Harry Potter a Tajemná komnata

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností...
Tajemná komnata se znovu otevřela!

První vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/big_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 4.612194

Harry Potter 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets, 1998

Kniha Harry Potter a Tajemná komnata

Hanncha
dnes

skvěle napsáno. K druhému dílu se vracím z nostalgie.

Čmeláček

Výborná kniha. Harry Potter je prostě nejlepší, nedám na něj dopustit :))).

PájaHája

Další skvěle napsaný díl! A už se těším na 3. knihu.

Littlemonday

(+ SPOILER) SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER!

Pokud jsi necetl/a druhy dil, dal necti!!!

Druhy dil me v obecne rovine bavil, dej ubihal, tentokrat knizka vyvolavala spoustunotazek, na ktere jsem v prubehu dostavala odpovedi.
Zhruba u tretiny knizky jsem uplne nenavidela fotografujiciho prvnacka a pana profesora Lockharta, ktery mi svou nafoukanosti pil krev.

Rozpletani tajemstvi Tajemne komnaty bylo taky fajn, pomalu se hlavni hrdinove dostavali k informacim vedoucim k zaveru. No a prave zaver je pro me problem tohohle dilu.

Milovnici HP me asi sepsuji, ale Harry pro me proste nebyl dostatecne hrdina. Diky listku Hermiony se dostal k tomu, kde hledat. Brali s sebou uplne nesmyslne Lockharta, kterej byl jako po lobotomii a i kdyby nebyl, porad by jim byl k nicemu. Tak jestli jen nechteli, aby utekl? Kazdopadne potom prislo na nejhorsi a Harry se utkal s baziliskem. Ale jako jak? Priletel Fenix od Brumbala, vykloval mu oci, pak mecem z klobouku baziliskovi propichl patro, u toho se malem zabil, tak to Fenix zase zachranil a pak je vsechny vytahl nahoru, kde dostali oceneni, body, pochvaly… To me trochu mrzelo, ze tam Harry nebyl vic za hrdinu.

No a uplny konec - vse dobre dopadlo, to je jasny, ale co mi chybelo:
a) Vyleceni Lockhartovy ztraty pameni a poradny vyplisneni za ty jeho vymysly
b) Lepsi resenimpro Harryho na leto nez jet k tem vypatlanym Dursleyovym!

Takze suma sumarum se mi knizka libila, trosku me zklamal konec, ale to nic neznamena a ja jedu dal. Uz se tesim na treti dil!

Jellus

Druhá kniha v pořadí a první, co jsem z celé série četl. Opětovně kouzelný příběh a můj nejoblíbenější. Tohle by se dalo číst pořád a pořád a stejně by se to neomrzelo.

AlexandraBane

Jak mě okomentovaly moje kamarádky, nezávisle na sobě, když zjistily, že čtu (opět) Harryho. "Ty jsi beznadějný závislák."

Copak za to můžu? Když ten svět je tak kouzelný, že vás vtáhne a nechce pustit?

LuccBizon

Podobné prvnímu dílu, hodně dětské. Chyběla mi jakási hravost a novost. Autorka se více soustředila na příběh a méně na blbinky okolo, ale já mám právě ta cingrlátka a tretky rád. Hlavní prostředek textu je přímá řeč a popisy vnitřních pochodu postav,
naproti tomu popisy prostředí a postav téměř chybí - asi by děti otravovaly. Vypíchnu pár negativ. Harry a spol. už jsou v Bradavicích docela dlouho, ale stále neznají ani hrad a jeho okolí, natož že bychom se dozvěděli něco pořádného o světě kouzelníků. Jen drobky. Totéž v dalších dílech. Díky tomu může autorka vytahovat stále nové věci jako absolutní bomby, ale děti by si přece o nich dávno řekly či se o nich dočetly v Věštci nebo v učebnicích. Příliš často Harry něco prožívá nejsilněji, nejsmutnější, prostě nej nej ve svém životě. Působí to bulvárním dojmem. Mladí kouzelníci se pořád něco učí, ale téměř nic z toho nepoužijí ve svých dobrodružstvích nebo aby si jen ulehčili život. Totéž platí ve světě kouzelníků. Zprávy nosí sovy, místo aby se použila ke komunikaci telepatie či tak něco, léta se letaxem, přemisťování pomocí magie asi nejde, bez hůlky je kouzelník v loji, apod. Rozčiluje mne, že dospělí jsou podávání jako naprostí neschopové. Učitelé z Bradavic nepoznají, co se jim to toulá po chodbách, na to musí přijít dvanáctiletá holka, tvrdošíjně popírají, že by Tajemná komnata existovala, přitom o ní aspoň většina musí vědět, chrání děti zcela neúčinně, asi jako opatření před šířením kovidu, prostě banda diletantů. A nemohu se ubránit pocitu, že Brumbál riskuje při přenechávání řešení na dětech a napomáhání jejich osobního a osobnostního růstu snad ještě víc, než když Gandalf svěřil Prsten Frodovi.

Slyšeno jako audiokniha s hlasem Pavla Zedníčka, který čte skvěle, v některých chvílích snad i lépe než Lábus, ale naprosto netrefil hlasy Malfoyových, když je nechává promlouvat jako cikány se zánětem horních cest dýchacích.

karolina7182

I tento díl je naprosto kouzelný. Strašně mě baví kapitola oslava úmrtí Skoro bezhlavého Nicka a dost mě mrzí, že to není ve filmu. Celkově jsou knížky natolik rozdílné, až je to vlastně kouzelné. Protože jen ti co si knihy přečtou, budou znát Protivu, Winky, příběh Voldemorta a jeho rodiny a další.