Šikmý kostel 2 přehled

Šikmý kostel 2
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460110/bmid_sikmy-kostel-2-wiw-460110.jpg 5 4169 4169

Šikmý kostel série

Románová kronika ztraceného města, léta 1921–1945. S Barkou, Ludwikem, Julkou a dalšími hrdiny trilogie Šikmý kostel se setkáváme vzápětí poté, co jsme je v závěru prvního dílu opustili. Zatímco ve zbytku nově vzniklého Československa nastávají zlaté časy, v Karvinné – jak se nyní město jmenuje – se stále významně projevují důsledky předešlého dramatického dění a prosakují do všech oblastí života. Ne vždy v dobrém. I přesto lze říct, že dvacátá léta jsou pro obyvatele města relativní selankou, dobou významných společenských změn a ekonomického rozmachu. Nastupující generace se může těšit výsadám, které byly v nedávné minulosti nedosažitelné, a začínají se před ní rozprostírat dříve netušené možnosti. Klíčící naděje však rázně ukončí hospodářská krize a vzápětí opětovný vzestup nacionalistických nálad. Napětí ve společnosti stoupá a rodiny našich hrdinů rozštěpují rozdílné názory: zatímco jedni se nadcházející hrozby obávají nebo mezi prvními nesou její ničivé důsledky, jiní probíhající změny vítají jako šanci k odčinění utrpěných křivd. Smršť událostí po nástupu německé okupace však nakonec smete všechny, protože v tomto regionu i druhá světová válka probíhala dosti jinak než ledaskde jinde. Příběh je i tentokrát vystavěn na skutečných událostech a čtenář s překvapením zjišťuje, že mnohé z toho, co se ve druhém díle Šikmého kostela odehrává, zůstávalo po dlouhá desetiletí skryto ve třinácté komnatě dějin.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šikmý kostel 2. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (858)

zuzi.cte
18.10.2024 5 z 5

Protože jsem knihu četla s odstupem od prvního dílu, tak jsem musela hodně pátrat v paměti a ze začátku než jsem se zorientovala, jsem byla trošku ztracená, ale vzápětí je v knize vzpomínka na první díl, tak jsem se rozpomenula
Moc hezké pokračování, zajímavé a poučné. Skvělý výkon autorky.

Blíženec
18.10.2024

Další posun v ději a dějinách, do těžkých časů 2. světové války. Nebylo to snadné čtení. Ale opět mně otevřelo obzory jak tohle období probíhalo na Karvinsku. Bál jsem se, že se ztratím v množství postav. Ale paní spisovatelka šikovně připomene předchozí osudy. Obdivuji kolik historických materiálů musela projít aby vše historicky sedělo. Náročná a emočně silná kniha.

ivusse
14.10.2024 5 z 5

Přečteno podruhé. Podruhé a se stejným nadšením.

Žebříček nejprodávanějších knih (20. týden)

23.05.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (19. týden)

15.05.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (18. týden)

09.05.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Člověk nesmí chtít od života moc, protože pak je akorát věčně zklamaný.

Lidé chtěli prostě jen normálně žít - a na místo toho museli prožít všechny ty hrůzy.

Víš jak se člověku uleví, když pochopí, že nemůže mít všecko, co by chtěl?

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2021 - Český bestseller (Cena čtenářů)

Kniha Šikmý kostel 2 v seznamech

v Právě čtených170x