Koupit knihy

Karin Lednická

česká, 1969


Nahrávám...

Nová kniha

Životice: Obraz (po)zapomenuté tragédie

Životice: Obraz (po)zapomenuté tragédie - Karin Lednická

Životice: malá vesnice uprostřed Těšínského Slezska. Po Mnichovu zabrána Polskem, po 1. září 1939 se jako dobyté území stává součástí Říše. Během války zde tudíž panov... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Rozhovor pro Databázi knih

Karin Lednická: Námětů mám na několik životů

Karin Lednická: Námětů mám na několik životů
Jaká z postav knižní série Šikmý kostel je Vám nejbližší? Ztotožňujete se s nějakou? Možná vás zklamu, ale nemám jednu nejbližší postavu ani se s žádnou neztotožňuji. Většina postav ... celý text

Komentáře (26)

ddkk
dnes

Neúcta k naší historii je tristní. Posledním příkladem je záměr ŘSD vést místem tragédie v Životicích přes odpor místních silniční obchvat. ŘSD si na přesvědčování životických o užitečnosti akce najalo za značný obnos soukromou agenturu, více na adrese:
https://www.zivoticesobe.cz/obchvat-rsd-soukroma-agentura .

Zdá se, že vydáním knihy Životice se paní Lednická asi netrefila do zájmů ŘSD...A mimochodem, napadlo by někoho vést takovou stavbu přes Lidice nebo Ležáky?

Afrodedek
01.09.2022

Nevím jestli jsem úplně dobře pochopil co pisatel níže myslel jeho hláškou "Faleš a kalkul", ale třeba Šikmý kostel je naprosto super. Takže nejspíš troll nebo milovník velmi náročné literatury ;-)

MonkeyMarty
28.08.2022

Faleš a kalkul

Vysvětlení pro ty pomalejší:
Paní Lednická není žádná začínající amatérka, v nakladatelské branži se orientuje již několik desítek let a ví moc dobře, co se prodává. Hanba ji, že do toho plete lidí, kteří jsou dávno po smrti a tu její rudou knihovnu, co prezentuje jako literatura faktu o pohraničí, si může strčit za klobouk.

Ctv
08.07.2022

Za mě jedna z nejvýraznějších a nejobdivuhodnějších osobností soudobé literatury. V rozhovorech působí jako skromná a moudrá osobnost, ale za fasádou křehké ženy se jistě skrývá silný buldok. S buldočí vytrvalostí a silou týdny a měsíce skládala dohromady informace a vzpomínky pamětníků, aby z nich mohla stvořit své knihy. Muselo to dát neuvěřitelnou práci a výsledkem té práce jsou drahokamy. Těším se na další knihu po Šikmých kostelech a Životicích. Doufám, že bude.

BarboraSalome
08.01.2022

Já jsem z paní spisovatelky Karin Lednické úplně nadšená. Doslova. Šikmý kostel to je neuvěřitelný počin.

Aleh
04.01.2022

Mám za sebou román Šikmý kostel a čtu Šikmý kostel 2. A já myslím, že to mluví za vše. Karin Lednickou pak už nemusíte představovat, její románová sága na pokračování mluví opravdu za vše a představila nám svou autorku dokonale. Co by čtenář(ka) chtěl(a) víc. A můžete se těšit na další díl. Jsem nadšená.... A děkuji paní Karin Lednické za úžasný čtenářský zážitek. Všem můžu jen doporučit!

Afrodedek
16.11.2021

Tenhle typ knížek obvykle nečtu, no nečtu je vůbec a k Šikmému kostelu jsem se dostal na základě doporučení kamaráda. Bylo to pro mě obrovské překvapení! Příběh je neskutečně dojemný, občas veselý, občas smutný, prostě takový jak se v těch dobách žilo. Za mě 100%.

ilona8570
07.10.2021

7.10.2021
Rozhovor ve vysílání Českého rozhlasu vedený novinářem Tomášem Pancířem:
https://cesky.radio.cz/ceske-knihy-ktere-musite-znat-8508847/29?fbclid=IwAR1j7lVs9d_bxbTBNdSdADetcNv6FLzjJoO_niTNUTAMjNIRdPTTG7xPoz4

1