Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata obálka knihy
Mé hodnocení:

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností...
Tajemná komnata se znovu otevřela!

První vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 4.611175

Harry Potter 2.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets, 1998

Kniha Harry Potter a Tajemná komnata

Osice

„Je úžasné, co všechno si mudlové vymysleli, aby se obešli bez čar a kouzel.“

Tak jsem neodolala a rovnou se pustila do dalšího dílu:-) Hodně mě bavil Dobby, o Zlatoslavovi to samé říct nemůžu, dozvěděla jsem se spoustu nových zajímavostí ze světa čar a kouzel, společně se známou trojkou pátrala po tajemné komnatě, nechala se několikrát autorkou nachytat a zavést, nepospojovala si vodítka, nedůvěřovala jsem Tomovi, užívala si bylinkářskou část, Ronův způsob opravy nejmenovaného předmětu mi připomněl kolegu (Vláďo, snad si na to vzpomenu až tě zase uvidím:-)) a říkala jsem si, že tento díl je jako dělaný pro lidi s nejrůznějšími fobiemi.

„O tom, jací jsme doopravdy, Harry, mnohem víc než naše schopnosti vypovídá to, co si sami zvolíme.“

Bavila mě, jak mudlovská prázdninová část, tak ta bradavická. I když mě trochu štvalo, jakou má autorka potřebu rekapitulovat předchozí děj. Ale postupně jsem měla pocit, že to dělá s větším citem. ... Dokonce se pomalu začínám orientovat v učitelích a předmětech, které učí:-) Jen mě mrzelo, že nedostal v tomto díle tolik prostoru Snape. Nedokážu si to vysvětlit, ale něco mě k němu přitahuje, i když do jeho koleje bych chodit nechtěla:-) Vezmu to zkrátka. Chápu, proč Harry Potter učaroval tolika lidem. I já tomuhle fantasticky do detailu promyšlenému světu začínám propadat. Například na mandragorách je vidět, jakou má autorka fantazii a jak dokáže, své příběhy vyšperkovat. Jsem moc zvědavá, jaká další dobrodružství čekají na Harryho a ostatní v dalším školním roce a zajímá mě, kdo je tím Vězněm z Azkabanu:-)

„Ale tvůj strýc a teta na tebe budou pyšní, že?“ zeptala se Hermiona, když vystoupili z vlaku a připojili se k zástupu, který se hrnul ke kouzelné přepážce. „Až se dozvědí, co jsi letos dokázal?“
„Pyšní?“ řekl Harry. „Blázníš? Když jsem tolikrát mohl přijít o život a nepodařilo se mi to? Budou zuřit…“

renefer

Poslouchala jsem jako audioknihu namluvenou p. Zedníčkem. Slyšet Luciuse Malfoie v jeho podání (alias rodilý mluvčí našich romských spoluobčanů) mě opravdu pobavilo.

PietroGrencik

Sériu som prvý krát čítal možno ako 14 ročný.
O 10 rokov neskôr som si ju znovu prečítal, a užíval som si to.
Nádharná knižka, a celá séria.

netopýr088

Rowlingová v týchto knihách nikdy nevie ako začať, najprv sa motká a rekapituluje ako v TV seriáloch (v minulej časti sme videli), v každej knihe mi vysvetlí pravidlá metlobalu a potom z každého zápasu urobí neskutočný binec. Niektoré veci opakuje stále dokola, napr. ako Voldemort zabil rodičov HP. Viem, že je to napísané prevažne pre deti, ale nemyslím si, že by bolo treba tie deti podceňovať...každé dieťa, ktoré čítalo predchádzajúce diely, má predsa pamäť.

tanecnica

Harry Potter? Popis netřeba. Jedny z nejlepších knih EVER.

BooksAnd_me

4,5*
Harryho Pottera 2 jsem četla poprvé, a i přesto, že jsem viděla jenom filmy, je to prostě srdcovka. Tajemná komnata je za mě určitě lepší než Kámen mudrců. Už totiž nečteme tolik stránek, kde se děj odehrává v Zobí ulici, ale místo toho se ponořujeme více do Bradavic. Děj je více napínavější, záživnější, promyšlenější. Také jsem se u děje často nasmála.
Hodně se mi líbilo, jak to má Rowlingová promyšlený. Často mi přišlo, že některé pasáže jsou celkem zvláštně napsané a také některé postavy se strašně divně chovaly, jako např. Harry a jeho angry issues :D + Draco mi v tomhle díle přišel neuvěřitelně otravný :Dd..
Takže sečteno podtrženo knížku doporučuji všemi deseti.
btw. doporučuji si přečíst knížku s ilustracemi od Jima Kaye, které byly nádherné ( i když místo dvaceti pavouku tam mohl třeba nakreslit Ginny :Dd )

Falda

Tak je to Harry Potter, takže to musí být skvělé. Četla jsem v ilustrovaném vydání a opět paráda!

StarPopcorn

(Harryho Pottera jsem četl před docela dlouhou dobou, ale až teď jsem se dostal ke zhodnocení)
Lepší než 1. kniha, každopádně film mi přijde horší, než ten 1. Tady je teprve ta správná atmosféra Bradavic :D
Chcete se pobavit? - https://youtu.be/b__t7mh_BIo