Harry Potter a Ohnivý pohár

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29808/harry-potter-a-ohnivy-pohar-Xtm-29808.jpg 4.79566

Harry Potter 4.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire, 2000

Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár

fajka

Zase jsem z knihy spokojená. Mezitím mě asi zaujal tento díl nejvíc. Bylo tam mnoho vtipných a radostných chvil, ale tentokrát tam bylo i dost smutku. Mnohokrát mi bylo Harryho líto. Ostatní na něho byli krutí, i když za to vlastně nemohl. V knize panovalo dost napětí. Častokrát mnou projel nával zvědavosti a soucitu. Nejsmutnější to samozřejmě bylo před koncem. Je velice zajímavé, že cítíte každý okamžik, jako kdyby jste se přenesli přímo k nim do Bradavic a všechno prožívali z hlavním hrdinou a jeho přáteli. Z knihy jsem nadšená a těším se na další díl.

LunaL.

Miluju všechny díly, ale nevím proč, tenhle mě zaujal asi nejmíň. Přitom se člověk rozhodně u čtení nenudí. Rozhodně to není špatná knížka, jen se mi ostatní díly líbily víc

karolina5333

Je to čím dál, tím lepší!

MalejTucnak

Zatím jsem pouze poslouchala audioknihu, ale to už čtyřikrát a miluji to. Knihy (i filmy) Harry Potter si mě navždy získaly.

panda2

Čtvrtá kniha je z hlediska děje přelomová a otevírá temnou etapu celého příběhu. Příběh je poměrně složitý, což se ale dozvídáme v podstatě až na konci, kde klasicky zloduch vypráví svůj příběh, dochází nám všechny souvislosti a hlavní hrdinové včechno pochopí. Poněkud ohraný formát rozuzlení mi ale nevadí, protože dějově je to tak výborné, že bych se přála dozvědět, jak to všechno bylo, i kdyby o tom mluvil profesor Binns. Kniha je opravdu povedená (i když na trojku podle mě nemá) a jediné mínus shledávám v často se opakujícím motivu Harry něco viděl a pak o tom šel povědět Ronovi a Hermioně. Noc to však nemění na tom, že je to má nejoblíbenější série.

Markéta ♡

A tohle je přesně ten díl, který se už liší poměrně dost od filmu.
Za mě lepší, protože se člověk dozví více věcí a více věcí je i rozvedeno. Každopádně některé pašáže se liší úplně (nebudu vypisovat, protože nechci spoilerovat).
Harry Potter je srdcovka, po které sáhnu vždy, když chci nějakou lehčí a nenáročnou literaturu. Každým dílem více a více obdivuji spisovatelku, že něco takového dokázala vymyslet - stále to nechápu.
4 hvězdičky dávám z důvodu zbytečně (za mě) dlouhého začátku, než Harry vůbec jel do Bradavic.

katchen28

!!! SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje !!!

Kniha o čtvrtém roce Harryho v Bradavicích je prostě skvělá! Už od začátku se totiž čtenář dozví spoustu nových věcí, které v předchozích třech dílech nebyly zmíněné, protože to zkrátka nebylo třeba. Myslím, že od Ohnivého poháru je příběh daleko komplexnější. SPOILER. Objeví se nové postavy (další Ronovi sourozenci, Rita Holoubková, s kterou je velká sranda a Pošuk Moody, který vlastně vůbec není Pošuk Moody), více je popsána práce na Ministerstvu kouzel, díky které se koná Mistrovství světa ve famfrpálu a Turnaj tří kouzelnických škol. Dvě události, při kterých se čtenář dozví, jak vypadají ostatní kouzelníci z jiných zemí, jak moc se musí kouzelníci krýt před mudly a jak to mají mudlové těžké, ani o tom neví, protože je vlastně každou chvilku někdo očaruje paměťovým kouzlem (tímto lituju správce kempu, přišel jako slepý k houslím). A konečně se také dozvíme něco více o smrtijedech. Přijde neurčitý druh temnoty a zla, které kdesi číhají, ale nikdo až do skončení Turnaje neví, oč přesně jde (nebo to Brumbál ví a zase to nikomu neřekl? :D). A myslím si, že finále opravdu stojí za to, je to opravdu epické. Akorát čím jsem větší (dospělejší), tím mi přijde úplný konec dojemnější a smutnější. Mám na mysli přítomnost Siriuse v psí podobně u Harryho lůžka na ošetřovně a paní Weasleyovou, která mateřsky obejme Harryho, zatímco on pláče. Trošku se divím, že Harry po tom všem, nemá pořádný postraumatický syndrom (a to to teprve začíná). Takže se tomu klukovi nedá odepřít, že je opravdu odvážný, spousta jeho vrstevníků by se na jeho místě na tom hřbitově vzdala, on ne a ještě má pořád radost ze života, přestože mu někdo neustále usiluje o život.
A taky konečně začne puberta hlavních hrdinů a nějaká ta neopětovaná láska, nasupený Ron, že je opět na druhé koleji a uvědomělý Ron, který zjistí, že Hermiona je také holka a celá „lovestory“ Hermiony a Kruma. Hurá!

Veronikados

Kniha byla jedna z nejlepších ze světa HP a autorka rozhodně udělala veliký pokrok v ději. Doporučuji