koupit knihy

Joanne Rowling

Kennilworthy Whisp · Mlok Scamander · Robert Galbraith · J. K. Rowling pseudonymy

britská, 1965

Nahrávám...

Nová kniha

Vánoční prasátko

Vánoční prasátko - Joanne Rowling

Vánoční prasátko je laskavý, napínavý dobrodružný příběh o lásce jednoho kluka ke své nejmilejší hračce a o tom, jak daleko je kvůli ní ochoten jít. Jde o samostatnou kni... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 30 knih

Komentáře (210)

Hamec
30. dubna

iDnes.cz, 15.4.2021
J. K. Rowlingová chystá novou knihu. Vánoční prasátko vyjde v říjnu
https://www.idnes.cz/kultura/literatura/rowlingova-harry-potter-vanocni-prasatko-nova-kniha.A210414_153927_literatura_kiz ?

vojta888
19. dubna

skvělá autorka

monkal
22. března

Joanne Rowlingová patří k velmi zajímavým fenoménům v současné literatuře. Její největší přínos literatuře je v tom, že díky Harrymu Potterovi přilákala dětské čtenáře opět ke knize. Dokázala vytvořit moderní dílo, které dokázalo vrátit celou generaci, ke které patřím, zpět ke knihám. Kombinace fantasy světa čar a kouzel se současným světem odpovídajícím době vzniku a postupné dávkování od lehce pohádkového Kamene mudrců a po poměrně temné Relikvie smrti přesně vyhovovalo nám čtenářům, jak jsme postupně dospívali, tak dospívali i hlavní hrdinové celé série. K její oblibě přispělo i velmi dobré filmové zpracování jejího díla, které si jako celek udrželo vysokou kvalitu po celou dobu, což také není typické.
K její pozdější tvorbě se nebudu vyjadřovat, protože ji moc nesleduji. Nicméně filmové zpracování Podivuhodných zvířat se mi celkem líbilo a doufám, že se dostanu i jejích knižní podobě.
V poslední době autorka prosnula spíše jako autorka celé řady kontroverzních výroků a zřejmě má pocit, že se ke všemu může a musí vyjadřovat. Asi by bylo lepší, kdyby se méně vyjadřovala a více se věnovala tomu, co jí doopravdy jde, a to je psaní. Udělala by lépe sobě i svému okolí.

pobijecmuch
13. března

Možná dobrá vypravěčka, ale nechápu, proč tak dává pořád o sobě vědět.
Provokace, nebo její hloupost?
- Emma Watson vyrazila do boje proti J. K. Rowling. Na kontroverzní tweety zareagovala vlastním prohlášením.
- Lidé, kteří menstruují? Že by ženy? Rowlingová to schytala. I od Radcliffa.

Zojka
24. února

Je mi jedenáct a právě čtu relikvie smrti.Na mě už to je moc strašidelné,jinak to je moje druhá nejoblíbenější série(hned za hraničářovým učněm)takže rozhodně 10/10 bodů.

ydnac
22. února

Konečně vychází v angličtině další díl se Strikem a Robin tak se už těším a doufám,že český překlad bude brzy :-)

sandratea
31.12.2020

Skvělá kniha. Propracovaná, příběh má spád a je pěkně napsaný.

Daenamus
17.12.2020

Vytvořila, pro mě, asi jednu z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. Spojení Británie s kouzelným světem, prokresleným do detailů a ještě v době, kdy jsem byl prakticky témeř ve věku hlavních postav.
Pořád čekám na svůj dopis. :)

1 ...