Harry Potter a Princ dvojí krve

Harry Potter a Princ dvojí krve

Zlo je záludné a skrývá se, jak nejdéle to jde. Teď se však dere k moci a má silné spojence: krutost a strach. Přežijí Bradavice a kouzelnické společenství.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368/harry-potter-harry-potter-a-princ-d-Yr2-368.jpg 4.77356

Harry Potter (6.)

Harry Potter and the Half-Blood Prince (2005)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

14. prosince

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). Tento díl je nejen vynikající a podle mého názoru stejně strhující jako ty předchozí, je také mnohem temnější. Napětí roste s každou další stránkou a kniha se definitivně odkládá jen hodně, hodně těžko. A konec je tentokrát dost smutný... A vím, že se opakuji, ale pravdou je, že knihy jsou výborně napsané a doslova geniální! Jdeme tedy do finále! ;-)

B4LU
13. prosince

Po předchozím dílu studená sprcha. Potter nám jakž takž dospěl, nicméně se nám z něj stala telenovela okořeněná sem tam něčím čarodějným; navíc na neuvěřitelně nadbytečném počtu stránek! V Kameni mudrců je děje víc, a to je poloviční. Pátrání ve Voldemortově minulosti je to jediné, co knihu v mých očích aspoň trochu zachránilo, i tak ale vím, že si sérii jako celek už nikdy nepřečtu, a to právě díky tomuto dílu.

Sarka25
05. prosince

nemam slov proste jednicka

SknihouVrukách
25. listopadu

Úžasná kniha. Pútavo napísaná, nevedela som ju odložit z ruky. Odporúčam všetkým.

BelphegorSara
23. listopadu

Jediný díl HP který jsem přečetla od začátku až do konce. Neskutečně mě bavil. Když jsem knihu dočetla tak jsem si konečně pustila i 6. díl filmu a byla jsem velmi zklamaná. Kniha je tedy 100x lepší.

Disinka
20. listopadu

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)

Devil-Ivet
16. listopadu

Zase dobrý díl. Nemám co vytknout. Je čtivý, zábavný, temný, záhadný… Je to takový odpočinkový díl. Voldemortova minulost je zajímavá. A smutná, proč jinak by se z něj stalo to, co se z něj stalo?

Anička.pa
03. listopadu

Neskutečný! Nemohla jsem se od tohoto dílu odtrhnout a konec jsem úplně zhltala, bohužel opět nechyběl kapesník :(

Peťulka3
01. listopadu

Paráda. Opět.

Jakahol
01. listopadu

Nemůžu tomu uvěřit. Jak někdo může napsat něco takového? Tyhle knihy jsem si prostě zamilovala, přestože jsem se k nim dostala až teď. Ale nikdy není pozdě :)

hroneczek

Tak jako u jiných dílů, i tady do poslední chvíle nevíte, jak to skončí. Výborně, zajímavě a poutavě vystavěný příběh vás nepustí do poslední strany.

Miro.slav

Pre mňa úplne mimo. Nevedel som si užiť príbeh, ani nastupujúcu temnotu, skrátka mi to nepasovalo k všetkým tým minulým častiam. Príbeh sa začína veľmi komplikovať a nemyslím tým, že by kniha získala na nejakej väčšej hĺbke. Skôr naopak. Už to nie je ten Potter čo bol na začiatku. Škoda, po piaty diel to bolo super.

HPmagor

Není to můj nejoblíbenější díl ze série, ale je to Potter, takže suprové...dokonalé... famózní :-)

janno69

Pro mě prostě TOP série, jeden díl lepší než druhý...

Nelasp

Princ dvojí krve má pro mě v rámci celé série výlučné místo. Harry je již téměř dospělý a je velice zajímavé sledovat jeho vnitřní boj jako vyvoleného s normálním pubertálním vývojem. Je to také kniha, ve které jsem přišla o iluze o tom, že je Rowlingové některá z postav svatá.

Demonius

První kniha která mě rozplakala (něco nemožného), děj frčel, četlo se to prakticky jedním dechem a než si to stihnete uvědomit, jste na konci. Oproti prvním dílům je znát postup autora, Harry dospívá a děj je temnější, vážnější, to se mi moc líbilo...

GaleW

Fénixův řád mě ani sama nevím proč, tolik neoslovil, zato tady je to opět jízda. Od začátku do konce se pořád něco děje, Harry stále více dokazuje, že jen on může být vyvolený. V závěru je to, bohužel, na kapesník, ale i to patří k životu, ať už u kouzelníků nebo u nás obyčejných mudlů :-)

Krkavec15

Zatím nejlepší díl.

jani.ruzicko

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

Niu

Skvělý díl - humor, nebezpečí, smutek a nějaká naděje ... Doporučuju.

MOu598

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
Spousta fantazie, nevím, jak všemu mohou rozumět menší děti (první čtenáři rostli a dospívali s Herrym).

SaraL

Moje srdcovka!

Tooomik

Skvělý díl, napínavý a obzvlášť temný, s úžasnými výlety do Voldemortovy minulosti. Ale trošku mě zklamaly studentské lásky, resp. "vodění se za ruku", případně "muckání se" s nulovým emocionálním prožitím daných postav, zato s obrovským hysterickým záchvatem okolí. Možná to bylo tím, že pár situací v této knize je dle mého cítění uspěchaných.

Moc se mi ale líbí, jak skvěle jsou propracované charaktery jednotlivých postav a jejich příběhy a osudy. Moc na mě zapůsobil závěr, který emocemi na rozdíl od těch naivních lásek přímo překypoval. My, čtenáři, se tak musíme vypořádat nejen s tragédií, ale i se skutečností, že ji zavinil někdo, od koho by to málokdo čekal.

Kopta

Mluvíme neustále o dobrém kousku. Hermiona se stává pomalu a jistě více a více nesnesitelnou postavou. Svět okolo čím dál víc graduje a nabírá obrátky. Nesetkal jsem se s oficiální knihou Harryho Pottera, která by se mi nelíbila. A "obývám" se, že se už ani nikdy nestane. Prostě dokonalé.

KacenkaS

Skvělé, jako předchozí díly

archandelka

Jak jsem se těšila po pátém díle na další pokračování, tak se mi to vůbec nečetlo dobře. Ale závěr byl teda fenomenální, najednou vše dává smysl

Milky92

Super super super,jako vždy!

Ivuska97

Už nevím, jak mám komentovat knihy tak dokonalé série. Budu se opakovat, vše je neskutečně promyšlené a každá kapitola má doslova svoje kouzlo. Miluju to, vážně! 5* :)

Mistr119

Opět poutavý příběh a krásně prolnuté s důvody, proč je Voldemort takový, jaký je. :)

Katranis

Vysoké hodnocení jen kvůli Princi dvojí krve.