Čtvrtá opice

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/big_ctvrta-opice-k60-383806.jpg 4.51154

Sam Porter 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey, 2017

Kniha Čtvrtá opice

Evina74

Napínavá detektivka tentokrát poslouchaná jako audiokniha. Obzvláště deník vraha-psychopata byl velice působivý. Opravdu nic pro slabší povahy.

Didi15

Na tuto knihu jsem chystala už dlouho , ale až nyní se mi podařilo se k ní dostat . Sakra, to byla ale jízda . Autora jsem si ihned oblíbila a doufám, že zanedlouho zas něco vydá .
Moc se líbilo prolínání minulosti a současnosti, deník byl zvrácený ale zároveň super počteníčko . Parta vyšetřovatelů velmi sympatická , vrhám se ihned na další díl :)

janastok

Tak to byla pekelná jízda. Velmi dobrá, napínavá a docela originální detektivka. Sympatický vyšetřovatel i celý tým. Hned jdu na další díl.

Fanda74

Výborná detektivka. Myslím, že s příběhy na podobném principu se roztrhnul pytel, ale toto je dobře napsané, napínavé, nedá se od toho odtrhnout, takže určitě se pustím i do dalších dvou dílů.

archivářka115

Nevím, jestli je to tím, že jsem poslední dobou četla jenom detektivky a už si od nich musím odpočinout.Tato knížka mě zaujala názvem, ale byla jsem zklamaná.

Atak

Tak jsem si sehnal i tento díl této trilogie. Byl jsem sice ochuzen o napětí co se stane jelikož jsem četl pátou oběť, ale i tak to mělo spád a napětí.

nina3905

Kniha má dynamiku, náboj, živelnosť, bez problémov vás vtiahne do deja. Zaujímavé bolo striedanie prítomnosti - reality (vyšetrovanie) s minulosťou - denníkovými zápiskami. Tak toto je "šupa" a určite sa zaradí k obľúbeným knihám tohto žánru.

Pavlina50

Tak toto se dost povedlo.
Další dostatečně ujetý vrah vyrůstající v rodině totálně zvrácených psychopatů, kde dostal opravdu „slušné“ základy pro svou psychiku a vůbec celý život. Proti němu sympatická parta detektivů, mezi kterými dostatečně funguje chemie a kteří brutalitu kolem sebe vyvažují jemným a ironickým až sarkastickým humorem mezi sebou.
Do děje jsem byla vtažena okamžitě, příběh odsýpal, hodně tomu pomohly krátké kapitoly střídající se s deníkovými zápisky vraha, které mě možná bavily ještě víc, než samotný klíčový příběh.
Zápletka je tentokrát postavena na vcelku často oblíbeném základu, kdy si pachatel činů cíleně a promyšleně pohrává s hlavním detektivem jak kočka s myší a víceméně sám vede jeho kroky k vyřešení celého případu (drobná narážka v knize na film „Sedm“ vybízí k předsvědčení, že autor se možná tímto dílem nechal vzdáleně inspirovat). Nicméně, připadalo mi, že tentokrát byl pachatel podstatně chytřejší než celá parta detektivů, byť byli sebesympatičtější. K posunu ve vyšetřování a k rozřešení dílčích indicií totiž nedospívali vlastními úvahami a logikou, ale většinou objevovali jen to, co jim vrah naservíroval až přímo pod nos. Nicméně vůbec nijak mi to nesnižovalo hodně dobrý dojem z knihy.
Trochu jsem přemýšlela o důvodu vsuvky osobního, smutného příběhu hlavního detektiva, připadal mi tam tak trochu zbytečně vložený, ovšem závěr knihy mi jeho smysl dostatečně zdůvodnil. Je patrné, že autor měl zřejmě moc dobře promyšlenou nejen zápletku této knihy, ale už i všechny další díly této série. Hezky to na nás vymyslel a posledními odstavci chytře docílil toho, že málokdo nemá ihned chuť otevřít další díl. Já na něho tedy rozhodně jdu!