Harry Potter a Tajemná komnata

od:

Harry Potter a Tajemná komnata

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností...
Tajemná komnata se znovu otevřela!

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29800/harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 4.68389
Série:

Harry Potter (2.)

Originální název:

Harry Potter and the Chamber of Secrets (1998)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (407)

Přidat komentář
Karča.K
předevčíremodpad!

Pro mého staršího bratra byla v raném mládí tajemnou komnatou koupelna, často se tam zamykal, když naši rodiče nebyli doma. Když jsem zjistila, že v knize není nic o této problematice, tak jsem ji odložila.

nihankemal
16. březnaodpad!

Tajemna Komnata je mim oblybenym dilem a je pto mne take dobra . Mam rad vsechny knihy co vyrobily v Velke Britanie

Mirka.K
15. března

Tajemná komnata bývala mým nejméně oblíbeným dílem série, ale teď se posunula mnohem výš. Příběh byl kouzelně pohádkový a Harry byl pořád ještě hrdina, kterému se dalo fandit a ne ten otravný spratek z Fénixova řadu (a už vůbec ne ten arogantní ubožák z osmičky). Komnatu si určitě brzy přečtu znovu.

pavelvanura
14. března

Druhý díl lehce slabší, ale stále nostalgie.

AndyBlack
11. března

Tahle kniha už byla zajímavější než první díl, i když pořád psaná pro děti. Každopádně Harry Potter je pro mě srdcovka, proto 5 hvězdiček.

sab6325
08. března

Tak tohle jsem od knihy necekala, daleko lepsi nez film a nez prvni dil.
Cetla se krasne a vzdy jsem se tesila az mi mimco usne a ja to konecne doctu ;)

DarthSoren
03. března

Mnohem lepší než Kámen mudrců. Už to nebylo tolik pohádkové, ale trošku vážnější fantasy. Tady jsem už napravil chybu z prvního dílu a nejdřív jsem četl knihu, až pak shlédl film. A druhá kniha byla lepší než druhý film.

Szekynka
02. března

Druhý díl navázal, kde první skončil. Tento díl mám ze všech asi nejraději.

dancav28
27. února

Celá série Harryho Pottera mě moc baví a tato kniha není výjimkou, vtáhla mě do svého děje a četla jsem ji už několikrát. Určitě doporučuji

Mayaku
26. února

Harry Potter a tajemná komnata je suverénně knihou, kterou jsem za svůj život přečetla nejvíce krát. Zápis z mého čtenářského deníku, léta páně 2001: "Superbomba, přečetla jsem 23x." (počet byl samozřejmě uváděn tužkou, aby bylo možné reflektovat každé další přečtení :D). Skutečnost, že jsem byla schopná číst tuto knihu tolikrát znovu a znovu, svědčí o dvou věcech: 1) v roce 2001 stál výběr fantasy literatury pro děti a mládež docela za prd a 2) J. K. Rowling má prostě schopnost člověka ke knize připoutat a přimět ho lačně hltat každé slovo. Opět tu objevujeme nové sféry kouzelnického světa a hlubší charaktery postav, setkáváme se s novými hrozivými kouzelnými stvořeními, tentokrát vše již v podstatně temnějším hávu. Trošku mě po těch letech zaskočilo, jak je vlastně celé finále příběhu rychle vyřízeno. Celou dobu autorka důkladně a systematicky buduje podloubí k pořádné závěrečné konfrontaci, a když k ní konečně dojdeme, tak je všechno na můj vkus docela rychle odbyto. Ale i tak nemůžu jinak, než za plný počet, 24 přečtení je 24 přečtení :D

Pistácie
24. února

Druhá kniha a zase jsem o krok blíž k tomu dočíst celou sérii :) Baví mě to a pořád mě to nepřestává překvapovat. Líbí se mi scény a příběhy, které se ve filmech neobjevily. Pořád mám v knize co objevovat. Je to super. Baví mě to číst anglicky a snad nepřestane do posledního dílu. :)

Dubin3k
18. února

Dobrá kniha sice při srovnání s předchozím a dalším dílem je trochu slabší ale i tak jsem si ji hodně oblíbil a můžu doporučit každému.

Sabinaski
13. února

Tímto dílem jsem prolomila Harryho ságu. Druhý díl je rozhodně lepší než první. I tak miluju všechny její knihy a některé se nadají než přečíst dvakrát. V němčině i angličtině. Roztomilý je skřítek Dobby (pozor, spoiler), který chce mermomocí zabránit Harrymu, aby do Bradavic vůbec neodjel. Celý pokus dostat se přes zeď na nástupiště 9 a 3/4 je úžasný a cesta létajícím autem jakbysmet. Knihu vlastním doma v češtině a naprosto ji zbožňuji. Ilustrovaný plán Bradavic je boží a už jen jména kapitol ''V Krucáncích a kaňourech'', ''Vrba mlátička'' nebo ''Šmejdi a šepot'' prozrazují, že se čtenář má rozhodně na co těšit. ''Přeslazený'' profesor Zlatoslav Lockhart je úděsně slizký. A ufňukaná Uršula vtipná. Pan Weasley se tolik zajímá o život mudlů. A není nad tajné výlety pod kouzelným pláštěm. Bravo, JKR.

Orange8knihomol
13. února

Jak už jsem psala v komentáři pod 1. dílem, ,,Harry Potter" je TOP fantasy knižní série pro děti, mládež i dospělé. A ještě k tomu, když Vám čtení zpříjemní propracované a úplně úžasné ilustrace od Jima Kaye! Doporučuji!

Morgaine07
12. února

Další díl HP, který by neměl v knihovně knihomola chybět.

Venny345
08. února

Miluju, Miluju, Miluju! ♡

JíraKrál
08. února

klasika

Peťule159
08. února

Není co dodat :)

weirdie
08. února

Druhý výlet do bradavic jsem měl už ve filmové podobě méně rád než první, připadal mi jako takové nutné zlo, které je potřeba přetrpět. Jelikož jsou ovšem filmy jen převedením písma na filmové plátno, není tomu jinak ani u knihy.

Nevím proč, ale nějak přirozeně tíhnu k tomuto dílu mě ne úplně jasnými antipatiemi. Možná je to prostě proto, co se v tomto díle děje. Už jenom začátek s Dobbym, i když skvěle popsaným, přes nemožnost dostat se na nástupiště a najít onen vlak (přičemž by mě vážně zajímalo, jak jej našli, když na to nástupiště MUSÍ projít?), nelíbí se mi, že jde o díl, kdy se tady takovou dobu připravuje mnoholičný lektvar, Harry s Ronem se mění na Creba a Goyla, potom ještě pavouci v lese do toho...snad žádná část děje mi nepřipadala nějak zajímavá, zábavná nebo sympatická...nemluvě o tom, že se všechno toto zlo musí přetrpět jenom kvůli tak strašnému závěru, jako je zde. A který je odfláklý a odříkaný co nejrychleji je to možné. I v tom filmu byl Bazilišek větším problémem.

Začíná se nám tu také rozvíjet neblahá tendence, totiž ztrapnění záporných postav. Vzpomínka Toma Raddla se nezmůže na nic jiného, než velkohubé projevy a na přikazování svému mazlíčkovi, Luciuse Malfoye v samém závěru srazí k zemi kouzlem osvobozený skřítek...co k tomu dodat? Na druhou stranu, je to přecejen pohádka, tady by to ještě tak nějak šlo skousnout. Horší bude, pokud se v následujících dílech knih bude dít to samé, a protože se to děje ve filmech se obávám, že ano. Vlastně už tímto dílem dává Rowlingová najevo, že všechny ty řeči o nebezpečném záporákovi a jeho přisluhovačích jsou jen žvásty, když jsou ve skutečnosti tak ubozí a neschopní jak jsou. Tohle dílo dost sráží.

Je tu jedna věc, která mě oproti Kolumbusově zpracování nesmírně potěšila, a to sice kapitola o zahradních trpaslících a jejich vyhazování ven. Škoda, že to není i ve filmu, protože to mě vážně pobavilo a povzbudilo do čtení jinak otravné dvojky. Nějak si nemůžu pomoci, kdyby tenhle díl nevznikl, nic špatného by se nestalo.

Přijde mi, že v celém tomto dílu je nějak příliš velké množství nelogičností, které nedávají moc smysl - což jen podporuje mojí předchozí větu, protože psát něco takového, to je lepší nepsat radši nic. Rowlingová to přesto udělala a tohle je výsledek:
- Jak se Harry s Ronem s trabantem ve vzduchu dostali poblíž vlaku, když aby se s ním mohli vůbec spatřit, museli by projít "bránou" do jiné dimenze?
- Jak se mohlo stát, že se ve škole objevilo něco takového jako je Zlatoslav Lockhart - je to sice vtipně popsaná postava, která mě ve dvojce velmi baví - ale jak je možný ten fanatismus ze strany Hermiony, jež viděla jeho neschopnosti? A jak je možné, že mudrc jako Brumbál jej neprohlédl?
- Jaká je šance, že Bazilišek "usmrtí" několik osob stejným způsobem - zkameněním?
- Jak je možné, že bývalého přisluhovače pána zla prostě takhle povalí malý skřítek?
Atd. atd.

Abych to zkrátil, stále platí to, co o předchozím dílu - příběh hezky odsýpá s pěkným tempem, je to stále hezky kouzelné, napsané s lehkostí a vtipem. Když už mě to ani moc nebavilo, bylo mi ušetřeno utrpení tím, jak pěkně se to četlo.

Myšlenka čistoty kouzelnické krve +10%
Zahradní trpaslíci +5%
Stálá lehkost, kouzlo, vtip a jednoduchost světa +10%
Minulost bradavic, Hagridův příběh, Raddle jako vzpomínka +10%
Brumbálovy moudra +5%

40%

Orvi
03. února

Co k tomu napsat? Paráda od začátku do konce.

Kačkaknihomol
30. ledna

Musím snad něco dodávat? Úžasný, úžasný, úžasný. Fakt nechápu proč jsem se Harrymu tak vyhýbala. Jak už jsem psala, Rowlingová je kouzelnice, stránky se čtou samy, příběh lehce odsýpá a má spád, všechny ty nové jména a kousky skládačky, které potom dokonale zapadnou do sebe... Sakra, to už musí být člověk vážně génius! Jedinou nedokonalostí je samotný a velevážený Harry Potter, který je paradoxně až moc dokonalý, čímž mi děsně lezl na nervy. Jinak, je to prostě pecka pro rodiče i děti, a myslím (hlavně doufám) že ještě notnou chvíli bude!

Manifest blech
23. ledna

Druhý díl se mi líbil víc jak první. Čte se krásně rychle.

IvankaM
22. ledna

Opět netřeba komentáře.

helusa2
20. ledna

Jednoduše - úúúúžasné!!! Po tolikáté to čtu a vždy najdu něco obohacujícího!!! Teď k tomu přispěly ty nádherné ilustrace... Krása a šlechetnost :-)

Verča04
14. ledna

Druhý díl Harryho Pottera opět nezklamal. Četl se úplně sám.
Jediné co nedokážu pochopit jsou lidé kteří říkají že je to blbost i když nikdy neviděli film a nebo nečetli knížku.
Já Harrym Potterem prostě žiju. A jsem zastánce toho že je pro každou věkovou kategorii.
Moc krásné doporučuji všem kteří jsou uchváceni světem čar a kouzel.

Ver-ča
05. ledna

Tak to jsem nečekala že mě tadyta série začne bavit ;-) Harry Potter je to pro mě prožitek číst a představovat si jaký by to nejspíš bylo v Bradavicích:-) asi mám velkou představivost. :-)

Dalamar
03. ledna

Druhý díl ilustrované verze světa Harryho Pottera. Jim Kay opět na stránkách této knihy čaruje a je to pro mne požitek knihu předčítat svým dětem. Ačkoliv děj knihy znám z filmového zpracování, přeci jen v knize se objevují detaily, které se do filmu nevešly a za to jsem velice rád. Opět luxusní zpracování od Albatrosu, kterému se v tomto případě nedá nic vytknout. Přiznám se, že v tomto případě se nemohu dočkat až naší společnou knihovnu budou zdobit všechny díly této ilustrované edice.

Mattar
02. ledna

Skvelé pokračovanie od autorky.Už vidno že je to vážnejšia kniha. Ale stále je to klasický Harry Potter.Skvelé sa číta v školskom roku.

b2z
02. ledna

Dvojka Herryho je stále ještě pohádkově laděná, i když už Voldemort vykukuje ... univerzum tohoto kouzelnického světa je opravdu skoro bez chyby

agatha2
29.12.2017

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.