Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1575 519

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

Peace
17.03.2019 5 z 5

"Ve skutečném životě je každý sám svým zachráncem."

Kniha byla čtivá a opravdu záživná, moc ráda doporučuji! Deníkové pasáže mě bavily nejvíc, to přiznávám :o)

Ajuszka
16.03.2019 5 z 5

Tak tohle bylo dost dobré čtení!Bavilo mě to od začátku,ikdyž musím říct,že ,,deník" mě bavil víc. Nakonec to do sebe pěkně všechno zapadlo a je z toho opravdu dobrý příběh. Doporučuji přečíst a těším se na Pátou oběť,která vyjde už za necelý měsíc

spamalot
15.03.2019

Tato kniha mi dala hodně přesvědčování, abych ji dočetla až dokonce. Čekala jsem od knihy asi víc, takže pro mě byla zklamáním. Některé pasáže objevující se v deníku byly až morbidní a nechutné, že jsem je musela i přeskočit.

Rovaj
13.03.2019 5 z 5

Neuvěřitelně čtivé a napínavé zároveň. Už teď se těším na pokračování...
Nemůžu jinak než dát plný počet a doporučit.

Diggitty
12.03.2019 5 z 5

Výborně... Dobrá od začátku do konce. Už když jsem knihu dočítala, jsem doufala, že bude pokračování a poté s potěšením zjistila, že bude a snad ne jedno. Rodina hlavního padoucha byla děsná, opravdu je člověk musí mít nerad, až začne padoucha litovat. Je možné se platonicky zamilovat do psychopata? :D

mi-380
12.03.2019 4 z 5

Autor od začátku nasazuje ďábelské tempo a nešetří šokujícími zvraty. Rodina hororových šílenců mi dost vadila, ale uznávám, že v konstrukci tohoto příběhu je nezbytná.
85 % (aktuálně 277 hodnocení s průměrem 90 %).

Peetullka
11.03.2019 5 z 5

Jak označil tuto knihu Jeffery Deaver : ,,nechutně zvrácené " .
A má pravdu, kniha mě nenechala v klidu, prostě jsem musela číst dál a dál , až najednou byl konec.
Krátké kapitoly, žádná hluchá místa a ta kombinace vyšetřování s deníkem Opičáka byla opravdu třešnička na dortu - jeho rodina byla velmi zvrácená a opravdu se nedivím tomu , že takto vraždí - normálně jsem Opičákovi snad i fandila.
Těším se na další díl, jelikož mě zajímá jak to dopadlo s Matkou.

parley3
10.03.2019 5 z 5

Skvělá, konečně nějaká kniha po Keplerovkach, která mě nenechala v klidu.

Hella
10.03.2019 4 z 5

Velmi slušná detektivka. I když tedy nevím, nemám-li se začít bát sama sebe :-) .... v několika momentech jsem se přistihla, že tomu ujeťáckému vrahovi vlastně sem tam skoro fandím.... A také to prozření ve druhé půlce knihy bylo trochu - řekněme - nevěrohodné.

akrim13
07.03.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila a učitě si přečtu další

KaterinaS13
06.03.2019 5 z 5

Neskutečně napínavá kniha, nemohla jsem se odtrhnout.

Digi28
04.03.2019 3 z 5

Kniha byla všude vidět hodně se o ní mluvilo Proto mě taky upoutala hodnocení zde na Databáze knih měla vysoké při zakoupení a po prvních strankach mě však kniha zklamala Čekala jsem jinou zápletku jiný děj kniha mě nebavila.

Jupijow
03.03.2019 3 z 5

Nelíbilo se mi to. Spousta klišé, zároveň urputna snaha šokovat. Oba příběhy (deník i současnost) totálně přitazene za vlasy.

jefff
01.03.2019 4 z 5

Musím říct, že prvních řekněme padesát stran mě zklamalo. Prostý sloh, nezajímavé charaktery, vyčpělé flash-backy. Jenže! Jak kniha plynula, najednou se nedalo odtrhnout. Jednoduchý sloh přispěl ke čtivosti, autor zbytečně neřešil soukromý vyšetřovatelů a věnoval se jen a pouze akci a flash-backy byly jedny z nejzajímavějších, jaké jsem kdy v krimi žánru četl. Výsledkem je napínavé počtení, byť vůbec ne originální. Celý koncept je ovšem zajímavý a poutavý a hlavně čtenářsky vděčný. Jen ten přesah chyběl.

petra1394
01.03.2019 4 z 5

Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami. Očekávání jsem měla vzhledem k hodnocení velká a dá se říct, že nezklamala, nicméně mi chyběl na konci ten wow dojem. Musím pochválit tu pasáž z deníku, bála jsem se, že to budou jen prasarny a že si chce akorát Opičák vylít srdíčko, ale dávalo to smysl. Nicméně ke kladným postavám jsem si nevytvořila úplně vztah, přišly mi takové nijaké. Ty záporné byly vykresleny mnohem lépe. A jediné, co mi opravdu rvalo oči z důlků, bylo oslovení "Clairuško". What the fuck? Pokaždé, když jsem to viděla, stály mi vlasy na hlavě :D Škoda, že to nebylo strachy nebo napětím. Něco tomu k dokonalosti chybělo.

pupopony
26.02.2019 5 z 5

Tak to byla jízda - super zážitek.

Evule81
25.02.2019 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo. Doporučuji a netrpělivě vyhlížím další díl

nicole1990
25.02.2019 5 z 5

Naprosto skvěle dokonale zvrácené. Vyrostl v rodině psychopatu tak těžko by z něj vyrostl normální člověk. Určitě si zaslouží nálepku světový bestseller. Nejvíc mě bavil deník, kde se odkrývá jeho minulost. Už se těším na druhý díl ten si určitě přečtu.

Dáma s hrnstjm
24.02.2019 3 z 5

Pro mne příliš prvoplánové násilí, krutost a zvrácenost. Dějová linka ze současnosti pro mě byla zajímavější a určitě snesitelnější. Deníkové záznamy jsem četla s neklidem a obavami... V půlce knihy jsem uvažovala, že jí nedočtu, že nemám zapotřebí si tímhle brutálem zpestřovat život... ale zvědavost nad rozuzlením nakonec zvítězila. Jinak krátké kapitoly přispívají svižnosti celého příběhu, i když to chvílemi hraničí s plýtváním papírem.
Asi mě trochu zaráží celková "otrlost" čtenářů (podle komentářů soudě) a říkám si, co by v knize muselo být, aby už to bylo i pro ně za čárou...?
Poznámka k překladu: Slovo "džípíeska" vypadá strašně. Rozepsaný letopočet slovy vypadá taky strašně (ale dobře, takhle to mohlo být v originálu).

Bobina74
23.02.2019 4 z 5

Skvělé, další série, kterou budu hltat a nedočkavě očekávat další díl. Surové a syrové čtení. Napětí, čtivost, trochu policejního humoru - skoro dokonalé.