Šikmý kostel 3 přehled

Šikmý kostel 3
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533189/bmid_sikmy-kostel-3-65e02586d9bd1.jpg 5 451 451

Šikmý kostel série

< 3. díl

Románová kronika ztraceného města, léta 1945–1961. Jak dlouho trvá válka po tom, co skončí? Navždy, pokud jí člověk prošel. Ptejme se spíše, jak může zaplnit prázdnotu po zavražděných blízkých nebo po uneseném dítěti. Čím bude zahánět vzpomínky na děsivý teror Němců nebo nechtěnou tělesnou lásku Rusů. Někdo všechno zamkne na dno duše a ráno co ráno si namlouvá, že co bylo, bylo, teď je prostě třeba jít dál. Jiný se nechá zahltit žalem; další přetaví prožité v nenávist. A ještě jiný ve víru, že to bude právě on, kdo pomůže vytvořit nový, lepší svět. Jak dlouho trvá, než člověk přijde o iluze? Tím déle, oč horoucněji se k nim upínal. Možná začne váhat při prvních soudružských podlostech, možná prozře až poté, co kvůli zběsilému plnění plánu začnou umírat lidé a následný monstrproces přenese vinu na ty, kteří se nesmyslné honbě za tunami uhlí snažili zabránit. Pak už bude záležet jen na něm, jestli zahořkne, uchýlí se k prospěchářství, anebo se pokusí znovu nalézt společnou řeč s těmi, kteří věděli (nebo přinejmenším tušili) od samého začátku. Jak dlouho trvá, než člověk uteče do rezignace? Dokud nezjistí, že už mu zbyla vůle a síla jen na to, aby se uzavřel do čtyř zdí vlastního života. Tam si může zpočátku nalhávat, že na něj vnější svět nedosáhne, pokud zásadně neporušuje jeho pravidla. Aby nakonec zjistil, že právě v této úvaze se dopustil největšího omylu. A jak dlouho trvá, než se ztratí dvacetitisícové město?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šikmý kostel 3. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (101)

le21nka
včera 5 z 5

Úžasné, dokonalé, perfektní. Víc není třeba dodávat.

Vlaďkaa4
včera 5 z 5

Předchozí díl už jsem četla před dlouhou dobou. Dost se mi hodit rodokmen na začátku knížky. Někdy je opravdu neskutečné co všechno někteří lidé zvládnou...


Arella
včera 5 z 5

Tak to bylo strhující. Třetí díl románové trilogie si drží vysoký standard, řekla bych světové úrovně. Karin Lednická nás velmi elegantně provede osudy jedné velké havířské rodiny a to na pozadí velkých událostí českých dějin. A to pro mě dějin méně známých, jelikož stěžejním tématem svazujícím celou trilogii je otázka národnosti. Jedinou velmi malou nedostatečnosti pro mě bylo dlouhé čekání na třetí díl, u když chápu, že autorce zabralo nějaký čas navázat, pokračovat, uchopit..... Převelice děkuji za krásný literární zážitek.

všechny komentáře

Související novinky (13)

Žebříček nejprodávanějších knih (23. týden)

12.06.2024


10 nejprodávanějších eknih (květen)

11.06.2024


Žebříček nejprodávanějších knih (22. týden)

05.06.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (2)

"Když sám sobě položil otázku, jestli je šťastný, odpověděl si, že je spokojený. To je víc, uvažoval dál. Štěstí je pokaždé jenom na chvilku. To, co mám teď, může být nafurt."


"...tehdy s naprostou nezlomností pochopila, že život je dobrý. Že je dobrý, i když se v něm občas dějí nedobré věci..."


Kniha Šikmý kostel 3 v seznamech

v Právě čtených183x
v Přečtených620x
ve Čtenářské výzvě229x
v Doporučených45x
v Knihotéce369x
v Chystám se číst536x
v Chci si koupit165x
v dalších seznamech4x