Čtvrtá opice

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/ctvrta-opice-k60-383806.jpg 4.5833
Série

Sam Porter 1.

Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino
Orig. název

The Fourth Monkey, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (312)

Kniha Čtvrtá opice

Přidat komentář
krejcovka76
07. srpna

Co napsat... Bylo to boží- přečtena jedním dechem během 24 hodin. Hlavní hrdina se přidal do šiku mých oblíbených detektivů, lehce ironický, se svým tajemstvím. Padouch klasicky vyšinutý a to pořádně + navíc jeden tajný deníček čtvrté opice :-) těším se na další díl, který doufám bude na stejné vlně a stejně výtečný a báječný.

mandari
02. srpna

Velice čtivý a místy super zvrácený příběh. Už se těším na další díly. Snad si udrží stejnou úroveň. Doporučuji ;)


Milena999
27. července

Krásně se četla

Seabeast
21. července

Nebudu lhát, ale měl jsem zpočátku problém se začíst. Deníková část příběhu patří sice k těm "zvrhlým" kapitolám, ale kupodivu mi přišla zajímavější než část, kde Sam Porter vyšetřuje běsnění sériového Opičího vraha. A to ne kvůli explicitním nechutnostem, ale z pohledu psychologie a vývoje charakteru Opičáka. Nerad bych spoileroval, abych nevyzradil zásadní twisty v příběhu, ale najdete jich tu požehnaně. Možná jsem čekal, vzhledem k místním superlativům, že mě příběh sebere a ihned se vrhnu na pokračování, ale nestalo se tak. Nezavrhuji ovšem, že se tak někdy v budoucnu stane. I když musím uznat, že kniha je napsaná dobře, tak mě čtivost přijde mnohem lepší u Carterovek. Ale co jsem tak slyšel, tak druhý díl Opičáka je prý ještě lepší než první, tak uvidíme.

tittanie
19. července

První díl trilogie. Super a pustila jsem se i do dalších dílů. Kniha se četla sama. Jo strašně jsem se bála, ale ani to mu nezabránilo v pokračování.

terinkha
15. července

To bylo tak boží! Z knihy na mě sálala Porterova skleslost, ale zároveň snaha zjistit, kdo je V4O, mělo to spád a nápad, spoustu napětí, trochu drsných scén...
Další díl jsem začala číst vzápětí, jak moc dobrý to je!
Plný počet hvězd naprosto zaslouženě ♥

verka5083
14. července

Skvělý! Tohle byla jízda! Často mám u knih problém, že mají 500 stran a půlka je omáčka. Ale právě jsem se bála, že tato kniha bude to samé. Ale zmýlila jsem se. Od první stránky mě kniha chytla a hltala jsem každou stránku. Napadlo mě několik návrhů, kdo mohl být vrah, ale tohle by mě fakt nenapadlo.
Deník - čekala jsem, že to bude taková oddechová část knihy, ale to co se v něm psalo, mě hodně milé překvapilo. Kniha se četla rychle a svižně. Na této knize nemohu najít žádnou chybu.

Marciem
12. července

Další z knih, kterou jsem přečetla v rekordním čase. Čtení přesně dle mého vkusu. Děj je svižný, chytne hned od začátku a nepustí, dokud nepřečtete. I střídání současnosti a zážitků z dětství pomocí deníku ......... no, prostě super čtení!

1 ...

Doporučujeme

V kleci
V kleci
Nevítaný host
Nevítaný host
Spřízněné duše
Spřízněné duše
V pasti lží
V pasti lží