Dracul přehled

Dracul
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446010/bmid_dracul-8sU-446010.jpg 4 389 389

Román Dracul je inspirovaný deníkovými záznamy autora jednoho z nejslavnějších hororů, jehož lze označit za zakladatele žánru. Píše se rok 1868 a jednadvacetiletý Bram Stoker se zabarikáduje v místnosti ve věži opuštěného kláštera. Je vyzbrojený zrcátky, krucifixy, svěcenou vodou, košíkem bílých růží a revolverem. Jedinou útěchou mu je láhev slivovice. Vroucně se modlí, aby přežil tuto noc. Času není nazbyt a on narychlo sepisuje znepokojivé události, které ho sem přivedly. Vypráví děsivý příběh o dětství v Dublinu, častých nemocech, záhadné chůvě, o lidech, kteří údajně zemřeli, a přesto žijí, o pověrách, z nichž se náhle stala realita. Neboť za zamčenými dveřmi čeká nelidská noční můra, s níž, jak doufal, skoncoval před lety… Po téměř sto padesáti letech od vydání Draculy se Dacre Stoker, praprasynovec Brama Stokera, vrací k původním deníkovým záznamům svého slavného předka a k záhadám a nezodpovězeným otázkám doprovázejícím toto výjimečné literární dílo. Na základě dokumentů z autorovy pozůstalosti vytvořili spolu s americkým spisovatelem J. D. Barkerem (autor románů Čtvrtá opice nebo Pátá oběť) mrazivý příběh, který čtenářům odhalí prapůvod samotného hraběte Draculy, jeho tvůrce i tajemné ženy, která je navždy spoutala k sobě.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dracul. Přihlašte se a napište ho.

Evazita
08.06.2024 5 z 5

Naprosto fenomenální! Jako dobře, ten konec už byl trošku moc, ale jinak jsem absolutně spokojená. Skvělý vypravěčský styl, jako bych se celou dobu dívala na film.

Vaštar
02.03.2024 5 z 5

Příběh, kde upíři jsou to, co mám nejraději: noční lovci, které vesměs zajímají jen oni sami, moc a potrava. A kteří mohou, za určitých okolností, být našimi přáteli. Ale jen s opravdu velkou opatrností. . .

Pazďa
23.02.2024 4 z 5

Zajímavý kousek, který slouží jako fiktivní pozadí za napsáním Draculy. Kniha okamžitě zaujme líbivou prezentací, rozjezd je ovšem pomalý. Pokud ovšek čtenář překoná výpravnější úvod, čeká na ně dobře zpracovaný gotický horor.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (46. týden)

08.11.2020

Citáty z knihy (8)

Neboť za zamčenými dveřmi čeká nelidská noční můra.

Vezměte si z toho, co uznáte za vhodné.

Jsem absolutně přesvědčený, že není nejmenších pochyb o tom, že se zde popsané události skutečně staly, jakkoli nám mohou na první pohled připadat neuvěřitelné a nepochopitelné.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Dracul v seznamech

ve Čtenářské výzvě111x