Harry Potter a Ohnivý pohár

od:

Harry Potter a Ohnivý pohár

Jaká dobrodružství čekají brýlatého chlapce s nachovou jizvou na čele tentokrát? Proč ho jizva tolik pálí a jakými proměnami hrdinové příběhu s čarodějným Ohnivým pohárem projdou?

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29808/harry-potter-a-ohnivy-pohar-29808.jpg 4.77515
Série:

Harry Potter (4.)

Originální název:

Harry Potter and the Goblet of Fire (2000)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (332)

Přidat komentář
Nelasp
08. října

WOOOOW. Tento díl série je dle mého přelomem mezi téměř pohádkově laděnými prvními díly a mnohem temněji postaveným zbytkem série. Kniha se četla jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout a za víkend jsem měla přečteno.

Peťulka3
07. října

V tomhle dílu už se film od knížky trošku liší. Ale i přes to byla knížka krásná a jedinečná jako všechny roky v Bradavicích.

SemEl
05. října

Nenechte se ovlinit filmem.
Čtvrtý díl považuji za jeden z nejlepších dílů HP. Minimálně nejlepší z prvních čtyř. Zápletka je promyšlená, série nabírá trochu temnější nádech a navíc se tu poprvé setkáváme s Pánem zla.
Prostě Harry.

SelenaDemi428
29. září

Opět jsem s radostí začetla do dobrodružství Harryho a jeho kamarádů. Nejvíc jsem se k této sérii rozepsala u třetího dílu a nechci se opakovat, ale pořád mám stejný názor, tyhle knížky jsou prostě úžasné.
Navíc jsem si vůbec nevybavovala konec toho čtvrtého filmu, takže to závěrečné rozuzlení pro mě bylo překvapením.

SknihouVrukách
27. září

Skvelá fantasy knizka. Na konci neocakavany zvrat. Oporucam.

Tess.96
26. září

Jedná se zatím o první díl, který se tak moc liší od filmu, nebo lépe řečeno se film liší od knihy. V knize se toho totiž dozvíme daleko více, navíc mně docela mrzí, že z filmu úplně vypustili Dobbyho, kterého jsem si ve druhém díle velmi oblíbila, takže jsem byla ráda, že se objevil v této knize.

janno69
20. září

Další úžasný díl...

Kikez
16. září

Je to takový zlom protože na konci je vzestup pána Zla,takže žánda sranda

Anička.pa
14. září

Co dodat Harry Potter je srdcovka a nikdy mě nepřestane překvapovat :-)

jani.ruzicko
14. září

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

Devil-Ivet
08. září

Už to není pohádka pro děti, Rowlingová přitvrdila. Stále je to dobře čtivé a napínavé. Je tu hodně nebezpečí, ale také vtipu. Komu věřit a ke komu se otočit zády? A kdo hodil Harryho jméno do poháru?

Domini3
03. září

Ze všech dílů filmového Harryho se mi Ohnivý pohár líbil snad nejméně. Ovšem kniha mě naprosto odzbrojila. Obsahuje vše, co potřebuje čtenář vědět a zároveň v ní nejsou zbytečné a nudné pasáže. Jedním slovem - skvost.

MOu598
31. srpna

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
Tenhle díl je supr, ale nejsmutnější.

Kyta
29. srpna

Pokaždé, když čtu některý díl Harryho Pottera, musím žasnout. Není žádnou novinkou, že má autorka celou sérii skvěle promyšlenou. Přesto i teď, po přečtení čtvrtého dílu této fantastické ságy, ji musím obdivovat, a to v mnoha směrech. Všechny díly na sebe nádherně navazují a postupně se odkrývají všelijaké souvislosti s předchozími díly, ale jsou tu i návaznosti a nepatrné zmínky na díly nadcházející. Je vidět, jak Rowling začínala od prvního dílu pozvolna, nevychrlila všechny fakty najednou, ale čtenáře napínala, aby jim to docházelo s každou další stránkou. A "Ohnivý pohár" je celý naplněný překvapivými skutečnostmi.

Díl od dílu je lepší a lepší. Sérii jsem teď začala číst potřetí a baví mě stejně jako když jsem ji četla poprvé. Myslela jsem si, že mě v ní už nic nemůže překvapit, ale opak je pravdou. Pokaždé ji vnímám jinak a všímám si při čtení i věcí, kterých jsem si třeba dříve nevšimla. Když se blížím ke konci každého dílu, zděsím se a přeju si, aby kniha nikdy neskončila, a po dočtení se cítím jaksi podivně prázdná.

"Ohnivý pohár" je prvním dílem, ve kterém se konečne přímo objevuje zlo v podobě Pána zla. Rozhodně už se nejedná o pohádku, jak se to mohlo zdát zejména u prvních dvou dílů. Vlastně o pohádku přestalo jít ve třetím díle s nástupem mozkomorů a obávaného "vraha" na útěku. Jak hrdinové pomalu dospívají, řeší také jiné věci než v předchozích příbězích, což dělá pro trochu starší čtenáře knihu daleko zajímavější. Celou knihu jsem vnímala nějak intenzivněji, dokonce mi i ukápla nejedna slza. Poslední stránky jsem úplně hltala, a když jsem dočetla, bylo opravdu těžké opustit ten nádherný svět a vrátit se do reality.

Harry Potter pro mě bude vždy srdcová záležitost. ^^

SaraL
23. srpna

Moje srdcovka!

YvLeZa
18. srpna

Rozhodně zatím nejlepší díl z prvních čtyř. Má skvěle promyšlený děj, hodně čtivé pasáže a akce. Tohle mě bavilo :)

Aki12
13. srpna

!!SPOILERY!!
Smím-li vyslovit názor obyčejného mudly, jakým jsem já, tak paní Rowlingová opět překročila svůj limit a vyšvihla laťku opět vysoko!
Harry ale také nezůstal pozadu! Nejenže navštívil Famfrpálové Mistroství světa, na které si zamlouvám lístky aspoň 5 let dopředu, ale také se zůčastnil obvzlášť nebezpečné soutěže ,,Turnaje tří kouzelníků´´Spíše by se to mělo nazvat Turnaj čtyř kouzelníků, ale v závěru knížky je vše v pořádku. Chudák Cedrik :(.
Když jsem knížku četl poprvé, bál jsem se, že těch stránek je zbytečně moc, ale nakonci jsem byl zklamaný, že tam ještě aspoň dalších 500 stránek nepřibylo.
Rozhodně nelze všechny Harry Potter knihy srovnat, protože každá je svým způsobem dokonalá, ale tento díl je opravdu jeden z nejlepších.
To se nedá říct o filmu, při kterém jsem měl chuť vyslat na režiséra kletbu Avada Kedavra, abych skončil v Askabanu, kde se mi tak moc nepokřiví duše.

Barča1
12. srpna

Skvělý díl, kde už se pohádka pomalu, ale jistě mění na strašidelný a temný příběh. Moc se mi líbí vývoj knihy a souvislosti, které do sebe začínají zapadat. Všechno je promyšlené a geniální. :)

dancapater
28. července

Naprosto geniálně propracované, jeden z nejlepších dílů! Do samého konce nové a nové souvislosti a zvraty. Film mám taky ráda, ale kniha milionkrát lepší

NaiTenshi
23. července

Film se mi nelíbil vůbec, ale kniha je úplně jiná. Přečtena jedním dechem během týdenní dovolené. Tady se to pomalu mění z pohádky na strašidelné dobrodružství. :)

archandelka
15. července

Skvěle propracované, moc se mi líbí, jak se to celé postupně rozvíjí a odkrývají se další a další souvislosti.

Někdošťastný
14. července

Na konci, kde se všechno vysvětlilo jsem byla fascinována a nadšena z genialosti a propracování příběhu. Celá knížka mi dávala větší smysl. Navíc je skvělé, jak na sebe knihy navazují a zdánlivě nepodstatné informace z prvních knih jsou na konci velmi důležitými...♥♥♥

GaleW
08. července

Právě dočteno a na tomto dílu mě opravdu baví turnaj tří kouzelnických škol a s tím i spojené nové postavy, naši hrdinové dospívají, mají už jiné starosti a celkově se to hodně posunulo. Návrat lorda Voldemorta tomu dodal to potřebné napětí, tajemno.... Četlo se mi to dobře, vlastně až moc dobře, rozhodně zasloužený plný počet!

Mistr119
06. července

1. z tlustých bichlí o Harrym Potterovi, kde se Rowlingová rozjela ve velkém. Potěšil mě návrat lorda Voldemorta, nechyběl ani detektivní nádech a překvapivá katarze. :)

Katranis
03. července

Poslední skvělá dětská kniha ze světa Harryho Pottera.

haki34
19. června

SPOILER !!!!
aaaa přitvrzujeme...skvělý námět, zajímavý turnaj, noví kamarádi, nové zkoušky, ale smrt Cedrica Diggoryho byla teda dost hustá....četla jsem HP až jako studentka VŠ a nevím, jak na to pohlíží děti...celkem by mě zajímal jejich názor...ale nikdo mladší 10 let asi zde na Databázi nepíše hodnocení, nebo se pletu ??

Miss.hell
18. června

Série Harryho Pottera je prostě nesmrtelná. A ani tento díl nezklame žádného čtenáře!

Tooomik
17. června

S tímto dílem Harryho Pottera přichází i temná atmosféra pro tuto sérii typická. Nové postavy, mistrovství světa ve famfrpálu, turnaj tří kouzelnických škol, Rita Holoubková, Pošuk Moody a hlavně napětí a tajemno. Kniha se četla jedním dechem až do napínavého závěru plného děsu.

Dragita
10. června

Skvělý díl, mám, ho s trojkou nejraději ;)

Ivuska97
06. června

Všechno je neskutečně promyšlené :) super :) 5*