Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností...
Tajemná komnata se znovu otevřela!
První vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29800/harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 4.68872

Harry Potter (2.)

Harry Potter and the Chamber of Secrets (1998)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Audrina
předevčírem

Druhý díl je napsaný lépe než díl první, na autorce už je vidět zkušenost. Co na Harrym miluju jsou scény jakési každodennosti. Myslím, že to je jeden z důvodů, proč má tolik lidí knihy rádo, člověk si při čtení totiž opravdu připadá jakoby večeřel v Doupěti, byl na hodině Přeměňování nebo se snažil chytit zlatonku při famfrpálovém utkání. Připadala jsem si tak při prvním čtení v deseti letech a připadám si tak neustále, i když mi už je přes dvacet.

blankaa89

Stejně úžasné jako první díl. Nemohla jsem se odtrhnout :)

petra1394

O dost lepší, než první díl. Jen se mi zdá, že ten závěr tak nějak celý obstaral Fawkes, protože nebýt jeho příletu s Moudrým kloboukem a mečem, nebýt toho, že oslepil baziliška, uzdravil Harrymu ránu, hodil mu k nohám deník Toma Raddela a pak ještě všem pomohl dostat se z Tajemné komnaty, tak vůbec nevím, jak by to s Harrym dopadlo :D A ještě poslední věc - proč rval Harry ten deník do své špinavé ponožky? :D :D

iop

Příběh se odehrává v Bradavicích, Příčné ulici a v domě Dursleových...
Hlavní postava je Harry Potter a vedlejší postavy jsou: Ron a Hermiona.
Zápletku nebudu prozrazovat , protože by nemělo potom smysl číst.
Mě tato kniha zaujala kvůli své fantasii.
Hodnotím tuto knihu: * * * * *

Harmiona

Nejlepší

PWM

Strašně moc by mě zajímalo, jakou knihou by se Harry Potter a Tajemná komnata stal, kdyby se toho namísto Rowlingové ujal nějaký spisovatel…

Někde jsem četl, že lidé buď mají nápady, nebo umějí psát. Pro tuhle knihu (konec konců i pro předchozí díl) je to velice trefné.

Na jednu stranu je o maličko lépe napsaná než Kámen mudrců, na druhou stranu je v podstatě její kopií - tedy celkem lineární příběh, otrocké plnění po sobě následujících úkolů a konec. Stále nechápu neochotu, nebo snad neschopnost, autorky klíčové události rozepsat na více než jen pár vět - například odbyté vyprávění závěrečné scény. Vždy mi to připadá, jako by autorka samou nervozitou ze sebe všechno vychrlila tak překotně, až jí není rozumět…

Na druhou stranu je zajímavé, že mnohé vedlejší události jsou popsány velice obsáhle, ale s vtipem a velice zábavně. Například scény v Doupěti, které na děj (pravděpodobně) žádný vliv nemají a přitom jsou napsány lépe, než podstatnější části knihy. Rovněž jsou zde nové hezké nápady, např. deník.

Celkově vzato je to ale čtivá a zábavná kniha, která potěší a stejně jako první díl baví děti a dává jim chuť číst – a za to dík!

lucygreen

Tento díl se mi líbil o hodně víc, než první. Je víc napínavý a moc se mi líbil! Hodně jsem se i smála (hlavně na konci knihy). A profesor Lockhart byl velice dobrá nová postava :D. Za mě palec nahoru.

Atak

To že je tato kniha brilantně napsaná asi nikoho nepochybuje :) naštěstí jsem nikdy neviděl žádný film do konce a tak se nepřipravil o napínavý a poutavý konec.

Ivka14

Miluji filmy Harry Potter a ted jsem se dala fo knížek a nelituji, protože v knize je vic detailů. Doporučuji všem.

Babsie

Stejně skvělé jako první díl, scény v tajemné komnatě mi připadaly ještě mrazivější než ve filmu. Napínavé a zábavné, nemám co vytknout.

SknihouVrukách

Tajomná komnata je jeden z mojich najobľúbenejších dielov a aj druhýkrát som si to veľmi užila. Rowlingová je jedna z tích autoriek, ktoré vytvorili geniálny nový svet, kde všetko do seba zapadá. Ani teray mi veľmi osobnosť Harryho nesadla, ale napriek tomu som si obľúbila veľa iných postáv. Samozrejme sa tu objavili, niektoré časti, ktoré ma úplne nebavili, ale bolo tu viac scénach, ktoré ma bavili. Jednoducho každý si musí musí prečítať HP.

TimeLord

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.

Richisa

Klasika... Přečteno s dětmi. Líbilo se i jim.

lessi

Co napsat. Prostě báječná kniha. Filmy jsem nějak nesledovala, za to do knih jsem se zamilovala. Momentálně čtu třetí díl a opět supet.

caroline7390

Srdcovka

Ran

I druhý díl byl velmi čtivý a napínavý.

BeyondHorizon

Jediné, co mě zatím u této série mrzí je, že knihy jsou tak krátké. Mnoho věcí nebylo rozvedených a děj byl napsán úsporně, zůstalo jen to nejdůležitější. Děsí mě, jak rychle se knihy přečtou. Klidně bych přečetla 500 stránek navíc o nějakých nedůležitých událostech každodenního školního života HP, jen abych v jeho světě mohla zůstat o něco déle.
Film prakticky vystihl téměř všechno. Ne všechno mi ale bylo úplně jasné a po přečtení knihy do sebe všechno konečně krásně zapadá. Jen, jak už jsem psala předtím, mě zklamal popis. Boj s baziliškem byl popsán téměř v jediném odstavci a to je na mě moc rychlé. Chci víc detailů!

Marekh

Kniha se mi celkově líbila. Zaujalo mne např. létající auto, Vrba mlátička aj. Závěr knihy byl napínavý a strašidelný. :)

Žožik

Zábavný děj, kniha je velice čtivá, asi nic co bych mohla vyčítat. A to, jak je vykreslený kouzelnický svět, je prostě úžasné.

Dagros

Musím říct, že knížka Tajemná komnata se mi líbila víc, než film. V knížce je obsaženo více informací, které ve filmu vůbec nebyly a najednou spousta věcí do sebe krásně zapadá. Je to nádherná knížka, která se četla úplně sama. Hned se vrhám na třetí díl. Nějak mě ta ,,Potterovská mánie" chytla :))

misowi84

Podruhé jsem zavítal do Bradavic..
A opět jsem byl dokonale okouzlen :-)

Jhonza

Super kniha o chlapci s dobrým srdcem.

Suou

S dvojkou som mal rovnaké problémy ako s prvou knihou.
Opis bol slabší, ale dej to všetko prebil.
Vraj sa to má všetko zlepšiť od 3. dielu :) fakt sa teším na to, ako autorka začne pracovať s textom. :)

Filatov

Tajemná komnata je stejně chytlavá jako první díl této kouzelnické ságy. Návrat do Bradavic byl poutavě napsaný a od druhé poloviny nabral velmi rychlý spád, který čtenáře stoprocentně upoutá. Téma druhého dílu mi bylo velmi blízké zejména kvůli baziliškovi a kvůli faktu, že se v sérii poprvé objevilo ztělesnění Lorda Voldemorta v podobě Toma Raddla.

LuciNka93

Druhá knížka, která mě rozhodně nezklamala. Mám radši filmové zpracování ale knihy si také ráda přečtu.

m_friedlova

Hezký pohádkový příběh plný nejen kouzel, který neurazí ani dospělého čtenáře. Těším se na další díl.

Pauvka

Čtu po třetí a určitě ne naposledy. Moje dětství. Miluju kouzelný svět H.P.

Miliarda

Kvalitou se vyrovná prvnímu dílu. Svět Harryho Pottera je prostě úchvatný a Rowlingová ho dokázala rozvinout do nejmenších detailů. Možná lze považovat za lehce nadbytečné neustálé omílání skutečností, jež se odehrály v prvním díle, ale jedná se skutečně jen o drobnou vadu na kráse, která nijak nesnižuje kvalitu této jinak výborné knihy. Za mě absolutní spokojenost, jasných 5 hvězd a už se těším na další dobrodružství Harryho Pottera.

Karča.K
19. březnaodpad!

Pro mého staršího bratra byla v raném mládí tajemnou komnatou koupelna, často se tam zamykal, když naši rodiče nebyli doma. Když jsem zjistila, že v knize není nic o této problematice, tak jsem ji odložila.

nihankemal
16. březnaodpad!

Tajemna Komnata je mim oblybenym dilem a je pto mne take dobra . Mam rad vsechny knihy co vyrobily v Velke Britanie