Harry Potter a Tajemná komnata přehled

Harry Potter a Tajemná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 5 13953 13953

Harry Potter série

< 2. díl >

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Harry Potter a Tajemná komnata. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (816)

PabloFuentes
01.06.2024 5 z 5

(SPOILER) Obsahuje Spoilery: Tak mi zase od sovy přišel dopis, že se mám dostavit na nový školní rok do Bradavic. Rychle jsem sehnal všechny učebnice, překvapivě nějak moc jich bylo od Zlatoslava Lockharta a už už si to ženu s Harrym na nástupiště 9 a 3/4, když najednou nabouráme do zdi. Naštěstí Ron měl skvělý nápad jet taťkovým létajícím autem, tak jsme to hecli a pak už nás čekal jeden průšvih za druhým. Co říci k druhému pokračování Harryho Pottera?
Za mě osobně lepší jak díl první, protože už pracujeme se světem, který trochu známe, příběh je takový “komornější“ a tím i ucelenější (logicky, jsme přece v Komnatě :) a celé mi to nějak hezky uběhlo. Jen jsem si všiml, že Harry přece jen od svého bratránka Dudleyho něco pochytil, protože zatímco on od Rona a Hermiony dárky dostal, sám nic nikomu k Vánocům nedal. Teď mu to odpouštím, ale pro příště, abychom se brzy neobjevili na převýchovu v Azkabanu :)

VítVápno
25.05.2024 3 z 5

Druhý díl Harryho Pottera jsem viděl v televizi a po přečtení Prvního dílů jsem se rozhodl že zkusím i druhý díl bohužel přišlo trošku zklamání. Druhý díl je nudnější než ten první člověk se nedozví nic nového o světě Harryho Pottera. Což mě trošku zklamalo. Neříkám že je Harry Potter série špatná jenom druhý knižní díl je za mě slabší než první protože dávám 3 hvězdičky. První díl Harryho Pottera jsem měl přečtení za 5 dní ale druhý díl čtu už pomalu měsíc a po měsíce jsem se rozhodl že to ukončím a nedočtu. Je to opravdu nudné a nezáživné na první díl to nemá první díl knižní série Harry Potter byl výborný zábavní.


Petr874
19.05.2024 5 z 5

Uděluji 4* za samotnou knihu a 1* za veliké množství informací, které se neobjevily ve filmu a mnohé, ze světa Harryho Pottera, vysvětlují.
Děj byl svižný a oddechový. Také zde byla celkově lepší atmosféra, než ve filmové adaptaci.
Jen škoda, že část v Tajemné komnatě byla taková odfláklejší.
Jinak doporučuji.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (1)

1999 - British Book Awards (British Children's Book of the Year)


Kniha Harry Potter a Tajemná komnata v seznamech

v Právě čtených139x
v Přečtených24 425x
ve Čtenářské výzvě1 575x
v Doporučených1 400x
v Knihotéce5 247x
v Chystám se číst333x
v Chci si koupit144x
v dalších seznamech63x