Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Jaká dobrodružství čekají brýlatého chlapce s nachovou jizvou na čele tentokrát? Proč ho jizva tolik pálí a jakými proměnami hrdinové příběhu s čarodějným Ohnivým pohárem projdou?

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29808/harry-potter-a-ohnivy-pohar-Xtm-29808.jpg 4.77665

Harry Potter (4.)

Harry Potter and the Goblet of Fire (2000)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

pepa4081
13. prosince

Napínavé, humorné, laskavé - jako vždycky. Konec už je trochu vážnější, ale tak to někdy je.
P.S. Rita Holoubková není brouk, ale velká KR...
Vrcholně uspokojivé.

B4LU
13. prosince

Ještě velkolepěji pojatý Potter, který se nyní vůbec neomezuje pouze na flákání po škole s temným spiknutím na pozadí si mě získal hned napoprvé; a excelentní hřbitovní epizoda na konci knihu definitivně odsouvá z kategorie "pro děti".

Aati
10. prosince

Konečně se nám uzavírá podle mého názoru poněkud pohádkovější atmosféra prvních třech dílů a nastupuje čtvrtý, kde se strach zhmotní, a už začíná jít opravdu o život. Jako každou další knihu ze série HP jsem ji četla už několikrát a jsem si jistá, že ji ještě několikrát přečtu.

06. prosince

Další dobrodružství s Harrym Potterem - a zase se kniha nedá odložit! :-) Malý Harry vyrostl, je mu 14 let a znovu čtenáře strhne svým příběhem. Tentokrát byste však měli mít znalosti z předchozích knih, protože zde najdete spoustu odkazů na události z minulých svazků. Za mne opět napínavé, vynikající a nepřekonatelně originální!

Disinka
20. listopadu

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)

JenG

Za mě nejslabší díl série.

Miro.slav

Hmmmm, máme tu celkom poriadne rozšírenie celého čarodejníckeho sveta o nové školy, na scénu nastupujú smrťožrúti, no celkové vyznenie tohto sveta sa trošku otriaslo. Akoby sa Rowlingová trochu vzdialila od doterajších vynikajúco napísaných častí. Možno to je tým, že celý príbeh chce viesť do temnejších vôd (veď na konci knihy sa objaví už aj viac-menej prvá mŕtvola). Skrátka, pre mňa je to stále dobré, ale nie až tak dobré ako 1.-3.

Beer_bro

Výborný přechod k temnější části série o Harrym Potterovi. Upřímně obdivuju vypravěčské umění autorky. Postupně si ale začínám uvědomovat jisté nesrovnalosti, jako je například zakomponování křesťanských svátků do kouzelnickém prostředí. Nepovažuji to za chybu. Taky chápu, že je lepší se takovým otázkám vyhnout, ale jsem zvědavý člověk. Myslím, že to nabízí prostor pro zajímavou diskusi.

hroneczek

Klasický Harry. Pestrý, květnatý příběh, kdy v závěru knihy jen hltáte stránky a nejde knihu odložit.

HPmagor

Dodnes si pamatuji, jak jsem ji na základce četla až do rána :-D pak unavená ve škole lhala, že ji mi blbě, abych mohla domů a pokračovat :-D .... tenhle díl není můj nej nej nejoblíbenější ale to neznamená, žen není skvělý .-)

Cattail

Vynikající

Nelasp

WOOOOW. Tento díl série je dle mého přelomem mezi téměř pohádkově laděnými prvními díly a mnohem temněji postaveným zbytkem série. Kniha se četla jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout a za víkend jsem měla přečteno.

Peťulka3

V tomhle dílu už se film od knížky trošku liší. Ale i přes to byla knížka krásná a jedinečná jako všechny roky v Bradavicích.

SemEl

Nenechte se ovlinit filmem.
Čtvrtý díl považuji za jeden z nejlepších dílů HP. Minimálně nejlepší z prvních čtyř. Zápletka je promyšlená, série nabírá trochu temnější nádech a navíc se tu poprvé setkáváme s Pánem zla.
Prostě Harry.

SelenaDemi428

Opět jsem s radostí začetla do dobrodružství Harryho a jeho kamarádů. Nejvíc jsem se k této sérii rozepsala u třetího dílu a nechci se opakovat, ale pořád mám stejný názor, tyhle knížky jsou prostě úžasné.
Navíc jsem si vůbec nevybavovala konec toho čtvrtého filmu, takže to závěrečné rozuzlení pro mě bylo překvapením.

SknihouVrukách

Skvelá fantasy knizka. Na konci neocakavany zvrat. Oporucam.

Tess.96

Jedná se zatím o první díl, který se tak moc liší od filmu, nebo lépe řečeno se film liší od knihy. V knize se toho totiž dozvíme daleko více, navíc mně docela mrzí, že z filmu úplně vypustili Dobbyho, kterého jsem si ve druhém díle velmi oblíbila, takže jsem byla ráda, že se objevil v této knize.

janno69

Další úžasný díl...

Kikez

Je to takový zlom protože na konci je vzestup pána Zla,takže žánda sranda

Anička.pa

Co dodat Harry Potter je srdcovka a nikdy mě nepřestane překvapovat :-)

jani.ruzicko

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

Devil-Ivet

Už to není pohádka pro děti, Rowlingová přitvrdila. Stále je to dobře čtivé a napínavé. Je tu hodně nebezpečí, ale také vtipu. Komu věřit a ke komu se otočit zády? A kdo hodil Harryho jméno do poháru?

Domini3

Ze všech dílů filmového Harryho se mi Ohnivý pohár líbil snad nejméně. Ovšem kniha mě naprosto odzbrojila. Obsahuje vše, co potřebuje čtenář vědět a zároveň v ní nejsou zbytečné a nudné pasáže. Jedním slovem - skvost.

MOu598

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
Tenhle díl je supr, ale nejsmutnější.

Kyta

Pokaždé, když čtu některý díl Harryho Pottera, musím žasnout. Není žádnou novinkou, že má autorka celou sérii skvěle promyšlenou. Přesto i teď, po přečtení čtvrtého dílu této fantastické ságy, ji musím obdivovat, a to v mnoha směrech. Všechny díly na sebe nádherně navazují a postupně se odkrývají všelijaké souvislosti s předchozími díly, ale jsou tu i návaznosti a nepatrné zmínky na díly nadcházející. Je vidět, jak Rowling začínala od prvního dílu pozvolna, nevychrlila všechny fakty najednou, ale čtenáře napínala, aby jim to docházelo s každou další stránkou. A "Ohnivý pohár" je celý naplněný překvapivými skutečnostmi.

Díl od dílu je lepší a lepší. Sérii jsem teď začala číst potřetí a baví mě stejně jako když jsem ji četla poprvé. Myslela jsem si, že mě v ní už nic nemůže překvapit, ale opak je pravdou. Pokaždé ji vnímám jinak a všímám si při čtení i věcí, kterých jsem si třeba dříve nevšimla. Když se blížím ke konci každého dílu, zděsím se a přeju si, aby kniha nikdy neskončila, a po dočtení se cítím jaksi podivně prázdná.

"Ohnivý pohár" je prvním dílem, ve kterém se konečne přímo objevuje zlo v podobě Pána zla. Rozhodně už se nejedná o pohádku, jak se to mohlo zdát zejména u prvních dvou dílů. Vlastně o pohádku přestalo jít ve třetím díle s nástupem mozkomorů a obávaného "vraha" na útěku. Jak hrdinové pomalu dospívají, řeší také jiné věci než v předchozích příbězích, což dělá pro trochu starší čtenáře knihu daleko zajímavější. Celou knihu jsem vnímala nějak intenzivněji, dokonce mi i ukápla nejedna slza. Poslední stránky jsem úplně hltala, a když jsem dočetla, bylo opravdu těžké opustit ten nádherný svět a vrátit se do reality.

Harry Potter pro mě bude vždy srdcová záležitost. ^^

SaraL

Moje srdcovka!

YvLeZa

Rozhodně zatím nejlepší díl z prvních čtyř. Má skvěle promyšlený děj, hodně čtivé pasáže a akce. Tohle mě bavilo :)

Aki12

!!SPOILERY!!
Smím-li vyslovit názor obyčejného mudly, jakým jsem já, tak paní Rowlingová opět překročila svůj limit a vyšvihla laťku opět vysoko!
Harry ale také nezůstal pozadu! Nejenže navštívil Famfrpálové Mistroství světa, na které si zamlouvám lístky aspoň 5 let dopředu, ale také se zůčastnil obvzlášť nebezpečné soutěže ,,Turnaje tří kouzelníků´´Spíše by se to mělo nazvat Turnaj čtyř kouzelníků, ale v závěru knížky je vše v pořádku. Chudák Cedrik :(.
Když jsem knížku četl poprvé, bál jsem se, že těch stránek je zbytečně moc, ale nakonci jsem byl zklamaný, že tam ještě aspoň dalších 500 stránek nepřibylo.
Rozhodně nelze všechny Harry Potter knihy srovnat, protože každá je svým způsobem dokonalá, ale tento díl je opravdu jeden z nejlepších.
To se nedá říct o filmu, při kterém jsem měl chuť vyslat na režiséra kletbu Avada Kedavra, abych skončil v Askabanu, kde se mi tak moc nepokřiví duše.

Barča1

Skvělý díl, kde už se pohádka pomalu, ale jistě mění na strašidelný a temný příběh. Moc se mi líbí vývoj knihy a souvislosti, které do sebe začínají zapadat. Všechno je promyšlené a geniální. :)

dancapater

Naprosto geniálně propracované, jeden z nejlepších dílů! Do samého konce nové a nové souvislosti a zvraty. Film mám taky ráda, ale kniha milionkrát lepší