Čtvrtá opice

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/ctvrta-opice-k60-383806.jpg 4.5833

Sam Porter 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

The Fourth Monkey, 2017

Kniha Čtvrtá opice

krejcovka76

Co napsat... Bylo to boží- přečtena jedním dechem během 24 hodin. Hlavní hrdina se přidal do šiku mých oblíbených detektivů, lehce ironický, se svým tajemstvím. Padouch klasicky vyšinutý a to pořádně + navíc jeden tajný deníček čtvrté opice :-) těším se na další díl, který doufám bude na stejné vlně a stejně výtečný a báječný.

mandari

Velice čtivý a místy super zvrácený příběh. Už se těším na další díly. Snad si udrží stejnou úroveň. Doporučuji ;)

Milena999

Krásně se četla

Seabeast

Nebudu lhát, ale měl jsem zpočátku problém se začíst. Deníková část příběhu patří sice k těm "zvrhlým" kapitolám, ale kupodivu mi přišla zajímavější než část, kde Sam Porter vyšetřuje běsnění sériového Opičího vraha. A to ne kvůli explicitním nechutnostem, ale z pohledu psychologie a vývoje charakteru Opičáka. Nerad bych spoileroval, abych nevyzradil zásadní twisty v příběhu, ale najdete jich tu požehnaně. Možná jsem čekal, vzhledem k místním superlativům, že mě příběh sebere a ihned se vrhnu na pokračování, ale nestalo se tak. Nezavrhuji ovšem, že se tak někdy v budoucnu stane. I když musím uznat, že kniha je napsaná dobře, tak mě čtivost přijde mnohem lepší u Carterovek. Ale co jsem tak slyšel, tak druhý díl Opičáka je prý ještě lepší než první, tak uvidíme.

tittanie

První díl trilogie. Super a pustila jsem se i do dalších dílů. Kniha se četla sama. Jo strašně jsem se bála, ale ani to mu nezabránilo v pokračování.

terinkha

To bylo tak boží! Z knihy na mě sálala Porterova skleslost, ale zároveň snaha zjistit, kdo je V4O, mělo to spád a nápad, spoustu napětí, trochu drsných scén...
Další díl jsem začala číst vzápětí, jak moc dobrý to je!
Plný počet hvězd naprosto zaslouženě ♥

verka5083

Skvělý! Tohle byla jízda! Často mám u knih problém, že mají 500 stran a půlka je omáčka. Ale právě jsem se bála, že tato kniha bude to samé. Ale zmýlila jsem se. Od první stránky mě kniha chytla a hltala jsem každou stránku. Napadlo mě několik návrhů, kdo mohl být vrah, ale tohle by mě fakt nenapadlo.
Deník - čekala jsem, že to bude taková oddechová část knihy, ale to co se v něm psalo, mě hodně milé překvapilo. Kniha se četla rychle a svižně. Na této knize nemohu najít žádnou chybu.

Marciem

Další z knih, kterou jsem přečetla v rekordním čase. Čtení přesně dle mého vkusu. Děj je svižný, chytne hned od začátku a nepustí, dokud nepřečtete. I střídání současnosti a zážitků z dětství pomocí deníku ......... no, prostě super čtení!

V kleci
V kleci