Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností...
TAJEMNÁ KOMNATA SE ZNOVU OTEVŘELA!

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29800/harry-potter-a-tajemna-komnata-20J-29800.jpg 4.68043

Harry Potter (2.)

Harry Potter and the Chamber of Secrets (1998)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Carra
dnes

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným.

pichova.veru
14. prosince

Miluju Harryho, kniha se četla jedním dechem :)

B4LU
13. prosince

Vzdor ostatním komentářům zde, Tajemná Komnata patří mezi mé oblíbené díly Potteří série. Stále je to to svěží, čtivé dílko pro děti, navíc s lehce tísnivou atmosférou (něco likviduje školáky na chodbách...!). Navíc se mi už v prvním díle líbila Harryho rozprava s hroznýšem v zoo, takže tady jsem byl maximálně spokojený.

Tánička11
12. prosince

Podle mě se určitě zlepšilo autorky písmo, předtím to bylo sice hodně zajímavé, ale když jste knihu zavřeli uvědomili jste si že je to hodně děcky napsané. Teď to bylo o hodně lepší a myslím, že to bude čím dál lepší

Sarka25
05. prosince

Prostě Harry potter není co dodat :)

pepa4081
04. prosince

Přečteno znovu po několika letech. Jedny z knížek, ke kterým se budu vždycky vracet. I filmy se povedly. Nádherný relax pro malé i velké děti. A věřím, že čarodějové mezi námi opravdu jsou, a já se s nimi občas potkám.
Vrcholně uspokojivé!

Naty2809
01. prosince

Harry Potter je klasika, která nezklame. :)

26. listopadu

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). Ani druhý díl nezklame. Je čtivý, výborně napsaný a jen těžko se odkládá. Myslím, že zde věk čtenáře vůbec nerozhoduje - knihy jsou doslova geniální!

Viki0
26. listopadu

Opět skvělá a napínavá kniha :) Co také od harryho čekat, že?

HanzWayne
25. listopadu

Super knizka a zajimavejsi nez prvni dil

Klára2216
24. listopadu

Přečteno už poněkolikáté, ale tentokrát v mém rekordním čase. Nemá smysl se rozepisovat...Dokonalost :)

Disinka
20. listopadu

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)

_tak_asi_simca_
20. listopadu

Kniha mě od začátku hrozně bavila, byla napínavá a měla jsem problém ji odložit z ruky. Čtení jsem si velice užila a knihu rozhodně doporučuji.

Kika28
15. listopaduodpad!

Tento díl je můj nejoblíbenější. První díl jsem četla někdy na začátku roku a tento díl hned potom. Teď čtu třetí díl a zatím mě moc nebaví.

Miro.slav

Ako už napovedá obálka tohto prvého slovenského vydania, Harry Potter ešte nie je úplne fenoménom a ešte nie je ani takou brutálnou a temnou knihou ako sú tie posledné. To však vôbec nevadí. Máme druhý rok v Rokforte. Už všetci máme akú-takú predstavu ako to tam prebieha, no stále je čo nové objavovať. V tomto diely sa vydáme pátrať trochu do histórie samej školy a dozvieme sa niečo málo aj o Hagridovi. Priznám sa, tento rozprávkovo-epický štýl rokfortského internátu mi sedel viac než posledné dva diely! Skrátka, cítil som sa tam dobre a bavilo ma sa aspoň vo fantázii prechádzať všetkými tými chodbami, sieňami, knižnicami, sovou voliérou a, samozrejme, aj Temným lesom.

hroneczek

Miluji Harryho Pottera. Stejně jako v dětství i teď mě nepřestává udivovat propracovanost tohoto příběhu. A že je to jen pohádka pro děti? Nesmysl!

HPmagor

Tenhle díl, ze všech jsem měla ráda nejméně... ale sakra je to Potter ..... takže DOKONALOST :-D

mmmisulka.r

Je ještě vůbec co dodávat? Prostě "na stará kolena" jsem podlehla. Aneb, když čtete HP poprvé ve 34 letech :-D
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček!

Beatrisie

Úžasné:)

LuiCJ

Druhý diel Harryho Pottera bol tiež rovnako úžasný. Všetko opäť pokračuje, spoznávame nové skutočnosti v knihe, taktiež aj zvraty a súvislosti. Harry Potter a Tajomná komnata sa postupne uberá temnejším smerom. Celé prostredie Rockfortu je zrazu temnejšie. Postavy sú však stále výborné ako v prvom diele. Dobby sa mi zo začiatku až tak nepozdával, no potom som si povedal, že to vlastne nie je ani tak zbytočná postava a keď tu už je, nech tu aj zostane. Kniha ma dosť inšpirovala a vždy zostane u mňa ako jedna z najlepších kníh vôbec!

Nelasp

Filmová Tajemná komnata je můj nejméně oblíbený díl, ale knižní předloha je totálně bomba jako všechny díly série. Harry má sice opět hodně štěstí být na správném místě ve správnou dobu, ale to celému příběhu neubírá na kráse.

Alma-Nacida

První díl mi připadal svižnější a bez nuceného humoru v druhém díle bych se obešla, takže za mě tentokrát hvězdy.

Nixa

Harryho čtu po několikáté a vždy se znovu zamiluji do toho úžasného příběhu!

Peťulka3

Paráda :-)

rene6927

POZOR, MOŽNÁ TROCHU SPOILER!!!!
Zlatoslav Lockhart mě obzvlášť nesmírně bavil. Velmi vtipně napsaná postava idiota co se chlubí cizím peřím :D Knihu jsem měl v podstatě přečtenou hned.

Kacenka_B

J. K. Rowlingová vytvořila něco tak úžasného, že se vůbec nedivím, že to pohltilo tolik lidí. Osobně jsem viděla první filmy, ale postupně doplňuji vzdělání o Harrym Potterovi. Svět kouzelníků mě natolik pohltil, že jsem ráda, že autorka vytvořila i další fenomén, kterým je Prokleté dítě.
V tomto díle se poprvé setkáváme s viteály, které mě velice zajímají.

jani.ruzicko

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

TomK

Bohužel za mého dětství jsem se Harrymu a jeho světu vyhnul, tak jsem musel doplnit "vzdělání" v pokročilém věku a musím říct, že jsem neprohloupil. Kniha je napsaná naprosto fantasticky a nedivím se, proč byl z toho takový boom. I já jsem se ponořil do světa kouzelníků, i když jsem jen pouhý mudla :D Rozhodně nikdo neprohloupí, když si tuhle sérii přečte v jakémkoli věku :)

SknihouVrukách

Harryho som čitala prvýkrát a veľmi prekvapil. Veľmi sa mi páči štýl vyprávania Rowlingovej. Dej je síce temnejši, ale mne sa pačil. Aj sa pekne graduje. Zapletka je veľmi dobre vymyslená. Tiež ma dobré rozuzlenie a čitateľ pochopí všetky súvislosti. Odporučam všetkým.

Aki12

Po dočtení tohoto dílu si říkám, proč já degen se plácám v mudlovském světě, když v tom kouzelnickém se toho tolik děje. Jezdí se létajícím autem, bojuje se s hady, bojuje se s pavouky, čaruje se, hraje se famfrpál, lítá se na koštěti neomezenou rychlostí, učí se tam sice odporná šprtka, ale současně i fantastická holka Hermiona a hlavně se tam dá bojovat se zlem ! Opravdu velmi nerad jsem se z tohoto kouzelnického světa vracel zpět do toho svého mudlovského. Ale zpět k hodnocení! Po všech stránkách lepší, než první díl. Mnohem temnější, a proto mému vkusu mnohem bližší. Některé scény jsou hodně strašidelné, že i malá děcka musí z nich mít psotník. Na závěr bych jenom dodal, že touha po Nimbusu 2000 mně už přešla. Těď bych chtěl Nimbus 2001, prej má lepší aerodynamické schopnosti....