Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

od:

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29804/harry-potter-harry-potter-a-vezen-z-gpa-29804.jpg 4.87840
Série:

Harry Potter (3.)

Originální název:

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (391)

Přidat komentář
Leniik33
19. září

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Nejednou jsem se kvůli této knížce o prázdninách u babičky spálila na sluníčku :) Vrátila jsem se k němu i jako dospělá :)

SknihouVrukách
16. září

Opäť ma tento diel veľmi prekvapil. Vôbec som nevedela ako to skonči. Páčilo sa mi, že Rowlingová sa vratila aj do minulosti. Knihu odporúčam. 5*/5*

Kacenka_B
14. září

Jsem ráda, že se konečně dozvídám pravdu o známém "sériovém vrahovi" Siriusi Blackovi, který je ve skutečnosti kmotrem HP a dobrým člověkem (kouzelníkem). V tomto díle už pomalu začíná jít do tuhého a za to jsem strašně ráda. Nádherně popsané zvládnutí všech Hermioniných předmětů pomocí Obraceče času a vznik Pobertova plánku. Z filmové série je Vězeň z Azkabanu mým nejméně oblíbeným dílem, avšak po přečtení knižní předlohy jsem změnila názor.

jani.ruzicko
14. září

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

Jakahol
11. září

Nejraději bych ohodnotila více než pěti hvězdičkami. Zatím rozhodně nejpovedenější díl :) (k dalším se ještě dostanu :))

Devil-Ivet
08. září

Můj asi nejoblíbenější díl. Tady se konečně začíná vše rozjíždět a my poznáváme i ty stinné stránky z Harryho života, jeho minulosti. Ze života jeho rodičů. A vlastně tady se dovíme celou pravdu o jeho rodičích, ale i o Voldemortovi, určitou část… Za sebe dávám rozhodně plný počet hvězdiček.

Aki12
06. září

Dokonce i takový neznalý mudla jako já už moc dobře ví, že nejlepší kouzelníci a čarodějové jsou v Bradavicích, chodí nakupovat do Příční ulice, umí jezdit na koštěti rychleji než Schumacher ve formuli 1, používají sovy, aby nemusí platit za poštu, když jedu rozdrkanou v zácpách stojící karosou pražské MHD vždycky si vzpomenu na kouzelnický autobusový třípatrák a jeho svižnou jizdu Londýnem a jen tiše takovou jízdu zavidím, ale hlavně nemají fotbal, mají famfrpál !! Ovšem je jeden mudla co je lepší kouzelník než Harry Potter, lord Voldermort i Albus Dumbledore dohromady, jmenuje se Joanne Rowlingová. Tenhle anglický mudla napsal snad svůj nejpovedenější díl, ze světa Harryho Pottera.
Je to zvláštní, že z tak temného příběhu vlastně vyřazuje tolik krásy, tohle se snad ještě nikomu nepovedlo. Vlastně, ono cestovat úspěšně v časové smyčce se taky nedaří každému a málo která holka umí dát takovou ránu pěstí jako Hermiona / ta holka se mě fakt začíná hodně líbit /. Prostě možná temný, ale nádherný díl. Jo a ještě něco, všechny mozkomory bych poslal na naše politiky, aby je zavřeli do Azkabanu, zvlášť za situace, která v Česku momentálně probíhá :D !

janno69
04. září

Další nádherný díl, po hlavě se vrhám na čtvrtý :-)

Anička.pa
31. srpna

Tento díl se mi zatím líbil nejvíce, přišlo mi, že je vše lépe a podrobněji
vysvětleno než ve filmu (Hermiona a její zvládnutí předmětů nebo také vznik Pobertovo plánku) :-) Je jasný, že do filmu se nevejde vše. Jsem ráda, že jsem se zase něco dozvěděla z kouzelnického světa :-)

MOu598
31. srpna

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
Nejhezčí díl.

SelenaDemi428
30. srpna

Po třech letech, co jsem dočetla druhý díl Harryho, jsem se konečně dostala k tomu, abych ve čtení této série pokračovala. (Ne že by se mi nějak nelíbila, to právě naopak, ty knihy se mi strašně líbí. Jenom mám příliš mnoho knížek, co si chci přečíst.) A jsem ráda, že se tak stalo, k dalšímu dílu se budu snažit dostat co nejdříve.
Třetí film podle této knihy je můj nejoblíbenější z celé série a není divu, protože i tento díl, podle kterého se točil, byl úžasný. Příběhy Harryho mi vždycky dokážou vykouzlit úsměv na tváři.
Protože jsem knížku dočetla teprve před pár minutami, pořád ve mně převládá ten hřejivý pocit, který jsem měla při čtení posledních stránek. Harry Potter je klasika, kterou by si měl přečíst každý... a rozhodně by toho nelitoval.

planet129
25. srpna

Můj nejoblíbenější díl, co se týče filmové série, samozřejmě nezklamal ☺

SaraL
23. srpna

Moje srdcovka!

amyssonner
18. srpna

Za mě nejlepší díl.

limo
03. srpna

Dobrá kniha určitě dopororučuji. Akorát se mi ve filmu nelíbili moskomorové ale jinak moc moc moc moc dobrá kniha.

EliškaHavlová
31. července

Na celou sérii jsem si troufala hodně dlouho a rozhodně ničeho nelituji...už jako malá byl můj filmový nejoblíbenější díl Vězeň z Azkabanu. Hlavně z důvodu, že se v tomto díle hodně kouzlí a Klofan je prostě nejlepší!!!
Rozhodně chci přečíst znovu.

Milky92
23. července

Moje nejoblíbenější knížky dětství!!
Pořád je ráda čtu od 1 až do posledního dílu a to už mám nějaké roky ( haha) :D HP je prostě NEJLEPŠÍ!!

elenai
17. července

Tohle je můj absolutně nejoblíbenější a nejvíckrát čtený díl. A co se mi na něm tak líbilo?

Zápletka - brilantní dějové linie, u kterých jsem do posledku neměla šajnu, jak je paní autorka vyřeší. Zajímala mě každá maličkost - jak to má Hermiona se studiem, kdo poslal Harrymu Kulový blesk, co tajmeného se skrývá za Křivonožkovým zmuchlaným obličejem... A ona to zvládla naprosto dokonale!

Remus Lupin - takového učitele mít, tak jsem do něj blázen až po uši. Byl spravedlivý, dobrý průvodce jak pro studenty, tak pro Harryho samotného, nejen při boji s mozkomory, ale rovněž mu poskytl své vzpomínky na Harryho rodiče.

Prasinky - jediná vesnice obývaná pouze kouzelníky? To je žůžo! A moc ráda bych navštívila všechna ta úžasná místa - od Medového ráje po Prasečí hlavu.

Vývoj postav - dochází k prvním třenicím mezi ústřední trojicí, řeší se různá dilemata a celkově jsou jednání Harryho, Rona a Hermiony propracovanější.

Klofan - to je prostě mazlík!

Někdošťastný
14. července

Mně se líbilo vysvětlení, jak mohla Hermiona zvládat tolik předmětů... A využití obraceče času na konci knihy.

archandelka
11. července

Pecka. Výborně promyšlené. Ale za mě teda nejvíc top je prostě Klofan, miluju ho :-)

katuska995
08. července

Třetí díl jsem četla jako první a byl důvodem, proč jsem se vrhla na celou sérii.

l0st-g1rl
06. července

Můj nejoblíbenější díl♥

Mistr119
06. července

Na tomto díle mě trošku mrzelo, že se Rowlingová hala odpočívat od sporu přímo s Voldemortem, ale opět zachována osnova detektivního příběhu, kde se děti mýlí a nakonec je všechno jinak. :)

Nymeria_
24. června

Když znovu čtu knihy, které už jsem před pár lety četla, jsem většinou zklamaná a nechápu, proč jsem si knížku kdysi tolik zamilovala, ale to není případ Harryho ♥ Právě ji čtu znovu asi po deseti letech a musím říct, že je ještě lepší než si pamatuji! Btw Harry je docela savage :D

Domini3
21. června

Lepší než film. Asi milionkrát :-)))

haki34
19. června

....v tomto díle jsem si už nafurt zamilovaala Siriuse Blacka :)

GaleW
05. června

Zatím z celé série podle mě nejlepší, krásně se četlo, velmi poutavé a dokonale promyšlené až do konce

Tory3007
05. června

Já Harryho Pottera miluju, a tady ten díl mám nejraději
A je to stokrát lepší než film ❤

a.nnysek
05. června

Můj nejoblíbenější díl, který mě úplně pohltil.

Vikos
04. června

Božííí, tenhle díl se mi strašně moc líbil :D Je hezký a smutný ); jak Harry odjíždí z Bradavic s pocitem, že někoho z rodiny má.