Dům na samotě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah? A kdo v noci chodí okolo mlýna, jako by tu něco hledal? Nyní je na inspektoru Bergmanovi, aby určil, zda se vodítko k případu neskrývá ve složitě propletených vztazích obyvatel obce, kde má téměř každý nějaké tajemství.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84926/big_dum-na-samote-6Bt-84926.jpg 4.41062
Nahrávám...

Komentáře (318)

Kniha Dům na samotě

vlasta8234
včera

Na tuto knihu jsem narazila díky čtenářské výzvy a jsem moc ráda. Knihu jsem přečetla během víkendu. Velmi dobře napsaná, chytlavá, napínavá a čtivá od první stránky.

sweeney
17. června

Další z případů detektiva Josefa Bergmana a stejně jako předchozí dva, i tento mě naprosto pohltil. Napínavý děj od prvních vět az po překvapivý konec. Michaela Klevisova zkrátka umí :)


m.valova
16. června

Ze začátku jsem se musela kapitolami více prokousávat,ale když jsem se zorientovala docela jsem se dostala do tempa.Ve vesnici kde se příběh odehrával,měla snad každá postava nějaké tajemství..nejvíce sympatická mi byla postava Nely a mladého klučiny Prokopa.Rovněž prostředí okolo koní a stájí bylo zajímavé a určitě i starý mlýn byl velmi lákavý.Filmové zpracovaní jsem neviděla,ale i tak by se knize určitě nevyrovnalo.Jako třešnička by mě zajímalo jestli si Nela mlýn nechala a jak to vlastně bylo s Radimem.

Sansli
05. června

Zatím jsem měla možnost ostatní knihy od autorky poslouchat, a i díky tomu jsem si celou sérii zamilovala, protože já klasicky u detektivek nevydržím, vždy listuji a pročítám stránky dopředu, jsem prostě hrozně zvědavá:) A dokud jsem neviděla upoutávku v televizi, tak jsem si myslela, že od autorky mám už vše přečteno, nebo spíš odposloucháno:) No, jenže tuhle knihu jsem si musela přečíst (audioverzi jsem nikde nenašla:( Ale nelituji. Protože upřímně mě takhle série ještě nezklamala. Hlavní vyšetřovatelé v čele s inspektorem Bergmanem vám přirostou k srdci, pak atmosféra a popisy prostředí, lidské povahy a různě propletené vztahy mezi nimi... to všechno dohromady vytváří komplikovanou mozaiku, kdy s každou přečtenou kapitolou si přidáváte další střípek, až vám nakonec vyjde tajenka - kdo je vrah. I když u téhle autorky je opravdu zapeklitě obtížné vše rozluštit.
Příběh byl trochu odlišný od ostatních právě tím, že se pátrá po sériovém vrahovi a díky tomu se vlastně příběh zamotává a vyšetřovatele vede různými komplikovanými cestičkami a motivy. Ale atmosféra, postavy a prostředí je opět skvěle vykreslené a řekla bych, že jde o jeden z nejlepších případů inspektora Bergmana.

Majto
12. května

Prvýkrát sa mi zdá všetko v knihe pekne vyvážené. Je tu aj ženské cítenie a pohľad na život, je tu napätie, je tu viac vyšetrovania ako v predchádzajúcich dvoch knihách, je tu aj dostatok pekne popísaných krajiniek... Autorka ponúkla svoje (dovolím si povedať/napísať) typické postupy, ktoré na mňa zaberali od prvej knihy a ešte ich vylepšila. Musím zohnať ďalšie knihy z tejto série.

zdenaR
07. května

Dobře se čte, celkem napínavé, tentokrát se mi líbilo i filmové zpracování.

DenisaMue
25. dubna

Tohle je moje bezkonkurenčně nejoblíbenější česká autorka krimi příběhů a tohle je její moje nejoblíbenější kniha. Inovativní, dobře napsaná, ale víc neprozradím, ať si to užijete stejně, jako já.

martineknatasa
25. dubna

Krása, krása, krása.... Nevím jak jinak knihu popsat, těším se na čtvrtý díl. Styl psaní, popis osob a jejich chování - vše za všechny hvězdičky. Přečtěte si, nebudete litovat.

1 ...