Šesté dítě

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/big_seste-dite-t2g-434728.jpg 4.5530

Sam Porter 3.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child, 2019

Kniha Šesté dítě

TessaJean
předevčírem

Celá tato série nasadila tak vysokou laťku, že teď budu mít hodně velký problém číst další knihy. Dlouho se mi nestalo abych takto obsáhlou knihu přečetla během dvou dnů, ale bylo tak neuvěřitelně čtivé, že mě to doslova přikovalo k židli a já jsem se do příběhu ponořila takovým způsobem, jako bych tam sama byla. Styl psaní pana autora mi hodně připomíná styl Chrise Cartera.. ta temně vykreslená atmosféra, krátké kapitoly, neuvěřitelná čtivost a napětí.... tomu říkám talent. V knize je spousta překlepů v textu, což mě místy docela iritovalo. Příběh je opravdu obsáhlý, takže jsem se někdy i mírně ztrácela a ještě mi vrtá hlavou pár věcí, které dle mě nebyly dovysvětleny. Nicméně i tak jsem nesmírně spokojená.

Šánka
29. listopadu

Jak to napsat a nepohanět, to si tato trilogie rozhodně nezaslouží!
Závěrečnou část jsem četla po více než dvou letech a pro mne to byl knižní porod. Tolik postav, návazností na děj z předešlých dílů, návratů do minulosti, ztrácela jsem se v tom. Jasně, Bishop je originální psychouš, jeho deník nezapomenutelný, ale já jsem tak 200 stran bojovala, jak se v tom zorientovat. Kniha je napínavá, neuvěřitelně čtivá, výborně napsaná, také až překombinovaná, ale.... MUSÍ se číst jednotlivé díly brzy po sobě, případně naráz, aby ten zážitek byl dokonalý.
Oba předešlé díly byly naprostá žánrová topka a tou je i Šesté dítě, jen jsem si to opravdu nemohla tak užít po takové pauze.
Celou trilogii doporučuji, ale číst s malým odstupem!!!!!!

10. listopadu

(možné spoilery)
Tato kniha je jedna velká hra na kočku a myš ;-). A vůbec není jednoznačně dané, kdo koho pronásleduje. Začátek případu je trochu pomalejší, ale když se na scéně začínají objevovat stále nové oběti, pátrání se rozjede na plné obrátky. Pokud jde o Sama, tak toho mi bylo dokonce až líto. Nejenže je postavený mimo službu, ale stává se z něj dokonce i hlavní podezřelý? To jako fakt? Kniha je vyprávěna z několika úhlů a důležitou roli tady opět hraje Bishopův deník, který čtenáři přinese nejedno překvapení ;-). Kniha se mi tentokrát zdála tak trochu překombinovaná, autor rozvinul několik dějových linek - a někdy jsem měla pocit, že jsem se v nich zamotala nejen já, ale i on sám :-). Přesto je zase skvěle napsaná, neskutečně čtivá a její závěr doslova peckoidní! ;-) Dávám tedy zasloužený plný počet a je možné, že se k celé trilogii zase někdy vrátím. Protože mne opravdu moc mrzí, že už nebude žádné pokračování...
PS: A teď už jen jedna poznámka na okraj: Zajímalo by mne, kdy přesně v průběhu roku 2019 autor knihu napsal, protože zápletku ohledně viru SARS, potažmo koronaviru, snad ani nelze považovat za náhodnou???

Majuš333
04. listopadu

Keď som sa púšťala do Čtvrtej opice, bola som presvedčená, že každá kniha zo série bude o inom sériovom vrahovi...a ako veľmi som sa mýlila, keďže som čítala trilógiu :) Autor nás vtiahol do šialeného kolotoča zvratov a udalostí, kedy som sa sama seba pýtala: „Čo je pravda a čo lož?“ Aj keď bol Bishop vynikajúci herec, o Samovi Porterovi som vôbec nezapochybovala a bolo super, že našiel oporu aspoň v Emory :) Určite sa k tejto trilógií čoskoro vrátim, vrele doporučujem :)

Fanda74
03. listopadu

Zakončení trilogie o Opičím vrahovi. Za mě dobré, čtivé a napínavé, ze všech tří dílů asi nejvíce zvratů, ale možná až moc komplikované.

Kristy78

Čtivé, i když nevím, jestli jsem to nehltala proto, abych se už konečně dozvěděla, jak to všechno skončí. Na mě až moc divoká zápletka a moc kombinací, ale fajn čtení. Fascinuje mě, jak tohle dokáže spisovat vymyslet ;)

lištička123

Skvělé zakončení série.

romika

Jelikož jsem četla všechny díly pěkně za sebou, tak jsem si pamatovala, ale mít každý díl s odstupem roku bych fakt nedala... první díl nejlepší, druhý nedovysvětlený a třetí překombinovaný....fakt už jsem se v tom ztrácela, ač se mi první díl líbil. Velká škoda.