Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1577 1577

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

alena4154
04.05.2019 5 z 5

Opravdu povedené. A ač je to možná trochu divné, tak epilog mi vykouzlil úsměv na tváři. Každý v sobě hold nosí špetku "nenávisti". Ale naštěstí ne každý ji v životě použije.

Boboking
04.05.2019 4 z 5

Za mne palec nahoru :-) Skvělý thriller. Skutečně nádherně "zvrácené". A přitom to není nechutně brutální. A přiznám se, že ten deníkový příběh mne bavil snad i více než ten hlavní. Doporučuji.

Koukolína
01.05.2019

Skvělá knížka, krásně se četla. Chudák kluk,takhle mít bláznivé rodiče...... Těším se na další díl....... :-)

Kerberos
27.04.2019 4 z 5

Vrahův deník se mi líbil více než současnost,byl to ucelený popis jeho rodiny a prostředí ve kterém vyrůstal.Celkově kniha není nijak výjímečná a otevřený konec znamená další pokračování.

Martiiiik
25.04.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Pachatel správně vyšinutý, výborná zápletka, skvělý vypravěčský styl.. určitě doporučuji :-) a pozor na čtvrtou opici :-D

hajrys
23.04.2019 5 z 5

Super čtení. Geniální pachatel a úplně normální policisté. Střídání deníku a současnosti udržuje čtenáře v napětí. Těžko se mi kniha odkládala. Místy trochu brutálnější popisy, ale to k thrilleru patří. Těším se na další pokračování.

Jiparis
22.04.2019 4 z 5

Vzrušující čtení, na mně příliš mnoho krvavých detailů.
Nepochopila jsem chování zvrácené rodiny.

lenik284
22.04.2019 5 z 5

Knížka byla super, jsem z ní nadšená, střídání deníku vraha s vyšetřováním bylo napínavé a mělo spád. Deník vraha byl tedy zvrácený a místy nechutný a z pohledu 11letého chlapce mi to přijde až nevěryhodný,že měl takové rodiče,co vše musel prožít, ale těšila jsem se právě na deník jak to bude pokračovat. Přesto knihu moc doporučuji a těším se na autorovu další knihu.

p.pavlina
17.04.2019 3 z 5

Kniha se mi četla velice dobře, děj hezký plynul a byl zajímavě pojatý. Ale před koncem knihy přišlo velké zklamání. Z příběhu se vyklubala stejná detektivka, jakých je nyní napsáno desítky. A jedna zásadní otázka: To už nikdo neumí psát knihu, která by měla uzavřený konec??? Opět pokračování, které se rozvine v osobní střet mezi vyšetřovatelem a pachatelem. Tudíž nic nového pod Sluncem.

Zdenas5
14.04.2019 4 z 5

I když se kniha četla celkem dobře, mám pocit, že se autoři poslední dobou předhánějí v tom, kdo vymyslí větší zvrácenosti, a tady jich tedy bylo, především v deníku. Deník mi nepřipadal věrohodný, především chování jedenáctiletého kluka. Příběh ze současnosti byl "normálnější" a zaujal mě víc. A právě proto si přečtu i pokračování.

Trustty
14.04.2019 5 z 5

Tak zase po delší době fakt super thriller. Vyšetřování bylo napínavé téměř na každé stránce, okořeněné vrahovým deníkem z jeho minulosti.
Těším se na další knihu J.D. Bakera
Doporučuji.

Avila
12.04.2019 5 z 5

Tak musím říct že mám dalšího spisovatele na kterém jsem si vytvořila závislost.... od kterého musím mít každou další knihu která vyjde. Perfektně napsáno a k tomu kombinace s deníkem vraha plus správná dávka zvrácenosti... Pro mě TOP BESTSELLER

Patapuf
11.04.2019 5 z 5

Jedním slovem: Fenomenální... úžasně napínavý příběh až do konce a i když by se konec dal nazvat slabším stejně to na hodnocení knihy nic nezmění.... za mě TOP....

Lojdes
05.04.2019 4 z 5

Celou dobu super napinavy pribeh,ale konec trochu zklamal svoji uspechanosti.Doufam,ze bude pokracovani!

Mentolka78
04.04.2019 5 z 5

Úžasně propletené, promyšlené a zvrácené. Doporučuji všem.

LuciezOstravy
01.04.2019 5 z 5

Tahle detektivka se mi fakt líbila a zaslouží si titul bestseller. Ty nechuťárny jsem si moc neužívala, přece jen jsem normální :-), ale mělo to spád, myšlenky, motiv i momenty překvapení. Doporučuju.

Lethania
31.03.2019 5 z 5

Prvních x stránek jsem se do čtení nutila, ale od nějaké padasáté stránky se to rozjelo a já se přistihla, jak nad knihou slintám blahem. Doslova. Po přečtení úryvku z deníku sériového vraha jsem měla nutkání přeskakovat pasáže z přítomnosti - to jsem naštěstí neudělala. Tak moc mě vrahův příběh nadchnul. Střídání těchto flashbacků s kriminálním vyšetřováním bylo mistrovsky provedené a hlavní postavy se mi hned zalíbili. Další díl si nenechám ujít.

MortRainey
27.03.2019 5 z 5

Jestli je psaným králem thrillerových postav psychopat Dr. Hannibal Lecter z pera Thomas Harrise, tak jiný Američan, jménem J.D. Barker , stvořil minimálně jeho prince - Opičího vraha! Už roky po něm jde Sam Porter, detektiv ze staré takřka mcbainovské školy, který i přes své "handicapy" vyniká tím správným vyšetřovacím modem, kriminalistickým mozkem, který vzdává hold a řadí ho mezi velikány žánru detektivky. Milý čtenáři, vydechneš až na závěr, protože takový útok na nervovou soustavu plný zvratů, otevřené pusy a husí kůže jak pralinky by nevydýchala ani agentka Starlingová.

maxim248
26.03.2019 5 z 5

No....tak tuhle knihu jsem přečetl za 3 dny,nešlo se odtrhnout. Fakt dost dobrý!!!

jirimatejka
18.03.2019 5 z 5

Perfektní detektivka se napínavým průběhem a výborným vyvrcholením. Šťávu tomu dodává i střídání deníku vraha s průběhem vyšetřování. Doporučuju!