Smrtící bílá přehled

Smrtící bílá
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415664/bmid_smrtici-bila-IaZ-415664.jpg 4 2056 2056

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Lethal White , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrtící bílá. Přihlašte se a napište ho.

DZi2
10.07.2024 3 z 5

Zatím určitě nejslabší díl. Hlavní detektivní zápletka tak trochu o ničem, pouze finále bylo skvělé. Přiznám se, že tentokrát mě bavil víc příběh Cormorana a Robin na pozadí, jak samotný případ. Musel jsem se trochu nutit abych knihu dočetl.

Margherita_N
11.06.2024 5 z 5

(SPOILER) U téhle série si vyloženě užívám, že každá kniha je dlouhá. Všechny jsou tak dobře napsaný. Vztah ústřední dvojice už může být pro někoho otravnej tím, jak jejich cesty pořád kličkujou vedle sebe, místo aby už se někde spojily, ale mě to baví, protože navzdory vývoji to není sladkobolný. Je to opravdový a kolikrát vtipný, ne okatě, ale takovým tím britským způsobem. Obdivuju, jak dokáže Rowlingová propracovat obojí, jak osobní vztahy dvojice vyšetřovatelů, který mě ve většině kriminálek otravujou, ale tady prostě stojí za to, tak i mimořádně spletitej kriminální případ. Koňský prostředí mě normálně moc nebaví, ale v téhle panské rodině se toho děje víc než předražené oplodňování klisen a střílení do vlastních koní. Závěrečná detektivní úvaha je nicméně dost rychlá na to, jak je strašně složitá, a nevěřím, že by přišli na všechno to, co Robin na vmete pachateli. Jak přišli na to, že byl v tom horním patře, poté co jim Strike s Robin prohrabali zahradu? Nicméně čtení je to fakt dobrý.

Kocourek
03.06.2024 5 z 5

Tak moje čtvrtá a začínám být na Strikovi a Robin závislá. Na začátku jsem si říkala, že přečíst ty tlusté bichle bude zápřah. Ale děj se tak hezky proplétal a splétal, a nuda to vůbec nebyla.a už se těším na další.

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

Kniha roku 2020 je vyhlášena!

15.10.2020

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (1)

2020 - Kniha roku - Čtení tě mění (Napětí)

Kniha Smrtící bílá v seznamech

v Právě čtených51x