Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29804/harry-potter-harry-potter-a-vezen-z-gpa-29804.jpg 4.87840

Harry Potter (3.)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Leniik33

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Nejednou jsem se kvůli této knížce o prázdninách u babičky spálila na sluníčku :) Vrátila jsem se k němu i jako dospělá :)

SknihouVrukách

Opäť ma tento diel veľmi prekvapil. Vôbec som nevedela ako to skonči. Páčilo sa mi, že Rowlingová sa vratila aj do minulosti. Knihu odporúčam. 5*/5*

Kacenka_B

Jsem ráda, že se konečně dozvídám pravdu o známém "sériovém vrahovi" Siriusi Blackovi, který je ve skutečnosti kmotrem HP a dobrým člověkem (kouzelníkem). V tomto díle už pomalu začíná jít do tuhého a za to jsem strašně ráda. Nádherně popsané zvládnutí všech Hermioniných předmětů pomocí Obraceče času a vznik Pobertova plánku. Z filmové série je Vězeň z Azkabanu mým nejméně oblíbeným dílem, avšak po přečtení knižní předlohy jsem změnila názor.

jani.ruzicko

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

Jakahol

Nejraději bych ohodnotila více než pěti hvězdičkami. Zatím rozhodně nejpovedenější díl :) (k dalším se ještě dostanu :))

Devil-Ivet

Můj asi nejoblíbenější díl. Tady se konečně začíná vše rozjíždět a my poznáváme i ty stinné stránky z Harryho života, jeho minulosti. Ze života jeho rodičů. A vlastně tady se dovíme celou pravdu o jeho rodičích, ale i o Voldemortovi, určitou část… Za sebe dávám rozhodně plný počet hvězdiček.

Aki12

Dokonce i takový neznalý mudla jako já už moc dobře ví, že nejlepší kouzelníci a čarodějové jsou v Bradavicích, chodí nakupovat do Příční ulice, umí jezdit na koštěti rychleji než Schumacher ve formuli 1, používají sovy, aby nemusí platit za poštu, když jedu rozdrkanou v zácpách stojící karosou pražské MHD vždycky si vzpomenu na kouzelnický autobusový třípatrák a jeho svižnou jizdu Londýnem a jen tiše takovou jízdu zavidím, ale hlavně nemají fotbal, mají famfrpál !! Ovšem je jeden mudla co je lepší kouzelník než Harry Potter, lord Voldermort i Albus Dumbledore dohromady, jmenuje se Joanne Rowlingová. Tenhle anglický mudla napsal snad svůj nejpovedenější díl, ze světa Harryho Pottera.
Je to zvláštní, že z tak temného příběhu vlastně vyřazuje tolik krásy, tohle se snad ještě nikomu nepovedlo. Vlastně, ono cestovat úspěšně v časové smyčce se taky nedaří každému a málo která holka umí dát takovou ránu pěstí jako Hermiona / ta holka se mě fakt začíná hodně líbit /. Prostě možná temný, ale nádherný díl. Jo a ještě něco, všechny mozkomory bych poslal na naše politiky, aby je zavřeli do Azkabanu, zvlášť za situace, která v Česku momentálně probíhá :D !

janno69

Další nádherný díl, po hlavě se vrhám na čtvrtý :-)

Anička.pa

Tento díl se mi zatím líbil nejvíce, přišlo mi, že je vše lépe a podrobněji
vysvětleno než ve filmu (Hermiona a její zvládnutí předmětů nebo také vznik Pobertovo plánku) :-) Je jasný, že do filmu se nevejde vše. Jsem ráda, že jsem se zase něco dozvěděla z kouzelnického světa :-)

MOu598

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
Nejhezčí díl.

SelenaDemi428

Po třech letech, co jsem dočetla druhý díl Harryho, jsem se konečně dostala k tomu, abych ve čtení této série pokračovala. (Ne že by se mi nějak nelíbila, to právě naopak, ty knihy se mi strašně líbí. Jenom mám příliš mnoho knížek, co si chci přečíst.) A jsem ráda, že se tak stalo, k dalšímu dílu se budu snažit dostat co nejdříve.
Třetí film podle této knihy je můj nejoblíbenější z celé série a není divu, protože i tento díl, podle kterého se točil, byl úžasný. Příběhy Harryho mi vždycky dokážou vykouzlit úsměv na tváři.
Protože jsem knížku dočetla teprve před pár minutami, pořád ve mně převládá ten hřejivý pocit, který jsem měla při čtení posledních stránek. Harry Potter je klasika, kterou by si měl přečíst každý... a rozhodně by toho nelitoval.

planet129

Můj nejoblíbenější díl, co se týče filmové série, samozřejmě nezklamal ☺

SaraL

Moje srdcovka!

amyssonner

Za mě nejlepší díl.

limo

Dobrá kniha určitě dopororučuji. Akorát se mi ve filmu nelíbili moskomorové ale jinak moc moc moc moc dobrá kniha.

EliškaHavlová

Na celou sérii jsem si troufala hodně dlouho a rozhodně ničeho nelituji...už jako malá byl můj filmový nejoblíbenější díl Vězeň z Azkabanu. Hlavně z důvodu, že se v tomto díle hodně kouzlí a Klofan je prostě nejlepší!!!
Rozhodně chci přečíst znovu.

Milky92

Moje nejoblíbenější knížky dětství!!
Pořád je ráda čtu od 1 až do posledního dílu a to už mám nějaké roky ( haha) :D HP je prostě NEJLEPŠÍ!!

elenai

Tohle je můj absolutně nejoblíbenější a nejvíckrát čtený díl. A co se mi na něm tak líbilo?

Zápletka - brilantní dějové linie, u kterých jsem do posledku neměla šajnu, jak je paní autorka vyřeší. Zajímala mě každá maličkost - jak to má Hermiona se studiem, kdo poslal Harrymu Kulový blesk, co tajmeného se skrývá za Křivonožkovým zmuchlaným obličejem... A ona to zvládla naprosto dokonale!

Remus Lupin - takového učitele mít, tak jsem do něj blázen až po uši. Byl spravedlivý, dobrý průvodce jak pro studenty, tak pro Harryho samotného, nejen při boji s mozkomory, ale rovněž mu poskytl své vzpomínky na Harryho rodiče.

Prasinky - jediná vesnice obývaná pouze kouzelníky? To je žůžo! A moc ráda bych navštívila všechna ta úžasná místa - od Medového ráje po Prasečí hlavu.

Vývoj postav - dochází k prvním třenicím mezi ústřední trojicí, řeší se různá dilemata a celkově jsou jednání Harryho, Rona a Hermiony propracovanější.

Klofan - to je prostě mazlík!

Někdošťastný

Mně se líbilo vysvětlení, jak mohla Hermiona zvládat tolik předmětů... A využití obraceče času na konci knihy.

archandelka

Pecka. Výborně promyšlené. Ale za mě teda nejvíc top je prostě Klofan, miluju ho :-)

katuska995

Třetí díl jsem četla jako první a byl důvodem, proč jsem se vrhla na celou sérii.

l0st-g1rl

Můj nejoblíbenější díl♥

Mistr119

Na tomto díle mě trošku mrzelo, že se Rowlingová hala odpočívat od sporu přímo s Voldemortem, ale opět zachována osnova detektivního příběhu, kde se děti mýlí a nakonec je všechno jinak. :)

Nymeria_

Když znovu čtu knihy, které už jsem před pár lety četla, jsem většinou zklamaná a nechápu, proč jsem si knížku kdysi tolik zamilovala, ale to není případ Harryho ♥ Právě ji čtu znovu asi po deseti letech a musím říct, že je ještě lepší než si pamatuji! Btw Harry je docela savage :D

Domini3

Lepší než film. Asi milionkrát :-)))

haki34

....v tomto díle jsem si už nafurt zamilovaala Siriuse Blacka :)

GaleW

Zatím z celé série podle mě nejlepší, krásně se četlo, velmi poutavé a dokonale promyšlené až do konce

Tory3007

Já Harryho Pottera miluju, a tady ten díl mám nejraději
A je to stokrát lepší než film ❤

a.nnysek

Můj nejoblíbenější díl, který mě úplně pohltil.

Vikos

Božííí, tenhle díl se mi strašně moc líbil :D Je hezký a smutný ); jak Harry odjíždí z Bradavic s pocitem, že někoho z rodiny má.