Šikmý kostel

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě – také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat. Barbora, Julka a Ludwik jsou představiteli tří naprosto odlišných dějových linií, které se však na mnoha místech proplétají a vytvářejí plastický obraz polozapomenutých časů, jejichž drsnost je pro dnešního čtenáře v mnoha ohledech téměř nepředstavitelná. Každý z hrdinů čelí životním výzvám po svém: někdo se jim trpně poddává, jiný se snaží uchopit šance, které mu kvasící doba nabízí. Do všech osudů však opakovaně a nemilosrdně zasahují velké dějiny, které úsilí obyčejného člověka mohou snadno proměnit na prach. Anebo ne. Příběh je vystavěn na skutečných událostech, z nichž mnohé doposud nebyly v české románově tvorbě zpracovány. Vyprávění ubíhá v dramatickém tempu a natolik autenticky, že se děj před očima čtenáře mnohdy mění na film zaznamenávající i to, co donedávna zůstávalo skryto ve třinácté komnatě české historie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/428618/sikmy-kostel-nt9-428618.jpg 4.8278

Šikmý kostel 1.

Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Bílá vrána

Kniha Šikmý kostel

lidunka1
dnes

Ráda čtu o ženách i o ženách z milých dob. Karin Lednické se podařilo výborně propracovat psychologii postav. A to, co mi už dávno považujeme za samozřejmé - třeba odchod od násilnického manžela, to, že si žijeme, jak jsme si vybraly, můžeme studovat, cestovat, nemusíme dřív, tak to ještě před sto lety bylo velmi ojedinělé.
Díky, Karin.

ankaras
včera

Nestává se mi to a nečekala jsem to, ale odložila jsem. Hrozně utahaná záležitost.

hulina
včera

Poctivá a působivá kníha. Dostala mě, dojala mě, nadchla mě. 100 let starý příběh a přitom aktuální. Moc se těším na pokračování a doporučuji dál.

Barussat
včera

Wow... skvělá kniha! Karin Lednická je dle mého názoru nový literární "úkaz". Přestože kniha není nacpaná nějakou akcí, je napínavá, má krásnou češinu a poutavý příběh, který věřím, že lidé spíše neznají než znají. Dojal mě doslov autorky a těším se na pokračování. Úžasný!

ddkk
včera

Bravo, paní Lednická! To, co se vám podařilo ve vaší knize tak citlivě a se znalostí místa a jeho historie napsat, vydá za všechny učebnice dějepisu. A to i proto, že se Těšínskem a jeho složitým a mnohdy tragickým vývojem až na výjimky školní osnovy vůbec nezaobírají. Vím, o čem píšu, moje babička pocházela z nedaleké polské Ogrodzone a můj dědeček byl ze Žermanic...Moc a moc se těším na pokračování vaší trilogie, protože stejně jako vy vím, že tragédie "Zaolzí" bude pokračovat. A protože doufám, že vaše knihy přispějí k lepšímu porozumění zdejšímu lidu a jeho historii.

Skvělá kniha, které zaslouženě patří všech pět hvězdiček a kterou doporučuji všem.

edimka
předevčírem

Poslouchala jsem jako audio, Vilma Cibulková tomu dodala to něco, čím bych knize dala deset hvězd.

martini.ce
předevčírem

Výborná kniha, chytila mě za srdce hned na začátku na solné pouti a nepustila až do konce. Krásný jazyk, ani jedna věta navíc, citlivé použití regionálních výrazů. Historie hornického kraje je strhující a na jednotlivých osudech se rozehrávají velká dramata i malé střípky každodenního života. Karin Lednická je pro mě paní Spisovatelka. Děkuji za zážitek.

lenik284
předevčírem

Z knihy jsem naprosto nadšená, Šikmý kostel se četl parádně, pro mě TOP kniha,taková ta kniha, kdy musíte číst a číst,úplně Vás pohltí a pak najednou byl konec-poslední stránka...
Spisovatelce Karin Lednické se povedl napsat strhující příběh, jak žily havířské rodiny. Líbil se mi příběh Julky ( byla mi tak nějak bližší) , nezlomné Barbory a jejích dcer, chytrého Ludwika, ale i všech ostatních!!!! S postavami poznáváme jaký byl život na vsi, ve městě, ale hlavně jaká to byla dřina, jejich zklamání, bolest, ale i lásku. Myslím si, že každý po přečtení si musí uvědomit jak se mu dneska žije lépe,je zbytečné si na něco neustále stěžovat,buďme rádi , že se nemusíme vydat tolik kilometrů třeba pro sůl,jako šla Barbora s Julkou , teplou vodu máme atd Knihu bych zavedla jako povinnou četbu.
Budu se těšit na další díl a musím jen doporučit!!!!!!!!!!!Bravo.

Dva proti Říši
Dva proti Říši