Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/big_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-QGR-29804.jpg 4.811543

Harry Potter 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

Kniha Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Hanncha
včera

U třetího dílu se mi naopak lehká odlišnost filmu od knihy líbila.

PájaHája

Další skvělý díl. Doporučuji!

stelka_knihomol

Doporučuji, můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera.

Littlemonday

(+ SPOILER) SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
Pokud jsi necetl/a treti dil, dal necti!!!

Takze treti dil byl pro me zezacatku takovy nudnejsi nez predchozi dva, Hermiona s Ronem se porad dohadovali, Harry omdleval z mozkomoru a myslim, ze jeden z duvodu, proc jsem byla takova skepticka byl ten, ze mi jeden z clenu ctenarske skupiny napsal, ze Black je Harryho kmotr. Takze jsem to mela bez prekvapka a jen cekala, kdy uz to konecne dobre dopadne.

I presto jsem se vsak zhruba v polovine knizky zacetla a nemohla se odtrhnout, protoze se zacaly dit veci! ‍️ Neuveritelne propracovane, nakonec do sebe vse zapadlo, do posledni chvile jsem dostavala spoustu utrzkovitych informaci a bala se, ze budu mit v hlave gulas a nakonec se to vsechno krasne spojilo.

Nejsilnejsi moment pro me byl, kdyz Harry popisoval, ze pri souboji s mozkomory videl tatu. To byla chvile, kdy jsem mela na krajicku a celou tu situaci jsem si predstavovala a bylo to proste krasny. ️

Bala jsem se zaveru “A tak je Black schovanej a pohadky je konec”, ale zaverecny dopis a Harryho a vlastne i Ronova radost me moc potesila.

Takze treti dil zatim pro me asi nejvydarenejsi a tesim se na ctvrty! ‍️

Jinak budu rada, kdyz me budete sledovat na IG: little.monday

Čmeláček

Výborná kniha, i když už trochu temnější. Harry Potter je prostě nejlepší :))).

AlexandraBane

Asi můj nejoblíbenější díl.

Ninjer

Třetí díl poutavé ságy o mladém čarodějovi. Ani tentokrát nebude mít Harry klidný rok, jde totiž po něm masový vrah.

Autorce J.K. Rowlingové jdou velmi dobře scény, které vyvolávají silné emoce, a zde své postavy často nešetří. Dvojice kamarádů Ron a Hermiona se mezi sebou pohádají kvůli domácím mazlíčkům (takhle to zní hloupě, ale oba mají dobré důvody, proč spolu nemluvit, a obou mě bylo líto) a Draco Malfoy krutě šikanuje Harryho i dobráckého poloobra Hagrida. Frustrace nad různou nespravedlností je tu až hmatatelná.

Naštěstí je ve Vězni z Azkabanu i mnoho odlehčených scén (třeba když si Ron dělá srandu ze své potrhlé učitelky jasnovidectví) a po mnohých útrapách také dochází k menším i větším vítězstvím, které si pak čtenář o to víc užije.

V knize se také dál rozvíjí fascinující svět kouzelníků. S ním však taky přichází další trhliny. Možná je trochu hloupé pátrat ve fantasy knížce cílené pro děti nelogičnosti, ale nemůžu si pomoct, ten nápad, že Hermiona dostane stroj času - teoreticky nejmocnější artefakt, co si snad dokážu představit - aby se mohla lépe učit... Ten si měla bývalá šprtka Rowlingová nechat do nějaké jiné, ujetější ságy.

Jinak je totiž Vězeň z Azkabanu solidní detektivka. Prvky detektivky jsou již v předchozích dílech, ale v tomto ohledu je třetí díl zatím nejambicióznější. Podstrkává nám mnoho stop a vše směřuje k velkolepému finále, které ale funguje spíše na té emocionální úrovni než detektivní. Přeci jen je tu hodně náhod, aby vše takhle dopadlo.

Famfrpál jinak stále nedává smysl, ale kapitoly s ním jsou navzdory tomu zábavné a napínavé. V reálném světě by ta hra byla dost nuda, když nepočítám to, že by hráči padali z košťat a umírali (zde to vždy nějak zvládnou, samozřejmě), protože 150bodový rozdíl chytače, který si někde bokem chytne zlatonku, je natolik obrovský, že by si zbytek hráčů spíš dával někde kafíčko než blbnul s nebezpečnými lítajícími mičudami. Jenže Rowlingová vždy přijde rychle s nějakým novým nápadem, proč je zrovna tenhle zápas napínavý. Takže vlastně nakonec super.

Celkově velice dobrá kouzelnická detektivka se silnými momenty a výborně napsanými postavami.

Osm šprtek snících o delších dnech na šprtání z deseti.

marketa9252

Harryho prostě Miluju..