Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29804/harry-potter-harry-potter-a-vezen-z-gpa-29804.jpg 4.87637

Harry Potter (3.)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Milky92

Moje nejoblíbenější knížky dětství!!
Pořád je ráda čtu od 1 až do posledního dílu a to už mám nějaké roky ( haha) :D HP je prostě NEJLEPŠÍ!!

elenai

Tohle je můj absolutně nejoblíbenější a nejvíckrát čtený díl. A co se mi na něm tak líbilo?

Zápletka - brilantní dějové linie, u kterých jsem do posledku neměla šajnu, jak je paní autorka vyřeší. Zajímala mě každá maličkost - jak to má Hermiona se studiem, kdo poslal Harrymu Kulový blesk, co tajmeného se skrývá za Křivonožkovým zmuchlaným obličejem... A ona to zvládla naprosto dokonale!

Remus Lupin - takového učitele mít, tak jsem do něj blázen až po uši. Byl spravedlivý, dobrý průvodce jak pro studenty, tak pro Harryho samotného, nejen při boji s mozkomory, ale rovněž mu poskytl své vzpomínky na Harryho rodiče.

Prasinky - jediná vesnice obývaná pouze kouzelníky? To je žůžo! A moc ráda bych navštívila všechna ta úžasná místa - od Medového ráje po Prasečí hlavu.

Vývoj postav - dochází k prvním třenicím mezi ústřední trojicí, řeší se různá dilemata a celkově jsou jednání Harryho, Rona a Hermiony propracovanější.

Klofan - to je prostě mazlík!

Někdošťastný

Mně se líbilo vysvětlení, jak mohla Hermiona zvládat tolik předmětů... A využití obraceče času na konci knihy.

archandelka

Pecka. Výborně promyšlené. Ale za mě teda nejvíc top je prostě Klofan, miluju ho :-)

katuska995

Třetí díl jsem četla jako první a byl důvodem, proč jsem se vrhla na celou sérii.

l0st-g1rl

Můj nejoblíbenější díl♥

Mistr119

Na tomto díle mě trošku mrzelo, že se Rowlingová hala odpočívat od sporu přímo s Voldemortem, ale opět zachována osnova detektivního příběhu, kde se děti mýlí a nakonec je všechno jinak. :)

Nymeria_

Když znovu čtu knihy, které už jsem před pár lety četla, jsem většinou zklamaná a nechápu, proč jsem si knížku kdysi tolik zamilovala, ale to není případ Harryho ♥ Právě ji čtu znovu asi po deseti letech a musím říct, že je ještě lepší než si pamatuji! Btw Harry je docela savage :D

Domini3

Lepší než film. Asi milionkrát :-)))

haki34

....v tomto díle jsem si už nafurt zamilovaala Siriuse Blacka :)

GaleW

Zatím z celé série podle mě nejlepší, krásně se četlo, velmi poutavé a dokonale promyšlené až do konce

Tory3007

Já Harryho Pottera miluju, a tady ten díl mám nejraději
A je to stokrát lepší než film ❤

a.nnysek

Můj nejoblíbenější díl, který mě úplně pohltil.

Vikos

Božííí tenhle díl se mi strašně moc líbil a nadchnul. :D

kní

a ty její humory, ty mám taky ráda, najdeme je i v potemnělém Vězni z Azkabanu:
...Percy naopak natáhl ruku tak slavnostně, jako by Harryho dosud v životě neviděl, a pronesl: "Vítej, Harry. Moc rád tě vidím."
"Nazdar, Percy," opáčil Harry, který měl co dělat, aby se nerozesmál.
"Doufám, že se ti vede dobře," pokračoval nabubřele Percy a třásl mu rukou. Na Harryho to tak trochu působilo, jako by ho představovali starostovi.
"Docela dobře, díky -"
"Harry!" vykřikl Fred, odstrčil Percyho loktem a hluboce se uklonil. "Je prostě úžasný zase tě vidět, kamaráde -"
"Fantastický!" přidal se George, který zase odstrčil Freda a popadl Harryho za ruku. "Absolutně senzační."
Percy se zakabonil.
"Tak to už by stačilo," napomenula je paní Weasleyová.
"Mamko!" zahulákal Fred, jako by si jí teprve teď všiml, a popadl ji také za ruku. "Jak dokonale fantastické, že tě zas vidím -"

Aki12

Dokonce i takový neznalý mudla jako já už moc dobře ví, že nejlepší kouzelníci a čarodějové jsou v Bradavicích, chodí nakupovat do Příční ulice, umí jezdit na koštěti rychleji než Schumacher ve formuli 1, používají sovy, aby nemusí platit za poštu, když jedu rozdrkanou v zácpách stojící karosou pražské MHD vždycky si vzpomenu na kouzelnický autobusový třípatrák a jeho svižnou jizdu Londýnem a jen tiše takovou jízdu zavidím, ale hlavně nemají fotbal, mají famfrpál !! Ovšem je jeden mudla co je lepší kouzelník než Harry Potter, lord Voldermort i Albus Dumbledore dohromady, jmenuje se Joanne Rowlingová. Tenhle anglický mudla napsal snad svůj nejpovedenější díl, ze světa Harryho Pottera.
Je to zvláštní, že z tak temného příběhu vlastně vyřazuje tolik krásy, tohle se snad ještě nikomu nepovedlo. Vlastně, ono cestovat úspěšně v časové smyčce se taky nedaří každému a málo která holka umí dát takovou ránu pěstí jako Hermiona / ta holka se mě fakt začíná hodně líbit /. Prostě možná temný, ale nádherný díl. Jo a ještě něco, všechny mozkomory bych poslal na naše politiky, aby je zavřeli do Azkabanu, zvlášť za situace, která v Česku momentálně probíhá :D !

Laf

Pokračování začíná být čím dál lepší a lepší. Neustále kniha přináší něco nového a zajímavého a je těžké ji odložit :)

Kira128

Stále jsem ještě nepochopila, proč jsem Harryho Pottera tak dlouho odkládala. Vždyť je to naprosto dokonalý kouzelnický svět! Jen Bradavice, v nichž se téměř celý děj odehrává, jsou nevyzpytatelně úžasné! Stačí jedno jediné slovo a už si mohu plně užívat hodiny lektvarů s profesorem Snapem, využívat Pobertův plánek ke všelijakým žertíkům a dokonce si zahrát famfrpál na Kulovém blesku. Vysvětlí mi někdo, proč jsem byla takový šílenec a vyškrtla ze svého života spisovatelku J. K. Rowlingovou?
Jak jsem ostatně čekala, ani třetí díl této série mě v žádném případě nezklamal. Jsem opravdu nadšená. Není nic, co bych mohla vytknout. Postavy jsou perfektně promyšlené, popisy prostředí dokonalé, napínavé situace naprosto skvěle vykreslovány…
Zde se mohou nacházet spoilery!
Právě v tomto díle se rozvíjí další část skládačky, kterou budeme do dalších částí potřebovat. Konečně jsem se pořádně setkala s tím světoznámým Blackem, zvěromágem, vychvalovaným všemi mými kamarádkami… vážně nejsem nadšená, že se k nim musím s vychvalováním jeho osoby připojit.
Snape v mém žebříčku trochu spadl, nějak mi tentokráte nesedl, nedokáži říci proč. Avšak… mé škodolibé úsměvy nad jeho rozčilováním ještě nevymizely.
A Lupin… celkem mě zarazilo (možná i naštvalo), že odešel, ale co mohu dělat, ne snad? Asi to Rowlingové nezakážu… Trvám na tom, že tomuto dílu dodával takovou zvláštní šťávu. A upřímně? Lhala bych, kdybych řekla, že jsem ho neměla příliš v lásce.
Spoilery asi končí!
Každopádně… na závěr musím opět podotknout to, co jsem zmiňovala již na začátku tohoto neuspořádaného zhodnocení. Jsem nadšená, J. K. Rowlingová znovu nezklamala a já mohu s klidným srdcem doporučovat i třetí díl Harryho Pottera. Také mohu bez jakéhokoliv přemýšlení dát pět hvězdiček. A zakončím to takto: Doporučuji! Naprosto šíleně doporučuji tento skvělý svět!

Ivuska97

Dokonalost!

Dragita

Krásná nostalgie! Od poslední třetiny jsem se nemohla odlepit. Sirius a Lupin jsou skvělé postavy :)

bararich8

Stejně super čtení jako jednička a dvojka. Luxus!

YvLeZa

Z třetího dílu mám smíšené pocity. Možná je to tím, že jsem ovlivněna filmem, protože v knize je toho hodně jinak. Nicméně mě tento díl moc nebavil, někdy tam byly až zbytečné popisy. Harry mi někdy připadal až moc drzý. Rozhodně zatím za mě nejslabší díl ze třech prvních.

Angelikaclaire

Skvělá kniha

Richisa

Jeden z nejlepších dílů jako film mám asi nejraději, kniha je pro mne asi lepší 4
Nejkrásnější je asi Klofan, ve filmu se mi nelíbí ztvárnění vlkodlaka. Naopak vrba mlátička je hezčí než ve dvojce. Kniha každopádně boží.

Etule

Třetí díl Harryho je můj nejoblíbenější, protože se na scénu dostávají mé dvě milované postavy. Sirius Black a Remus Lupin. Myslím, že nemusím zdůrazňovat, jak autorku nenávidím, za to co udělala.
Nicméně jsem Harryho samozřejmě četla, ale už to pár let bude, tak jsem se rozhodla si udělat takový re-reading. Vlastně spíš re-poslech, protože jsem ho poslouchala jako audio knihu. Člověk má spíše zažité filmy, protože ty si prostě může pustit kdykoliv i jako doprovod k uklízení, vaření či jiné takovéhle činnosti. Kdežto s knihami je to jinak. Přesto mě překvapilo, jak je kniha oproti filmu jiná. Jistě základní myšlenku zachovali, ale v knize je toho tolik, co se do filmu nevešlo. Tolik skvělý scén, dialogů, vtipu.
Jako příklad musím uvést následující:
"Byla to vaše hlava, Pottere. Vznášel se ve vzduchu."
Následovalo dlouhé ticho.
"Možná by si měl Malfoy zajít za madam Pomfreyovou," mínil nakonec Harry. "Jestli má takovéhle vidiny."
"Co měla vaše hlava, co pohledávat v Prasinkách, Pottere?" otázal se tiše Snape. "Vaší hlavě není vstup do Prasinek povolen. Žádné části vašeho těla, není vstup do Prasinek povolen."
Tohohle se ve filmu nedočkáte. :) Je ale pravda že v případě Harryho uznávám filmy i knihy. Ačkoliv, což je snad samozřejmostí, knihy jsou prostě lepší.
Ještě musím dodat, že mi ve filmu chybí scéna s Hypogryfy na první hodině Hagrida. Vidět jich hned několik by byl určitě úžasný zážitek. :)

Michalka98

Tento díl Harryho Pottera zbožňuji nejvíce díky naprosto skvělé postavě Siriuse Blacka. Ani nevím proč, ale jeho jsem si zkrátka nejvíce zamilovala. Má totiž v sobě opravdu něco okouzlujícího a navíc je nadějí pro Harryho.

EvikU.

Po dvou dílech už jsem věděla, že budu pokračovat do konce série. Před paní Rowlingovou smekám, její knihy určené dětem baví i dospělé.

Heisenberg

Po Relikviích smrti, nejlepší a nejtemnější knížka z celé série, a jedna z nejlepších knížek všech dob. Zde už to není ta pohádka jako na začátku, ale temná fantasy. Taky se zde objeví moje velmi oblíbené cestování v čase, což je vyvrcholení této knihy. A taky se zde objeví moje nejoblíbenější postava - Sirius Black.

Tynule

Už dnes vím, že se čtením Harryho Pottera jsem neměla váhat a vzít o ihned do rukou, když se dostavil na náš trh knih.
Film oproti knize je nepřesný a hodně scén mi chybí. Začala jsem číst Harryho od zadu, to posledním a nejnovějším díle, které mi hodně připomínalo toto z důvodu řešení otce a jeho přátel.
Za mě doporučuji. Není špatné si odletět na pár vteřin - minut - hodin - dnů do Bradavic školy čar a kouzel a strávit tam dobrodružství.
Mějte se pěkně a třeba se tam potkáme :)

katushah

První dva díly jsou spíše pro děti, tady už to začíná mít dospělejší děj. Navíc se mi moc líbí nápad vracení se v čase. Mám doma dokonce kopii toho zlatého obraceče času z filmu. Bohužel čas vrátit neumí, ale vypadá identicky. Tento díl je prostě srdcovka, jeden z nejlepších z HP.