Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1569 517

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

radka8970
08.12.2018 5 z 5

Kniha Čtvrtá opice si označení bestseller opravdu zaslouží. Jak píše na obálce knihy Jeffery Deaver :"Nádherně zvrácené!" a měl naprostou pravdu. Příběh v knize nemá jediné slabé místo, kniha má dvě časové roviny. Vynikající část byla psána jako deník. Otec a matka v deníku se autorovi neskutečně povedli, to jsem hltala slovo od slova. Kniha je z mého pohledu jeden z nejkvalitnějších thrillerů posledních let. Výborná, příjemně zvrácená kniha. Knihu rozhodně doporučuji.

Erzetka
06.12.2018 5 z 5

Nesuďme knihu podle obalu. Když jsem ji viděla, tak jsem neměla moc velká očekávání. Anotace už byla zajímavější. A kniha? Velmi podařená! Chytla od první kapitoly a nepustila až do posledního slova. Sam Porter baví od začátku do konce. U konce jsem si trošku posteskla, čekala jsem více rozebrané hovory s Emory. Můžu jen doporučit.
Edit: tahle kniha má "nálepku Mezinárodní bestseller, nepleťte s Edicí Světový bestseller :-)

rybizka
02.12.2018 5 z 5

Na jedné straně sympatický vyšetřovací tým v čele se zarputilým Porterem. Na druhé straně geniálně šílený zabiják V4O. Vyšetřování je proloženo deníkem psychopata a nečekanými zvraty. Zpestřeno humorem, ale i nechutnými detaily. Dohromady to tvoří akční a promyšlenou detektivku. Těším se a doufám v pokračování.

Valeyman
29.11.2018 5 z 5

Zakoupil jsem víceméně náhodou, trochu mi odrazovala "nálepka" světový bestseller, ale šel jsem do toho. Musím říct, že to bylo naprosto úžasný. Začátek mě moc nechytil, trvalo mi malinko se začíst,ale pak už to jelo. Pasáže z deníku jsem hltal slovo od slova a vždy jsem se na ně těšil. Dějové linky se četly parádně, snad jenom trochu ta s Emory mě malinko nudila. Konec také perfektní...šup šup přeložit další díl :-)

krži
28.11.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda od začátku až do konce. Netvrdím, že to bylo ,,dokonalé", ale jako celkem to u mě fungovalo a bavilo mě to. Škoda jen, že některé věci nebyly pospány detailněji a více do hloubky - přece jen to byly takové dvě knihy v jedné (kvůli deníku) a několik stran navíc by tedy určitě neubrali na spádu... Jak jsem ale už psal, celkové to na mě prostě fungovalo. Mám letos přelouskaných několik ,,detektivek" a ,,thrilleru" a tenhle zatím jednoznačně vede! Konec roku se blíží a asi to tedy pro mě bude TOP roku 2018......uvidíme :)

Jane417
26.11.2018 5 z 5

"Čtvrtá opice" je jeden z nejlepších detektivních thrillerů, který jsem letos četla! Hlavním hrdinou je detektiv Sam Porter, který společně se svým týmem pátrá po původu psychopatického vraha, kterému se přezdívá V4O... Již léta dodržuje u svých obětí tzv. modus operandi, ale teď je vše trochu jinak... V knize nebylo místo, které by mě nudilo. J. Deaver o knížce prohlásil: "Nechutně zvrácené." A měl naprostou pravdu! Vystihl to úplně přesně! Zvrácené je tam skoro vše a nechutné... doporučuji při čtení nejíst! Četla jsem asi brutálnější a drastičtější popisy vražd, umírání, mučení..., ale autor byl nechutný velmi originálně! Mně se dělalo při čtení nevolno. Další dějovou linkou je nastíněný osud Sama Portera a i když je tato linka nevýrazná a není jí dáno v příběhu tolik prostoru, dokáže čtenáře šokovat! Za mě moc povedený příběh a podle konce... doufám, že bude brzy pokračování!!!

Sorrow
21.11.2018 3 z 5

Tentokrát bohužel opět tak trochu proti proudu, nicméně si myslím, že hlavním viníkem bylo moje rozpoložení při čtení knihy. Já jí totiž vlastně fakticky nemám, co vytknout, ale plácala jsem se s ní tři týdny a to asi o něčem svědčí. Fakt hodně mě bavily ty deníkové záznamy, na které jsem se těšila. Zbytek za mě průměr, se kterým jsem se (asi i v lepší podobě) setkala jinde. Porter mi jako detektiv k srdci bohužel nepřirostl a celá ta detektivní linka na mě byla trošku utahaná.
Jak už jsem ale řekla, technicky je to dobře vystavěná kniha, která má rozhodně myšlenku a konci dost fandím!

Akimus
21.11.2018 5 z 5

Milá příjemná kniha, která dává tušit nějaké to pokračování, které by nemuselo být vůbec špatné.

Titas9001
19.11.2018 5 z 5

Tak tohle nemělo chybu ! Deník pachatele hodně zvrácený a rozuzlení celého případu šokující. A co více - můžeme čekat pokračování, protože zdaleka není odkryto vše? Přečteno za 3 dny.

GeekyMom
19.11.2018 5 z 5

Knha popisuje průběh dvou dnů ze života vyšetřovatelů seriových vřažd a jedné unesené oběti. Tyto dvě dějové linie jsou prokládány třetí: deníkem pachatele. Výborná, příjemně zvrácená kniha. Rozhodně doporučuji.

kneslova
19.11.2018 5 z 5

Tři line příběhu - vyšetřovatelé, psychopatická rodina pachatele a jedna z obětí, navzájem pěkně propletené, místy humorné, místy nechutné, podle toho, kterou linii jsem četla. A za ten úplný závěr 5 hvězdiček

V28
15.11.2018 5 z 5

Někde jsem četl, že se tato kniha označuje jako thriller desetiletí....zas až tak bych to neviděl. Určitě to bylo hodně dobře napsané, čtivé a perfektně promyšlené, ale takových knih je každý rok celkem dost. Označení světový bestseller je tentokrát oproti jiným takto označeným knihám určitě zasloužené a knihu mohu každému doporučit.

sioux
13.11.2018 5 z 5

Thriller skoro bez chyb. Jak píše na obálce knihy Jeffery Deaver: "Nádherně zvrácené!", tak to je přesné. Vynikající byla část psaná jako deník, to nemělo chybu, otec a matka v deníku se Barkerovi neskutečně povedli, to jsem hltal. Příběh Emory taky velmi kvalitní. Vyšetřování detektivů bylo spíše průměr, ale pro celkovou vyváženost to tak asi muselo být, aspoň se člověk více těšil na ty další dvě linie příběhu. Jo a doteď jsem nesnášel krysy, ale teď už je díky autorovi nenávidím! Celkově nádhera, určitě z mého pohledu jeden z nejkvalitnějších thrillerů posledních let. Howgh!

Klarinecka
11.11.2018 5 z 5

Poslední dobou mám pocit, že když je něco označeno jako světový bestseller, tak to většinou stojí za vyližprdel. Naposledy Hadrový panák. Nicméně Čtvrtá opice si označení bestseller plně zaslouží. Četlo se to samo a vážně to stojí za dlouhé ponocování. Skvěle propracované, napínavé až do poslední chvíle.

andrea4053
08.11.2018 5 z 5

Luxusne napisana kniha, prave docitana a este dlho na nu nezabudnem. Neviem sa dockat dalsieho dielu, citala sa jednym dychom. To je snad prva kniha u ktorej sa mi vsetko pacilo :) A napad s vrahovym dennikom- proste bomba. Doporucujem

abilea
05.11.2018 5 z 5

Tak tahle kniha si titul thriller desetiletí opravdu zaslouží! Nic lepšího jsem zatím nečetla (snad jedině s výjimkou knihy Dívka, která si říkala Tuesday). Příběh nemá jediné slabé místo, má dvě časové roviny, u kterých je těžké se rozhodnout, která je zajímavější. Okamžitě bych četla dál. Jedinou útěchou mi je, že nakladatelství Domino už pilně pracuje na české verzi dalšího dílu. Knihu moc doporučuji (možná ne těm, co mají slabší žaludky) a vyhlašuji ji za moji TOPku roku!

banánovépyré
02.11.2018 5 z 5

Perfektní od začátku až do konce. Příběh je skvěle vystavěný, bude vás bavit, nebudete se nudit - a s každou kapitolou budete nadšenější z toho, co si pro vás autor připravil, ale bohužel taky smutnější, že už se blíží konec. Vyšinutý vrah, kterého ale budete svým způsobem milovat. Jedna šílená rodinka, co si libuje v nožích. Detektiv Sam Porter, policajt ze staré školy, který na vás udělá dojem. Čtvrtá opice je prostě perfektní a není v ní ano slovo navíc, což ji činí vysoce návykovou. No však sami uvidíte ;)