Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

Prázdniny po prvním roce v Bradavicích byly u strýce a tety k nevydržení. Chovali se k Harrymu tak hrozně, že se nemohl dočkat návratu do Školy čar a kouzel. Jenže těsně před odjezdem Harryho varuje podivné stvoření – skřítek Dobby. Když se prý do školy vrátí, stane se katastrofa! A dějí se skutečně hrůzné věci. Kromě toho, že mají nového profesora na obranu proti černé magii, vychloubačného Zlatoslava Lockharta, že na dívčích záchodcích straší ufňukaná Uršula a Ronova sestra Ginny věnuje Harrymu přílišnou pozornost, jakási tajemná síla začne přeměňovat studenty bradavické školy v kámen! Nikdo neví, kde se vzala. Že by v tom měl prsty zlý Malfoy, nebo Hagrid, o jehož tajemné minulosti nikdo nic neví? Nebo dokonce snad samotný Harry …….?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29800/harry-potter-a-tajemna-komnata-20J-29800.jpg 4.67828

Harry Potter (2.)

Harry Potter and the Chamber of Secrets (1998)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Nelasp

Filmová Tajemná komnata je můj nejméně oblíbený díl, ale knižní předloha je totálně bomba jako všechny díly série. Harry má sice opět hodně štěstí být na správném místě ve správnou dobu, ale to celému příběhu neubírá na kráse.

Alma-Nacida

První díl mi připadal svižnější a bez nuceného humoru v druhém díle bych se obešla, takže za mě tentokrát hvězdy.

Nixa

Harryho čtu po několikáté a vždy se znovu zamiluji do toho úžasného příběhu!

Peťulka3

Paráda :-)

rene6927

POZOR, MOŽNÁ TROCHU SPOILER!!!!
Zlatoslav Lockhart mě obzvlášť nesmírně bavil. Velmi vtipně napsaná postava idiota co se chlubí cizím peřím :D Knihu jsem měl v podstatě přečtenou hned.

Kacenka_B

J. K. Rowlingová vytvořila něco tak úžasného, že se vůbec nedivím, že to pohltilo tolik lidí. Osobně jsem viděla první filmy, ale postupně doplňuji vzdělání o Harrym Potterovi. Svět kouzelníků mě natolik pohltil, že jsem ráda, že autorka vytvořila i další fenomén, kterým je Prokleté dítě.
V tomto díle se poprvé setkáváme s viteály, které mě velice zajímají.

jani.ruzicko

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

TomK

Bohužel za mého dětství jsem se Harrymu a jeho světu vyhnul, tak jsem musel doplnit "vzdělání" v pokročilém věku a musím říct, že jsem neprohloupil. Kniha je napsaná naprosto fantasticky a nedivím se, proč byl z toho takový boom. I já jsem se ponořil do světa kouzelníků, i když jsem jen pouhý mudla :D Rozhodně nikdo neprohloupí, když si tuhle sérii přečte v jakémkoli věku :)

SknihouVrukách

Harryho som čitala prvýkrát a veľmi prekvapil. Veľmi sa mi páči štýl vyprávania Rowlingovej. Dej je síce temnejši, ale mne sa pačil. Aj sa pekne graduje. Zapletka je veľmi dobre vymyslená. Tiež ma dobré rozuzlenie a čitateľ pochopí všetky súvislosti. Odporučam všetkým.

Aki12

Po dočtení tohoto dílu si říkám, proč já degen se plácám v mudlovském světě, když v tom kouzelnickém se toho tolik děje. Jezdí se létajícím autem, bojuje se s hady, bojuje se s pavouky, čaruje se, hraje se famfrpál, lítá se na koštěti neomezenou rychlostí, učí se tam sice odporná šprtka, ale současně i fantastická holka Hermiona a hlavně se tam dá bojovat se zlem ! Opravdu velmi nerad jsem se z tohoto kouzelnického světa vracel zpět do toho svého mudlovského. Ale zpět k hodnocení! Po všech stránkách lepší, než první díl. Mnohem temnější, a proto mému vkusu mnohem bližší. Některé scény jsou hodně strašidelné, že i malá děcka musí z nich mít psotník. Na závěr bych jenom dodal, že touha po Nimbusu 2000 mně už přešla. Těď bych chtěl Nimbus 2001, prej má lepší aerodynamické schopnosti....

janno69

Prostě fantastické čtení i pro dospělé...

kacenka7206

Samozřejmě super, velice dobře se to čte a rychle to ubíhá. :)

MOu598

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
V tomto díle mi něco trochu skřípalo.

MarťaCat

Tento díl je u mně jak filmově, tak knižně nejlepší. Taky se mi líbí obálka této knihy. Knihu mám ze série nejradši, protože je nejvíc napínavá a dobrodružná. Lepší knihy, než Harry Potter jsem zatím nečetla!

Maky132

Ten obal je nádherný :) až na to že tam Harry vypadá jak holka, ale jinak krása hlavně ten fénix.

Anička.pa

Co dodat, další úžasný díl Harryho :-)

SaraL

Moje srdcovka!

Carol96

Kniha je opravdu velice povedená. Sérii Harryho Pottera jsem už četla mockrát a mohu se k ní vždy vracet. Nikdy mě neomrzí - mohla bych je číst stále dokola. Je to fantastická fantasy kniha!

Audio verze knihy se mi velice líbila. Byla namluvena poutavě a nijak mě hlas neunavoval.

kachenbooklover

Miluju svět Harryho Pottera a strašně obdivuju J.K.Rowlingovou ,protože tak propracovaná věc..a tak do detailů...prostě WOW !!Filmy jsem viděla mockrát , ale o knihy jsem se začala zajímat až teď ..což mě mrzí. Dvojka sice nepatří k mým oblíbeným ..ale stejně je to prostě super četba a je fajn se zase vrátit do světa HP...
Určitě budu pokračovat.

ajla5

Už se těším na další.

Majkrofon

Z nostalgie čítam celú seriu. Mam ju nacitanu uz asi 10 krat, no uz je to par rokov, co som ju cital naposledy. Tajomna komnata ma pre mna specificke caro a milujem ju rovnako ako celu seriu.

Olga.S

Ačkoliv jsem nesčetněkrát viděla film, do knihy jsem se pustila až teď. Harryho Pottera mám ráda a opět návrat do dětství. Vůbec mi nevadilo, že jsem film už viděla, protože kniha obsahuje spoustu věcí, které ve filmu neuvidíte. Určitě se pustím do dalších dílů.

Milky92

Super! vtipné napínavé , nejlepší DObby :-)

monika011

Druhý díl jsem přečetla za dva dny. Víc se mi líbil první, ale stále to bylo velice dobré. A začalo jít do tuhého! Už to nebyla jen pohádka o kouzelných Bradavicích, už tam bylo opravdové zlo. Ale naštěstí máme Harryho. Ten opět zachránil den. A můj den byl zas o něco více příjemnější.

nemer

Harry byl pro mne léta letoucí doslova a do písmene Harry Potrat, a to díky filmové verzi, která je mi z duše protivná, tedy s knihou podobného typu jsem nechtěla mít nic společného, ačkoli všichni v okolí Harryho zbožňovali. Takže až téměř "na stará kolena" jsem se náhodou díky dárku dostala k ilustrované verzi druhého dílu a svůj názor musím poopravit. Kdybych četla knihu jako dítě, byla bych naprosto nadšená, protože čarodějové a duchové byly mé oblíbené postavy.

elenai

Druhý příběh mi přišel o poznání temnější. Plížící se zlo ve stěnách Bradavic mi způsobilo, že jsem se při čtení místy cítila ztísněně a nejistě. A potom, běhěm temné noci, kdy už jsem zjistila co a jak, mi bylo dost ouzko. Jak já ty potvory nesnáším!

Co musím vyzdvihnout, je seznámení čtenářů s kouzelnickým prostředím mimo Bradavice. Myslím, že v Doupěti by se mi líbilo stejně jako Harrymu. A Zlatoslava Lockharta považuju za nejkomičtější a nejotravnější postavu z celých sedmi dílů! Obvzlášť ten konec byl super. :-D

S druhým dílem mám i spjatou školní příhodu. Spolužák měl z druhého HP referát a vím zcela jistě, že vydával dvojku za jedničku, což jsem se mu snažila vyvrátit, leč neúspěšně. Bylo vidět, že prostě čapnul nějakou knížku doma v knihovně a narychlo ji přečetl, aby dostal jedničku. Takový laxní přístup k mé miluvané sérii... Grrr! No nic, jdu si dát máslový ležák. :)

Dodatek (21. 7. 2017): Když už ilustrovanou jedničku, tak i dvojku, ne? A vůbec, vůbec nelituju, i když už mám celou sérii doma. Jsou to jedny z nejlépe investovaných tří stovek v mém životě.

anna6021

Není co dodávat, zkrátka skvělý Harry Potter. Kniha přečtena jedním dechem. I přes to, že jsem knihu četla již podruhé, stále byly věci, které mě dokázaly překvapit.

archandelka

Přečteno během dvou večerů - není třeba dodávat nic dalšího :-)

Devil-Ivet

Druhý díl je o poznání napínavější a živější. Přesto je o krapet slabší. Četla se ale dobře a hned jsem otevřela trojku :)

Mistr119

Knížka rozvíjela mou fantazii, představoval jsem si Bradavice jako svou školu s tím, že v ní každým rokem přibývaly místnosti, takže za rozvoj představivosti u dětí a krásně čtivý překlad (když pominu někdy naprosto bezdůvodné Medkovo překládání výrazů jako "famfrpál", "Nebelvír" atd.) 5*. :)