Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1568 517

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

Kacafir
05.01.2023 5 z 5

Moje první letošní a a laťka je HODNĚ vysoko

Arev122
04.01.2023 5 z 5

Neuvěřitelně napsaný thriller, kde vás vše od počátku vyšetřování vtáhne do děje a nepustí až do konce. Bavil mě vrahův deník a napínavé bylo i vyšetřování.

Čmeláček
02.01.2023 5 z 5

Tak tahle kniha je fakt dokonalý psychothriller! Prostě přesně takové čtení, které mám rád a nedám na něj dopustit :). Sam Porter je sympatickej chlápek a opičí vrah se svým zvráceným deníkem taky nemá chybu. Pět stars a jede se dál!!! :)))

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Jednoduše BOMBA! Kniha je psaná ze tří pohledů - vyšetřovatel, vrah a oběť. Nejvíc mě asi bavily vrahovy deníkové záznamy a potom samozřejmě vyšetřování, parta vyšetřovatelů se Samem Porterem v čele je parádní, lidská a uvěřitelná. Perfektní twist s osobou vraha, všechno souviselo se vším a bylo to parádně propojené. Těším se na další díly v této sérii!

Lucie85
05.12.2022 5 z 5

Mistrovské dílo. Neuvěřitelně dobře napsané, příběh, který uchvátí, pohltí a už nepustí. Extrémně napínavé a nervydrásající!

ctenar2846
27.11.2022 5 z 5

Kniha super, skvěle čtivě napsaná, děr rychle odsýpal (oceňuji relativně krátké kapitoly a tím pádem rychlejší střídání dějových linek). Hlavní záporák jako geniální zločinec jež je vždy o několik kroků napřed mi taky seděl, zmínit a vyzdvihnout musím jeho deníček, Matku, Otce a Carterovi (to se mi hodně líbilo, brutalita rodičů a jejich vedení syna/žáka). Nejprve jsem dal čtyři hvězdy, ale jak nad tím přemýšlím nevidím důvod proč bych měl nějakou strhávat, takže opraveno na pět. Rozhodně stojí za to číst.

Dhanill
23.11.2022 5 z 5

Určitě nejlepší detektivka, jakou jsem v poslední době četl. Vynikající tempo, nečekané zvraty a i styl a forma vyprávění mi vyhovoval. Navíc, fajn (i když trošku očekávaný) konec.
95%

Liss93
10.11.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, hlavně členění do krátkých kapitol, ve kterých jsme byli uvedeni buď do aktuálního děje, nebo do minulosti V4O. Zdá se, že se bude jednat o už skoro klasickou linku vyšetřovatel-jeho nemesis, jejichž příběh bude pokračovat i v dalších knihách, ale pokud se to dobře uchopí, může to fungovat.

annettka1098
04.10.2022 5 z 5

Kniha je vyprávěna ze tří pohledů: vyšetřovatelem Samem Porterem, unesenou dívkou Emory a formou deníku se dovídáme vrahovu minulost (bez přesných indicií kdo to je). Kapitoly jsou krátké a toto střídání vypravěčů zaručuje, že otáčíte stránku za stránkou. Upřímně jsem pak hodně přemýšlela, který pohled je děsivější.

Co je na knize opravdu skvělé je, že nás autor okamžitě hodí do příběhu. Žádné pomalé seznamování s vyšetřovatele či jeho kolegy. Hodí nás do vody a plavat se učíme za pochodu. Pro někoho nepřijatelné, pro mě naprosto vyhovující. Od první strany jsem tak byla vtažena do příběhu a napnutá co se stalo. V této knize mne autor prostě a jednoduše přesvědčil, že mi absolutně sedí jeho styl a že je opravdu dobrým vypravěčem.

kachnat
02.10.2022 5 z 5

Pecka!

jes09
30.09.2022 5 z 5

Perfektní! Hltala jsem knihu od začátku až do konce! Děj se propojuje, není tam hluchých míst. Za mě pecka!

anája
20.09.2022 2 z 5

Čekala jsem v knihovně dlouho na 1 díl. Teď jsem dočetla. Nakonec jsem preskakovala a četla jen deník. Pro mě to bylo hodně zvrácené a hnusné. Další díl už číst nebudu. I když mám rada thrillery, tak spousta jich muže byt napinava i bez těchto hnusů, toto je i na mě moc.

PetkaS.
17.09.2022 5 z 5

Tak tohle byla síla. Myslím si že jsem poměrně otrlá co se popisu násilí týče, ale musím říct že tady byla pasáž kdy jsem opravdu byla ráda že nejsem zrovna po jídle... Nicméně parádní příběh který se čte skvěle a konec...no řekněme že jdu rychle na další díl... :-)

petula6844
16.09.2022 5 z 5

Paráda!!! Mám všechny díly v knihovně nachystané strašně dlouho, šetřila jsem si je, přesně jsem věděla, že to bude super čtení a že mi bude líto mít vše už přečtené. Takže rychle na další díl :)))

evask
16.09.2022 4 z 5

Teď jsem dočetla třetí díl a bylo to docela trápení, protože jsem měla mezi druhým a třetím dílem tříměsíční mezeru. Takže doporučuju sehnat si všechny tři díly a číst bezprostředně za sebou, děj navazuje.

beata-betsy2310
03.09.2022 5 z 5

"Naše pravidla pocházejí od tří opic: Mizaru, Kikazaru, Iwazaru, někdy se jim říká tři moudré opice, které definují zákony, podle kterých bychom měli žít, ale ve skutečnosti jsou čtyři, no o té čtvrté nikdo nemluví. Ta čtvrtá opice je nedůležitější. Jmenuje se Shizaru... Ta reprezentuje myšlenku nečiním zlo...
Když někdo vidí nebo slyší zlo, nemůže s tím nic moc dělat. Když někdo mluví zlo, dá se to považovat za provinení, ale když někdo činí zlo... v takovém případe už není prostor pro odpuštění."

Nepočuť, nevidieť, nehovoriť a napokon ani nekonať zlo. To je odkaz, ktorý zanecháva sériový vrah detektívovi Samovi Porterovi, ktorý sa ho viac ako 5 rokov snaží dolapiť. Vždy je scenár rovnaký. Najskôr unesie svoju obeť, ktorá je úzko spätá s človekom, ktorý má nedostatok morálnej zodpovednosti a svojimi činmi koná zlo. O dva dni vrah "pošle" prvú krabičku, v ktorej je ucho unesenej osoby. O ďalšie dva dni je doručený druhý balíček s očami, potom s jazykom a nakoniec polícia nájde telo obete. V hre na mačku a myš medzi detektívom a sériovým vrahom ťahá Sam za kratší koniec. Až jedného dňa je Sam Porter prizvaný k autonehode, kde sa pri nešťastníkovi, ktorý skončil pod kolesami autobusu nájdu "dôležité veci", spolu s denníkom Opičieho vraha. Ten odhaľuje počiatky skazenej mysle človeka, z ktorého sa stalo monštrum. Podarí sa vďaka denníku Porterovi a jeho tímu konečne dolapiť vraha a zachrániť jeho "zatiaľ" poslednú obeť? Porter vie, že vrah je chytrý a času na jeho dolapenie má žalostne málo.

Príbeh autor čitateľovi predkladá z viacerých uhlov. Prvým je už spomínaný denník, ďalším je pohľad z uhlu obete a detektívov Portera a jeho tímu. Kapitoly sú svižné a výborne prepojené, čím sa napätie v knihe znásobuje a núti Vás knihu čítať ďalej, pretože zúfalo chcete vedieť ako sa budú udalosti vyvíjať.

Je ťažké písať o takejto knihe, že je výborná. Preto to skrátim a poviem, len že Barker píše výborne. Ešteže som sa zásobila a môžem sa ponoriť do pokračovania tejto knižnej série a žasnúť nad tým čo si pre nás Barker vymyslel. Ak som Vás navnadila, tak na čo čakáte?

"Když lidé nebudou sdílet vědomosti, nedočkají se pokroku."

MonikaV
28.08.2022 4 z 5

Skvělé!

Danilla
26.08.2022 5 z 5

Vůbec nechápu, jak je možné, že jsem tohoto autora dosud neznala. Kniha je naprostá pecka. Napínavá a velmi čtivá kniha, dokonalá a propracovaná zápletka, prostě super. Jdu na Pátou oběť.

jitka1585
25.08.2022 5 z 5

Za mě plný počet,kniha se mi moc líbila,už mám nachystaný druhý díl.Precetla jsem za 2dny,doporučuju všem,kdo mají rádi dobrou detektivku a žádný velký kecy okolo.Dejove podobná kniha filmu Sedm.

Warden
25.08.2022 3 z 5

Průměrný, ničím vyčnívající thriller, kterých je teď všude plno. Dějová linka deníku vynikající a opravdu napínavá a vysoce převyšující linku pátrání po V4O.
Neurazí, ale rozhodně nenadchne.