Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3332 629

Detektiv Cormoran Strike / Cormoran Strike série

< 2. díl >

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Plus
Originální název:

The Silkworm , 2014


více info...

Komentáře (629)

Komentáře 629 Recenze 26

jirina4159
jirina4159
15.02.2024 5 z 5

Velice zajímavý konec tohoto pachatele snad nikoho nemohlo napadnout, detektiv Strik nakonec ale prokoukl. Spokojenost doporučila bych.

Sulmo
Sulmo
12.02.2024 5 z 5

Místy dlouhé, občas napínavé, a po odhalení vraha si řeknete Proč mě to netrklo dřív? No-Strika taky ne...


Havrnka
Havrnka
14.01.2024 4 z 5

Tento díl se mi líbil víc než první. Ten jsem četla ještě před tím, než jsem se připojila ke čtenářské výzvě.
Děj měl větší spád, napínavé pasáže. Tentokrát jsem se v pachateli spletla.

Ísačop
Ísačop
13.01.2024 5 z 5

Vcelku solidní detektivka. Četla se dobře, místy trošku zdlouhavější, ale nijak to mi to nevadilo.

Luigi1
Luigi1
02.01.2024 4 z 5

Dobře se mi to čte

KnihomolkaOli
KnihomolkaOli
11.12.2023 4 z 5

První díl byl podle mě lepší, odsejpalo to. Tahle kniha se docela vlekla, klidně mohla být kratší, ale opět jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah.

Honey0105
Honey0105
21.11.2023 4 z 5

Knihu jsem si, stejně jako první díl, poslechla v audiu. Znovu skvěle namluveno. Cormoran Strike mě začal bavit už s prvním dílem a druhý rozhodně nezklamal. Abych pravdu řekla, tak jednička mě bavila víc. Dávám ale stejné hodnocení, jelikož na 3hvězdy to rozhodně není. Za mě moc příjemná detektivka. Spisovatele jako Owena bych asi potkat nemusela, jelikož náměty jeho děl mě opravdu šokovaly. To by nebyla literatura pro mě. Další díly s Cormem pro mě ale rozhodně budou a těším se na ně.

m_martina
m_martina
20.11.2023 3 z 5

Od prvního dílu řady s Cormoranem Strikem jsem měla velký odstup, proto mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Bohužel jsem byla nakonec o něco méně spokojená než u předchozí knihy. Dávám tedy tři hvězdy, ale další případy si určitě přečtu také. A pevně věřím, že budou lepší.

mila2411
mila2411
04.11.2023 4 z 5

Po neuvěřitelně pěkném "Volání kukačky" velké těšení... zklámání se rozhodně nadostavilo, ale nadšení z prvního setkání s Cormoranem se už nedostavilo. Jako audiokniha stále vysoký nadrůměr, bohužel Petr Oliva naposledy. Hodně zvláštní prostředí anglické literární smetánky, originální vražda, dobré, fajn čtení.

Jara.v
Jara.v
01.11.2023 5 z 5

Po prvním díle je Hedvábník poněkud vulgárnější, ale i přes opětovný větší rozsah stránek děj odsýpal a bylo to čtivé. Baví mě, jak se vyvíjí vztah mezi Cormoranem a Robin, ať už to dopadne postupně jakkoli. Určitě budu v sérii pokračovat. Miluju Anglii a v knize je vše krásně popsané a čtenáře to vtáhne nejen do děje, ale i do prostředí.

Andulino
Andulino
15.10.2023 4 z 5

Na Hedvábníka jsem se po nadšení z Volání Kukačky moc těšila. Knihu jsem však četla bezprostředně po dočtení Žízně od mého milovaného Jo Nebsa, což mému vnímání a zážitku dost uškodilo. Děj se na můj vkus jaksi moc vlekl, věty byly až příliš dlouhé, okolní svět popisován přespříliš. Když jsem se však přenesla přes to, že zkrátka nečtu Nesba a že každý autor má svůj specifický styl psaní a vyprávění, knihu jsem vzala na milost a začala si ji užívat. Moc se mi líbilo odhalování soukromí Robin i Cormorana, přece jen práci náš soukromý život ovlivňuje víc než dost. Prostředí spisovatelů a nakladatelů pro mě není příliš blízké, chvíli mi trvalo se do něj dostat a pochopit, jaké mají jednotlivé postavy motivace a preference. Samotné odhalení vraha mě nijak nezasáhlo ani nepřekvapilo, ač jsem jeho identitu netušila až do posledního momentu. Další díl si jistě moc ráda přečtu, Ve službách zla zní jako solidní detektivka, no ne?

sgjoli
sgjoli
01.10.2023 4 z 5

Jelikož mne první díl série bavil, věděla jsem, že budu chtít pokračovat. Do tohoto druhého dílu jsem se vlastně pustila docela brzo - opět v audioknižní podobě. A opět jsem vlastně spokojená, protože to byla velmi solidní detektivka.
Na to, jak je to dlouhý počin (audiokniha má nějaký 19 hodin, jestli si pamatuju dobře), tak to vlastně dost dobře odsýpá. Je fakt, že já poslouchám audioknihy ve zrychleném režimu, ale musím říct, že po dějové stránce jsem měla dojem, že to je dost svižné, plyne to hladce, pořád se tam něco děje.
Líbilo se mi, že tenhle díl je zasazený do literárního prostředí, kdy tu potkáváme nejen spisovatele, ale i nakladatele a literární redaktory, což si myslím, že pro čtenáře může být velmi lákavé prostředí. Navíc se děj točí kolem velmi kontroverzního spisovatele a ještě kontroverznější knihy, která jako by měla za cíl pozurážet co nejvíc lidí.
Zároveň se tu do nějaké míry podíváme pod pokličku Cormoranova a Robinina soukromí, které se tu trochu posouvá kupředu. Je logické, že jejich vzájemná spolupráce bude mít na to soukromí nějaký vliv - i ten samotný vztah mezi nimi se tu nějak vyvíjí, což mi přijde fajn. Mně se to tu líbilo - patří to sem, ale přitom to tu není na úkor hlavní dějové linky.
Audioknihu namluvil Petr Oliva, který se narace zhostil na výbornou, mně to v jeho podání velmi baví.
Celkově 4 hvězdy. Možná trošinku slabší, ale prostě 4 hvězdy. A do dalšího dílu se určitě časem pustím.

jehanys
jehanys
27.08.2023 3 z 5

Dva měsíce, třikrát jsem to chtěl ukončit. To se mně již dlouho nestalo. Kniha mě opravdu chytla až v závěru. Je to již druhý díl a vidím, že způsob psaní spisovatelky mně prostě nesedí. Je to vše takové roztahané, dlouhé a bez náboje. I přesto jsou mi ale oba hlavní hrdinové simpatičtí a snad se někdy dostanu k jejich dalšímu případu.

Lusa
Lusa
20.08.2023 5 z 5

Strika jsem si velice oblíbila, a i když to není ta úplně napínavá detektivka, které mám ráda, tak na druhou stranu je to velice čtivé a zajímavé a nutí Vás to pokračovat až do konce.

Jiparis
Jiparis
13.08.2023 4 z 5

Sympatický vyšetřovatel a jeho asistentka, děj nic moc.

Deena_
Deena_
09.08.2023 5 z 5

Miluju tu sérii! Nikdy by mě nenapadlo, že mě budou tak bavit detektivky. Pro někoho možná překombinovaný děj, ale já byla napnutá až do poslední stránky. Tato autorka je od malička moje srdcovka. Duo Robin a Strike mě prostě baví. Těším se na jejich další případy.

maryska09
maryska09
04.08.2023 5 z 5

Moje nejméně oblíbená kniha z dosavadní série kvůli velkému množství absurdity a zvrhlostí, ale i tak skvělá a čtená poněkolikáté. Doporučuji všem

Airelle
Airelle
23.07.2023 4 z 5

V červenci jsem se pustila do většího čtení detektivek, nějak mě v tom vedru tenhle žánr baví nejvíc.

Cormoran Strike a Robin jsou moje oblíbené detektivní duo, i když nejsou knihy tak brutální jako od Cartera nebo Cravena, baví mě právě to, že je to jiné. Trochu mi to připomíná Hercuila Poirota a jeho detektivní práci, to je moje srdcovka už od dětství.

Tentokrát Cormoran pátrá po spisovateli Owenovi Qwenovi, který zmizel, a jeho manželka osloví Strike s tím, aby ho našel. Bohužel ho Strike už nenajde živého, a tak začíná hon na vraha.

Za mě tedy byla kniha o trochu slabší než první díl, vraha jsem si tipla už v momentě, kdy Strike našel mrtvolu. Londýnský literární svět mi tedy v knize vůbec neseděl a Qwena jako autora bych asi při čtení vynechala.

Beamy
Beamy
03.07.2023 4 z 5

Detektiv Cormoran Strike a jeho asistenka se mi líbí. Tento příběh pro mne o něco lepší než první ze série, přesto mi úplně neseděl.Těším se na třetí.

Hkk935
Hkk935
01.07.2023 4 z 5

Bylo to zajímavé čtení, možná občas až moc překombinované, hodně postav, hodně detailů, občas jsem se ztrácela v postavách. Každopádně to stálo za přečtení.