Harry Potter a Relikvie smrti

od:

Harry Potter a Relikvie smrti

Potterovská fantasy sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů – Harry, Hermiona a Ron – tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán... celý text

Potterovská fantasy sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů – Harry, Hermiona a Ron – tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích. Sedmička prý přináší řešení problémů – a tak si věrní fanouškové vychutnají kromě dobrodružství i „odtajnění“ dosud nevyjasněných záhad a dostanou odpověď na četné nezodpovězené otázky. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/9_/8/harry-potter-a-relikvie-smrti-0wt-8.jpg 4.77114
Série:

Harry Potter (7.)

Originální název:

Harry Potter and the Deathly Hallows (2007)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (444)

Přidat komentář
Kirrie
předevčírem

Poslední díl literárního skvostu, který mě přivedl ke čtení a který na mě zanechal trvalé následky. Skláním čest paní Rowlingové za ta léta dřiny, vytrvalosti a dokonalého propracování postav, světa a prostě... Děkuju za Harryho ♥.

tezah
11. srpna

Asi nejlepší díl série, i když u Harryho Pottera se rozhoduje jen těžko. Po dočtení jsem měla pocit, jako by kousek mě zemřel.
Jediná chyba této série je strach, že už se mi žádná kniha nebude líbit takhle moc, ani minimálně z poloviny...

Ivuska97
30. července

Ikdyž jsem tuto sérii přečetla po desáté, rozhodně to nebylo naposledy! Je to dokonalej svět, do kterýho se jako mudla budu do nekonečna vracet ❤ v tomto případě jen 5*, víc jich tu není :( :D

archandelka
29. července

Fenomenální. Harry a jeho svět mi bude chybět. Nejlepší částí byly za mě Snapovy myšlenky. Jenom ta poslední kapitola už mi přišla taková docela zbytečná...

Květinka008
25. července

Knížka dost dobrá, vysvětlující vše. Film zbabraný a neúplný, co dodat. Snad jen, že po dočtení jsem měla pocit, že po letech přicházím o kamarády a už se nikdy neuvidíme... :-( (a hlava by strašně chtěla vědět, co bude dál, jestli i mladý Malfoy bude sviňák... :-D) A nakonec stejně pořád nevím, co byl zač ten Snape...!

Markéta:)
25. července

Co na to říct.. Rowlingová je prostě geniální. I přesto, že víte, jak to dopadne, čtete s napětím a husí kůží. Skvělé zakončení skvělé série.

KacenkaS
24. července

Skvělé zakončení úžasné série z čarovného světa. Bude mi smutno ♥.

Milky92
24. července

Dokonalé , knihy i filmy čtu /sleduji od dětství a určitě nikdyy nepřestanu :-)
i moje děti (zatím koukají) ho mají rádi ikdyž u posledního dílu se trochu boji :)

ajwbi
19. července

Harry Potter. Těžko popsat všechny pocity, které ve mně pouhé zaslechnutí toho jména vyvolává.

Poslední díl Harryho jsem četla bezpočtukrát, a letos v létě jsem se svého ohmataného výtisku chopila znovu, z čisté nostalgie. Nevím jestli je dobře nebo špatně, že knihu hodnotím po deseti letech od prvního přečtení, když se téměř všechny mé názory a postoje k jejím postavám změnily, ale na druhou stranu - čekat dalších deset let na DALŠÍ změnu názoru opravdu nechci.

Přijde mi fascinující, jak prosté plynutí času dokáže přesměrovat pozornost čtenáře od jedné postavy k jiné – při opětovném čtení už mě tolik „nezajímala“ hlavní linka příběhu (zápolení Tria se získáváním viteálů), zato jsem hodně uvažovala nad vším kolem. Vztah Brumbála ke svým sourozencům, ke Grindelwaldovi, to, jakým neuvěřitelným manipulátorem jeho postava byla; sňatek Remuse, založení rodiny a následná smrt; a co se změnilo nejvíc – dnes konečně, po tolika letech, mě přivádí k šílenství ta bezmezná zaslepená glorifikace Snapea. Bla-bla-bla „Severus se změnil kvůli Lily“ (nezměnil), HA-HA, Regulus se změnil kvůli domácímu skřítkovi! Osmnáctiletý Regulus Black se rozhodl porazit nejmocnějšího černokněžníka všech dob kvůli tomu, že zjistil, jak Voldemort zneužil služeb jeho domácího skřítka. To se mi zdá nesrovnatelně hrdinštější, než hollywoodská jednostranná romance (v jejíž filmové adaptaci Snape navíc objímá mrtvé tělo vdané ženy, která o něj neměla zájem, eww); nemluvě o tom, že Regulus vyměnil viteál za svůj vlastní přívěsek, sám vypil lektvar, aby to nemusel udělat Krátura, napil se z jezera a nechal se stáhnout pod hladinu... ne kvůli ženě, která o něj nestála. Kvůli domácímu skřítkovi. Nechci číst Princův příběh. Chci si přečíst Králův příběh!

... ale ne. Srabus Friendzone Snape, to je ten zmijozelský hrdina, po kterém Harry pojmenuje svého syna.

Nikiny
17. července

Úžasná kniha. I když jsem viděla nejprve film, kniha mě dostala! A teď se jdu podívat na poslední díl znovu, abych mohla srovnat, co z knihy tam chybělo

RyxiraAmyGinger
17. července

Knihy o Harrym Potterovi jsou neoddělitelnou součástí mého dětství a nedávno jsem se rozhodla, inspirována booktuberkou Marillee, že si je přečtu znova. Nemyslím si, že to byl úplně šťastný krok. Teď, ve dvaceti letech, pro mě příběh ztratil podstatnou část svého kouzla, určité momenty mi připadaly předvídatelné (a nic to nemá společného s tím, že jsem každou knihu četla aspoň čtyřikrát) a celkově to všechno bylo příliš "vyumělkované". Chápu, že příběh je určen dětem, pro dospělé - nebo aspoň pro mě - už ale nefunguje tak skvěle jako dřív. Knihy jsou určitě čtivé a nedělalo mi větší problém číst je v podstatě v kuse, přesto ale se mi ke konci příběh zdál poněkud podbízivý. Když bych mohla poradit svému minulému já, řekla bych mu, ať Harryho Pottera už nechá spát a uchová si na něj vzpomínku opředenou skutečnou magií.

kamzíček
15. července

Celou sérii jsem přečetla tolikrát a stále mě neomrzela. Je úžasné, jak jsem s postavami mohla a vlastě stále můžu soucítit.

Tereza99
13. července

Chci celou sérii číst znovu poprvé ♥

PS: Dopis z Bradavic mi asi nese Errol, jinak si nedokážu představit, proč stále nedorazil!

katuska995
08. července

Takže, co říct. Harry během celé série dospel a s ním i jeho čtenáři. Byl připravený na těžší a těžší zkoušky a s každým dílem se vzdaloval od knihy pro děti. J.K.R. je jednoduše velice chytrá žena, která si dokázala získat celé generace. Kniha byla pro změnu zase úžasná.

Rudla333
06. července

Kniha je o třídu lepší než předchozí díly. Temná atmosféra silně zhoustla, postavy umírají jedna za druhou, což přidává na napětí. A finále nezklame snad ani nejzarytějšího fanouška.

Osobně nejsem nějaký Potterfil, sérii beru spíš jako nostalgickou a knihy jsem četl když jsem neměl ke čtení nic jiného. Tenhle díl jsem si ale upřímně užil.

Mistr119
06. července

Poněkud natahané a dlouho trvalo než objevili alespoň jeden z viteálů, ale konec se mi líbil. :)
A ta Rowlingovou šušněná poslední kapitola? O_O To bylo jako to po těch x letech? O_O

Kira128
05. července

Harry Potter a Relikvie smrti. Sedmá kniha, která pro mě ukončuje celou sérii, když nebudu počítat Prokleté dítě. Je to zvláštní pocit, to skutečně uznávám, dojít po několika měsících, kdy jsem se postupně prokousávala každou částí, k úplnému a dokonce otevřenému konci.
Opět a tentokráte již naposledy musím poděkovat J. K. Rowlingové za to, že hrdinu s jizvou ve tvaru blesku na čele a s naprosto úžasně promyšleným charakterem stvořila.
Nemám pochybnosti o tom, že toto dílo je vskutku dokonalé a kvalitní, a to po všech stránkách…
Autorčin styl psaní, nad nímž jsem se vždy rozplývala a nevěřila svým očím, když jsem zahlédla její popisy okolí. Naprosto žasnu nad jejími přirovnáními!
Promyšlenost děje od začátku až do konce.
Takových zvratů a zápletek, které se naprosto vyjasnily, vyřešily a uzavřely.
Charaktery a celkové vykreslení postav… Vždyť snad každá postava, jež se v Harrym Potterovi vyskytovala, byla nějakým způsobem ikonická. (Tohle je asi spoiler: Snape na mě v tomto díle udělal obrovský dojem, asi už mám ustálenou nejoblíbenější postavu. Dobrá, konec toho nicneříkajícího spoileru.)
Opravdu… já skutečně nevím, co mám ještě dodat. Toto je zlatý hřeb v kompletním žebříčku fantasy. Jediné, co jsem zatím nezmínila a co vážně musím poznamenat, je tohle…
Knihy o zázračném chlapci s jizvou na čele jsou zatím to nejlepší, co se mi dostalo do rukou. Neviděla jsem filmy… a nemám v plánu to nějak měnit. Raději zůstanu u těchto úžasných knih a budu si všechny postavy představovat tak, jak je vidím ve své hlavě.
A jelikož teď už vskutku není co říct, vzkážu všem ostatním jen toto: Doporučuji! Nechte se také vtáhnout do kouzelného světa, do magických Bradavic! Neválejte se tu jako rozbitá košťata na famfrpál, pojďte sem. Do místa zvratů, smutku, štěstí, dojetí a především kouzel!
Harry Potter zůstává v mém srdci. Navždy.

Katranis
03. července

První čtyři knihy světa Pottera byly skvělé, možná právě kvůli dětskému pohledu, ale poslední tři díly si začaly plést dětský pohled s pubertálně hormonálními výstřelky, proložené dospěláckými prvky. Bohužel ty výstřelky udělaly z posledních dílů výstřelky z dětských knih.

veru_nedvedova
20. června

Co k tomu dodat, prostě HP je nejlepší. Akorát mě mrzí, že jsem jako první viděla film.

haki34
19. června

temné, temné, temné, ale čtivé !! akorát občas zamotané až moc,,,.....

Sárče
18. června

Úžasné.

Laf
18. června

Začátek knihy mi přišel takový nudnější. Bylo to hlavně o hledání, utíkání a skrývání. Pak se ovšem všechno změnilo a najednou to bylo čtení plné napětí, zvratů a nečekaných konců. Skvělé zakončí dobrodružství Harryho Pottera :)

a.nnysek
05. června

Úžasné zakončení celého příběhu.

Vikos
04. června

Knížka strašně hezká... :D

Aniday
25. května

hodně moc dobré zakončení...

Zornaddie
22. května

Dobré zakončení

leny.wood
20. května

Gradace příběhu, kterou jsem si užila mnohem víc, než když jsem sérii četla poprvé před devíti lety. Závěrečná bitva mi ale stále přijde taková nijaká, tu mám raději ve filmu, kde se vyžaduje pro oko diváka větší akce. Jinak se samozřejmě knížce film nevyrovná, o tom žádná.

slaska77
15. května

Skvělé vyvrcholení celé série. Jsem ráda, že se mi potvrdila některá podezření ohledně některých kouzelníků, i když zase to bylo trochu jinak-) Vše dobré i zlé někdy končí a tady se skutečně podařilo skončit v nejlepším. Ta kniha téměř neměla chybu! Je zbytečné doporučovat milionkrát doporučené. Místa v předních světových žebříčcích si prostě zaslouží, to je bez debat. Mí synové se mě ptali, co teď uděláme s knížkama, když už jsme dočetli. No, věřím, že minimálně oni se k Harrymu kdykoliv později vrátí, protože i já možná taky. Děkuji, paní Rowlingová.

jupiterka999
13. května

Asi je zbytečné komentovat. Všechny knihy jsou prostě dokonalé - nádherný svět ve kterém by chtěl přeci žít každý. Všechny knihy jsou poutavé a čtivé. Je v nich více než ve filmech - což chápu, že se do filmu nevejde vše, ale už právě proto je dobré si nejdřív přečíst knihu - jako jsem to udělala já a teprve pak vidět film. Prostě skvělé, skvělé, skvělé.

Martian
04. května

Harry Potter je moje mládí, dospíval jsem s ním a nemohl se dočkat každého dalšího dílu. Ten poslední, sedmý, je dokonalým završením série. Zatím žádná jiná kniha na mě při četbě nepůsobila tak jako tato. Jednoduše perfektní.