Harry Potter a princ dvojí krve přehled

Harry Potter a princ dvojí krve
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12305 12305

Harry Potter série

< 6. díl >

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Harry Potter a princ dvojí krve. Přihlašte se a napište ho.

Nuny
23.06.2024 4 z 5

(SPOILER) Na tomhle dílu je vidět promyšlenost celé série, což je naprosto impozantní. Vznik postavy Voldemorta začíná být jasnější a cíl, kterým se to ubírá, je v celku uchopitelný.
Jedna věc mě na tom zaráží, ale já jsem šťoural, tak mi promiňte. Jsme v šestém dílu, tedy Harry je šestý rok ve škole a mě to stále připadá, jako by začínal. Lektvary nezvládá (ale to asi nikdo, jak je vidno), naplnit pohár vínem, to vůbec a o nějakém velkém zájmu o kouzlení tu nemůže být řeč. Nebýt Hermiony, asi by nic z toho, o čem Rowlingová píše i v předchozích dílech, nemohl Harry dosáhnout.
Na to, že je mu ale šestnáct, je celkem přesvědčený, že chce vraždit a ubližovat. Je neskutečně vzteklý, až mě s tím fakt v celé sérii hodně štval. Pořád jen řve, má jediný pravdu a všechna podezření jsou přeci jasná. Bez ohledu na to, kolikrát to bylo zmíněno, řeší se v tomto díle asi nejvíc důvěra v Snapea. A stále se to točí kolem toho, jaký je neřád a všichni okolo podváděni, ačkoli Brumbál si to nemyslí a to je nadevše.

Jen nejsem zkrátka přesvědčená o výjimečnosti Harryho, který má zachránit celý kouzelnický svět.

Nějaké mezery to má, ale ten nápad a propracovanost je neocenitelná.

Hoblinka
10.05.2024 5 z 5

Úžasný díl, ve kterém stále nacházím něco nového. Jenom škola, že už nemůžeme až do další knihy filozofovat, zda Snape je nebo není smrtijed.

david6742
05.05.2024 5 z 5

Nejlepší díl ze serie.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Prázdné místo J. K. Rowling vyjde 4. dubna

23.02.2013

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (1)

2006 - British Book Awards (Book of the Year)

Zfilmováno

Harry Potter a Princ dvojí krve (2002)

Kniha Harry Potter a princ dvojí krve v seznamech

v Přečtených21 584x