Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu obálka knihy
Mé hodnocení:

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-QGR-29804.jpg 4.810474

Harry Potter 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

Kniha Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Osice

„Odebírám Nebelvíru dalších pět bodů za to, že jste takový nesnesitelný šprt.“

Zatím nejlepší díl. Profesor Snape se objevoval každou chvíli a skoro pokaždé mě pobavil:-) V Bradavicích jsem pobývala tolik času, co se dalo. Děti kreslily venku křídami nebo mydlily do míčku hokejkami a já seděla na lavičce a četla a četla a četla. Tentokrát mě sice autorka tolikrát nepřekvapila, plno věcí jsem si domyslela sama, ale stejně ještě toho bylo dost, co jsem neodhadla. Hodně mě baví, jakým způsobem Rowlingová dává čtenářům možnost, aby sami domýšleli. Mnoho věcí, které zazní, nezaznívají samoúčelně, později krásně zapadnou a já si pak říkám „aha, tak to mi nedošlo“:-) Jak postupně čtu, tak se přede mnou odkrývá kouzelně vymyšlený svět. V tomto díle mě zejména zaujali tchoříčci, Záchranný autobus, způsob obrany proti bubákům, mozkomorové, zvěromágové, profesor Lupin a Pobertův plánek. Přiznávám, zaujalo mě toho ještě mnohem víc:-)

„Myslím, že by na tom koštěti neměl zatím létat nikdo,“ mínila vzdorovitě Hermiona.
Harry a Ron na ni pohlédli.
„A co myslíš, že s ním bude Harry dělat?“ optal se Ron. „Zametat podlahu?“

Konečně můžu říct, že je má zvědavost, co se týče Harryho Pottera částečně ukojena. Hned vysvětlím. Jednoho dne k nám do čtenářského klubu zavítala profesionální vypravěčka Markéta Holá a představila nám tzv. Cestu hrdiny od Josepha Cambella. Abychom Cestu hrdiny lépe pochopili, rozhodla se nám ji přiblížit na příkladu Harryho Pottera. Přiznávám bez mučení, že jsem se snažila neposlouchat, protože jsem se bála, že mi něco vyspoileruje. Přesto jsem zaslechla „mozkomorové“. Paní Holá o nich prohlásila, že jsou výborně napsaní a já na ně doposud nezapomněla. Když jsem uviděla název kapitoly Mozkomor, nemohla jsem se dočkat, až se s nimi konečně blíže seznámím. A jsem fakt ráda, že naše seznámení probíhalo pěkně zdálky:-)

(…) „no, musím vás s lítostí informovat, že profesor Kettleburn, náš učitel péče o kouzelné tvory, odešel na konci minulého školního roku na odpočinek, aby mohl více času věnovat péči o své zbývající končetiny."

Po dočtení tohoto dílu jsem sice hned nerozečetla další, sáhla jsem po Evženovi Oněginovi, ale mám cukání to udělat!

Falda

Opět krásný příběh a boží ilustrované vydání!

PietroGrencik

Sériu som prvý krát čítal možno ako 14 ročný.
O 10 rokov neskôr som si ju znovu prečítal, a užíval som si to.
Nádharná knižka, a celá séria.

netopýr088

HP sa v tomto dieli správal ako riadny hlupák, hoci niekto by to nazval odvahou, zato Ron bol vtipný a jeho linku som si nesmierne užíval. A zase som si prečítal pravidlá metlobalu... Dúfam, že mi nabudúce nepredstaví všetkých 700 možných faulov...

tanecnica

Co napsat a neopakovat se? Budu se opakovat, miluju svět Harryho Pottera!

radusak9806

Mám jen pár bodů :
1) Zítra v práci budu nepoužitelná, ale dočíst jsem to musela.
2) Kde mám 4 díl!!
3) Tesák, pes vycvičený na černou zvěř - vážně bylo nutné to v knize uvést snad 5 krát?
4) To je vše co k tomu můžu říct.

StarPopcorn

Sirius je celkem zajímavá postava, obraceč času ale je trošku problém :/ Ono totiž téměř vždy když přidáte do děje cestování časem, tak to sebou nese tunu nelogičností, se kterými musíte počítat. Jedna z mála sérií, která tohle dokázala vyřešit jsou Drakeni z Pernu. Každopádně jinak je tahle knížka dobrý počin a prožíváme s Harrym, Ronem a Hermionou další dobrodružství. 4*
Pro pobavení: https://m.youtube.com/watch?v=uR2upvmkzJo

smardice

Omylem jsem přečetla tento díl až po Ohnivém poháru, ale nakonec to vůbec nevadilo. Stále je mě smutno v srdci za Harryho lidskou rodinu, stále hltám jeho dobrodružství v Bradavicích a prohlubující se kamarádství s Ronem a Hermionou. Zase čtivé, prostě skvělé!