Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1570 517

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

lazarus
28.05.2019 3 z 5

Moc to vysoké hodnocení čtenářů nechápu. Příběh není ani trošku originální, všechno pan autor pokradl z filmů, psychologie postav je naprosto mizivá což u takového žánru je rozhodně mínus navíc. Za každou cenu se snaží šokovat a vůbec se to nedaří. A tolik očí v sloup v jedné knize? Tohle někdo natočit tak je to samá zombie. Za mě tudíž trojka a to s bídou. Nebavil jsem se ani trochu. Bestseller? Ani omylem.

alexis818
28.05.2019 5 z 5

Skvělá kniha,moc se mi líbila.Deník neměl chybu,je fakt,že tak zvrácený text jsem už dlouho nečetla.Konec výborný a tak už se těším na pokračování.Doporučuji.

ArwenAragorn
28.05.2019 5 z 5

Vynikající! Brutální a zvrácené, ale velmi dobré. Líbilo se mi jak pátrání po Opičím vrahovi a snaha zachránit poslední oběť, tak deník Opičího vraha. Sama Portera a ostatní vyšetřující jsem si oblíbila a doufám, že se s nimi zase setkám v dalším díle. No a závěr je prostě skvělý, i když otevřený. Kniha si tentokrát nálepku Mezinárodní bestseller zaslouží. Nezbývá mi, než ji DOPORUČIT.

Pozor SPOILER!
Moc se mi líbil deník, jak už píši výše. Měl jsem krásné dětství... MATKO, OTČE...Probůh, všichni tak úchvatně šílení!!!!

PavkaHu
23.05.2019 5 z 5

V poslední době jsem krimi žánr trochu zanedbavala, ale tohle opravdu stalo za to. Žádná z dejovych linií nebyla nezajímavá.

KydlochMoris
21.05.2019 4 z 5

Kniha mě bavila, hezky se četla. Mám ráda knihy, kde se prolíná minulost a přítomnost - v tomto případě čtení deníku. Závěr super!

Fortress
19.05.2019 5 z 5

Není co vytknout. Úžasné, čtivé, napínavé. Kniha je velmi poutavá od začátku do konce. Pan Barker, přestože není zkušeným spisovatelem, si nijak nezadá s ostřílenými mistry thrilleru. Knihu mohu rozhodně doporučit.

ivoiro
17.05.2019 5 z 5

Musím říct, že jsem našel dalšího autora, na kterého knihy se budu těšit. A jdu hledat další díl.

Kizuizi
14.05.2019 5 z 5

Skvělá kniha! Svižná, napínavá..až je mi líto, že jsem ji už dočetla. Mohu jen doporučit.

Sirius390
14.05.2019 5 z 5

Od začátku až do konce jsem měla sevřený žaludek. Perfektně napsané, žadná nudná místa a blábolení o ničem. Určitě stojí za přečtení.

Agida
13.05.2019 5 z 5

Za mě naprostá pecka. Deník byl nejlepší. Knížka mě vtáhla do děje a nemohla jsem ji odložit až než byl konec a to jsem nečekala, že bude otevřený, nijak mi to ovšem nevadí. Samozřejmě nutně potřebuji další díl....

Jido
13.05.2019 5 z 5

Tak to byla jízda! Skvělá kniha plná "krásných" zvráceností, krátké kapitoly, které nutí číst dál a dál. Moc doporučuji.

Mirin1349
12.05.2019 5 z 5

Jsem si naprosto jistá, že kdykoliv uvidím tři moudré opice, vzpomenu si na tuhle knížku, strašně mě bavila. Souhlasím s předchozími komentáři, ač byl děj napínavý, tak deník byl jednoznačně nejvíc čtivý. Člověk si až kladl otázku, jestli může mít někdo takovou fantazii, aby si tuhle zvrácenost vymyslel bez vlastní zkušenosti, na což autor v Poděkování hezky odpověděl. :) V příběhu byly nápadité zvraty, za konec přidávám další hvězdu. Opičák na konci snad i získal moje sympatie. Už se těším na pokračování.

JitkaHambi
10.05.2019 3 z 5

Nemohu sdílet takové velké nadšení jako většina, bohužel.Kniha se četla dobře, to ano, ale bavil mě víc deník než pátrání po Emory a teda co mě naštvalo a proč dávám pouze 3* a NE 4, je ten konec :-( Souhlasim s komentářem níže - od kaffa.

mirunda
10.05.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. Nešlo přestat číst, ale musela jsem neb dvě děti jsou dvě děti ????

kacka66
09.05.2019 5 z 5

Moc hezká kniha , těžko se od ní odpoutat

perpe2a
09.05.2019 5 z 5

Výborný a napínavý thriller. Rozhodně stojí za přečtení.

kaffa
08.05.2019 3 z 5

klasická detektivka jakých sou teď mraky.... pasáže s emory mě nebavily, za to deník se mi líbil a bavil, dokázala bych si to představit jako samostatnou knihu.... mezi tím klasika vyšetřování, než se ten děj začal hýbat, docela sem se nudila.... ještě nevím, jestli budu číst pokračování....

post edit - poračování má 600 stran a není to všechno? no to teda nevím....

Mili115
06.05.2019

Fakt dobré

alena4154
04.05.2019 5 z 5

Opravdu povedené. A ač je to možná trochu divné, tak epilog mi vykouzlil úsměv na tváři. Každý v sobě hold nosí špetku "nenávisti". Ale naštěstí ne každý ji v životě použije.

Boboking
04.05.2019 4 z 5

Za mne palec nahoru :-) Skvělý thriller. Skutečně nádherně "zvrácené". A přitom to není nechutně brutální. A přiznám se, že ten deníkový příběh mne bavil snad i více než ten hlavní. Doporučuji.