Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

Prázdniny po prvním roce v Bradavicích byly u strýce a tety k nevydržení. Chovali se k Harrymu tak hrozně, že se nemohl dočkat návratu do Školy čar a kouzel. Jenže těsně před odjezdem Harryho varuje podivné stvoření – skřítek Dobby. Když se prý do školy vrátí, stane se katastrofa! A dějí se skutečně hrůzné věci. Kromě toho, že mají nového profesora na obranu proti černé magii, vychloubačného Zlatoslava Lockharta, že na dívčích záchodcích straší ufňukaná Uršula a Ronova sestra Ginny věnuje Harrymu přílišnou pozornost, jakási tajemná síla začne přeměňovat studenty bradavické školy v kámen! Nikdo neví, kde se vzala. Že by v tom měl prsty zlý Malfoy, nebo Hagrid, o jehož tajemné minulosti nikdo nic neví? Nebo dokonce snad samotný Harry …….? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29800/harry-potter-a-tajemna-komnata-29800.jpg 4.67601

Harry Potter (2.)

Harry Potter and the Chamber of Secrets (1998)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Carol96
předevčírem

Kniha je opravdu velice povedená. Sérii Harryho Pottera jsem už četla mockrát a mohu se k ní vždy vracet. Nikdy mě neomrzí - mohla bych je číst stále dokola. Je to fantastická fantasy kniha!

Audio verze knihy se mi velice líbila. Byla namluvena poutavě a nijak mě hlas neunavoval.

kachenbooklover
předevčírem

Miluju svět Harryho Pottera a strašně obdivuju J.K.Rowlingovou ,protože tak propracovaná věc..a tak do detailů...prostě WOW !!Filmy jsem viděla mockrát , ale o knihy jsem se začala zajímat až teď ..což mě mrzí. Dvojka sice nepatří k mým oblíbeným ..ale stejně je to prostě super četba a je fajn se zase vrátit do světa HP...
Určitě budu pokračovat.

ajla5

Už se těším na další.

Majkrofon

Z nostalgie čítam celú seriu. Mam ju nacitanu uz asi 10 krat, no uz je to par rokov, co som ju cital naposledy. Tajomna komnata ma pre mna specificke caro a milujem ju rovnako ako celu seriu.

Olga.S

Ačkoliv jsem nesčetněkrát viděla film, do knihy jsem se pustila až teď. Harryho Pottera mám ráda a opět návrat do dětství. Vůbec mi nevadilo, že jsem film už viděla, protože kniha obsahuje spoustu věcí, které ve filmu neuvidíte. Určitě se pustím do dalších dílů.

Milky92

Super! vtipné napínavé , nejlepší DObby :-)

monika011

Druhý díl jsem přečetla za dva dny. Víc se mi líbil první, ale stále to bylo velice dobré. A začalo jít do tuhého! Už to nebyla jen pohádka o kouzelných Bradavicích, už tam bylo opravdové zlo. Ale naštěstí máme Harryho. Ten opět zachránil den. A můj den byl zas o něco více příjemnější.

nemer

Harry byl pro mne léta letoucí doslova a do písmene Harry Potrat, a to díky filmové verzi, která je mi z duše protivná, tedy s knihou podobného typu jsem nechtěla mít nic společného, ačkoli všichni v okolí Harryho zbožňovali. Takže až téměř "na stará kolena" jsem se náhodou díky dárku dostala k ilustrované verzi druhého dílu a svůj názor musím poopravit. Kdybych četla knihu jako dítě, byla bych naprosto nadšená, protože čarodějové a duchové byly mé oblíbené postavy.

elenai

Druhý příběh mi přišel o poznání temnější. Plížící se zlo ve stěnách Bradavic mi způsobilo, že jsem se při čtení místy cítila ztísněně a nejistě. A potom, běhěm temné noci, kdy už jsem zjistila co a jak, mi bylo dost ouzko. Jak já ty potvory nesnáším!

Co musím vyzdvihnout, je seznámení čtenářů s kouzelnickým prostředím mimo Bradavice. Myslím, že v Doupěti by se mi líbilo stejně jako Harrymu. A Zlatoslava Lockharta považuju za nejkomičtější a nejotravnější postavu z celých sedmi dílů! Obvzlášť ten konec byl super. :-D

S druhým dílem mám i spjatou školní příhodu. Spolužák měl z druhého HP referát a vím zcela jistě, že vydával dvojku za jedničku, což jsem se mu snažila vyvrátit, leč neúspěšně. Bylo vidět, že prostě čapnul nějakou knížku doma v knihovně a narychlo ji přečetl, aby dostal jedničku. Takový laxní přístup k mé miluvané sérii... Grrr! No nic, jdu si dát máslový ležák. :)

Dodatek (21. 7. 2017): Když už ilustrovanou jedničku, tak i dvojku, ne? A vůbec, vůbec nelituju, i když už mám celou sérii doma. Jsou to jedny z nejlépe investovaných tří stovek v mém životě.

anna6021

Není co dodávat, zkrátka skvělý Harry Potter. Kniha přečtena jedním dechem. I přes to, že jsem knihu četla již podruhé, stále byly věci, které mě dokázaly překvapit.

archandelka

Přečteno během dvou večerů - není třeba dodávat nic dalšího :-)

Devil-Ivet

Druhý díl je o poznání napínavější a živější. Přesto je o krapet slabší. Četla se ale dobře a hned jsem otevřela trojku :)

Mistr119

Knížka rozvíjela mou fantazii, představoval jsem si Bradavice jako svou školu s tím, že v ní každým rokem přibývaly místnosti, takže za rozvoj představivosti u dětí a krásně čtivý překlad (když pominu někdy naprosto bezdůvodné Medkovo překládání výrazů jako "famfrpál", "Nebelvír" atd.) 5*. :)

Katranis

Skvělá dětská kniha.

haki34

dobře napsané a velmi čtivé...(kldně tedy hodnotím i český překlad...) může opět malé diváky TV přitáhnout zpět ke knížkám ;)

a.nnysek

Skvělé čtení na dlouhé večery. Fantazie jede na plné obrátky :-)

Vikos

Božííí

JmenujiSeZuzla

Harry Potter je proste jednička! Příběh naprosto unášející a úžasnými postavami a hlavně propracovaným dějem, dále navazující na další díly. Harry a hlavně paní Rowlingová je pro mě naprostá topovka. Nemám co dodat.

kní

Na Harryho jsem se dala poslední z rodiny - všichni už četli druhý nebo třetí díl - a já pořád nic. Trochu mi šlo jejich nadšení na nervy - a ten pitomej název Bradavice - no - skoro ekl, žejo! Ale pak - PAK - jsem začla číst a v podstatě dodnes nepřestala. Pojem "bradavice" mi už ani náhodou nevyvolává představu nějakého kožního fujtajblononcu - a ty ostatní krásné české názvy! Prý J.K.R. panu Medkovi (pánům Medkům) jako jednomu z mála povolila překládat i jména, takže teď máme takové klenoty, jako např. Brumbál, famfrpál, zlatonka, Krucánky a kaňoury, muchlorohý chropotal, Malý Visánek nebo Vydrník Svatého Drába!
Rona našel Harry vzadu v knihovně, přeměřoval si tam svůj domácí úkol z dějin čar a kouzel. Profesor Binns jim totiž zadal pojednání na téma Středověké uskupení evropských kouzelníků, které mělo být tři stopy dlouhé.
"To snad není možné, ještě pořád mi chybí osm palců!" vztekal se Ron. Upustil pergamen, a ten se okamžitě stočil. "Hermiona už má čtyři stopy a sedm palců, a přitom píše písmenka jak blechy."

Aki12

Po dočtení tohoto dílu si říkám, proč já degen se plácám v mudlovském světě, když v tom kouzelnickém se toho tolik děje. Jezdí se létajícím autem, bojuje se s hady, bojuje se s pavouky, čaruje se, hraje se famfrpál, lítá se na koštěti neomezenou rychlostí, učí se tam sice odporná šprtka, ale současně i fantastická holka Hermiona a hlavně se tam dá bojovat se zlem ! Opravdu velmi nerad jsem se z tohoto kouzelnického světa vracel zpět do toho svého mudlovského. Ale zpět k hodnocení! Po všech stránkách lepší, než první díl. Mnohem temnější, a proto mému vkusu mnohem bližší. Některé scény jsou hodně strašidelné, že i malá děcka musí z nich mít psotník. Na závěr bych jenom dodal, že touha po Nimbusu 2000 mně už přešla. Těď bych chtěl Nimbus 2001, prej má lepší aerodynamické schopnosti....

Neloušek

Úžasná kniha. I když je to teprve první díl, v ději se toho děje hodně. Postavy jsem si zapamatovala. ;)

Laf

Skvěle napsáno, výborné zápletky a prostě se nejde jen tak snadno od čtení odtrhnout :)

Pafka643

Poměrně často slýchávám, že Tajemná komnata patří k těm slabším dobrodružstvím brýlatého čaroděje. Oproti pohádkovému Kameni mudrců zde vystrkuje růžky temnější a záhadnější zápletka. Druhý díl tak nastiňuje, jakým směrem se série vydá v dalších pokračováních. Stojí někde na pomezí té pohádky, která dobyla svět a dospělejším nádechem, kterým srší pozdější díly.

Harry, Ron a Hermiona již nejsou naivní prváčci, ale ani ostřílení čarodějové. Směle se pouštějí do nového dobrodružství, a to bez ohledu na to, že nynější hrozba se tváří hrozivěji a smrtonostněji.

Nejkrásnější je na celém univesu to, jak do sebe všechno krásně zapadá. Postavy se vyvýjeji, a některé věci pochopíte až po dočtení Relikvií smrti. Dalším výrazným plusem je pro mě fakt, že série stárne s vámi. Tajmená komnata na mě působí, jako skvělé pokračováni. Osobně si neumím představit, jak jinak by měla být napsána.

Nedávno se mi dostalo do ruky nové vydání s ilustracemi Jima Kaye. Opět smekám před jeho bravurními schopnostmi. Ten chlapík prostě umí! Zdá se mi, že oproti Kameni mudrců přibylo ponurejších motivů, což skvěle koresponduje z atmosférou celé knihy.

Osobně nepotřebuji v Harry Potterovi obrázky. Moje fantazie si je rádá spřádá sama. Musím ale připustit, že mi přišlo minimálně zajímavé si prohlédnout ilustrované vydání a uznávám, že také má své kouzlo.

evca7271

Za me skvele neni co dodat

Ivuska97

Každý díl, této série, je sladkou čokoládou pro mojí fantazii. 5*

EvikU.

Na druhý díl jsem se opět těšila. Neexistovalo abych mezi to dala jinou knihu. Chtěla jsem vědět víc.

Heisenberg

Zde atmosféra už trochu houstne.

katushah

Mám ráda zmijozel a historii Voldemorta, proto se mi tento díl moc líbil.

PeťkaW.

Za sebe hodnotím dvojku jako nejslabší díl z celé série. Nevím přesně, čím to je, možná tím detektivním pojetím příběhu, ale zkrátka... Tajemná komnata mi nějak nesedla. Ale v případě téhle autorky je i "slabší" kniha stále dobrou knihou.

bararich8

Stejně jako první díl skvělé čtení, vtipné, napínavé, nelze odložit. Četla jsem v angličtině a je to skutečně výborně napsáno. Už se těším na další díl.