Harry Potter a Princ dvojí krve

Harry Potter a Princ dvojí krve

Zlo je záludné a skrývá se, jak nejdéle to jde. Teď se však dere k moci a má silné spojence: krutost a strach. Přežijí Bradavice a kouzelnické společenství.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368/harry-potter-harry-potter-a-princ-d-Yr2-368.jpg 4.77711

Harry Potter (6.)

Harry Potter and the Half-Blood Prince (2005)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

sára.čte

záživnější čtení než Fénixův řád. už se těším, až si přečtu Relikvie smrti.

Lenide

Moja najobľúbenejšia časť z tejto série. Je vtipná, ale zároveň aj veľmi smutná. Toľko sĺz som ešte nevyronila, ako tu. Páči sa mi, že Joanne ukázala aj Hermioniny pocity a že aj Harry začal milovať správnu osobu...

pavelvanura

Napínavé čtení, které bylo občas i mírně hororové. Série dospívá a nabízí čtenáři zajímavý příběh s emočně nabušeným koncem.

DarthSoren

Opět napínavé a dobré čtení. A ten závěr... mnohým určitě vyhrkly slzy. Dnes jsem už z HP vyrostl a necítím absolutně žádnou potřebu si ty knížky a filmy opět přečíst a shlédnout, nicméně před lety jsem z toho byl u vytržení. Takže ze sentimentu 5 hvězdiček.

Szekynka

Kniha je skvělá, intenzita je bravurně vystupňovaná, zápletka má smysl a je překvapující. Pohodové čtení, které prostě vtáhne čtenáře a najednou nesedíte doma v obýváku, ale jste součástí Bradavic...... kdy, sedíte u Nebelvírského krbu a čtete fascinující příběh.

dancav28

Úžasný díl, akorát mě mrzí (SPOILER), že tady umřel Brumbál. Jinak se mi kniha moc líbila a bavila mě, určitě doporučuji :)

Kingomolka

Úžasný díl :) !

e.s.e.t.

Rozhodně nejemotivnější kniha celé série. Umřel v ní malý kousek mé dětské nevinnosti a naivity. Přesto kniha dokonalá, milovaná, přečtená za asi 30 hodin.

Morgaine07

První kniha, kterou jsem četla ze světa HP

Venny345

1000× nejlepší!

Flexa

Takže nejdřív chci řict že nejsem fanoušek fantasy ale Harry Potter mě zaujal svým propracovaným filmovým příběhem ( obdivuji i vytvořenou celou minulost postav ad.). A knihu sem tak přečetl protože jsem se byl zvědavý na minulost Lorda Voldemorda. Začatek je zajímavý a celkově je v knize dobře vyličená atmosfera nastupujícího teroru. Děj na hradě mě však příliš (téměř vůbec) nebavil ( oproti filmu ) . Možná by mě kniha více nadchla kdybych nebyl příliš zaujatý filmem a o pár let mladší. Jinak Harry Potter je kult a už za to 70 %

MarekJ

Já jsem velký fanoušek Harryho Pottera. Tahle kniha byla skvělá, napínavá a velice čtivá. Doporučuji milovníkům fantasy. Samozřejmě si nejdřív přečtěte ty předchozí. 5*/5*

valda

Předposlední díl heptalogie o Harry Potterovi. Lord Voldemort se svými Smrtijedy začíná být čím dál nebezpečnější a vypadá to, že ministerstvo kouzel si s ním nedokáže poradit. Dokáže to konečně ředitel Bradavic Brumbál? Pomůže Harrymu nový učitel výuky lektvarů Horacio Křiklan? Kdo je Princ dvojí krve a k čemu jsou vlastně ty viteály? Co chystá Draco Malfoy, a dá se věřit Snapovi?
Rowlingová se stále drží takového toho detektivního schématu, jako v předchozích dílech, kdy prvních 400 stránek, se zdánlivě zase tak moc závratných událostí neděje, aby vše vyvrcholilo v těch zbývajících 100 stránkách. Na mě tohle ale celkem funguje. Baví mě číst i těch úvodních 400, protože každý střípek do skládačky konečného vyvrcholení, je o to zajímavější, čtenář tak dostane dost času k tomu přemýšlet, co se to tedy vlastně děje, a jak to může skončit. Každopádně tahle kniha končí taky mnohem větším příslibem pokračování v závěrečném díle.
Tohle je pro mě asi zatím nejlepší díl série. Připadal mi podobně temný jako třetí díl a řekl bych, že neobsahuje slepá místa. Až do teď jsem se vyhýbal všem spoilerům, takže jsem opravdu zvědav, jaká je pravda o Snapovi, a jak to vůbec s ústřední trojicí a vlastně všemi ostatními postavami dopadne.
PS: Viděl jsem také film, a u filmů si pokaždé, kromě třetího dílu, dokazuji, že mě oproti knize moc nebaví. Spousta obsahu tam chybí, a mnoho scén mám ve fantazii, kterou vytvořím při čtení, o mnoho zajímavější.

YvLeZa

Další skvělý díl Harryho. Nechybí akce, láska, napětí a smutek. Není co jiného dodat. Nádhera

el.peee

Knihu jsem tehdy přečetla jedním dechem. Líbila se mi ze všech možná nejvíce.

zlovlk

Z Prince dvojí krve jsem už hodně rozpačitý. Na rozdíl od většiny ostatních dílů bych asi zpětně nedokázal jednoduše popsat, o čem vlastně to všechno bylo: v paměti mi utkvěly zejména nekonečné výlety do minulosti prostřednictvím myslánky (vzrušující asi jako hodiny dějin čar a kouzel pod vedením profesora Cuthberta Binnse) a samozřejmě všechny ty působivě hororové scény na závěr.

Existuje asi určitý sklon autorů velmi dlouhých sérií a ság zabředávat s každým dalším dílem do větších a větších podrobností; obzvláště ve fantasy se s tím setkávám často a J. K. Rowling není výjimkou. A nemusí to být nutně špatný postup: dům je postaven, tak teď ho vyzdobíme uvnitř! Jenže čtenář pak musí k danému smyšlenému světu blízko, aby ho to dokázalo nadchnout. Proto to pro mě osobně to u Potterova světa fungovalo jen tak napůl: některé detaily mě potěšily, bez mnoha jiných bych se obešel nebo jsem je uhodl dopředu a malinko jsem u jejich slavnostního odhalování trpěl.

Kdo je potterovský nadšenec, asi bude rád, že je to napsáno právě takhle a nad každou další stránkou bude mlask jako ghúl v leprosáriu - ale kritičtější duchové budou asi, podobně jako já, nespokojeně funět a ptát se, zdali opravdu nešlo ten příběh, byť často temný a krutý, odvyprávět se svižností prvních čtyř dílů?

pepa4081

Přesný děj posledních dvou dílů Harryho jsem si už tak dobře nepamatoval. O to víc jsem si je vychutnal. V první části knihy jsem se vrátil do let dospívání - velmi mne bavilo milostné tápání hlavních hrdinů (dobře si i v padesáti letech pamatuji, že holky nechodí nikdy sami :-) ). Závěr je pak již ve znamení posledního dílu - spíše temný, akční a úžasně napínavý. Na knížce jsem opět nenašel chybu.
Vrcholně uspokojivé.

b2z

Už to dávno není pohádka ... ale opravdu nevím, jak se autorce daří stále originálně rozvíjet tento kouzelnický svět ... když člověk tu knihu vezme a začte se, tak ji nechce pustit

agatha2
29.12.2017

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.

ronniejohns
27.12.2017

Princ dvojí krve byla první knížka Harryho Pottera, kterou jsem četla dříve než jsem viděla film. Možná právě proto má u mě v srdci jakési zvláštní místečko. Je plný nečekaných zvratů a obsahuje velmi málo odpovědí. Možná právě proto má čtenář chuť přečíst co nejrychleji, snad aby se brzy dobral odpovědí v posledním díle.

Carra
18.12.2017

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným.

14.12.2017

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). Tento díl je nejen vynikající a podle mého názoru stejně strhující jako ty předchozí, je také mnohem temnější. Napětí roste s každou další stránkou a kniha se definitivně odkládá jen hodně, hodně těžko. A konec je tentokrát dost smutný... A vím, že se opakuji, ale pravdou je, že knihy jsou výborně napsané a doslova geniální! Jdeme tedy do finále! ;-)

B4LU
13.12.2017

Po předchozím dílu studená sprcha. Potter nám jakž takž dospěl, nicméně se nám z něj stala telenovela okořeněná sem tam něčím čarodějným; navíc na neuvěřitelně nadbytečném počtu stránek! V Kameni mudrců je děje víc, a to je poloviční. Pátrání ve Voldemortově minulosti je to jediné, co knihu v mých očích aspoň trochu zachránilo, i tak ale vím, že si sérii jako celek už nikdy nepřečtu, a to právě díky tomuto dílu.

Sarka25
05.12.2017

nemam slov proste jednicka

SknihouVrukách
25.11.2017

Úžasná kniha. Pútavo napísaná, nevedela som ju odložit z ruky. Odporúčam všetkým.

BelphegorSara
23.11.2017

Jediný díl HP který jsem přečetla od začátku až do konce. Neskutečně mě bavil. Když jsem knihu dočetla tak jsem si konečně pustila i 6. díl filmu a byla jsem velmi zklamaná. Kniha je tedy 100x lepší.

Disinka
20.11.2017

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)

Devil-Ivet
16.11.2017

Zase dobrý díl. Nemám co vytknout. Je čtivý, zábavný, temný, záhadný… Je to takový odpočinkový díl. Voldemortova minulost je zajímavá. A smutná, proč jinak by se z něj stalo to, co se z něj stalo?

Anička.pa
03.11.2017

Neskutečný! Nemohla jsem se od tohoto dílu odtrhnout a konec jsem úplně zhltala, bohužel opět nechyběl kapesník :(

Peťulka3
01.11.2017