Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1575 519

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

harena
03.02.2019 4 z 5

Rozhodně akční a napínavý thriller, budoucí vrah vyrůstá v rodině, kde je otec i matka psychopat, takže tento "dar" dostane v genech a od dětství je svědkem brutálních scén a vražd. Když vyroste, nemůže se chovat jinak a v čele kriminalistů po něm pátrá celkem sympatický detektiv Sam Porter. Knize by určitě neubralo na čtivosti, kdyby tu bylo méně popisů mučení a kousajících krys. Uvidím, jako bude pokračování, druhý díl má vyjít v dubnu.

kasavubu
03.02.2019 4 z 5

Pěkné počtení, jestli to teda tak můžu napsat, aby to nevyznělo moc zvráceně. Rodinka opičího vraha byla nezapomenutelná. Některé scény byly i na mě dost nechutné. Ještě štěstí, že se autor zase až tolik nevyžíval v líčení mučení samotné Emory. Rozuzlení vlastního deníku mě trochu zklamalo, asi jsem čekala něco trochu jiného. Jako celek to ale bylo více než slušné. Uvidíme, jaké bude pokračování série.

LuluBird179
03.02.2019 5 z 5

Parádní počteníčko! Dlouho jsem se tak nebavila. Skvěle vyprávěné, sympatické přístavy, zápletka a příběh na 1*!

zili
02.02.2019 3 z 5

5-ti hvězdičkových hodnocení je tu kopec a tak jsem od té knížky čekal o hodně víc. Nestalo se. Průměrně zajímavé, průměrně napínavé, za mně průměrný thriller, takže za tři. Souhasím s kladným hodnocením “denníku”, je to ta zajímavější část knížky.

josska
02.02.2019 5 z 5

Já nemám slov,dala bych 100hvězdiček kniha mě překvapila,jak byla čtivě napsaná,deník vraha a do toho děj,no napínavé,ted se dívám že bude mít asi pokračování,tak to se moc těším....pro mě určitě nej kniha tohoto roku...mám ji z knihovny,ale budu si ji muset koupit..

Ivulka432
31.01.2019 5 z 5

Tak to byla jízda na horské dráze! Nutí vás to číst dál a dál a dál. Vyprávění příběhu vraha je prokládáno příběhem policistů, kteří po vrahovi pátrají. Brilantně napsáno. Těším se na pokračování. Za mě 6*!

Kekik
30.01.2019 5 z 5

Čtvrtá opice je GENIÁLNÍ. Jak kniha, tak postava.
Autor příběh vyšpekuloval do absolutních detailů. Sice jsem identitu Opičáka uhádla hned, jakmile se postava objevila v příběhu, stejně jsem byla napjatá až do odhalení, zdali můj tip byl správný. A byl. Což mě potěšilo, jelikož už se ze mě tím pádem stává ostřílený čtenář detektivek, thrillerů, ... No dobře, zatím se mi povedlo uhádnout pachatele jen u dvou knih, ale i to se počítá.
Ač nerada, musím přiznat, že genialita Opičáka je vskutku obdivuhodná.
Bravurní debut. Těším se na další díl.
DOPORUČUJI !!!

Dumicek
27.01.2019 5 z 5

No páni, tak tohle byla jízda! Kniha je zvrácená a dost brutální, takže rozhodně není pro slabší povahy. Deníková forma byla naprosto parádní nahlédnutí do života psychopata od jeho dětství a co zapříčinilo to, že se z něho stal neskutečný magor s pohnutou myslí.. Sam Porter jako hlavní detektiv byl opravdu fajn a to co bylo s jeho manželkou se dalo tušit..Celkově kniha nemá slepá místa, vše na sebe krásně navozuje, napětí se dá krájet a nemůžete nic než číst a číst. No thriller jak má být a už se těším na další..

klokan.1905
27.01.2019 5 z 5

Čtvrtá opice...
Vážení čtenáři, musím Vás varovat... S opravdu velikou opatrností otevírejte tuto knihu... V ní se totiž skrývá třeskutá thrillerová bomba...
Dřevořezba cyklu života ve svatyni Tóšógu se skládá z osmi panelů... Opice se nacházejí na druhém z nich... První z opic se jmenuje Mizaru a znamená nevidím zlo, druhá z opic se jemnuje Kikazaru a znamená neslyším zlo, třetí z opic se jmenuje Iwazaru a znamená nemluvím zlo... Nejdůležitější je ale čtvrtá opice... Jmenuje se Šizaru a ta prezenzuje myšlenku nečiním zlo...
Dejte si tyhle symboly čtyř opic dohromady a vyjde Vám z toho psychopatický opičí vrah, nebo jestli chcete tak V4O... Po tomto vrahovi pátrá náš hlavní hrdina - detektiv Sam Porter... Jedná se o policistu z oddělení vražd z Chicaga, který po dlouhou dobu 5 let dostává od opičího vraha balíčky s děsivým obsahem... Každá zásilka, kterou od opičího vraha dostává obsahuje část těla zavražděné oběti...
IQ opičího vraha je 156 což je podle všech kritétií hodnota znamenající genialitu... Podaří se Samu Porterovi a jeho parťákům opičího vraha chytit? Neváhejte a čtěte...
Žádnému čtenáři, který má rád thrillery nesmí tenhle čtenářský kousek utéct... Slabší povahy ať se knize velikým obloukem vyhnou... ;-)
Za mě jasných 5 hvězdiček a neskutečně se těším na pokračování, které má vyjít v půlce dubna a má se jmenovat Pátá obět...

em75
25.01.2019 5 z 5

Možný SPOILER !!!
Super. Moc jsem se na knihu těšila a nezklamala mě. Prolínání deníku se skutečností bylo přesné a skvělé. Sice jsem scénu s krysou a mísou viděla ve filmu Sinister 2 a volání na záznamník mrtvé ženě už taky někde bylo,přesto jsem si příběh užila. Nemám ráda otevřené konce,ale tady mi to nevadilo a moc se těším na pokračování. Tak šup sem s ním!

Pisquosus
24.01.2019 5 z 5

Tato kniha se mi opravdu líbila. Měla velmi propracovaný děj, nic neškobrtalo, dobře se četla.

Zajímavé bylo prolínání se dvou rovin - deník a skutečnost.

Za mě super, nejvíc mě však zarazilo, že jsem celou dobu měla pocit, že jsem něco podobného už četla...

JířaBalicu
21.01.2019 5 z 5

Tu to knihu jsme četla na doporučení databaze, a jo povedlo se. Dva večery pěkného čtení, bavil mě styl co kapitola to pohled jiné osoby, moc chytré a poutavé. Teda deník mě fakt desil, pěkně hnusná rodina. Nicméně jsem měla pocit, že čtu Sběratele kostí. Přesto vřele doporučuji.

Shanib
19.01.2019 5 z 5

To bylo něco! Nevím, jestli vůbec můžu přiznat, že se mi knížka líbila. Mám ráda Chrise Cartera a myslela jsem si, že nic brutálnějšího už číst nemůžu. Očividně jsem se spletla. Ačkoliv tohle bych spíš kategorizovala jako zvrácené. U některých pasážích deníku se mi zvedal žaludek.
Postavy však byly trochu předvídatelné. "Zápletku" s Porterovou manželkou jsem vytušila po prvních stránkách a to, kdo je Opičák, jsem uhádla už na stránce 80, ačkoliv jsem si tím samozřejmě nebyla 100% jistá, dokud to nebylo černé na bílém.
Určitě si přečtu druhý díl. Jsem strašně zvědavá, jak to bude pokračovat.
P.S. Pokud se chcete pousmát, přečtěte si závěrečné poděkování autora.

rodak
18.01.2019 5 z 5

Ten deník knize hvězdičku přidává,bez něj by to byl průměr.Ale takový magoři z deníkové části snad ani neexistují no i když.V popisování toho zvěrstva na lidech má spisovatel také velkou fantazii.

Sandruš
16.01.2019 5 z 5

Výborný thriller! V dubnu vychází další díl, už se nemohu dočkat.

mmmisulka.r
15.01.2019 5 z 5

Celkem slušná krimi. Děj proplétaný deníkovými záznamy sériového vraha. Sice nic nového, ale v této knize je to opravdu perfektně nadávkované a šlape to jako po másle. Sice jsem hned od první kapitoly vydedukovala jednu věc týkající se hlavního vyšetřovatele, ale nevadí. Jako celek je to velmi dobré čtení, které hodně pobaví. Těším se na pokračování!

anndy
14.01.2019 5 z 5

Naprosto úžasný thriller! Jsem celkem náročná na výběr krimi, tahle kniha mě chytla hned od první stránky. Už v půlce jsem tušila, kdo, ale netušila jsem proč. Super!!!

Emma2211
14.01.2019 5 z 5

Uf lidi to byla jízda , málokdy se mi stává , ze se začnu od první strany (nikdy), ovšem u opice to je jiné ???? kniha mě bavila a opravdu se s těžkým srdcem odkládá .
Za mě kniha roku !!!!

Pistácie
12.01.2019 4 z 5

Opravdu krutý příběh plný detailních, syrových popisů, při kterém tuhne krev v žilách. Už jsem přečetla jiné, hrůzné knihy, ale i tahle debutová se může řadit k těm povedeným. Deníková forma se mi u knih obecně líbí. I tady tomu dávala opravdu uvěřitelný nádech reality. Jako bych četla vrahův skutečný deník. Bylo to hrůzostrašné, ale nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Konec mě trošku zklamal, přišlo mi to najednou uspěchané. Na to, co padouch roky vyvádí, tak utekl nějak moc snadno. Ale zase se těším na pokračování.

Pípasek
12.01.2019 5 z 5

Temná, krutá zvrácenost, nic pro slabé nátury. Detailní popisování některých "operací" seriového , totálně narušeného vraha, jsou děsivé . Jestliže toto má být spisovatelův debut, potom si rád počkám na další knihu