Harry Potter a Ohnivý pohár

kniha od:

Harry Potter a Ohnivý pohár obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/harry-potter-a-ohnivy-pohar-Xtm-29808.jpg 4.710441
Série

Harry Potter 4.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Harry Potter and the Goblet of Fire, 2000

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (591)

Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár

Přidat komentář
Pippi
včera

V této knize začne přituhovat a hlavní hrdinové přestávají byt dětmi. Návrat Voldemorta, první mrtvý student, temná atmosféra. Konec příběhu nutí člověka okamžitě pokračovat ve čtení následující knihy, dozvědět se, co se dělo dál. Super!

Hermine108
08. dubna

Koncem knihy začíná to být hodně
Napínavé : návrat Voldemorta
Stejně příběh Harryho Pottera nekončí...


Atekram
06. dubna

Ohnivý pohár je takový přechod mezi "dětskými a dospělejšími" díly Harryho Pottera. Objevují se tu první vyloženě temné scény a poprvé se naplno setkáme s čistě lidským zlem (ať už jsou to Smrtijedi nebo Rita Holoubková). Navíc se tu kouzelný svět rozpíná i přes hranice, je tu plno nových důležitých postav, myšlenek i poselství, které sérii provází i následujícími díly.

radusak9806
05. dubna

Byla jsem přesvědčena, že v 26 se že mě Potter head nestane. Nicméně ty knihy jsou vážně dost čtivé.
Také je to dost tím, že kromě kostry příběhu, mi z filmů příliš mnoho nezůstalo.

stepankoby1
01. dubna

Ano, i po letech se pro mě stále jedná o nejlepšího Harryho Pottera, a to o hodně. Autorka vyšperkovala svůj vypravěčský styl na maximální level a svým překrásným líčením často až šokuje („Postřehl skvrnu stříbřitého světla, jež mihotavě tančila po skleněné skříni.“). Zároveň vymyslela nejlepší zápletku všech sedmi knih, přimíchala boží vedlejší linky (SPOŽÚS a Winky, Harry a Ron, Hagrid a Olympa, Sirius), výslednou směs protkala foreshadowingem a etablováním budoucího i minulého stavu kouzelnického světa (paní Figgová, Bellatrix, pan Skrk, strach a nejistota provázející každodenní život za Druhé kouzelnické války) a navrch efektně posunula myšlenkové jádro celé série o něco dál představením výborných morálních poselství přítomných po zbytek série a ještě lepšími přirovnáními s realitou v rámci fikčního světa. Opravdu se nedivím, že film dopadl tak rozpolceně a zmateně, tohle dorovnat na plátně bylo zhola nemožné. Osobní poznámka: Nechápu řeči o přelomu série z dětské pohádky na teenagerský thriller. Tím přelomem byl zcela jasně už Vězeň, dokonce bych se i hádal, že jediným pořádně pohádkovým dílem byl úvodní Kámen. Rozhodně se to nedá tak jednoduše rozdělit, a pokud jo, preferuju spíš to oficiální dělení na "první čtyři roky", kde má každá kniha vlastní zápletku, a "poslední tři roky", které spočívají v uceleném boji proti silám zla.

netopýr088
30. března

...zo začiatku to bola nuda, aj keď na konci sa ukázalo, že nuda pre príbeh zásadná...a prvé vety sa pani Rowlingovej tentokrát podarili, a ani pravidlá metlobalu nespomenula...celé to bolo tak parádne poprepletané, že klobúk dolu, a aj s Vola de Morta sa konečne stal úctyhodný súper tomu Hnisavému Puchierovi či Hnide Prašivej, či ako sa volá...

PietroGrencik
27. března

Sériu som prvý krát čítal možno ako 14 ročný.
O 10 rokov neskôr som si ju znovu prečítal, a užíval som si to.
Nádharná knižka, a celá séria.

tanecnica
21. března

Neuvěřitelné mistrovství Paní Spisovatelky Rowlingové. Díky, že tu je!

1 ...