Harry Potter a Princ dvojí krve

Harry Potter a Princ dvojí krve obálka knihy
Mé hodnocení:

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 4.79817

Harry Potter 6.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince, 2005

Kniha Harry Potter a Princ dvojí krve

miruska810
včera

Po dlhšej dobe som sa znova vrátila k tejto knihe a asi to bude tým, že som ju čítala už Xkrát a povinnosťami do školy, no mala som problém ju dočítať. Tretí a štvrtý diel budú teda číslo jedna aj naďalej :-D.

PietroGrencik

Sériu som prvý krát čítal možno ako 14 ročný.
O 10 rokov neskôr som si ju znovu prečítal, a užíval som si to.
Nádharná knižka, a celá séria.

diana1217

Můj nejoblíbenější díl.

tanecnica

Stačí dvě slova... Harry Potter...
Co dodat? Není potřeba nic, skoro pět set komentářů a hodnocení 94% mluví samo za sebe...

BarkaS

Je to dobrá kniha, byť už v ní najdete do nebe volající nelogičnosti, nejen dějové, ale i ty, které souvisejí s některými magickými předměty, elixíry a dalším. (Kdyby existovaly, nevedly by se o ně pře, války, nevyužívala by je i druhá strana? Podobné otázky si člověk prostě musí položit, když o tom začne trochu přemýšlet.

Kdo byl v pubertě jak milius, ať hodí kamenem. Harry je puberťák jak poleno (zajímavé, že při dřívějších čteních mě zajímal víc děj a teď mi z něj vystupovaly spíš vztahy a emoce). Kdo chce, (stejně jako v předchozím dílu, a možná ještě víc) odhalí, že veskrze kladný hrdina nemusí být úplně kladný (a to nemluvím jen o Harrym, ale třeba taky o Brumbálovi, který Harrym úspěšně manipuluje), že zlo v lidech není pokaždé zcela černé, ale má i odstíny bílé (ne, neodpustím si vtípek odkazující na jinou tvorbu autorky). Bylo mi trochu líto Draca i Snapa. Viděla jsem jisté paralely v řízení ministerstva kouzel a politikou jedné nejmenované vlády (podobnost čistě náhodná).

Na závěr stejně jako u předchozích dílů nezbývá než konstatovat: Do světa Harryho Pottera se zas vrátím. Stojí to za to.

Sixtinka144

Princ dvojí krve je ve filmovém zpracování můj nejoblíbenější díl, a nyní se stal i mým nejoblíbenějším knižním dílem. Jakože opravdu vau. Nechápu, jak jsem se mohla HP vyhýbat takovou dobu, tahle série je opravdu skvost. Miluju scénky s učebnicí Prince dvojí krve, mám ráda ten dokonalý svět, do kterého se tak ráda vracím. Nejvíc se mi ale líbilo, jak jsem se mohla vracet do minulosti a odhalovat minulost Lorda Voldemorta. Je to skvěle promyšlené a když se to všechno spojí dohromady, vznikne z toho tahle skvostná kniha. A i když jsou to trošku bichle, máte ji přečtenou hned, protože autorka píše opravdu poutavě a potřebujete číst dál a dál. Asi jsme všichni pochopili, že tahle kniha je prostě dobrá a určitě si ji přečtěte. Ps: a ta nová obálka? To je taky dokonalost :D

Kory98

(+ SPOILER) Boj s temnými silami pokračuje. Během školního roku se musejí Harry a jeho přátelé vypořádat opět se spoustou záhad a problémů. Harry si již plně uvědomuje svoji roli, kterou mu přisoudila věštba. Na krátkou chvíli nalezne lásku, konečně takovou, jakou si ve skrytu duše přál, ale zároveň ví, že kvůli jejímu bezpečí se s ní musí rozloučit. Společně s ředitelem Bradavické školy Brumbálem nahlíží do vzpomínek lorda Voldemorta, aby získal přesnou představu o jeho životě a pohnutkách, které ho vedou k páchání zla. A zapojí se do pátrací akce, která neskončí dobře. Musím se přiznat, že závěr mě dostal - brečela jsem jako želva, a nadávala jsem si, že je to přece jenom fikce. Ale nemohla jsem si pomoci. Do posledního dílu vstupuji spolu s hlavními hrdiny s pocitem bezmoci...

StarPopcorn

(Harryho Pottera jsem četl před docela dlouhou dobou, ale až teď jsem se dostal ke zhodnocení)
Takže koncept pohádky už je definitivně pryč, Snape je stále a stále větší hajzl, Draco též :D
Bavte se: https://m.youtube.com/watch?v=I5kO0X8Go3w