Harry Potter a Princ dvojí krve

Harry Potter a Princ dvojí krve

Harryho šestý školní rok na Škole čar a kouzel v Bradavicích je pokažen válkou mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra v níž náš hrdina s jizvou ve tvaru blesku na čele buď vyhraje, nebo zemře. Profesor Brumbál ho zasvětí do temné minulosti Toma Riddlea a přitom poodhalí příčinu Voldemortovy nesmrtelnosti. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se na kouzla z ní i přes Hermionino varování stále víc. Válka mezitím zasahuje i do domácnosti Harryho spolužáků v té nejnepředstavitelnější podobě a začátek konce se blíží... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368/harry-potter-harry-potter-a-princ-d-Yr2-368.jpg 4.76981

Harry Potter (6.)

Harry Potter and the Half-Blood Prince (2005)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Tooomik

Skvělý díl, napínavý a obzvlášť temný, s úžasnými výlety do Voldemortovy minulosti. Ale trošku mě zklamaly studentské lásky, resp. "vodění se za ruku", případně "muckání se" s nulovým emocionálním prožitím daných postav, zato s obrovským hysterickým záchvatem okolí. Možná to bylo tím, že pár situací v této knize je dle mého cítění uspěchaných.

Moc se mi ale líbí, jak skvěle jsou propracované charaktery jednotlivých postav a jejich příběhy a osudy. Moc na mě zapůsobil závěr, který emocemi na rozdíl od těch naivních lásek přímo překypoval. My, čtenáři, se tak musíme vypořádat nejen s tragédií, ale i se skutečností, že ji zavinil někdo, od koho by to málokdo čekal.

Kopta

Mluvíme neustále o dobrém kousku. Hermiona se stává pomalu a jistě více a více nesnesitelnou postavou. Svět okolo čím dál víc graduje a nabírá obrátky. Nesetkal jsem se s oficiální knihou Harryho Pottera, která by se mi nelíbila. A "obývám" se, že se už ani nikdy nestane. Prostě dokonalé.

KacenkaS

Skvělé, jako předchozí díly

archandelka

Jak jsem se těšila po pátém díle na další pokračování, tak se mi to vůbec nečetlo dobře. Ale závěr byl teda fenomenální, najednou vše dává smysl

Milky92

Super super super,jako vždy!

Ivuska97

Už nevím, jak mám komentovat knihy tak dokonalé série. Budu se opakovat, vše je neskutečně promyšlené a každá kapitola má doslova svoje kouzlo. Miluju to, vážně! 5* :)

Mistr119

Opět poutavý příběh a krásně prolnuté s důvody, proč je Voldemort takový, jaký je. :)

Katranis

Vysoké hodnocení jen kvůli Princi dvojí krve.

haki34

no budu se opakovat....super, napínavé, ale temnota houstne... výlet do jeskyně a Brumbáloba oběť - docela ktuťárna (jako ze severské krimi :P)
.od kolika let že to je ??? být mladší,, tak mám asi z HP docela dlouho divoké sny , a to jsem ho četla zhruba ve 24-25 letech...

DracoMalfoy

Potterhead..Always.

Laf

Příběh se začíná opravdu zamotávat. Napínavé od první do poslední stránky a se smutným závěrem...

EllieRose

Podle mě nejlepší díl Harryho Pottera. S touto knihou se opravdu nudit nebudete, je plná akce, tajemství a překvapení. 100%

Nikiny

Musím říct, že mě ten konec dostal!
Čekala jsem celou knihu na nějakou akci, ale konec jsem opravdu shltla na jeden zátah!
Fantastické

a.nnysek

Velmi napínavý děj, který mě úplně pohltil.Klobouk dolů před autorkou, jaký svět vytvořila.

Vikos

božííí

Kira128

Princ dvojí krve zaklapnut a vodopády slz se spustily ještě více, než jak tomu bylo několik stránek předtím. Opravdu bych nečekala, že mě tento díl donutí si i pobrečet, avšak už je to tak.
Po celém internetu kolují řeči typu „Začínalo to jako pohádka, končí to jako horor“. Teprve teď s tím začínám souhlasit, i když Fénixův řád k tomu měl již dost nakročeno.
Tak… co k tomu říct? J. K. Rowlingová opět překvapila a zhmotnila pro nás v podobě tisíců úžasně formulovaných vět skvělé, ale zároveň smutné a děsuplné pokračování.
Přiznávám, že tuto část jsem měla přečtenou velmi rychle, stále jsem totiž potřebovala vědět víc. A také si ověřit, jestli jsem se v nějakých mých teoriích strefila. No… to se podařilo v jedné. Z dvaceti. To je mimořádný úspěch.
Já už opravdu nevím, co mám k Harrymu říct. Bradavice jsou úžasný, nezapomenutelný svět, jenž budu vážně těžce opouštět. A upřímně? Nechci ho opustit tak kvapně. Jak rychle to začalo, stejně rychle to zase skončí.
Pokud to vydržím, nechám čtení Relikvie smrti až na léto… Jasně. Do týdne už tady budu přešlapovat dole pod Relikvií s dalším bláznivým komentářem. Už se vidím.
Nebudu to protahovat… 5 hvězd, doporučuji.
A ještě… jsem jediná, kdo stále očekává dopis z Bradavic? Ten můj se asi se někde ztratil, jinak si to totiž nedokážu vysvětlit.

brzda.

skvělá kniha.......................................

leny.wood

Už to nabírá grády, pomalu ale jistě se blíží závěrečný boj o kouzelnický svět. Trochu mi to ale kazila Harryho posedlost Malfoyem, čeho je moc, toho je příliš. Ovšem výraz "muckat se" je top :D

Aniday

8( 8( 8( ...

slaska77

O každém díle by se dalo napsat to stejné - obzvláště povedený, tento díl mi také přirostl k srdci a už se těším, až celou sérii uzavřeme. Poslední část knihy jsme jako vždy přečetli se syny jedním dechem a vůbec nevadilo, že je jim 8 a 9 let. A dokonce se i moc neptali na význam slov "muckat se" a tak, asi už ví:-)

Anett05

Jeden z mých nejoblíbenějších dílu ze série Harryho Pottera. Skvělá, napínavá, dobrodružná a kouzelná kniha. Akorát je mi líto Brumbála. Začíná jít do tuhého.

EvikU.

V tomto díle už se mnohé začíná vysvětlovat. A opět je tu spoustu napětí a to mám ráda. Akorát je mi líto Brumbála. Vážně už přituhuje...

Zornaddie

Super kniha.

kmotrkCZ

Další skvělá knížka, postupné odhalování minulosti Voldemorta bylo moc pěkně zpracované a nemůžu si pomoct, ale z té části když se Harry s Brumbálem snažili získat viteál mě teď ještě mrazí :D I když jsem filmy viděl první tak musím říct, že bych chtěl zapomenout celý děj a přečíst/podívat se na to celé znova.

PeťkaW.

Na tomhle díle oceňuju to, že jsme pomocí myslánek mohli vidět všemožné střípky, které dotvářely celý děj a upřesňovaly charaktery mnoha postav. Celé prostřední knihy značně potemnělo a zdepresivnělo, což je velký pokrok od prvních 4 dílů. Je tu víc smrti, temnoty, krve a rozhodně už nejde o pohádkovou knížku. Jak rostli začáteční čtenáři série, tak JK uzpůsobovala i celkový ráz a podobu knih, což je jedině dobře. Navíc mě hrozně bavilo její pohrávání si s postavou Snapea. Od prvního dílu tak nutila čtenáře bloumat nad tím, jestli je teda dobrý, nebo zlý. Jednou udělal dobrý čin, pak zase zabil... byl to od ní skvělý tah, udržovat čtenáře pořád v nejistotě a hledat všemožná vodítka :)

Kiwi24

Krásně se to četlo, jen se mi už nelíbí, jak Brumbál Harrymu zatajuje informace...

Judi007

I tato kniha byla skvělá, ale přeci jen mě zaujmula s Fénixovým řádem nejvíce. Ty vzpomínky jsou náramně hezky popsané. Knihu doporučuji všem, ale film ne!

annamc

Jako všechny díly super:D

Irsaf

Opět se mi líbila :)

stepankoby1

Děj ze školního roku opět příliš nezaujal a objevování Voldemortovy minulosti bylo spíš úlevou. A pak konec. Po B. emocionální smrti se začne tak moc mluvit... Stejně jako u Fénixova řádu, trochu to osekat a neměl bych výhrady. 80 % | Přečtené 1× v angličtině