Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

od:

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29804/harry-potter-harry-potter-a-vezen-z-gpa-29804.jpg 4.88100
Série:

Harry Potter (3.)

Originální název:

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (407)

Přidat komentář
Disinka
předevčírem

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)

_tak_asi_simca_
předevčírem

Stejně jako všechny ostatní knihy o Harrym Potterovi, jsem si i tuhle knihu zamilovala. Akorád jelikož jsem byla asi ve druhé třídě, tak mě tato kniha trochu děsila, ale na jednu stranu jsem díky ní našla zálibu v hororech. Opravdu se mi kniha moc líbila a stejně jako předešlé díly Harryho Pottera ji doporučuji.

fojtikjirik
11. listopadu

Nečekal jsem před čtením, že se knižní podoba liší od filmového zpracování. Děj je v knize mnohem propracovanější, a tudíž i napínavější, než ve filmu, kde byly některé části dokonce zcela vynechány. Třetí díl Harryho Pottera mě určitě nezklamal.

EngliTer
10. listopadu

Skvělé jako předchozí díly. Lituji, že jsem viděla filmy dřív :(

elfinkaa97
05. listopadu

Nejlepší díl ze všech sedmi. Úžasná zápletka, kdy se čtenář od začátku snaží dopátrat nejrůznější tajemství, které s příběhem gradují a kupí se, dokud vše nevyplave na povrch. Perfektní!

kika812
04. listopadu

film je super, ale kniha je miliónkrát lepší a krásnější...(moje srdcovka)

ajla5
04. listopadu

Skvělé! Příběh se rozvíjí, postavy zabarvují a tma houstne! K tomu ty Ilustrace! Sirius v té tmě ani není vidět. A když si připomenu tu samou scénu ve filmu, tam bylo světlo jak v poledne....

Chytuš
03. listopadu

Čteno dětem, takže spíš jde o jejich hodnocení :-) Na každé předčítání se moc těšily, nicméně za sebe musím říct, že mně osobně se místy předčítalo špatně - překlad a slovosled byl takový krkolomný... Ale to je jen malá výtka, určitě je to kniha, která děti dokázala upoutat.

Miro.slav
27. října

Asi nielen u mňa najlepší diel celej série. No, možno ešte "Fénixov rád" by mohol ašpirovať na tento post (a "Kameň mudrcov" bol tiež dobrý, takže teraz mám v tom zmätok). Skrátka, táto kniha má v sebe nielen rozprávkovosť z predchádzajúcich dvoch častí, ale (a to je podstatné) je tu už aj neskôr povestná Rowlingovej temnota, no tá je zasadená do patričných medzí, a tak to má byť (nie, že by som nemal rád temné knihy, mám, ale tu je dôležité dodržať ten správny pomer, lebo inak sa čaro celého sveta stráca - viď 6. a 7. diel). A samotná kniha? Sírius a Lupin sú borci! Dementorov som si obľúbil. A tá nádej, že Harry možno bude mať možnosť žiť u strýka, dáva ďalším dielom legitimitu, že to ostane stále v intenciách idylickosti. Odporúčam.

hroneczek
25. října

Miluji ho! A zamilují si ho nejen děti, ale i dospělí.

HPmagor
23. října

nejlepší díl celé série :-) vtipný...napínavý... dokonalý .... J.K.Rowlingová je spisovatelka s obrovským S..... vytvořila svět, neskutečný svět, svět ve kterém by si přálo žít každé dítě ..... i když roky plynou a já už dítě nejsem, tak pořád prosím Ježíška o dopis z Bradavic :-D KDO JEŠTĚ NEČETL ..... Milionkrát DOPORUČUJI PŘEČÍST :-D

Beer_bro
23. října

Přečteno do 24 hodin. Teprve druhá kniha, kterou jsem četl a hltal celou noc až do rána. Doporučuji. Lepší, než film, který se mi zdál ke konci chvílemi mírně nejasný, ale potom by se na druhou stranu natáhl aspoň na tři hodiny.

juni
22. října

Všechny knihy o Harrym jsem si zatím nepřečetla, ale doufám, že se k nim dostanu. Za mě zatím nejlepší díl série (i ve filmovém provedení).

Didi55
19. října

Zatím asi nejlepší díl ze série

Nelasp
08. října

SPOILER: Nic není, jak to vypadá. Křivonožka není zlý kocour, Prašivka není obyčejná milá krysa, Sirius není vrah. Báječné setkání s Harrym, Ronem a Hermionou v kouzelném světě, do kterého bych chtěla patřit. Smekám před tím, co Rowlingová vytvořila.

Peťulka3
29. září

Paráda a zase jenom paráda.

Natyna3
25. září

ENG
Nejlepší způsob jak procvičit angličtinu.

Leniik33
19. září

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Nejednou jsem se kvůli této knížce o prázdninách u babičky spálila na sluníčku :) Vrátila jsem se k němu i jako dospělá :)

SknihouVrukách
16. září

Opäť ma tento diel veľmi prekvapil. Vôbec som nevedela ako to skonči. Páčilo sa mi, že Rowlingová sa vratila aj do minulosti. Knihu odporúčam. 5*/5*

Kacenka_B
14. září

Jsem ráda, že se konečně dozvídám pravdu o známém "sériovém vrahovi" Siriusi Blackovi, který je ve skutečnosti kmotrem HP a dobrým člověkem (kouzelníkem). V tomto díle už pomalu začíná jít do tuhého a za to jsem strašně ráda. Nádherně popsané zvládnutí všech Hermioniných předmětů pomocí Obraceče času a vznik Pobertova plánku. Z filmové série je Vězeň z Azkabanu mým nejméně oblíbeným dílem, avšak po přečtení knižní předlohy jsem změnila názor.

jani.ruzicko
14. září

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

Jakahol
11. září

Nejraději bych ohodnotila více než pěti hvězdičkami. Zatím rozhodně nejpovedenější díl :) (k dalším se ještě dostanu :))

Devil-Ivet
08. září

Můj asi nejoblíbenější díl. Tady se konečně začíná vše rozjíždět a my poznáváme i ty stinné stránky z Harryho života, jeho minulosti. Ze života jeho rodičů. A vlastně tady se dovíme celou pravdu o jeho rodičích, ale i o Voldemortovi, určitou část… Za sebe dávám rozhodně plný počet hvězdiček.

Aki12
06. září

Dokonce i takový neznalý mudla jako já už moc dobře ví, že nejlepší kouzelníci a čarodějové jsou v Bradavicích, chodí nakupovat do Příční ulice, umí jezdit na koštěti rychleji než Schumacher ve formuli 1, používají sovy, aby nemusí platit za poštu, když jedu rozdrkanou v zácpách stojící karosou pražské MHD vždycky si vzpomenu na kouzelnický autobusový třípatrák a jeho svižnou jizdu Londýnem a jen tiše takovou jízdu zavidím, ale hlavně nemají fotbal, mají famfrpál !! Ovšem je jeden mudla co je lepší kouzelník než Harry Potter, lord Voldermort i Albus Dumbledore dohromady, jmenuje se Joanne Rowlingová. Tenhle anglický mudla napsal snad svůj nejpovedenější díl, ze světa Harryho Pottera.
Je to zvláštní, že z tak temného příběhu vlastně vyřazuje tolik krásy, tohle se snad ještě nikomu nepovedlo. Vlastně, ono cestovat úspěšně v časové smyčce se taky nedaří každému a málo která holka umí dát takovou ránu pěstí jako Hermiona / ta holka se mě fakt začíná hodně líbit /. Prostě možná temný, ale nádherný díl. Jo a ještě něco, všechny mozkomory bych poslal na naše politiky, aby je zavřeli do Azkabanu, zvlášť za situace, která v Česku momentálně probíhá :D !

janno69
04. září

Další nádherný díl, po hlavě se vrhám na čtvrtý :-)

Anička.pa
31. srpna

Tento díl se mi zatím líbil nejvíce, přišlo mi, že je vše lépe a podrobněji
vysvětleno než ve filmu (Hermiona a její zvládnutí předmětů nebo také vznik Pobertovo plánku) :-) Je jasný, že do filmu se nevejde vše. Jsem ráda, že jsem se zase něco dozvěděla z kouzelnického světa :-)

MOu598
31. srpna

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
Nejhezčí díl.

SelenaDemi428
30. srpna

Po třech letech, co jsem dočetla druhý díl Harryho, jsem se konečně dostala k tomu, abych ve čtení této série pokračovala. (Ne že by se mi nějak nelíbila, to právě naopak, ty knihy se mi strašně líbí. Jenom mám příliš mnoho knížek, co si chci přečíst.) A jsem ráda, že se tak stalo, k dalšímu dílu se budu snažit dostat co nejdříve.
Třetí film podle této knihy je můj nejoblíbenější z celé série a není divu, protože i tento díl, podle kterého se točil, byl úžasný. Příběhy Harryho mi vždycky dokážou vykouzlit úsměv na tváři.
Protože jsem knížku dočetla teprve před pár minutami, pořád ve mně převládá ten hřejivý pocit, který jsem měla při čtení posledních stránek. Harry Potter je klasika, kterou by si měl přečíst každý... a rozhodně by toho nelitoval.

planet129
25. srpna

Můj nejoblíbenější díl, co se týče filmové série, samozřejmě nezklamal ☺

SaraL
23. srpna

Moje srdcovka!