Čtvrtá opice přehled

Čtvrtá opice
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1592 1592

Sam Porter série

1. díl >

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino
Originální název:

The Fourth Monkey , 2017


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čtvrtá opice. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (524)

Sigurd_Lesandi
02.06.2024 2 z 5

Nikdy jsem ještě nedošel k takovému závěru, že pro mě byla kniha utrpením, ale zároveň si myslím, že se hodně lidem může líbit.
Věc se má tak, že je kvalitně napsaná a sama o sobě se nečetla zle. Problém je u mě v tom, že se jedná o naprostou, ale naprostou šablonu, kterou už najdete v 500 jiných provedeních. Představte si, že si již po padesáté pustíte ten stejný film, kde jsou jenom jiní herci a lehce pozměněný konec, ale jinak je to pořád to samé. Takový pro mě příběh byl. Nic nového. Od začátku mi bylo úplně jasné, kam to povede.
Postavy tomu taky vůbec nepomohly, protože se nejedná o propracované charaktery, ale opět o bezduché šablony, které najdete všude jinde. Postavy se tu neobjevují proto, aby dotvářely příběh, ale jen aby si v něm splnily nějakou svou část.
Jediná věc, která mě aspoň trochu držela nad vodou, byl vrahův deník. Autor zde rozvinul zcela samostatný příběh z minulosti. Žádný velký zázrak, ale lepší jak nic. O to větší škoda. Kdyby se autor zaměřil jen na tuto část, mohlo to být fakt dobrý.
Koneckonců, pokud detektivky primárně vůbec nečtete, tak opravdu věřím a chápu, že se vám série může líbit. Pokud je to ale váš primární žánr, tak zde opravdu nic nového nenajdete.

Dasa1313
29.05.2024 5 z 5

Jelikož patřím k fanouškům Chrise Cartera a nemohla jsem dlouho najít spisovatele, který by mě zaujal tak, jako Chris, začala jsem autora hledat dle recenzí lidí, kteří také mají rádi CH.C. a jméno, které se často opakovalo byl J. D. Baker a ti lidé měli pravdu! :)

Naprosto skvělá kniha! Wow!

Skočíme již do rozjetého případu opičího vraha, tedy V4O, s hlavním vyšetřovatelem Samem Porterem a jeho vtipným týmem. Od začátku má děj spád a není zde absolutně žádný prostor na odpočinek.

Kniha obsahuje kapitoly s názvem deník a ty vzbudí ve člověku spoustu emocí. Na ty jsem se hodně těšila, i když.. no uvidíte sami:).

Celá kniha je jedna velká jízda.


Safrika
24.05.2024 3 z 5

Tema dobre, jen me to uplne nechytlo, tak jak bych si prala, uvidime co dalsi dily. Mozna jen spatna konstelace u me ted.

všechny komentáře

Související novinky (5)

Tajemství domu Thornů, Botanik a další knižní novinky (41. týden)

08.10.2023


50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020


10 nejprodávanějších eknih (prosinec)

05.01.2019

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Čtvrtá opice v seznamech

v Právě čtených17x
v Přečtených2 122x
ve Čtenářské výzvě292x
v Doporučených151x
v Knihotéce505x
v Chystám se číst691x
v Chci si koupit174x
v dalších seznamech12x