Hedvábník přehled

Hedvábník
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3472 3472

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hedvábník. Přihlašte se a napište ho.

PetaZ
06.06.2024 4 z 5

No v jednu chvili to bylo vicemene porad dokola a ztracela jsem se obcas ve jmenech, ale jinak opet skvely pribeh... Vraha jsem neodhadla, porad jsem preskakovala z jednoho na druheho.. Dalsi dily si urcite nenecham ujit

chrudas
24.05.2024 5 z 5

I druhý díl této série se četl dobře. Detektivní zápletka byla pro mne zajímavá/neokoukaná a na závěr dobře vysvětlena. Osobní linka s Cormoranem a Robin je čtivá a dle mého dobře vymyšlená. Baví mě oba úhly pohledu jak od Cormorana tak od Robin.

Astonius
03.05.2024 3 z 5

(SPOILER) Pokud hodnotím pouze děj a kriminální zápletku, tak za sebe musím říct, že to byla pěkná kravina :-) Přečetla jsem to jen díky osobnosti detektiva a jeho asistentky, kteří jsou napsáni zajímavě a neokoukaně, jinak ale musím přiznat, že tu hlavní podstatu, proč vlastně k vraždě muselo dojít a proč tak krkolomným způsobem, jsem nějak příliš nepochopila... Kniha je znovu velmi tlustá, ale děj se v ní moc nehýbe. Je plná jalových rozhovorů s podezřelými, které jsem si neustále pletla. Osoby mi v paměti nijak nezakořenily, člověk by čekal, že při takové mase obsahu je bude znát po polovině knihy do různých maličkostí, ale ani ke konci jsem si k jednotlivému jménu nedokázala přiřadit jeho minulost, povahu či vztah k oběti. Samotné odhalení bylo vůbec hodně na sílu, v žádném případě to nemělo ten efekt geniálního detektiva a lá Hercule Poirot... A opět musím napsat - pořád se sháněly důkazy, ale stejně jich moc nebylo - určitě ne na to, aby se pachatel pod jejich tíhou psychicky rozložil do přiznání. Uvidím, kdy se pustím do dalšího dílu, zatím si dám trochu pauzu....

všechny komentáře

Související novinky (6)

50 nejčtenějších knih minulého roku (2016)

17.01.2017

J. K. Rowling a třetí případ Cormorana Strika se objeví 2. května

07.04.2016

Žebříček nejprodávanějších eknih v prosinci 2015

06.01.2016

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (1)

Zamířil rovnou k ní a zaznamenal, o kolik jsou náhle řidiči trpělivější, když člověk při chůzi používá hůl.

Ocenění knihy (1)

2015 - Český bestseller (Audioknihy)

Kniha Hedvábník v seznamech

v Přečtených5 165x