Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13083 770

Harry Potter série

< 3. díl >

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

Emik87
Emik87
18.02.2024 4 z 5

Já budu asi trochu výjimka, ale tento díl nepovažuju za nejlepší. Je skvělý, to ano, ale nejlepší? Také mi není jasné, proč má tolik lidí rádo postavu Siriuse Blacka. Já ji považuji na opravdu nesympatickou. Leze mi na nervy celou dobu a to tam ani moc nevystupuje.

RemiBlack
RemiBlack
09.02.2024 5 z 5

2024/7
Asi nemám co dodat, tohle je z HP série můj oblíbený díl. :) Příběh má spád, dobře se to čte, a Remus a Sirius patří k mým all time favorite postavám.

Kosta96
Kosta96
04.02.2024 4 z 5

Z nejstřeženějšího vězení v kouzelnickém světě uprchl vězeň o kterém se tvrdí, že zabil desítky lidí bez znalosti kouzel, byl nejvěrnějším služebníkem největšího černokněžníka, zradil rodiče Harryho Pottera, kteří ho měli za přítele a teď míří do Bradavic dokončit úkol za svého pána a zabít tak Harryho. Jenže je to vážně pravda?

eliska9256
eliska9256
04.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Kniha byla opět dobrá, je asi pravda, že to prvotní nadšení, co jsem měla u předchozích, začíná lehce opadat. Jedním z důvodů je, že stále se autorka vrací k tomu, co se stalo dříve, což by možná tak nevadilo, ale věc, která mi začala trochu drásat nervy, byl fakt, že autorka pořád dokola v každé knize vysvětluje tytéž věci... Poté mi nějaké věci mi přišly příliš ukvapené. Takže závěrem - Kniha byla dobrá, námět také dobrý, ale už to na mě tak velký dojem neudělalo, ale to možná bylo i kvůli tomu, že každý koho znám mi o knize básnil, že je daleko lepší než ty předchozí. Kdybych si řekla, že je to pouze oddechovka, tak si myslím, že kniha by se mi líbila více.

1Cannis
1Cannis
04.02.2024

Po přečtení několika komentářů, už chápu, proč je tak vysoce hodnocená. Ale aby byla na prvním místě mezi nejlépe hodnocenými? To je fakt síla, jací primitivové se tady zúčastňují na hodnocení knih?!

StateOliver
StateOliver
02.02.2024 5 z 5

Třetí dobrodružství, Harryho, Rona a Hermiony. Na knize se mi nejvíc líbí nová postava Sirius Black. Je to výborná zápletka, že je to Harryho kmotr. Na knize je dobré taky to, že díky ní znám další kouzla.

Dinosaur
Dinosaur
10.01.2024 5 z 5

(SPOILER) (10/10!) Prostě nejlepší díl. Dozvídáme se hodně zajímavých věcí, post učitele obrany proti černé magii konečně získává kvalifikovaná osoba a ten plot twist na konci nemá chybu. Tichošlápek a Křivonožka jsou prostě nejlepší :)

Jinak nechápu relativní oblíbenost Snapea, za kterou nejspíše stojí filmy a charismatický Alan Rickman. Doteď se spíše choval jako pitomec, co šikanuje všechny, kdo nepatří do jeho koleje a třeba Nevilla je mi upřímně líto. Jeho záskok za Lupina byl taky alarmující a být ředitel Bradavic, tak ho asi rovnou vyhodím.

bear_girl
bear_girl
08.01.2024 5 z 5

Tato kniha mě natchla úplně nejvýce velmi napínavá přišlo mi ale divné že harryho kmotr ho bude chtít zabít a pak se na konec spřátelí.

slay_girl
slay_girl
07.01.2024 5 z 5

Úžasná kniha o Harrym Potterovi (pro mě jedna z nejlepších).
- napínavá
-vtipná
prostě skvělá:).

AmeQ
AmeQ
05.01.2024 5 z 5

Miluji knihy a filmy HP, je to hodně napínavé a hlavně u konce v té chroptící chýši. Doporučuji!!!

_wejunkaa_
_wejunkaa_
02.01.2024 5 z 5

Kouzlo, jaké má v sobě tento díl, pochopí pouze fanoušci Harryho Pottera. Kouzlo je v tom, že pravda a realita může být úplně jiná, než se zdá. Příběh nabírá obrátky přibližně ke konci knihy, kdy se pro některé znás objevují nové postavy. Nemohu toho moc napsat, neboť nechci prozradit žádný spoiler, a proto doporučím si knihu co nejrychleji přečíst. Díl si odnáší 5 z 5 hvězdiček a již nyní otevírám další část příběhu mladého kouzelníka, který toho má ještě spoustu před sebou.

CarolC
CarolC
31.12.2023 5 z 5

HP je klasika, ke kterému se snažím po letech vracet a zase si ho znovu přečíst. Nečtu ho tedy poprvé, ale je to už pěkná řádka let. Rowling je však skvělá spisovatelka, takže by mě to nenudilo ani v případě, že bych to četla 100x. Kámen mudrců byla pohádka, tohle už taková pohádka není, děj je temnější. Nemám ale nic, co bych vytkla. HP je prostě srdcovka.

Tituss
Tituss
30.12.2023 5 z 5

Harry už zasa o niečo starší a už sa dej viac preklápa z rozprávky na temnejšiu a vážnejšiu notu

Cassidy.L
Cassidy.L
26.12.2023 5 z 5

Za mne nejlepší díl ze série o HP

ariannpHm
ariannpHm
16.12.2023 4 z 5

Fajn knížka. Předchozí díly nemám rád, ale tento se fakt povedl. Je zde spousty věcí, co nejsou ve filmu, je to krásně napsané. Příběh mi poprvé sedl. 3.díl mě mile překvapil. 8/10

Tomk0
Tomk0
03.12.2023 5 z 5

Všem co viděli film a líbil se jim tak doporučuji přečíst všechny knihy Harryho Pottera, je v nich toho spoustu navíc, jak už to ostatně u knih bývá. 92%

Sarka25
Sarka25
23.11.2023 5 z 5

Harry potter je proste srdeční záležitost a hned po prvním dílu je téhle nejlepší..

Comp.Bear
Comp.Bear
21.11.2023 5 z 5

HP je moje srdcovka už odmala a tenhle díl je pro mě TOP!

Lioncz24
Lioncz24
13.11.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem začal číst v Egyptě datum zahájený byl 18.10 a čas Egyptský byl 12:30 a konec byl 13.11 čas 19:33 našeho času

Třetí rok v Bradavicích
Harry a jeho přátelé si sedí ve vlaku a najednou vlak zastaví světla potemněla chlad se blížil otevírá kupé kde sedí právě Harry a začal mu vysávat štěstí. Naštěstí seděl v koutě nový profesor jménem Lupin a vykouzlil oslnivé světlo a chlad se vzdálil
Byli to mozkomorové
Prohledávají vlak jestli se tam neschovává obávaný vězeň , který utekl z Azkabanu. Je jediný komu se to povedlo utéct z Azkabanu

Film a kniha

Film byl průměr a kniha byla výborná

5 z 5 lvíčků

Májenka193
Májenka193
11.11.2023 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů série o Harrym. Kdyby to šlo, dala bych hvězdiček třeba deset.

Štítky knihy

přátelství kouzla Harry Potter zfilmováno tajemství čarodějové fantasy pro děti internát

Autorovy další knížky

J. K. Rowling (p)