Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1575 519

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

lachtan77
20.02.2019 5 z 5

určitě knihu doporučuji. Zajímavá zápletka a motiv vražd. Hodně se mi libilo čtení v deníku. Chvilku se to zdálo jako dost přitažené za vlasy, ale vcelku jsem spokojený.

happy-smile
18.02.2019 4 z 5

Pěkná detektivka, dobře se to četla a určitě si ráda přečtu další pokračování. Zápletka mi přišla docela originální. Vrah si s námi pěkně hrál a jeho příběh byl zajímavý. Bohužel jsem nezažila žádný wow-efekt, který bych od nálepky mezinárodní bestseller čekala. To ale nic nemění na tom, že to byla opravdu kvalitní detektivka a určitě ji můžu doporučit. :-)

misacaj
16.02.2019 4 z 5

Na první knihu autora je to povedené. Určitě píše o dost lépe než třeba dvojice Lars Kepler. Typ na vraha jsem měla hned, jak se objevil na scéně. Proto dávám o hvězdičku míň. Rodinka Opičáka byla hodně zvrácená. Kladně hodnotím kombinaci vyšetřování s deníkem vraha. Další díl si ráda přečtu. Co se stalo s Matkou mě zajímá.

lenka7679
16.02.2019 5 z 5

Kniha byla překvapením, opravdu dobře napsáno, četla se sama. Už se nemohu dočkat až přečtu další díl.

Sudin
13.02.2019 5 z 5

Za mně to je kniha loňského roku. Tak rychle jsem knihu asi nikdy nepřečetl. Nešlo se odtrhnout :-). Krátké kapitoly, žádná hluchá místa a jízda od začátku až do konce. A to střídání s deníkem je jen třešničkou na dortu. Doufám že si autor udrží kvalitu i v dalších knihách.

ivcapauli
11.02.2019 5 z 5

Teda ale řeknu vám že závidím všem kteří se jí teprve chystaji číst... Užijte si ji.. Nálepku svetovy bestseller si plně zaslouží

hs777
11.02.2019 5 z 5

Naprosto senzační. Bez dlouhých úvodů, zbytečných vycpávek, našlapané dějem, k tomu spolupracující parta policistů a promyšlené a provázané tak, že jsem o opičákovi přemýšlela, i když jsem neměla knížku v ruce. Svých momentálních 90% procent si právem zaslouží a já se těším na druhý díl.

oleg121
10.02.2019 5 z 5

90%. Kniha má spád, rýchlo a hladko plynúci dej a prepracované postavy. Veľká škoda, že sa to ku koncu priveľmi zamotá a záver samotný šliape len na pol plynu. Ale na pokračovanie sa veľmi teším.

denisa4368
10.02.2019 5 z 5

Žádný wow efekt se nekonal, ale musím napsat, že to je opravdu dobrý thriller, i když jsem měla tušení, že to s tou mrtvolou nebude jenom tak. Pasáže z deníku sociopata byly velmi povedené. Těším se na Barkerovu další knihu.

Kalina
10.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Ovšem deník mladého chlapce není ve stylu “ můj milý deníčku...” a určitě bych se obešla bez některých detailů. Ale kdo může říci, že se něco takového nemůže stát nebo dokonce, že už se nestalo....

Šánka
09.02.2019 5 z 5

To je luxusní thrillerový kousek a výborný úvod do začátku nové série! Důmyslná zápletka, naprosto chytlavý děj od prvních stránek, proložený zápisky z deníku psychopata. Ale upozorňuji,.....nic pro slabší povahy, ty popisy jsou (aspoň pro mne) až hororové a zapomeňte, že by se u toho dalo něco chroupat :-).
Na rozdíl od jiných sérií stmelená parta vyšetřovatelů, kteří se do sebe občas vtipně strefují, nehází si klacky pod nohy a jsou těžce normální.
Ano, ty popisy jsou brutální, šílené a zvrácené, jenže kniha je opravdu návykově čtivá.

LadyAnn
08.02.2019 1 z 5

Vysoké hodnocení nechápu - příběh na hranici kýče, prvoplánově zařazené popisy brutalit, nevyhraněný styl... dočteno letmo, zde jsem se vůbec netrefila. Velmi slabé.

Gibis
08.02.2019 4 z 5

Byla by to skvělá záležitost, nebýt ovšem té zbytečně do detailů popisované krutosti a brutality, obzvlášť v deníkových zápiscích. Ty se pro mě časem staly při čtení utrpením a při jídle je číst opravdu nedoporučuji. Jinak to bylo ale velmi napínavé čtení, hodně se mi líbily vtipné hlášky mezi Porterovým týmem a vzhledem k otevřenému konci si druhý díl asi ujít nenechám.

Fibinkaaa
08.02.2019 2 z 5

Je to nemastné, neslané... Čekala jsem dle hodnocení větší vzrůšo.

AndreaT.
07.02.2019 5 z 5

Jak je napsáno na zadní straně knihy.. Nádherně zvrácené.. nechutně zvrácené.. :) nemohla jsem se odtrhnout, napínavé až do konce!

Dela111
07.02.2019 5 z 5

"Opičák" patří bezesporu mezi TOP thrillery. Přestože se příběh odehrává v průběhu pár dní, děj je bohatý. Nečekáme do půlky knihy než se něco začne dít, naopak, od první strany je to jízda.
Příběh sledujeme z několika perspektiv, rychle se střídají a všechny jsou vynikající. Je to samotné pátrání po pachateli, který je velmi inteligentní, jak už tak psychopati bývají ;-). Vrahův deník je zajímavý i děsivý zároveň. Nervy drásající jsou scény s poslední unesenou a vězněnou obětí.
Autorovi se povedl nejen hlavní hrdina Sam, ale celý policejní tým. Je to sehraná parta profíků a díky jejich vtipkování jsou uvěřitelní.
Čtvrtá opice je bravurní thriller s rafinovanou zápletkou, promyšlený a napínavý.

KamilPap
06.02.2019 1 z 5

Jsem vážně zklamanej . Je to nudné, nenapínavé, spíš jen rádoby plné hnusu a zvrácenosti - trapné. Žádná pořádná zápletka, žádné převápko.

Hell_Rihova
06.02.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem narazila na thriller, od kterého bych se nemohla odtrhnout. Krátké kapitoly knize dodávaly rychlý spád, kdy jsem četla pořád dál a dál. Deníkové zápisky byly do příběhy skvěle vneseny, vždycky jsem čekala, s čím dalším autor přijde. Na konci jsem byla hodně překvapená, vraha jsem opravdu neodhalila, i když tušení jsem měla. Jsem hodně zvědavá, jak se s tím autor vypořádá v dalším díle, nemůžu se dočkat.

Roux
05.02.2019 3 z 5

Do určité události se mi kniha zdála naprosto geniální. Velice se mi líbilo zapojení deníku do příběhu. Bohužel po zmíněné události už to tak výborný nebylo. Jako by si k rozpracovanému příběhu sedl úplně cizí člověk a nějak to "doplácl". Bylo to trochu zklamání. Další díl si určitě přečtu, snad se líp zadaří.

booklaboratory
04.02.2019 5 z 5

Fenomenalne! Ocakavania neboli vysoke ale to, co sa podarilo autori v tomto diele je priam neuveritelne. Svizny dej, prostredie a fantasticky spracovane charaktery jednotlivych postav, tento triler sa bude tazko prekonavat. V neposledom rade treba dodat, ze tato kniha je neskutocne "ctiva".