Čtvrtá opice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/big_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 4.51410
Série:

Sam Porter 1.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Fourth Monkey, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (482)

Kniha Čtvrtá opice

sissque
19. března

Posloucháno.

Prvně opět zhodnotím interpretaci.
Jak Vasil Fridrich, tak i Kajetán Písařovic, byli za mě vybráni hlavním postavám na míru.
Prezentace Kajetána Písařovice jako opičího vraha mě naprosto uchvátila, to podbarvení hlasu psychopata hodnotím jako velmi důvěryhodné. A Vasil Fridrich také skvělý, přesně takový hlas si k Samu Porterovi představuji.
Audio tedy moc doporučuji, byl to skutečně příjemný poslech a zážitek.

Tři moudré opice Mizaru, Kikazaru, Iwazaru, které svými gesty říkají neslyším, nevidím a nemluvím zlo.
No málokdo již zmiňuje opici čtvrtou, Šizaru, jež je nejdůležitější právě pro našeho vraha a která značí nečiním zlo.

Sledujeme zde případ, který Sam Porter řeší již několik let a vraha stále nemůže dopadnout.
Tentokrát se mu ale do rukou dostane jeho deník, který záměrně "opičák" chce, aby si přečetl.

Jako čtenář, či v mém případě posluchač, se prostřednictvím vrahova deníku vracíme do jeho dětství, poznáváme jeho psychopatickou rodinu a tedy přiznám se, že právě kapitoly Deníku mě bavily nejvíce.
Mezi vrahem a detektivem je to taková hra na kočku a na myš a Sam Porter má na vyřešení případu, aby zachránil prozatím poslední oběť, až žalostně málo času.

Konec je samozřejmě velmi otevřený pro pokračování, na které se já osobně moc těším. Jednu hvězdičku si nechávám ještě do rezervy.

Zully737
20. února

Asi nechápu všeobecné nadšení z knihy. Kniha působí velmi nevyrovnaně, vyšetřování nesourodě a dost zmateně. Na začátku byla knížka super, bohužel od půlky knihy jsem se musela nutit ji dokončit.
Hlavní postavy nejsou nijak zajímavé, násilí a popisování mučení a krve je zde pouze na efekt, jinak by tato kniha vyzněla nudně s klasickým detektivem, který má tragický background, a superhrdinskym padouchem.
Tímto dílem bohužel končím a další díly serie si nechám ujít.


Agatha84
11. února

Omlouvám se všem příznivcům, ale mně se žádnou přidanou hodnotu najít nepodařilo. Podobných příběhů tu již bylo spousta a občas nabízely i něco navíc, cokoli, co jsem zde postrádala. Postavy jsou unilé, celé vyšetřování nahodilé, chybí mi jakákoli chemie mezi postavami, mezi mnou a postavami, "záporák" tu opět zastává roli "chudáka", stylisticky je to nudné a přesmyky mezi realitou a deníkem působí spíše rušivě (a ten deník je navíc fakticky ujetý, nesmyslný, snad jen na efekt rádoby hrůzy).
Takže ani s panem Barkerem se podruhé nesetkáme.
Jdu hledat dál.

TeaPeter
10. ledna

Zajímavě nevyrovnaná kniha. Na jednu stranu hezky odsýpající deníček začínajícího psychopata, na druhou stranu dost klopotný průběh hledání ztracené dívky s honbou za pachatelem v pozadí. Spojení obou linií děje v závěrečné části knihy se neobešlo bez určitého škobrtání. A poslední klopýtnutí jasně naznačilo, že to chce ještě jedno pokračování, že? Alespoň, že dívka o fous přežila!

Kskaja
05. ledna

Čtivé, napínavé. Čte se to samo. Kniha mě bavila.

Kacafir
05. ledna

Moje první letošní a a laťka je HODNĚ vysoko

Arev122
04. ledna

Neuvěřitelně napsaný thriller, kde vás vše od počátku vyšetřování vtáhne do děje a nepustí až do konce. Bavil mě vrahův deník a napínavé bylo i vyšetřování.

Čmeláček
02. ledna

Tak tahle kniha je fakt dokonalý psychothriller! Prostě přesně takové čtení, které mám rád a nedám na něj dopustit :). Sam Porter je sympatickej chlápek a opičí vrah se svým zvráceným deníkem taky nemá chybu. Pět stars a jede se dál!!! :)))

1 ...