Harry Potter a princ dvojí krve přehled

Harry Potter a princ dvojí krve
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12463 12463

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince, 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Harry Potter a princ dvojí krve. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (604)

kopeceli
15.09.2024 5 z 5

Napínavé, strašidelné, smutné. Na pohřbu jsem poplakala.

Margherita_N
08.09.2024 5 z 5

(SPOILER) Přečetla jsem si po nějaké době znovu Prince dvojí krve a četl se mi zase dost rychle. Je nějak míň těžkej než předchozí Fénixův řád, přestože teď už i v bradavickém hradu zlo nabývá na síle. Tentokrát tu ale aspoň nemáme žádnou Umbridgeovou, největší pizdu v dějinách potterovských postav, a s novým přírůstkem v učitelském sboru je dokonce spíš sranda. Ne pořád, ale jeho nápady typu „Dneska je nás tu málo, tak mě překvapte nějakým veselým lektvarem“ jsou mezi veskrze nevtipnými bradavickými učiteli dost osvěžující. A jak se pak opije s Hagridem, přičemž ho tak rozparádí, že mu pod nosem ukradl jed jeho mrtvého mazlíčka, je jedna z nejvíc vtipných scén knihy. Hned potom následuje ta, jak Ron sní prošlý bonbóny s lektvarem lásky a šokované Levanduli oznámí: „Uhni, Harry mě jde představit Romildě Vaneové.“ Počítám, že Rowlingová už dobře věděla, jakej zmar a horor budou následovat v sedmém díle, takže Harrymu a jeho přátelům dopřála takový poslední povyražení. Princ dvojí krve patří rozhodně k mým nejoblíbenějším dílům z HP série.

Kenihja
01.09.2024 3 z 5

Nebudu lhát ale nenávidím celkově postavu Draca Malfoye takže pokud tahle kniha mi měla dát k němu sympatie protože "neměl na výběr" Tak se nepovedlo. Ale jinak fajn díl, ty střípky minulosti se mi moc líbilo číst.

Prázdné místo J. K. Rowling vyjde 4. dubna

23.02.2013

Ocenění knihy (1)

2006 - British Book Awards (Book of the Year)

Kniha Harry Potter a princ dvojí krve v seznamech

v Právě čtených82x