Harry Potter a Princ dvojí krve

od:

Harry Potter a Princ dvojí krve

Harryho šestý školní rok na Škole čar a kouzel v Bradavicích je pokažen válkou mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra v níž náš hrdina s jizvou ve tvaru blesku na čele buď vyhraje, nebo zemře. Profesor Brumbál ho zasvětí do temné minulosti Toma Riddlea a přitom poodhalí příčinu Voldemortovy nesmrtelnosti. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se na kouzla z ní i přes Hermionino varování stále víc. Válka mezitím zasahuje i do domácnosti Harryho spolužáků v té nejnepředstavitelnější podobě a začátek konce se blíží......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368/harry-potter-harry-potter-a-princ-d-Yr2-368.jpg 4.77177
Série:

Harry Potter (6.)

Originální název:

Harry Potter and the Half-Blood Prince (2005)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (258)

Přidat komentář
janno69
08. října

Pro mě prostě TOP série, jeden díl lepší než druhý...

Nelasp
08. října

Princ dvojí krve má pro mě v rámci celé série výlučné místo. Harry je již téměř dospělý a je velice zajímavé sledovat jeho vnitřní boj jako vyvoleného s normálním pubertálním vývojem. Je to také kniha, ve které jsem přišla o iluze o tom, že je Rowlingové některá z postav svatá.

Demonius
08. října

První kniha která mě rozplakala (něco nemožného), děj frčel, četlo se to prakticky jedním dechem a než si to stihnete uvědomit, jste na konci. Oproti prvním dílům je znát postup autora, Harry dospívá a děj je temnější, vážnější, to se mi moc líbilo...

GaleW
23. září

Fénixův řád mě ani sama nevím proč, tolik neoslovil, zato tady je to opět jízda. Od začátku do konce se pořád něco děje, Harry stále více dokazuje, že jen on může být vyvolený. V závěru je to, bohužel, na kapesník, ale i to patří k životu, ať už u kouzelníků nebo u nás obyčejných mudlů :-)

Krkavec15
18. září

Zatím nejlepší díl.

jani.ruzicko
14. září

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

Niu
13. září

Skvělý díl - humor, nebezpečí, smutek a nějaká naděje ... Doporučuju.

MOu598
31. srpna

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
Spousta fantazie, nevím, jak všemu mohou rozumět menší děti (první čtenáři rostli a dospívali s Herrym).

SaraL
23. srpna

Moje srdcovka!

Tooomik
16. srpna

Skvělý díl, napínavý a obzvlášť temný, s úžasnými výlety do Voldemortovy minulosti. Ale trošku mě zklamaly studentské lásky, resp. "vodění se za ruku", případně "muckání se" s nulovým emocionálním prožitím daných postav, zato s obrovským hysterickým záchvatem okolí. Možná to bylo tím, že pár situací v této knize je dle mého cítění uspěchaných.

Moc se mi ale líbí, jak skvěle jsou propracované charaktery jednotlivých postav a jejich příběhy a osudy. Moc na mě zapůsobil závěr, který emocemi na rozdíl od těch naivních lásek přímo překypoval. My, čtenáři, se tak musíme vypořádat nejen s tragédií, ale i se skutečností, že ji zavinil někdo, od koho by to málokdo čekal.

Kopta
09. srpna

Mluvíme neustále o dobrém kousku. Hermiona se stává pomalu a jistě více a více nesnesitelnou postavou. Svět okolo čím dál víc graduje a nabírá obrátky. Nesetkal jsem se s oficiální knihou Harryho Pottera, která by se mi nelíbila. A "obývám" se, že se už ani nikdy nestane. Prostě dokonalé.

KacenkaS
24. července

Skvělé, jako předchozí díly

archandelka
24. července

Jak jsem se těšila po pátém díle na další pokračování, tak se mi to vůbec nečetlo dobře. Ale závěr byl teda fenomenální, najednou vše dává smysl 

Milky92
24. července

Super super super,jako vždy!

Ivuska97
17. července

Už nevím, jak mám komentovat knihy tak dokonalé série. Budu se opakovat, vše je neskutečně promyšlené a každá kapitola má doslova svoje kouzlo. Miluju to, vážně! 5* :)

Mistr119
06. července

Opět poutavý příběh a krásně prolnuté s důvody, proč je Voldemort takový, jaký je. :)

Katranis
03. července

Vysoké hodnocení jen kvůli Princi dvojí krve.

haki34
19. června

no budu se opakovat....super, napínavé, ale temnota houstne... výlet do jeskyně a Brumbáloba oběť - docela ktuťárna (jako ze severské krimi :P)
.od kolika let že to je ??? být mladší,, tak mám asi z HP docela dlouho divoké sny , a to jsem ho četla zhruba ve 24-25 letech...

DracoMalfoy
18. června

Potterhead..Always.

Laf
12. června

Příběh se začíná opravdu zamotávat. Napínavé od první do poslední stránky a se smutným závěrem...

EllieRose
08. června

Podle mě nejlepší díl Harryho Pottera. S touto knihou se opravdu nudit nebudete, je plná akce, tajemství a překvapení. 100%

Nikiny
07. června

Musím říct, že mě ten konec dostal!
Čekala jsem celou knihu na nějakou akci, ale konec jsem opravdu shltla na jeden zátah!
Fantastické

a.nnysek
05. června

Velmi napínavý děj, který mě úplně pohltil.Klobouk dolů před autorkou, jaký svět vytvořila.

Vikos
04. června

BOŽÍÍÍ

Kira128
02. června

Princ dvojí krve zaklapnut a vodopády slz se spustily ještě více, než jak tomu bylo několik stránek předtím. Opravdu bych nečekala, že mě tento díl donutí si i pobrečet, avšak už je to tak.
Po celém internetu kolují řeči typu „Začínalo to jako pohádka, končí to jako horor“. Teprve teď s tím začínám souhlasit, i když Fénixův řád k tomu měl již dost nakročeno.
Tak… co k tomu říct? J. K. Rowlingová opět překvapila a zhmotnila pro nás v podobě tisíců úžasně formulovaných vět skvělé, ale zároveň smutné a děsuplné pokračování.
Přiznávám, že tuto část jsem měla přečtenou velmi rychle, stále jsem totiž potřebovala vědět víc. A také si ověřit, jestli jsem se v nějakých mých teoriích strefila. No… to se podařilo v jedné. Z dvaceti. To je mimořádný úspěch.
Já už opravdu nevím, co mám k Harrymu říct. Bradavice jsou úžasný, nezapomenutelný svět, jenž budu vážně těžce opouštět. A upřímně? Nechci ho opustit tak kvapně. Jak rychle to začalo, stejně rychle to zase skončí.
Pokud to vydržím, nechám čtení Relikvie smrti až na léto… Jasně. Do týdne už tady budu přešlapovat dole pod Relikvií s dalším bláznivým komentářem. Už se vidím.
Nebudu to protahovat… 5 hvězd, doporučuji.
A ještě… jsem jediná, kdo stále očekává dopis z Bradavic? Ten můj se asi se někde ztratil, jinak si to totiž nedokážu vysvětlit.

brzda.
19. května

skvělá kniha.......................................

leny.wood
05. května

Už to nabírá grády, pomalu ale jistě se blíží závěrečný boj o kouzelnický svět. Trochu mi to ale kazila Harryho posedlost Malfoyem, čeho je moc, toho je příliš. Ovšem výraz "muckat se" je top :D

Aniday
04. května

8( 8( 8( ...

slaska77
16. dubna

O každém díle by se dalo napsat to stejné - obzvláště povedený, tento díl mi také přirostl k srdci a už se těším, až celou sérii uzavřeme. Poslední část knihy jsme jako vždy přečetli se syny jedním dechem a vůbec nevadilo, že je jim 8 a 9 let. A dokonce se i moc neptali na význam slov "muckat se" a tak, asi už ví:-)

Anett05
16. dubna

Jeden z mých nejoblíbenějších dílu ze série Harryho Pottera. Skvělá, napínavá, dobrodružná a kouzelná kniha. Akorát je mi líto Brumbála. Začíná jít do tuhého.