Harry Potter a princ dvojí krve

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/big_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 4.710656
Série:

Harry Potter 6.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Harry Potter and the Half-Blood Prince, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (525)

Kniha Harry Potter a princ dvojí krve

Hanncha
dnes

Obdobně povedené jako sedmý díl.

AlexandraBane
14. května

Opět skvělý díl.


Čmeláček
14. května

Výborná kniha, i když už dost temná. A Harry se setkává s princem dvojí krve. Zase skvělý!

Vlci.Sestra
08. května

J. K. Rowlingová je opravdová kouzelnice! Tento díl byl opravdu napínavý a odkryla se další tajemství. Na konci mi dokonce kvůli Brumbálovi ukáplo pár slz...

Anastazie0810
04. května

Můj další oblíbený díl. Svět kouzelníků je nepředvídatelný a naši hrdinové v tomto dílu zažijí spoustu překvapení ale i spoustu ztrát. Ukáplo mi spoustu slz při čtení, pořád ale tento svět miluju a už pomalu se blíží i poslední díl. Pořád je to čtivé, napínavé k prasknutí a miluju to stejně.

Winster
06. dubna

Trochu škoda, že na ovce z lektvarů se dohrabala jen naše trojka a z nebelvíru jinak nikdo. Jinak je to opět moc hezké, věřím, že je na světě spousta fandu harryho co knihu nečetli a připravili se o ty dojmy...

Áža707
03. dubna

Harry Potter po šesté a já přemýšlím, jak napsat nějak originálně recenzi, která by vás mohla zaujmout a přitom jsem neopakovala, co jsem napsala v těch předchozích.

Opět musím říct, že mě kniha nezklamala (až tohle někdy řeknu o Harry Potterovi, prosím zabijte mě! Děkuji!). Kniha je velmi vtipná a já si opět trhala vlasy z hlavy, že jsem tento příběh tak dlouho nečetla a zapomněla některé věci.

Vždy když mi někdo řekne, že Harry a Ginny nejsou dokonalý pár, tak jen nechápavě valím oči. I když jsem dlouho knihy nečetla, ten pocit při čtení o jejich vztahu přetrvává navěky. Těžko nesrovnávat s filmem... Ale to, co nám filmový tvůrci naservírovali působí doopravdy značně uměle a nereálně. V knize se mi líbí právě vývoj jejich vztahu, Harryho uvědomění a na konci i přiznání od Ginny. Prostě tyhle dva jsou pro sebe určeni a jejich vztah se tvořil celých 5 let.

Druhá věc, kterou bych si dovolila vyzdvihnout, tak jsou vzpomínky na Voldemorta. Ano, chápu do filmu se nevejde vše, jinak by film měl 3 hodiny. A teď se musím zeptat: "Komu by to vadilo?" Ale opět nás tvůrci ochudili o tolik skvělých informací, bez kterých další části nedávají smysl. Proto jsou pak filmový fanoušci zmatení a zklamání. Takže přečíst si šestý díl, je naprosto úchvatné nahlédnutí do minulosti Lorda Voldemorta. Věděli jste, že se hlásil na pozici učitele v Bradavicích a to dokonce dvakrát?

Nevím, co víc bych vám tu měla vykládát, prostě si to přečtěte! (Prosím!) Vážně to stojí za to.

⭐ 5/5

Mistři
28. března

Další skvělá knížka o Harry Pottrovi. Harry nikdy neomrzí!

1 ...