Šesté dítě

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/big_seste-dite-t2g-434728.jpg 4.4689

Sam Porter 3.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child, 2019

Kniha Šesté dítě

hnusák

Uff, neskutečné, toto dát dohromady a udržet to vše ve stavu, že se to nepomotá a stále to dává smysl. Zakončení série bylo fakticky nervy drásající a já sám osobně jsem se někdy v té kakofonii různých jmen občas ztrácel, ale nakonec musím říci, že to byly hodiny jakoby strávené na hřebíčku, v dobrém slova smyslu. Za mne plný počet hvězd.

PetkaS.

Před chvilkou jsem dočetla a upřímně mám radost že to je za mnou. Po prvních dvou dílech této série, od kterých jsem se nemohla odtrhnout, jsem se k dočtení tohoto dílu musela opravdu hodně nutit. Zhruba 85% knížky mě vůbec nebavilo (čtu ve čtečce, takže jsem doslova odpočítávala procenta do konce). Až pak vše dostalo spád a dá se říct že závěr byl strhující. Nicméně stejně i po konci zůstává minimálně jedna otázka nezodpovězená (alespoň pro mě)...

hajrys

Super zakončení série. Předchozí díly jsem četla již před nějakou dobou, tak mi chvilku trvalo se zorientovat. Ale pak nastala skvělá jízda, která končila ž nad ránem :-)

Liss93

Konec mi celkový dojem z trilogie zkazil, ale jinak bych hodnotila kladně. Děj plynul bez hluchých míst, postupně se odhalovala všechna temná zákoutí případu a každou chvíli si musel člověk v hlavě srovnat, na čí straně vlastně je.

Čmeláček

Ani poslední díl mě nezklamal, je to fakt vynikající thriller, který si budu ještě dlouho pamatovat :). Všechny tři knihy jsou skvělé a podle mého je všechno pěkně ukončené. Zase dávám pět stars a doporučuji.

annettka1098
07.12.2022

Tento díl byl velmi překombinovaný a pro mě hluchá místa střídala akce jako z akčních filmů, kterým bylo těžké uvěřit. Po dočtení mi některé linky příběhu vůbec nedávaly smysl, děj nikam neposouvaly a klidně mohly být vynechány.

Serii jako komplet hodnotím kladně. Líbil se mi nápad i autorův styl. Mrzí mě, že autor celý příběh takto složitě natahoval.

HODNOCENÍ KNIHY: 60 %

HODNOCENÍ CELÉ SERIE: 80 %

Forest66
03.12.2022odpad!

Čtvrtá opice byla výborná, tak proč to nenechal být a celé to zničil tímhle paskvilem? Nic z toho, co napsal v šestém dítěti nedává smysl. Popírá Čtvrtou opici i zdraví rozum a všechny události a jednání většiny osob jsou zcela iracionální. Chtěl jsem nechst 1 hvězdičku za Neshe a Poola, díky kterým se to dalo aspoň dočíst, ale ne, nejde to

galinek
19.11.2022

Přečteno - v půlce jsem si musela dát několika měsíční nechtěnou pauzu, kupodivu jsem vůbec neztratila nit a během dvou dnů dnes dočetla..... docela mě štvala ta honba na Sama, ....a ano, pár otázek zůstává..... Ale skvělé a napínavé čtení,...doporučuji...