Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1583 1583

Sam Porter série

1. díl >

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino
Originální název:

The Fourth Monkey , 2017


více info...

Přidat komentář

Dasa1313
dnes 5 z 5

Jelikož patřím k fanouškům Chrise Cartera a nemohla jsem dlouho najít spisovatele, který by mě zaujal tak, jako Chris, začala jsem autora hledat dle recenzí lidí, kteří také mají rádi CH.C. a jméno, které se často opakovalo byl J. D. Baker a ti lidé měli pravdu! :)

Naprosto skvělá kniha! Wow!

Skočíme již do rozjetého případu opičího vraha, tedy V4O, s hlavním vyšetřovatelem Samem Porterem a jeho vtipným týmem. Od začátku má děj spád a není zde absolutně žádný prostor na odpočinek.

Kniha obsahuje kapitoly s názvem deník a ty vzbudí ve člověku spoustu emocí. Na ty jsem se hodně těšila, i když.. no uvidíte sami:).

Celá kniha je jedna velká jízda.

Safrika
24.05.2024 3 z 5

Tema dobre, jen me to uplne nechytlo, tak jak bych si prala, uvidime co dalsi dily. Mozna jen spatna konstelace u me ted.


Figurka
23.05.2024 5 z 5

První díl za mnou a líbil se mi moc. Kniha má spoustu stránek, ale ani tak by mi nevadilo, kdyby byly zločiny popisovány hned od první oběti. Naopak. Děj měl vše co mě osobně baví. Takže ode mne plný počet hvězd a doporučení.

vvikingg
20.05.2024 4 z 5

Poslechnuto jako audio kniha, čte Vasil Fridrich a Kajetán Písarovič, délka přes 9 hodin. I když kriminální žánr není můj šálek kafe a chtěl jsem audio knihu kolikrát nedoposlechnout, vyloženě mě vytáčel Bishopův otec, perfectionalista, sadista a psychopat a pasáže z deníku tipu ,, vydloubnu ti lžičkou obě oči a nechám sníst, chutnají jako hroznové víno, ale něco mě nutilo knihu doposlechnout. Poslední 2 hodiny poslechu jsem dal v jednom kuse, děj dostal spád i logiku celého příběhu. Autor musí být rovněž trochu psychopat a když jsem se dočetl , že pracoval v mládí v redakci s kontraverzním americkým zpěvákem Marilyn Mansonem tak bylo vše jasné.

KudrlinkaM
05.05.2024 5 z 5

Drsné, akční, napínavé, neodložitelné. Po dokončení jsem musel hned jít do dalšiho dílu série.

AlexandraBane
03.05.2024 5 z 5

To byla síla. Hlavně z deníku se mi chvílemi řádně navalovalo.

Ticiana
25.04.2024 5 z 5

Supr kniha. Nenecha Vas ani na chvili oddechnout, coz je dobre. Sam a jeho tim byli uplne skvely. Opicak... No on je trochu jina klasa. Jeho denik byl narez. Doufam, ze jeste nejaky dalsi napise, nebo se dal dozvime, jestli je to pravda, co tam bylo napsany. Velikansky zvrat, ze jsem se na chvili zastavila a premyslela, jestli se to dalo nejak predpokladat. Za me ale ne. Opicak je brutalni, ma vse promyslene a nezastavi se pred nicim. Ale na konci zjistime, ze taky nestaci na vse. Takze sup na druhy dil.

mataj
14.04.2024 5 z 5

Přečteno podruhé, jelikož jsem se pustila do druhého dílu po delší době a chtěla jsem si připomenout a osvěžit souvislosti, děj i postavy, na které jsem pozapomněla.

jirina4159
12.03.2024 5 z 5

Úplně náhodou jsem na tuto knihu narazila v seznamu detektivek a byla zvědavá co znamená čtvrtá opice a začetla se a nepřestala číst i když jsem to původně neměla v úmyslu docela mě to zaujalo.

archivářka115
27.02.2024 2 z 5

Ke knížce jsem se znovu vrátila, i když jsem četla lepší a napínavější knihy .

Janisss
15.02.2024 5 z 5

Knihu jsem si půjčila v knihovně úplnou náhodou bez jakéhokoliv očekávání ale číst ji bylo od začátku až do konce (cože to není konec, to má ještě 2 díly?!?) jedna velká jízda - geniálně promyšlený příběh, u pasáží z deníku jsem vůbec nechápala, proč to ještě vlastně čtu - ale potřeba vědět jak to dopadne mě hnala číst dál - a pak do knihovny pro další 2 díly :-)
Doporučuji, tohle je fakt mistrovské dílo!

Pistolník
01.02.2024 5 z 5

"...Jsem zloděj, vrah a únosce. Zabíjel jsem pro zábavu. Zabíjel jsem z nutnosti. Zabíjel jsem z nenávisti. Zabíjel jsem jednoduše proto, abych uspokojil potřebu, která ve mně postupem času rostla čím dál víc. Byla jako hlad, který se dal utišit jen krví a písní z hrdla mučeného člověka" "Čtvrtá opice" je bezkonkurenčně ta nejlepší kniha, jakou jsem kdy v životě četl. Námětem se podobá mému nejoblíbenějšímu filmu "Sedm", dokonce na něj i odkazuje. Prolínají se zde dva příběhy. Jeden se odehrává v reálném čase a vykresluje příběh vyšinutého vraha. Druhý se odehrává v minulosti a popisuje příběh malého chlapce a jeho šílených rodičů. Velice intenzivní kniha plná násilí a špíny v osobitém pojetí J. D. Barkera. Hodně sází na atmosféru, která je sice vyvolávána násilným chováním opičího vraha, ale drtivou většinu nechává autor odehrát ve čtenářově hlavě - explicitně popisuje buď až výsledek nebo schylování se k činu. Tudíž fantazie může pracovat na plné obrátky, a to je mnohem horší, než kdyby to bylo všechno podrobně popsané. Hltal jsem stránku za stránkou až jsem se dočetl velkého finále, které vše spojilo, vše logicky vyjasnilo a vše začalo dávat perfektní smysl. Člověk pochopil, že nejen vrah, ale především autor měl vše od začátku perfektně promyšlené a připravené. Podařilo se mu tak vytvořit krásné, uvěřitelné, poutavé, napínavé a chytré dílo, které je osvobozeno od všech vyumělkovaných zvratů, nesmyslných honiček, zbytečné, samoúčelné brutality a směšných důkazů a indicií, zjevujících se jako Panna Marie v kávové pěně. "První opice se jmenuje Mizaru a znamená nevidím zlo, druhá opice se jmenuje Kikazaru a znamená neslyším zlo, třetí opice se jmenuje Iwazaru a znamená nemluvím zlo... Nejdůležitější je ale čtvrtá opice... Jmenuje se Šizaru a ta prezentuje myšlenku nečiním zlo..."

Karolína7
28.01.2024 5 z 5

Četlo se skvěle, navzdory popisu zvrhle brutálních útoků na oběti, kterých se pachatel dopouštěl. Musela jsem se zamýšlet nad tím, zda je člověk takové bestiality skutečně schopen a říkala si, jak moc lidského jedince ovlivní výchova. Předpokládám, že veškerý děj knihy je smyšlený, ale i v realitě se z popisovaných dějů u vyšinutých jedinců zřejmě někdy něco podobného odehrává. V závěru knihy mi však "vrah udělal radost", když pomstil smrt manželky svého hlavního letitého pronásledovatele - detektiva Portera.

mysterygirl
12.01.2024 4 z 5

Autor musí být zřejme "trošinku" zvrhlý.
Z Deníčku se mi zvedal žaludek. Kvůli němu jsem chtěla odložit, ale potřebovala jsem vědět, jak to dopadne.

Privilegius
06.01.2024 5 z 5

Skvělý rozjezd trilogie o Opičím vrahovi. Hladově se vrhám na další díl.

veronika4001
27.12.2023 5 z 5

Nečiním zlo.
Hledala jsem souvislost opičího vraha s jeho deníkem, když psal, že ženy je třeba ctít a vážit si jich. S blížícím se závěrem jsem začala chápat.
Dědictví po rodičích a výchova z obou stran způsobily své. Mohl být opičí vrah někdo jiný, třeba ten, kdo se k deníku dostal? Moje myšlenky vířily různými směry.
Je to šílené, zvrácené, morbidní.
Nevidím zlo, neslyším zlo, nemluvím zlo.
Být za každou cenu slušný.
I ve vraždách.
Psychopaté.
Šílenství, které má mnoho vrstev.
Neuvěřitelné, promyšlené, ale o to více akcí.
U slabších povah bych doporučila při četbě nejíst.

Dajine
21.12.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda.

Lukáš987
03.12.2023 5 z 5


Wau dočteno a další super autor v mé knihovně obsazuje poličku. Parádní a úderné střídání dějových linek hlavních postav. Nakoukneme do nitra opičího vraha a uvidíme co si pro nás na 445 stránkách připravil. Jeffery Deaver má pravdu je to nádherně zvrácené... Geniální detektivka která se přečte jedním dechem.

kyssling
18.11.2023 5 z 5

Skvělý thriller, výborně vykreslené postavy, dialogy. Prokládání vyprávění četbou 'deníku' je výborný nápad, navíc vhled do minulosti pomocí deníku je stejně napínavý jako hlavní příběh. Snad by zabiják nemusel být až takový 'kruťák'. Celkově se dá přečíst kniha jedním dechem ... To je to nejlepší pozvání k četbě !

Timkim
17.11.2023 5 z 5

Nemůžu jinak, ale tady je 100% málo. Naprosto geniální detektivka kdy se smějete nahlas, téměř nedýcháte napětím, zhnuseně krčíte nos a nevěřícně koukáte. To vše tam bylo a kolikrát jsem si řekl "no a je to v pytli". A jak jsem tak četl komentáře k pokračování, které si dám do ucha dnes, mám se na co těšit. Sam není žádný superhrdina a o to víc se mi to líbilo. Super.
Mimochodem, takovou rodinku nechcete mít za sousedy.