Harry Potter a Princ dvojí krve

od:


KoupitKoupit eknihu

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368/harry-potter-harry-potter-a-princ-d-Yr2-368.jpg 4.78151
Série:

Harry Potter (6.)

Orig. název:

Harry Potter and the Half-Blood Prince (2005)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (317)

Přidat komentář
Pauvka
21. listopadu

Harry a jeho svet je pro me srdcova zalezitost. Taky mi ukapla slza u poslednich stranek.. Ve filmu mi chybela zminka o Voldemortovich rodicich. Kez bych mela sanci aspon jednou sedet ve Velke sini na jejich hostine a dlabat ty dobrutky, o kterych nejednou mluvili!! :-) proste 5

u_marketa
16. listopadu

Je to srdcová záležitost - Harry Potter se objevil, když mi bylo kolem deseti, byl stejně starý jako já a byl to hrdina z kouzelného světa. Nicméně už tenkrát jsem si říkala, kéž by ty knihy byly propracovanější. Spousta věcí je v nich nedomyšlená nebo pokulhávající, ale stejně tomu dám pět hvězd, protože ten svět mám strašně ráda... Ale Brumbál měl větší potenciál. A to, že se z lektvarů neustále propadající Harry dostal do pokročilé třídy, nepochopím... :-))

Lubisek
11. listopadu

Oproti předchozím dvěma dílům se v 6. dílu dočkáváme jakéhosi útlumu. Ale to má také něco do sebe. Řeší se zde hlavně okolnosti ohledně Voldemorta. Můžeme vidět první zmínku o viteálech, které hrají v celé sérii opravdu tu nejdůležitější roli. Napětí se nám dostává až na konci dílu, ale opravdu to stojí za to. Také jsou v knížce skvěle popsána Harryho a Brumbálova sezení, to mi ve filmu opravdu chybí. A velkou roli začíná hrát Severus Snape - jedna z nejlepších a nejpropracovanějších postav v knize. Nutno podotknout, že občas se děj táhne, dočítáme se hlavně o lásce hlavních hrdinů a jejich životních problémech. Ale samozřejmě nejde udělit jinak než 5 hvězd. :)

magda24
10. listopadu

Prince dvojí krve jsem přečetla už dvakrát. Není to zrovna můj oblíbený díl, ale nemůžu než dát 5 *, protože ten svět je prostě úžasný a Harry je srdcovka. Navíc je tu dost věcí, které se ve filmu neobjevily (například vzpomínky na Voldemorta a jeho předky, které sledujeme v myslánce) a přišly mi dost zajímavé a podstatné.

sarka9190
08. listopadu

Dávám tři. Za mně nejslabší díl série. Nic moc se neděje, Harry je opravdu protivnej puberťák, jako ostatní postavy, ale mám li přiznat barvu, něco mi tu nefunguje. Jako by došla šťáva. Takže celá kniha se odehrávala v tempu nic nic nic ... finále. A asi se mnou nebude hodně lidí souhlasit, ale chemie okolo hlavního hrdiny a jeho lásky byla hodně uspěchaná. Jako by si autorka uvědomila, že je za polovinou knihy a vůbec v přeposlední knize v sérii. Je to sice možná prkotina, ale prostě se nemohu zbavit dojmu, že se zde až moc unáhleně tlačí na pilu.

Ivka14
03. listopadu

Určitě další úžasný díl.Konec jsem rozdýchávala,ale za mě asi nejslabší. Ale bylo tam dost akce a napětí a taky lásky a nenávisti:)

ještěrka38
19. října

Pro mě už moc natažené.

Metsästäjä
16. října

Tož dalo se... A hlavní hrdina je mi stále čím dál tím méně sympatický.

Aki12
21. září

Ach jo, pozvdechl si mudla z malé země Česká republika, po přečtení Harryho Pottera a Prince dvojí krve. Jak to ta autorka vlastně dělá, že je to tak skvělé?! Proč máte po přečtení pocit, že se v knize nic nedělo, ale přesto jste se do ní zamilovali? Jak autorka dokázala nacpat napětí, emoce a hlavně onu těžkou dobu temna, o které se mnohokrát zmiňoval Brumbál do jedné knihy?
To se asi nikdy nedozvíme. Proto paní Rowlingové děkuji za vše co do teď napsala, a autora filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, obviňuji z černé magie, kterou použil na vytvoření onoho příšerného filmu.

Belbo
17. září

Oproštění se od modelu "dětského" psychologického románu a návrat k světu Bradavic má v celku osvěžující vliv, ale pořád (v rámci celé série) knihu ničí Rowlingowic snaha pracovat s dospíváním pubertálních fakanů a patetickou vatou vyplňovat emočně zajímavé scény. Shrnuto a podtrženo: práce s myslánkou a s rekonstrukcí času minulého by byla za 4 hvězdy, psychologie, patos a hlavně v závěru nelogicky naivní chování, jednání a myšlení postav strhávají 2 hvězdy dolů, takže nakonec s odřenýma ušima za tři

Šíša
01. září

Pro mě zatím nejlepší díl celé série (ještě mě čekají Relikvie smrti). Mezi to nejlepší patřily vzpomínky na Voldemorta. Pak mě překvapilo,nebo spíš zaskočilo, jak si najednou Harry zničehonic uvědomil, že se mu Ginny vlastně líbí.
U toho dílu jsem si uvědomila, jak dokonale to Rowlingová vymyslela. Konec jsem samozřejmě obrečela :( ;)
Paráda ❤

Jarmila97
31. srpna

jako vždy Harry Potter nezklamal byla hrozně nadšená z celé knihy

misowi84
30. srpna

Princ dvojí krve je pro mě zatím nejemotivnější..
Konec jsem rozdýchával.. A popravdě..
Hlavu mám zamotanou ještě více, než předtím..
Menší výdech a šup šup na Relikvii smrti..

Kačkaknihomol
29. srpna

Snad můj druhý nejoblíbenější díl v kouzelnické sérii (i když uvidíme, ještě nemám přečtenou Relikvii smrti). V téhle knize se stalo tolik věcí, zažehlo ve mně tolik emocí... Vážně, po přečtení jsem byla jako nekonečný lidský kohoutek.

Jako vždy, autorka i v téhle bichličce poodhaluje další a další věci o kouzelnickém světě. Vzpomínky o Voldemortovi, myslánka, nový učitel lektvarů, viteály... Je opravdu nutné to všechno vyjmenovávat? Jako v minulém díle, i zde se objevují klasické pubertální problémy, které jsou takové hezké a úsměvné. I když teda Ron s Hermionou byli fakt už na palici. Zároveň se tu skvěle pracuje s charaktery. Třeba takový Snape, autorka o něm pozměnila všechno, co jsme si o něm mysleli v předchozích pěti knihách, a v knize následující to ještě trochu obrátí (bohužel to mám vyspoilerované, strašně mě to štve :() Stejně tak postava Malfoye a jeho dilema, i když si myslím, že by mu mohlo být dáno o mnoho víc prostoru! A pak ten incident na konci, já jsem se z toho doteď psychicky nezotavila a snad ani nikdy nezotavím. I přesto, že jsem to měla opět vyspoilerované, fakt mě to zasáhlo.

Je to prostě pecka, stejně ale tu sérii nechci nikdy dočíst, tak moc geniální je.

TimeLord
27. srpna

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.

BeyondHorizon
24. srpna

Dokážu si představit ten šok, jaký fanoušci museli na konci knihy dostat, když ještě nevyšel sedmý díl a nevěděli, co se stane dopředu. Opět mě ohromuje jak si Rowlingová hraje se Snapeovým charakterem. Hraje na nejistotu a vždy se snaží, aby nebylo zcela jisté, na čí straně stojí. A tímto dílem to vytáhla na vrchol. Kdybych nevěděla příběh dopředu, tak bych byla přesvědčená...
Mimo jiné mi tento díl přišel také hodně zaměřený na vztahy. To mi vyloženě nevadí, jen mě trochu otravovalo odloučení Rona a Hermiony. Jestli chcete být spolu, tak už se dejte dohromadyyy. Vždyť je to tak jasné, že nakonec skončí spolu. Jediné, co mi přišlo nepochopitelné, bylo jak si Harry zničehonic uvědomil, že se mu líbí Ginny. A ten způsob, jakým to bylo napsáno... "Jenže to už se mu do mysli vloudila představa, jak v té opuštěné chodbě stojí a líbá Ginny on sám... zlotvor v jeho hrudi spokojeně zapředl..." já z toho nemůžu :'D
Jediné, co opět musím zmínit, je, že vyvrcholení a akce je opět stěsnaná do posledních několika kapitol. Samotná akce trvala snad jen dvě kapitoly. Zbytek ale byl vyprávěn až po tom, nebyli jsme "přímo u toho", postavy si to jen navzájem řekli. To je asi jediné, co mi vadí na stylu psaní Rowlingové (už od 4. dílu). Ale dá se to přejít, všechno ostatní bylo skvělé.

LuiCJ
19. srpna

TENTO KOMENTÁR MÔŽE OBSAHOVAŤ SPOILERY!
Objasňovanie histórie. Týmito dvoma slova by som pomenoval príbeh 6. dielu perfektnej čarodejníckej série, Harry Potter a Polovičný princ. Príbeh je opäť premyslený do detailov, má to spád, aj keď to nie je ako predošlé diely (okrem Fénixovho rádu) - Harry Potter počas školského roka nepriamo bojuje s Voldemortom a na konci sa s ním stretne tvárou v tvár. Nie.
Harry Potter a Fénixov rád bol prelomovým dielom v tejto sérii, kde veci do seba zapadali čoraz viac a viac a kde sa viac bojovalo než chodilo do školy.
Hlavnou časťou tejto knihy je "skúmanie" minulosti Toma Marvola Riddla - známeho ako Lord Voldemort. Tento element je veľmi zaujímavý a pomáha čitateľovi pochopiť mnohé súvislosti, spojitosti atď. Samozrejme, cesty do spomienok jednotlivých postáv na Harry posôbili aj po psychickej stránke - autorka rovnako ako pri predošlých dieloch, perfektne a s použitím prirovnaní popísala Harryho pocity a tak som mohol presne vedieť čo cíti, čoho sa bojí a čo sa v ňom deje. Je veľmi zaujímavé sledovať duchovné vnútro Harryho Pottera, vďaka tomu som mal občas pocit akoby to bolo reálne, ako keby stál predo mnou. Presne tento vzťah, ktorý si vie čitateľ vytvoriť k postave je jedným z najväčších plusov tejto čarodejníckej ságy.
Ďalšou vecou, ktorá je samozrejme smutná, je smrť Albusa Dumbledora, ktorá je však odôvodnená a objasnená v ďalšej knihe. No aj tak, fyzický profesor Dumbledore odišiel a už sa v telesnej podobe nevráti.
Na záver by som rád spomenul jednu teóriu od bratov Carlinovcov, ktorý ju publikovali aj na svojom YouTube kanále SuperCarlinBrothers.
Je Slughorn zodpovedný za počatie Voldermorta? Myslím si, že by to tak mohlo byť. Avšak pre tých čo nevedia o čo sa jedná tu je vysvetlenie:
Každý kto si prečítal toto dielo, sa stretol s postavou tučného profesora elixírov Horacea Slughorna. Tento učiteľ sa vyjadril o elixíre lásky - Amortencii takto: ,,Amortencia v skutočnosti, pravdaže, nevytvára lásku. Nie je možné vyrobiť alebo napodobniť lásku. Nie, tento nápoj jednoducho spôsobí silnú zaslepenosť alebo posadnutosť. Je to asi najnebezpečnejší a najmocnejší elixír v tejto miestnosti. Ó, áno. Keby ste mali za sebou taký kus života ako ja, nepodceňovali by ste silu posadnutosti láskou..."
Takže očividne má Horace Slughorn nejaké skúsenosti s týmto elixírom. A teraz to prichádza. Voldemortova matka Merope Gauntová sa narodila v roku 1907. Aj keď to je trochu nepravdepodobné, je možnosť je chodila na Rokfort. Horace Slughorn sa narodil niekedy medzi rokmi 1882 a 1913 a dostal sa na Strednú školu čarodejnícku - Rokfort a bol zaradený do Slizolinu, kde by s najväčšou pravdepodobnosťou išla aj Merope (je priamým potomkom Salazara Slizolina). Začal učiť až v roku 1931. Merope zomrela v roku 1926 čiže sa museli stretnúť ako spolužiaci. Teória hovorí, že práve Slughorn, ktorý sa neskôr stal učiteľom elixírov, naučil Merope Gauntovú vyrobiť elixír lásky. Tu už však prichádzajú fakty, ktoré boli potvrdené v knihe - Merope dala Tomovi Riddleovi staršiemu vypiť tento elixír aby sa do nej zaľúbil a to sa nakoniec stalo a mali nakoniec syna, Toma Riddla mladšieho, ktorý sa neskôr stal Lordom Voldemortom. Avšak Riddle starší potom opustil Merope a tým sa splnilo to čo vravel Slughorn žiakom o Amortencii. Či tejto hypotéze uveríte je na vás, no ja si myslím, že by to mohla byť pravda. A presne toto svety ako Harry Potter potrebujú, fanúšikov, ktorý by príbeh rozširovali a pomáhali tak zväčšovať toto obrovské univerzum.

Dagros
10. srpna

Opravdu s každým dílem stoupá napětí při čtení. Tohle je první díl, který nemohu porovnat s filmem, jelikož jsem ho viděla už dávno a vůbec si ho nepamatuju. Těším se až dočtu i Relikvii smrti a pak se půjdu podívat na filmy. Pomalu se mi ten kouzelnický svět blíží ke konci :) . Z prince dvojí krve jsem samozřejmě nadšená jako ze všech dílů!

Ran
08. srpna

Velmi podařený díl této série a podle mě zatím nejlepší.

Miliarda
01. srpna

Harry Potter se po šesté vrací do Bradavic a opět posouvá laťku o stupínek výše. Rowlingová předvádí absolutně skvělý výkon a knize není absolutně co vytknout. Před velkým finálem v podobě Relikvie smrti je Princ dvojí krve skvělou předehrou, která nám blíže odkrývá některá doposud skrytá tajemství a motivace jednotlivých postav včetně mého oblíbeného Severuse Snapea. S hodnocením proto není třeba ani chvíli váhat, jasných 5 hvězd.

SelenaDemi428
29. července

Opět úžasný díl a pomalu se blížím k závěru této nádherné série. Autorka má doopravdy ten příběh krasně propracovaný. Děj hezky plynul, žádná zdlouhavá místa jako v pětce se nevyskytovala. Čtení jsem si opět velice užila, obzvlášť měn bavilo zjišťovat věci z Voldemortovy minulosti a ke konci ukáplo několik slz.

caroline7390
16. července

Nic víc než jen dokonalost.

Viki0
11. července

Opět další úžasný díl, který ve mně zanechal mnoho dojmů.

havranice
17. června

Při pátém dílu jsem se do HP už beznadějně hluboce ponořila a tak jsem šestý díl přečetla velkou rychlostí a často při velké unavě, jelikož jsem kvůli četbě chodila pozdě spát. Je proto možné, že únava znemožnila hlubší emocionální prožitky - díl se mi jako ostatně všechny ostatní díly také líbil, ale přišel mi slabší než díl pátý, který je pro mě zatím úplně nejlepším z celé série. Tento mi přišel zajímavý a četla jsem také jedním dechem, ale přišlo mi to tak nějak jako sled událostí, které musí být odvyprávěny, abychom toho dost pochopili, a aby se pak mohl odehrávat závěr v dílu sedmém. Nebylo tady tolik momentů, které by ve mně tak hluboce zůstaly, jako momenty z dílu pátého. Konec jsem neprožila emocionálně vůbec, protože postavě, která zradila, jsem věřila i poté, co zradila, a tudíž jsem stále očekávala, že postava, která zemřela, určitě nezemřela doopravdy, a že se ukáže, že vše je jinak. To, že se tak nestalo, mě zanechalo ve zmatku. Harryho posedlost Malfoyem mě docela nudila a trochu otravovala. Citová vzplanutí mi zde přišla mnohem méně dobře vykreslená než v díle pátém, který mi v tom přišel geniální. Zde mi vznik nových vztahů nepřišel vykreslen tak přesvědčivě, přišlo mi to trochu uspěchané a emocionálně jsem v tom tolik nebyla. Časté dost explicitní líbačky po chodbách Bradavic mi přišly pro daný příběh v něčem jakoby trochu možná nehodící se, platoničtější rovina citových vztahů v pátém díle byla mnohem podmanivější a sedělo mi to tam víc. Ale jasně - jsou už starší. Vzpomínky na malého a mladého Voldemorta mě bavily a ta rovina, že Harry o něm musí co nejvíce poznat, aby byl na boj s ním připraven, mi přišla dobrá. Tento díl mě nezanechal tak naplněnou jako díly předchozí, více se u mě prožitek držel na povrchu, pořád jsem očekávala, že se to nějak rozvine, což se pro mě úplně nestalo, pak byl ve mně ten zmatek na závěr - no celé to na mě opravdu působilo jako vysvětlující prolog před posledním dílem, což nebylo špatné, ale chybělo mi tam i něco dalšího. Také humoru nebylo tolik a když, tak nebyl tak brilantně vypointovaný. Uvidíme, co se bude odehrávat dál.

ElenaM
10. června

Harry Potter je pro mě naprosto nadčasová série, která nabízí čtenáři v každém věku to své a každý z nás si v tom něco najde. Tento díl nebyl výjimkou. Nebylo tam tolik akce a začátek byl pozvolný, ale důležitých informací tam nebylo málo. Stále nemohu uvěřit tomu, že JKR vytvořila něco tak dokonalého, geniálního a nadčasového. V tomto příběhu každý detail hraje svou důležitou roli. ♥ HP je zkrátka srdcovka a tou zůstane!

mia.com
03. června

Jako vždycky ukápla slzička...Jinak mě moc bavily výlety s myslánkou a pomalé odkrývání dílků skládačky.

Žožik
29. května

Opět napínavé a dobré čtení. Knižně je to asi můj nejoblíbenější díl z této série.

Klára2216
21. května

Rozhodně díky konci pro mě nejvíce emotivní díl, vždy na konci ukápne slza...

sára.čte
06. dubna

záživnější čtení než Fénixův řád. už se těším, až si přečtu Relikvie smrti.

Lenide
21. března

Moja najobľúbenejšia časť z tejto série. Je vtipná, ale zároveň aj veľmi smutná. Toľko sĺz som ešte nevyronila, ako tu. Páči sa mi, že Joanne ukázala aj Hermioniny pocity a že aj Harry začal milovať správnu osobu...