Rosana
21.12.2023

Opět výborná detektivka. Velice doporučuji a děkuji Michaele Klevisové za krásné knihy. Píše skvěle, knihy mají ideální počet stran a navíc krásné obálky.

annettka1098
annettka1098
10.12.2023 3 z 5

U této knihy jsem zjistila, jak jsem již "zhýčkaná" všemi thrillery a severskými detektivkami, které jsou plné akce a napětí. Knihy od Michaely Klevisové mi pak přijdou pomalé a zbytečně rozvláčné. Věřím, že si kniha najde fanoušky právě mezi čtenáři klasických detektivke, mně však bohužel kniha úplně neoslovila.