Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Čáry a kouzla budou s přízrakem nebezpečného vězně Harryho provázet celý školní rok. Kdo je hledaný uprchlík, jak dokázal Azkaban přežít a proč se za Harrym vydal?

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29804/harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-QGR-29804.jpg 4.87477

Harry Potter (3.)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

LuiCJ
včera

Už v predškole sa spolužiaci chválili tým, že x-krát videli filmy, v 3. ročníku na základnej škole som v družine videl deti čítať hrubé knihy o chlapcovi menom Harry Potter a ja som bol väčšinou ten, čo z tejto oblasti nič nevedel. Časom bol tento vonkajší vplyv čoraz väčší a tak som sa v auguste, koncom letných prázdnin 2017 ako 12 ročný rozhodol, že si prečítam prvý diel. Ten sa mi veľmi zapáčil a od tohto prvého dielu (Harry Potter a Kameň mudrcov) som sa cez Tajomnú komnatu dostal až ku Väzňovi z Azkabanu. Ďalší školský rok na Rokforte opäť priniesol zaujímavý príbeh a zápletku, nové postavy a lokácie. Toto mám na takýchto sériach, či už knižných alebo filmových rád - neustále sa zväčšujú a rozširujú o nové, hoci len maličké detaily. Nejaká pomocná postava, retrospektívny pohľad do minulosti či nový učiteľ obrany proti čiernej mágii neraz pomôžu lepšie pochopiť príbeh. To isté platí aj o Star Wars. Kniha sa veľmi dobre číta a je napísaná pútavou formou. Niektoré pasáže mi však (nie v zlom) prišli až príliš fantasy - niežeby som nemal rád fantasy, ale viac sa mi páči ak sa občas vystrieda s realitou, čo si myslím, že táto kniha dokonale spĺňa. Celé je to vlastne pohľad na realitu očami čarodejníkov, ľudí, ktorí majú rovnaké problémy ako my, len ich inak riešia. Žijú vo svojom svete skrývajúcim sa v pozadí toho nášho.

e.s.e.t.
předevčírem

Můj nejoblíbenější díl (i když u tohoto konstatování mám stejně rozporuplné pocity jako matka, která za nejoblíbenější prohlásí jedno ze svých dětí). Rozhodně za to může úžasná postava Siriuse Blacka, morálního hrdiny, který nespravedlivě trpěl za hříchy jiných. Stejně jako všechny ostatní díly je i "Vězeň" mojí srdcovou záležitostí, výletem do dětství a opravdovým začátkem lásky k literatuře.

NikolIris

Jednoducho Harry Potter. Pre mňa niekedy až NUTNÝ únik z reality a svet, ktorý vytvorila Rowlingová v týchto knihách je ako z mojich snov. Pri knihách si oddýchnem, prežijem to všetko s hrdinami a držím im palce. Po pár iných knihách, určite začnem čítať ďalší diel

Orange8knihomol

Těším se, až budu mít 4. díl v tomto nepopsatelně krásném a bohatě ilustrovaném vydání a až si budu moct poprvé přečíst 4. díl... Nemohu se dočkat! Super vydání, které nesmí v knihovničce u žádného knihomola chybět!

Venny345

Ve filmové podobě je to můj nejoblíbenější díl...jinak se nemůžu rozhodnout, který je můj nejoblíbenější v knižní podobě ;D

Mitculka

Můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera. A taky je vidět proč - knížka je chytlavá, člověk se od ní nemůže odtrhnout. Oproti filmu je zde mnohem více věcí vysvětleno a člověk odhaluje víc z kouzelnického světa.

Nikolla

Naprostá dokonalost nemám slov. Můj bezpochyby nejoblíbenější díl jak v knižní, tak i ve filmové podobě.

Ver-ča

Opět nemám slov :) V tomhle díle jsem si oblíbila postavu Severus black a Klofana.Líbí se mi ,jak se na konci knížky dozvíme odpovědi na otázky ,které jsme si po celou dobu čtení kladli :-) A mnoho dalšího...Už se těším na další díl co mě překvápí a čeká nového:)

Týnka31

Naprosto báječné čtení, které člověka hned pohltí! :)

HanzWayne

Ani 3 dil nesklamal a daleko lepsi nez film... :)

Fanda321

Můj nejoblíbenější díl, asi kvůli Lupinovi...

Konycek

Tento díl byl pro mě asi nejnapínavější a ve filmové verzi jsem viděla nejvíce krát. Více netřeba komentovat. HP je úžasný od prvního dílu až po poslední.

b2z

Sirius, mozkomorové, Klofan, Lupin, Vrba mlátička, patron ... fantasy detektivní příběh ... nemá chybu

Mattar

Fakt dosť pekná kniha. Asi najlepšia kniha čo som doposiaľ čítal. Ohúrila ma skvelým čítaním presne ako stvoreným pre decembrové počasie.

agatha2
29.12.2017

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.

4laras
28.12.2017

Nejlepší díl série - jak knižní, tak i filmové.

ronniejohns
27.12.2017

Obecně považován za nejlepší díl jak knih, tak filmů. A já mohu jen souhlasit. Třetí díl jsem viděla i četla nejvíc krát. Zvrat na konci v Chroptící chýši a obraceče času mě dostanou pokaždé. Naprostá bomba naprosté klasiky.

Carra
18.12.2017

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným.

B4LU
13.12.2017

Potter se nám přesouvá do trochu, ale zatím opravdu jen trochu temnějších vod. Na rozdíl od většiny přítomných na mě ale závěrečná rozprava o okolnostech smrti Harryho rodičů nějak zvlášť nepůsobila, takže tenhle díl beru víceméně jen jako oslí můstek k dílům následujícím.

Kika28
11.12.2017

Když byl Harry doma tak mě to moc nebavilo , ale když odjel do Bradavic začala mě knížka strašně bavit. Určitě si knížku přečtu i v roce 2018.

pepa4081
07.12.2017

Po několika letech znovu přečteno. A zase mám ten příjemný pocit, že ve mně něco hezkého zůstalo. Když popravovali Klofana nebo když měla potíže Hermiona, málem jsem brečel s nimi, i když jsem věděl, jak to dopadne. Už se těším na čtení dalších dílů.
Vrcholně uspokojivé.

26.11.2017

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). Tentokrát se Harry Potter vrací již potřetí i se svými přáteli. Opět čtenáře vtáhne do svého světa takovou silou, že se nedá odolat. Příběh je zase poutavý a čtivý a věk čtenáře vůbec nerozhoduje - knihy jsou doslova geniální!

hoblinabodlina
24.11.2017

skutečné čtenářské potěšení! Ať si jí kritici cupují jak chtějí, čtenáři všech generací si zde přijdou na své.

mmmisulka.r
23.11.2017

Stále bych se jen opakovala. Prostě nejvíc!
Recenze v záložkách - Knižní deníček

Disinka
20.11.2017

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)

EngliTer
10.11.2017

Skvělé jako předchozí díly. Lituji, že jsem viděla filmy dřív :(

ajla5
04.11.2017

Skvělé! Příběh se rozvíjí, postavy zabarvují a tma houstne! K tomu ty Ilustrace! Sirius v té tmě ani není vidět. A když si připomenu tu samou scénu ve filmu, tam bylo světlo jak v poledne....

Chytuš
03.11.2017

Čteno dětem, takže spíš jde o jejich hodnocení :-) Na každé předčítání se moc těšily, nicméně za sebe musím říct, že mně osobně se místy předčítalo špatně - překlad a slovosled byl takový krkolomný... Ale to je jen malá výtka, určitě je to kniha, která děti dokázala upoutat.

Miro.slav
27.10.2017

Asi nielen u mňa najlepší diel celej série. No, možno ešte "Fénixov rád" by mohol ašpirovať na tento post (a "Kameň mudrcov" bol tiež dobrý, takže teraz mám v tom zmätok). Skrátka, táto kniha má v sebe nielen rozprávkovosť z predchádzajúcich dvoch častí, ale (a to je podstatné) je tu už aj neskôr povestná Rowlingovej temnota, no tá je zasadená do patričných medzí, a tak to má byť (nie, že by som nemal rád temné knihy, mám, ale tu je dôležité dodržať ten správny pomer, lebo inak sa čaro celého sveta stráca - viď 6. a 7. diel). A samotná kniha? Sírius a Lupin sú borci! Dementorov som si obľúbil. A tá nádej, že Harry možno bude mať možnosť žiť u strýka, dáva ďalším dielom legitimitu, že to ostane stále v intenciách idylickosti. Odporúčam.

hroneczek
25.10.2017

Miluji ho! A zamilují si ho nejen děti, ale i dospělí.