Harry Potter a Tajemná komnata

kniha od:

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 4.6 13426

Harry Potter série

< 2. díl >

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998


více info...

Komentáře (791)

Komentáře 791 Recenze 13

Tomk0
Tomk0
03.12.2023 5 z 5

Všem co viděli film a líbil se jim tak doporučuji přečíst všechny knihy Harryho Pottera, je v nich toho spoustu navíc, jak už to ostatně u knih bývá. 92%

Ivanka83
Ivanka83
13.11.2023 5 z 5

Čtu již po několikáté. Tentokrát čteme sérii s dcerou.
Stýskalo se mi po kouzelnickém světě a jsem ráda zpět. Opět maximální spokojenost.


katerina4564
katerina4564
16.10.2023 5 z 5

Je zajímavé, jak jsem knihu vnímala ,,dětskýma očima" a jak ji s odstupem let vnímám nyní. Tajemná komnata je díl, který mě ve filmové podobě asi baví nejméně, o knize to říci nemohu. Čte se sama, usmívám se u ní a i když vím jak to dopadne, prostě mě to baví. Knihy nám všeobecně dají více než filmy, do kterých se nemůže všechno vejít, ale právě u tohoto dílu mi kniha dává více možností pochopit děj a příběh, u filmu jsem se v tom vždycky trochu plácala. Opravdu mi ale chybí Protiva, vůbec nechápu, proč všechny ty jeho lumpárny ve filmu nejsou. Jediné čeho si na knize všímám, je ne úplně dobrý překlad, případně slovosled, občas jsou zvláštně použité uvozovky pro přímou řeč, ale to se prostě dá odpustit.

Niu
Niu
13.10.2023 5 z 5

Jak jsem se zdráhala dívat na film jen, co vyšel, a náctileté roky odmítala koukat na jakýkoli film o Harrym Potterovi, ve svých 23 letech jsem dostala celou sadu :o) Od té doby jsou jak knihy tak filmy mé nejoblíbenější, a to hlavně na podzim. Už uběhla řada let a já se do Bradavic stále ráda vracím. Myslím, že celou sérii jsem četla už tak 8x v češtině a 1x v angličtině. Pro mne je to jak malina. Čtení v roce 2023 je pro mne trošku jiné. Všímám si více chyb v překladu vět. Na druhou stranu - on ten Ron je fakt vtipný. Já úplně nejsem tábor jen Harry Potter, protože si myslím, že má víc štěstí než rozumu, ale líbí se mi celý ten svět se vším všudy. Líbí se mi Fawkes. Lockhart měl super humor a jak se ho absolutně nic nemohlo dotknout, to byla dobrá "slepota". Některé části byly napsány velmi pozvolně, zatímco ty klíčové celkem rychle.

m2056
m2056
23.09.2023 4 z 5

Druhý díl už má o pár stránek víc než předchozí čte se dobře kolikrát je vám hlavního hrdiny upřímně líto moc dobře napsáno s citem a láskou.

LunaL.
LunaL.
21.09.2023 5 z 5

Serii o Harrym jsem cetla nescetnekrat v cestine, jednou v anglictine a ted ji zkousim ve slovenstine :) Prvni knizka, kterou jsem v tomhle jazyce cetla, uz to pro me byl zazitek :)) A porovnavani ceskeho a slovenskeho prekladu jsem si doslova uzivala! Nejake nazvy prekvapily, jine pobavily. Par nazvu bylo ponechano v originale, nejake byly originalu vernejsi nez ty ceske, jine naopak jakoby bez fantazie (napr.obchod s carodejnickou literaturou pre malych i velkych). Nejvic me z nazvu zaujal šmukel, humusačka,Umrnčaná Myrta,..
Co me hodne zarazilo, bylo, ze je v ceskem prekladu chybi asi 20vet, ktere jsou nejen v originale, ale i ve slovenskem prekladu.
Takze i kdyz cteno posty, stale je co objevovat ;)

Mi-šu-le
Mi-šu-le
15.09.2023 5 z 5

Film jsem viděla snad 1000x a je jeden z mých nejoblíbenějších, i tak kniha stojí za přečtení a bylo to skvělý. Číst ji jako teenager, tak bych z toho byla úplně na větvi. Jen mi tam občas haproval překlad a některé věty mi přišly krkolomné. Nicméně, skvělý, úžasný. Hrozně mě bavilo, jak i přesto, že znám ten příběh nazpaměť, jsem zvědavostí hltala stránku za stránkou. Rozhodně doporučuji čtenářům všech věkových kategorií.

Amneris
Amneris
05.09.2023 5 z 5

Stejně jako první díl, ani druhé pokračování nelze ohodnotit jinak než jako úžasné a čtivé. Je vidět určitý progres a hlavně se zde děje více akce než v jedničce. Moc se mi líbilo vysvětlení některých scén z filmu, hnedka mi to dává větší smysl. Jsem zvědavá na trojku, přeci jen už je to pár let, co jsem sérii četla :-)

Kattynka11
Kattynka11
21.08.2023 5 z 5

Skvělé kniha je skvěle napsaná obecně mám knihy od J. K. Rowlingové moc ráda

Ondra_P
Ondra_P
15.08.2023 5 z 5

Po letech od shlédnutí filmů doháním Harryho i v knižní podobě. I druhý díl vynikající, snad ještě o chlup lepší jako ten první.

Zuzana215
Zuzana215
11.08.2023 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl (i ve filmovém zpracování) ! Deník, Fox a otravný Zlatoslav je prostě nutnost..

Bewiz
Bewiz
09.08.2023 5 z 5

"Harry Potter a Tajomná komnata" ma úplne pohltila do sveta čarovníctva a kúziel. Táto kniha sa zahryzla do môjho zvedavého ducha a nepustila ma ani na chvíľu. Sledovanie Harryho, Hermiony a Rona, ako rozplievajú záhadu tajomnej komnaty, bolo dobrodružstvo, na ktoré som sa nevedel dočkať každý večer.

J.K. Rowling opäť ukázala svoj neuveriteľný talent pre vytváranie komplexného a pútavého sveta. Stránky sa len tak rýchlo točili, zatiaľ čo som sledoval, ako sa postavy stretávajú s nebezpečenstvami a hádankami. Vzrušujúce momenty, ako keď Harry objavuje tajomnú komnatu a jej záhady, alebo keď sa stretne s nebezpečným hadom, ma držali na nervy a nevedel som sa dočkať, čo sa stane ďalej.

Napriek tomu, že sa mi páčil celý príbeh, čo ma naozaj uchvátilo, bolo, ako sa postavy vyvíjali. Harry, Hermiona a Ron sa zdali byť reálnejšími a zrelšími, ich priateľstvo ma potešilo a emocionálne puto s nimi sa prehlbilo.

"Harry Potter a Tajomná komnata" je pre mňa pokračovaním plným vzrušenia, dobrodružstva a nečakaných zvratov. Táto kniha ma nenechala na pochybách, že kouzelný svet je mi blízky a že príbehy o Harrym Potterovi sú pre mňa stále zdrojom radosti a úžasu.

PS. Rowlingová by dokázala určite napísať skvelú komédiu.

Vivien-ravenhil
Vivien-ravenhil
07.08.2023 5 z 5

Druhý díl stejně brilantní jako první. Tentokrát se s našimi hrdiny vydáváme vstříc tajemné komnatě, o níž i učitelé tvrdí, že je pouhou prastarou báchorkou. Nechybí napětí, mysteriózní příběh ale nejvíce se mi na tomto dílu (patrně ze všech) líbí skvělý humor - uznejte, že oslava úmrtnin je prostě originální nápad. Stejně jako ufňukaná Uršula nebo excentrický fabulátor Lockhart. Buď ho milujete nebo nenávidíte.

Perlička na závěr: pokud máte rádi audioknihy, doporučuji tu čtenou Pavlem Zedníčkem. Pak se jistě pobavíte u Malfoyovic rodinky a zejména u pasáže, kterak More Dežo Lucius kupí Drakhovi nové košťhě :)) To se přiznám, že jsem skoro shodila smíchy skleničku.

knihomolkajanca
knihomolkajanca
02.08.2023 4 z 5

Na celou tuto sérii mám opravdu pěkné vzpomínky z dětsví. Druhy díl jsem si opravdu zamilovala, a to jak v podobě knižní, tak filmové. Četla i koukala jsem stále dokola a podnítilo to ve mně i touhu sama tvořit.

Zbožňovala jsem popisy školních hodin v Bradavicích, milovala jsem famfrpálové zápasy a ráda jsem s Harrym, Ronem i Hermionou chodila na návštěvu Hagrida. Tento díl je o kousek temnější než ten den první, stejně jako každý další... ale stále se jedná o moc pěknou pohádku pro děti i dospělé. Za zmínku v tomto případě rozhodně stojí i trampoty s panem Zlatoslavem Lockhartem nebo věčný rival Harryho Draco Malfoy.

Jen co o knize píšu, mám chuť se na celou sérii vrhnout znovu. Moje absolutní topka je sice Pán prstenů, ale Harry Potter je v těsném závěsu a vždycky se budu do tohoto kouzelného světa moc ráda vracet.

Rapeh
Rapeh
19.07.2023 4 z 5

Návrat ke klasice, s filmem se nedá srovnat, kniha je prostě kniha

jan.para
jan.para
14.07.2023 5 z 5

Čtivá klasika. S každým dalším dílem temnější a temnější.

Mona-Lisa
Mona-Lisa
11.07.2023 5 z 5

S přehledem nejvtipnější díl a to díky one and only - Zlatoslavu Lockhartovi.
To jsou takové perly mezi řádky, že má člověk pauzu mezi popadáním se za břicho, jen u pasáží, kdy útočí příšera z komnaty, nebo se bojí o osud hajného.
Tolik důležitých momentů pro další děj - jako Soubojnický klub, zmínka jednoho z viteálů nebo rozhovor s Brumbálem.
Já tento díl miluju, protože nám víc představuje budoucí paní Potterovou.
Pro mě jsou největší srdcovky následující díly se Siriusem, kdy přibývá temnota, postavy a čím dál tím víc důvodů k pláči i smíchu.
Ale Tajemná komnata má určitě své nezpochybnitelné místo v celé sérii.

"Já že jsem profesor? zeptal se Lockhart poněkud překvapeně. Můj ty bože, počítám, že jsem byl dost beznadějný případ, ne?"

Lioncz24
Lioncz24
02.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Začal jsem číst 23.6 čas 21:30 a končil jsem 30.6 čas 22:58
Druhý ročník v Bradavici, kde hrozí nebezpečí. Někdo otevřel tajemnou komnatu už podruhé.
V tajemné komnatě je nebezpeční had Bazilišek, kdo se na hada podívá zkamenělý

Harry musí zachránit školu

Astonius
Astonius
03.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Paní autorka má úžasnou fantazii a spisovatelský um, díky nimž u knihy vydrží jak dítě, tak dospělý. Příběh byl perfektně a originálně vygradován a vše bylo do posledního detailu promyšleno a vysvětleno. První polovina byla méně záživná, ale byla to vlastně příprava na závěrečné události. Dospělý čtenář na Harryho pohlíží už ze svého hlediska a životních zkušeností, takže když pak všechno dobře dopadne a rozvíří se Harryho různé obavy o sobě, je to až dojemné... I k tomuto dílu jsem přistupovala bez očekávání a připravena i knihu nedočíst, jestli mě nebude bavit, ale líbilo se mi to a zřejmě budu v budoucnu pokračovat dál :-)

Aligi
Aligi
01.06.2023 5 z 5

Tajemná komnata už není taková pohádka jako jednička. Oproti filmu se mi líbí víc v tom, že popisuje víc život Weasleyových a dalších postav. Moje oblíbené části jsou Oslava úmrtí, Ginnyina valentýnka a Lockhartovy hlášky.

barca9312
barca9312
20.05.2023 5 z 5

Klasika jak pro děti tak pro generaci HP

Vixiene
Vixiene
08.05.2023 5 z 5

Stále parádní, i po všech těch letech :)

stanislav0373
stanislav0373
04.05.2023 4 z 5

Audiokniha načtená Pavlem Zedníčkem byla vskutku povedená... Draco Malfoy z Chánova byl top.

fénix56
fénix56
26.04.2023 4 z 5

Asi bych se k Harrymu Potterovi nikdy nedostala, kdyby to nebyla jedna z nejoblíbenějších knih mého vnuka. A nelituji. I když je kniha určená spíše mládeži, hltala jsem každou stránku. Je to příběh o boji dobra se zlem, o přátelství, s příchutí tajemna a napětí.

adabraz
adabraz
26.04.2023 5 z 5

Nemám co vytknout. Úžasná knížka, skvělý děj. Líbí se mi že je děj pomalu trochu více ponurejší a nepřipomíná pouze "pohádku".

Stidave
Stidave
18.04.2023 4 z 5

O kus lepší než první díl. O něco temnější a postavám se narozdíl od Kamene mudrců dá fandit. Knížka je ale přeci jen trochu scénářovitá a neuškodilo by, kdyby byla přeci jen o kus delší. Taky mě nepříjemně překvapila dost nápadná fatphobie, ale to je nejspíš dané dobou psaní.

Miunka15
Miunka15
12.04.2023 5 z 5

Pro mne je HP prostě srdcovka

Maki21
Maki21
25.03.2023 5 z 5

Stejně jako celá série Harryho Pottera, samozřejmě i tahle je super. Příjemná až velmi podobná jako film (to sem nečekala, spíš si to nepamatuju). A opět výborná relaxační kniha, takže jdeme číst další v pořadí :D

martin3683
martin3683
23.03.2023 4 z 5

Četl jsem dětem před spaním a bavilo mne to. Je vidět, že autorka se s každým dílem zlepšuje, ale také mi přijde více rozvláčná. Představivost je ale narušená tím, že všichni známe (hlavně děti) filmovou verzi nazpaměť, která je hodně povedená a velkou konkurencí ke knize. I tak se jim to moc líbilo a vždy bedlivě poslouchali a porovnávali rozdíly s filmovou verzí. Jako četba na pokračování naprosto ideál.

StrYke
StrYke
22.03.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha namluvená Pavlem Zedníčkem. Jako malý jsem měl druhý díl Harryho Pottera velmi rád a myšlenka skryté komnaty se skrytým baziliškem uvnitř mi přišla nanejvýš přitažlivá. Kniha, kterou jsem si poslechl až jako dospělý divák, má stejné kouzlo, jako literární Kámen mudrců. Je čtivá, zábavná a navíc i značně mysteriózní. Opět jde o multigenerační dílo, které lze doporučit čtenáři jakéhokoliv věku či pohlaví. Těším se na další díl.