lazarusOnline

Profil

Poslat zprávu

Kamil (1976, muž) · Jihomoravský kraj · statistiky

Aktivní:online·poprvé 15.01.2012
Body:1 191
Palce: 1 832 za komentáře ·2 655 ostatním
Hodnocení v bazaru: 47/0
Knihovny:Městská knihovna Hodonín (Hodonín)

Kdo jsem

"That is not dead which can eternal lie, And with strange aeons even death may die."
Howard Phillips Lovecraft

"Jakou úžasnou věcí je kniha. Plochý objekt vyrobený ze stromu, s ohebnými částmi, v kterých je vtisknuta spousta divných černých klikyháků. Stačí však jedno nahlédnutí do ní, a ocitnete se v mysli jiného člověka, možná mrtvého tisíce let. Napříč věky mluví autor ve vaší hlavě jasně a tiše přímo k vám. Písmo je pravděpodobně největší z lidských vynálezů, spoující dohromady lidi jenž se nikdy neznali, občany vzdálených epoch. Knihy lámou pouta času. Kniha je důkaz, že lidé jsou schopni provozovat magii."
Carl Sagan

"Je dobré mít otevřenou mysl, ale ne tak aby nám vypadl mozek z hlavy."
Carl Sagan

"Když lidskou představivost inspiroval let Sputniku a Apolla 11, tvrdilo se, že do konce století budeme žít ve vesmírných koloniích na Marsu a Plutu. Nevyplnilo se téměř nic. Objevil se však nepředstavitelný Internet."
Yuval Noah Harari

"Lidská bytost by měla být schopna vyměnit plenku, naplánovat invazi, porazit prase, velet lodi, vyprojektovat stavbu, napsat sonet, vyrovnat účty, postavit zeď, napravit kost, zpříjemnit umírání, udržovat pořádek, plnit rozkazy, udílet rozkazy, spolupracovat, jednat sám, řešit rovnice, analyzovat nové problémy, vykydat hnůj, naprogramovat computer, uvařit chutné jídlo, zdatně bojovat, statečně zemřít. Specializace je pro hmyz."
Robert Anson Heinlein