Harry Potter a Relikvie smrti

Harry Potter a Relikvie smrti

Naposledy?... Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích. Sedmička prý přináší řešení problémů – a tak si věrní fanouškové vychutnají kromě dobrodružství i „odtajnění“ dosud nevyjasněných záhad a dostanou odpověď na četné nezodpovězené otázky. A ještě bonus nakonec: dočtou se, jak si hrdinové ságy stojí O devatenáct let později....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/9_/8/harry-potter-a-relikvie-smrti-0wt-8.jpg 4.77500

Harry Potter (7.)

Harry Potter and the Deathly Hallows (2007)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Adhara
předevčírem

Na Rowlingovej štandard, na vysokú latku položenú predošlými dielmi, slabé. Jednoznačne najslabší diel ságy. Prvá polovica knihy dosť postrádajúca dianie (hoci primerane temná), druhá potom nerealisticky optimistická (Woldemort, ktorý prvé horcruxy tak dobre zabezpečil, tie ostatné len tak rozhádzal?).

B4LU
předevčírem

Poslední Potter naštěstí nešel příliš ve stopách předchozího dílu a utváří tak důstojnou tečku za celou sérií. Hledání nejprve viteálů, pak relikvií mě zaujalo svou propleteností jednak s ostatními postavami z minulých dílů, jednak s minulými díly celkově. Kniha pro mě vrcholí nikoli bojem o Bradavice nebo (nedejbože!) přeslazenou poslední kapitolou, ale Snapeovými vzpomínkami. A jenom tak mimochodem, zadejte si do youtube "how harry potter should have ended" :-)

Luipenox
předevčírem

Vyvrcholení série, a to nejenom ukončením příběhu, ale i samotným zpracováním.

Ač je kniha téměř nejdelší z celé série, přečetl jsem ji rychleji než všechny ostatní. Výtečný styl, na který se autorka dopracovala v průběhu sedmi knih podtrhuje nastolenou atmosféru, která člověka strhne a nedá mu od knihy odpočinout. Ve chvílích, kdy jsem knihu zrovna nečetl, jsem musel přemýšlet nad tím, co se stalo a co se nejspíš stane. A i když jsem viděl filmové zpracování dříve, než jsem četl knihu, napětí z dalšího čtení jako by se tím nesnížilo.

"Samozřejmě, že se to děje uvnitř Tvé hlavy, Harry. Ale proč by to proboha mělo znamenat, že to není skutečné?"

Sarka25
05. prosince

poslední díl ... a co dal ... tato neuvěřitelná kolekce mě opravdu chytla za srdce a nezustane pouze u jednoho precteni .. a doufam ze i ma dcerka se take zamiluje do Harryho jako ja..

Anička.pa
27. listopadu

Nemůžu uvěřit, že jsem již na konci celé této ságy. Nejraději bych pokračovala dál ve čtení kouzelnického světa. Bála jsem se, že když jsem jako první viděla filmy, knihy mě nebudou bavit a právě naopak. Autorka má vše dokonale promyšlené a díky přečtení celé série mi bylo vše úžasně dovysvětleno a doplňeno :-)

A co jiného dodat k poslednímu dílu:
,,Radujme se, veselme se, Potřík jim dal nářez! Starouš Voldy už má utrum, tuhej jako pařez.”
:-D

Disinka
20. listopadu

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)

Miss.hell
20. listopadu

Už dlouho jsem si u knihy nepoplakala

Devil-Ivet
16. listopadu

Závěrečný díl. Vysvětlí se plno nejasných věcí. Autorka to měla skvěle promyšlené, do posledního detailu. Nic neponechala náhodě a vše bylo skvělé. Je to napínavé, v některých okamžicích se zasmějete, ale hlavně je to celé děsivé a nutí Vás to číst až do konce. Nejvíce se líbily části o Snapeovi, Brumbálovi a samozřejmě poslední bitva. Jo a ještě ukázka, o devatenáct let později. To bylo velice zajímavé :)

Beer_bro
13. listopadu

Dobré zakončení série. A kniha opět lepší, než film. Vyplatilo se číst a ponořit se ve volných chvílích do světa kouzel. Příjemně strávené chvilky.

blackhorse
11. listopadu

Harry Potter je super!!! Nej nápad na světě.

Peťulka3
09. listopadu

Tady slova nestačí....prostě dokonalost.

Tirisa
02. listopadu

Sérii s Harry Potterem miluji. Přečtené mám všechny díly a ani filmy mě nezklamaly. Kouzelnický svět a Bradavice patří mezi mé nejmilejší fantasy světy.
K závěrečné knize této série můžu říct jen tolik, že pro mě byla dechberoucí a musím přiznat, že posledních cca 40 stran jsem nepřetržitě brečela...ani nedokážu říct, jestli smutkem nebo štěstím...prostě emoce mě v tomto případě dohnaly.

Krkavec15
01. listopadu

Supr čupr.

Miro.slav

Prečítané, ale o čom to bolo, to si nepamätám! Narozdiel od 1.-5. dielu, kde si vybavujem dokonalé scény a humorné hlášky. Neviem, či je to tým, že siedma kniha mala byť poslednou, ale je to celé mimo starú atmosféru potteroviek. Chýba tomu iskra akú mala jednotka, chýba tomu tajomnosť akú mala dvojka, chýba tomu napätie akú mala trojka, chýba tomu epickosť akú mala štvorka a chýba tomu cit pre zvrat aký mala päťka. Škoda.

stumpy

Bezva celá série

hroneczek

Dokonalé finále celé série. Prostě jsem nemohla odtrhnout oči a jít dělat něco jiného. Dokonalost sama.

GaleW

Velmi povedený díl, co napsat, velmi mě mrzí, že už dál nic nebude, na druhou stranu se velké finále povedlo dokonale. Po dočtení jsem změnila pohled na některé postavy, některých úmrtí asi nikdy nepřestanu litovat, ale důležité zůstává, že J.K.Rowlingová opravdu změnila svět dětské literatury (nejen dětské) a za to jí náleží obrovský dík!

Viola.Bunková

Je tu docela hodně lidí, kteří píší, jak se jim kniha nelíbila. A zajímavé je to, že právě ti lidé, kteří tu knihu nedočetli, mají ve svých komentářích nejvíce chyb. Mně osobně se poslední díl moc líbil, já jsem totiž zblázněná do celé této fantasy série. Přečetla jsem knihu několikrát. Líbí se mi všechny kapitoly, ale přijde mi, že tam nemusela paní autorka tolik psát o všech těch mrtvých, to si čtenáři mohli domyslet, nebo představit. Jinak za mne skvělá kniha. ♥

janno69

Ani poslední díl neměl chybu, pro mě absolutně nejlepší fantasy série. Ráda se k ní znovu vrátím.

Nelasp

Moje poslední knižní setkání s Harrym (slzami zkropený paperback v mé knihovně mluví za vše). Harry dospěl a tomuto finále nechybělo nic- zvraty, láska, nenávist, úmrtí, narození... Občas mě na celé sérii sice rozčilovalo neustálé štěstí Harryho a jeho v podstatě nesmrtelnost, ale i tak je to pro mě srdcovka, ke které se vrátím kdykoliv znovu. Některá úmrtí Rowlingové ovšem nadosmrti neodpustím.

nycol

Tahle mi přišla nejslabší, i když jsem "Harryfomanka" :), tak jsem měla problémy s tím, abych knihu vůbec dočetla.

Někdošťastný

Každá smrt je smutná a dojemná (tak jako v každé knize HP). Kapitoly plné emocí. Brečela jsem, smála jsem se, při některých pasážích téměř nedýchala. Malfoyovi jsou ukázkou toho, že nikdy není pozdě stát se lepším ♥.

999POLO

Nejlepší ze sedmi dílů, ale četl jsem i lepší knížky

1bastinka

úžasný závěr úžasné série,dá se číst znovu a znovu a pokaždé tam najdete nějaký nový detail který vás posune o kousek dál a pokud mi něco chybí tak další pokračování

Kikez

Můj nejoblíbenější díl jako kniha,ale ne jako film

jani.ruzicko

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

Niu

Hodnotím jako nejlepší a nejpropracovanější díl série.

DracoMalfoy

Nejkrásnější z Pottrovských knížek. jednou Potterhead, navždy Potterhead.

Lodja

Ach jo, co já bych dala za tom, abych mohla popravě prohlásit, že Snapeovi jsem věřila od začátku...

vikimi

Knížky jsem se chopila, protože mi filmy nestačily k tomu, abych pochytila veškeré souvislosti. Knížka je napsaná pěkně, ale HP mě (až na filmy) moc nebaví. A chybělo mi tam dalších pár vysvětlení...