Harry Potter a Princ dvojí krve

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368/harry-potter-harry-potter-a-princ-d-Yr2-368.jpg 4.79049
Série

Harry Potter 6.

Žánr
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Harry Potter and the Half-Blood Prince, 2005

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (399)

Kniha Harry Potter a Princ dvojí krve

Přidat komentář
panda2
předevčírem

Harry Potter pro mě je a asi už navždy Ta kniha. Přesto ale s odstupem vidím, že asi každý díl má svá pro i proti. Šestý díl může se na první pohled zdát trochu prázdný - po strhujících předchozích zápletkách jako by tenhle (až na velkolepé finále, samozřejmě) spíše popisoval Harryho "běžný" život na hradě. Ve skutečnosti připravuje půdu pro závěrečný díl, a to jak vztahově a dějově, tak cestami do minulosti, bez nichž by všechno následující bylo pro čtenáře nepochopitelné. Po jednom z mých nejoblíbenějších dílů je sice slabší, věřím ale, že celá série je kompaktní celek, kam tento zajímavý, přemýšlivý díl zapadá.

Booklice
21. března

Tak tuhle knihu jsem přečetla velmi rychle. Film jsem viděla jenom párkrát, protože jsem nechtěla být moc ovlivněna filmem, než jsem se dala do čtení. A musím říct, že je to jeden z mých opravdu oblíbených dílů. Líbí se mi detailní popisy Harryho hodin s Brumbálem, které vysvětlují spoustu důležitých detailů. Ale hlavně se mi líbí to, že v knize člověk opravdu vidí Harrymu do hlavy - zná jeho pocity a myšlenky. To jde ve filmu hodně těžce vyjádřit.

MalejTucnak
08. března

Zatím jsem pouze poslouchala audioknihu, ale to už čtyřikrát a miluji to. Knihy (i filmy) Harry Potter si mě navždy získaly. Tohle je můj nejoblíbenější díl.

BlankaHill
06. března

Hltám opět každé slovo. Jsem ráda za detaily, které nejsou ve filmu. Naprostá paráda se strhujícím závěrem
( ͡ᵔ ﹏ ͡ᵔ )/ (-_-メ)

velociraptor
02. března

po šesté v Bradavicích a po šesté skvělá knížka....
Knížku čtu jedním dechem je neskutečné co J.K Rouwlingová dokáže

Veronikados
18. února

Tuto knihu mám nejradši, nejspíš kvůli vzpomínkám a myslánce, o Ronovi a Levanduli a samozřejmě o Brumbálovi a Harrym. Líbí se mi nejvíce, má dopodrobna propracovaný děj a je skvělá. Doporučuji

Macev
12. února

Za napětí jsem oproti minulému dílu přidala 1 hvězdu. A teď hurá na poslední díl

Halt468
08. února

Dokonalé!!

1 ...