Šikmý kostel 2 přehled

Šikmý kostel 2
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460110/bmid_sikmy-kostel-2-wiw-460110.jpg 5 3954 3954

Šikmý kostel série

< 2. díl >

Románová kronika ztraceného města, léta 1921–1945. S Barkou, Ludwikem, Julkou a dalšími hrdiny trilogie Šikmý kostel se setkáváme vzápětí poté, co jsme je v závěru prvního dílu opustili. Zatímco ve zbytku nově vzniklého Československa nastávají zlaté časy, v Karvinné – jak se nyní město jmenuje – se stále významně projevují důsledky předešlého dramatického dění a prosakují do všech oblastí života. Ne vždy v dobrém. I přesto lze říct, že dvacátá léta jsou pro obyvatele města relativní selankou, dobou významných společenských změn a ekonomického rozmachu. Nastupující generace se může těšit výsadám, které byly v nedávné minulosti nedosažitelné, a začínají se před ní rozprostírat dříve netušené možnosti. Klíčící naděje však rázně ukončí hospodářská krize a vzápětí opětovný vzestup nacionalistických nálad. Napětí ve společnosti stoupá a rodiny našich hrdinů rozštěpují rozdílné názory: zatímco jedni se nadcházející hrozby obávají nebo mezi prvními nesou její ničivé důsledky, jiní probíhající změny vítají jako šanci k odčinění utrpěných křivd. Smršť událostí po nástupu německé okupace však nakonec smete všechny, protože v tomto regionu i druhá světová válka probíhala dosti jinak než ledaskde jinde. Příběh je i tentokrát vystavěn na skutečných událostech a čtenář s překvapením zjišťuje, že mnohé z toho, co se ve druhém díle Šikmého kostela odehrává, zůstávalo po dlouhá desetiletí skryto ve třinácté komnatě dějin.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šikmý kostel 2. Přihlašte se a napište ho.

BlackCatty
12.07.2024 5 z 5

Moc hezké pokračování. Nemám slov, jak silná tato kniha je. Před autorkou smekám a jdu na poslední díl trilogie.

JanaŠamšová
12.07.2024 5 z 5

"Kdo ztratí naději a víru, je blízko konce."
Opět se setkáváme s Barkou, Ludwikem, Julkou a dalšími hrdiny.
Přichází hospodářská krize, rodiny rozdělují odlišné názory, do toho se dostává k moci Adolf Hitler a má to velký vliv právě na oblast Karvinska.

První díl mě uchvátil. A tento mě úplně dostal. Obyčejné životy, krásné, ale mnohdy ne lehké vyprávění. Celá oblast je mi velmi blízká. Moje oblíbená postava Barka se stěhuje na Cihelní, kde jsem několik roků žila i já. A vždy jsem měla pocit, že ta místa tam ustrnula v časech dávných a že kolem sebe mám samé havíře.
Další má oblíbená postava Ženka. Odsoudili jste ji někdo? Já ne, chápala jsem ji, chápu ji pořád.
V jednoduchosti je krása. Ať už posloucháte nebo čtete knihu, vyprávění se krásně nese, je napsáno velmi čtivě, srozumitelně. Neskutečný obdiv má u mě autorka. Je tu vidět kus práce, vyslechnutých spousty příběhů. Čekala jsem roky na přečtení z jednoho prostého důvodu, a to až budou všechny díly. Už se moc těším, až si přečtu i ten poslední a dozvím se o osudech mých oblíbených postav zase trochu víc.
Kdo jste četli už všechny díly? A jak se vám líbily? A který je váš favorit?
A jedna velmi hluboká část z knihy, která je pravdivá.
"Jsem přesvědčená, že zlo dokáže zplodit zase jenom zlo.
Nenávist plodí nenávist.
Msta vyvolá jen další mstu."

Jane333
09.07.2024 5 z 5

Krásná kniha o těžkých osudech v těžké době

všechny komentáře

Související novinky (39)

Žebříček nejprodávanějších knih (20. týden)

23.05.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (19. týden)

15.05.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (18. týden)

09.05.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (4)

Člověk nesmí chtít od života moc, protože pak je akorát věčně zklamaný.

Lidé chtěli prostě jen normálně žít - a na místo toho museli prožít všechny ty hrůzy.

Víš jak se člověku uleví, když pochopí, že nemůže mít všecko, co by chtěl?

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2021 - Český bestseller (Cena čtenářů)

Kniha Šikmý kostel 2 v seznamech

v Přečtených5 708x