Harry Potter a Relikvie smrti

od:

Harry Potter a Relikvie smrti

Potterovská fantasy sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů – Harry, Hermiona a Ron – tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích. Sedmička prý přináší řešení problémů – a tak si věrní fanouškové vychutnají kromě dobrodružství i „odtajnění“ dosud nevyjasněných záhad a dostanou odpověď na četné nezodpovězené otázky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/9_/8/harry-potter-a-relikvie-smrti-0wt-8.jpg 4.77339
Série:

Harry Potter (7.)

Originální název:

Harry Potter and the Deathly Hallows (2007)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (460)

Přidat komentář
Viola.Bunková
17. října

Je tu docela hodně lidí, kteří píší, jak se jim kniha nelíbila. A zajímavé je to, že právě ti lidé, kteří tu knihu nedočetli, mají ve svých komentářích nejvíce chyb. Mně osobně se poslední díl moc líbil, já jsem totiž zblázněná do celé této fantasy série. Přečetla jsem knihu několikrát. Líbí se mi všechny kapitoly, ale přijde mi, že tam nemusela paní autorka tolik psát o všech těch mrtvých, to si čtenáři mohli domyslet, nebo představit. Jinak za mne skvělá kniha. ♥

janno69
16. října

Ani poslední díl neměl chybu, pro mě absolutně nejlepší fantasy série. Ráda se k ní znovu vrátím.

Nelasp
08. října

Moje poslední knižní setkání s Harrym (slzami zkropený paperback v mé knihovně mluví za vše). Harry dospěl a tomuto finále nechybělo nic- zvraty, láska, nenávist, úmrtí, narození... Občas mě na celé sérii sice rozčilovalo neustálé štěstí Harryho a jeho v podstatě nesmrtelnost, ale i tak je to pro mě srdcovka, ke které se vrátím kdykoliv znovu. Některá úmrtí Rowlingové ovšem nadosmrti neodpustím.

nycol
03. října

Tahle mi přišla nejslabší, i když jsem "Harryfomanka" :), tak jsem měla problémy s tím, abych knihu vůbec dočetla.

Někdošťastný
25. září

Každá smrt je smutná a dojemná (tak jako v každé knize HP). Kapitoly plné emocí. Brečela jsem, smála jsem se, při některých pasážích téměř nedýchala. Malfoyovi jsou ukázkou toho, že nikdy není pozdě stát se lepším ♥.

999POLO
24. září

Nejlepší ze sedmi dílů, ale četl jsem i lepší knížky

1bastinka
21. září

úžasný závěr úžasné série,dá se číst znovu a znovu a pokaždé tam najdete nějaký nový detail který vás posune o kousek dál a pokud mi něco chybí tak další pokračování

Kikez
16. září

Můj nejoblíbenější díl jako kniha,ale ne jako film

jani.ruzicko
14. září

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

Niu
13. září

Hodnotím jako nejlepší a nejpropracovanější díl série.

DracoMalfoy
10. září

Nejkrásnější z Pottrovských knížek. jednou Potterhead, navždy Potterhead.

Lodja
08. září

Ach jo, co já bych dala za tom, abych mohla popravě prohlásit, že Snapeovi jsem věřila od začátku...

vikimi
08. září

Knížky jsem se chopila, protože mi filmy nestačily k tomu, abych pochytila veškeré souvislosti. Knížka je napsaná pěkně, ale HP mě (až na filmy) moc nebaví. A chybělo mi tam dalších pár vysvětlení...

MOu598
31. srpna

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
"Hůlka nedokáže nic víc, než její majitel."

katerina.l.
25. srpna

Serie Harry Potter je v mých očích neskutečný počin. Fascinuje mě um autorky propojit všechny souvislosti a události ze všech dílů mezi sebou tak, aby to do sebe na konci zapadlo jako skládačka. A ještě s naprosto neuvěřitelnou lehkostí..

SaraL
23. srpna

Moje srdcovka!

Kirrie
16. srpna

Poslední díl literárního skvostu, který mě přivedl ke čtení a který na mě zanechal trvalé následky. Skláním čest paní Rowlingové za ta léta dřiny, vytrvalosti a dokonalého propracování postav, světa a prostě... Děkuju za Harryho ♥.

tezah
11. srpna

Asi nejlepší díl série, i když u Harryho Pottera se rozhoduje jen těžko. Po dočtení jsem měla pocit, jako by kousek mě zemřel.
Jediná chyba této série je strach, že už se mi žádná kniha nebude líbit takhle moc, ani minimálně z poloviny...

Ivuska97
30. července

Ikdyž jsem tuto sérii přečetla po desáté, rozhodně to nebylo naposledy! Je to dokonalej svět, do kterýho se jako mudla budu do nekonečna vracet ❤ v tomto případě jen 5*, víc jich tu není :( :D

archandelka
29. července

Fenomenální. Harry a jeho svět mi bude chybět. Nejlepší částí byly za mě Snapovy myšlenky. Jenom ta poslední kapitola už mi přišla taková docela zbytečná...

Květinka008
25. července

Knížka dost dobrá, vysvětlující vše. Film zbabraný a neúplný, co dodat. Snad jen, že po dočtení jsem měla pocit, že po letech přicházím o kamarády a už se nikdy neuvidíme... :-( (a hlava by strašně chtěla vědět, co bude dál, jestli i mladý Malfoy bude sviňák... :-D) A nakonec stejně pořád nevím, co byl zač ten Snape...!

Markéta:)
25. července

Co na to říct.. Rowlingová je prostě geniální. I přesto, že víte, jak to dopadne, čtete s napětím a husí kůží. Skvělé zakončení skvělé série.

KacenkaS
24. července

Skvělé zakončení úžasné série z čarovného světa. Bude mi smutno ♥.

Milky92
24. července

Dokonalé , knihy i filmy čtu /sleduji od dětství a určitě nikdyy nepřestanu :-)
i moje děti (zatím koukají) ho mají rádi ikdyž u posledního dílu se trochu boji :)

ajwbi
19. července

Harry Potter. Těžko popsat všechny pocity, které ve mně pouhé zaslechnutí toho jména vyvolává.

Poslední díl Harryho jsem četla bezpočtukrát, a letos v létě jsem se svého ohmataného výtisku chopila znovu, z čisté nostalgie. Nevím jestli je dobře nebo špatně, že knihu hodnotím po deseti letech od prvního přečtení, když se téměř všechny mé názory a postoje k jejím postavám změnily, ale na druhou stranu - čekat dalších deset let na DALŠÍ změnu názoru opravdu nechci.

Přijde mi fascinující, jak prosté plynutí času dokáže přesměrovat pozornost čtenáře od jedné postavy k jiné – při opětovném čtení už mě tolik „nezajímala“ hlavní linka příběhu (zápolení Tria se získáváním viteálů), zato jsem hodně uvažovala nad vším kolem. Vztah Brumbála ke svým sourozencům, ke Grindelwaldovi, to, jakým neuvěřitelným manipulátorem jeho postava byla; sňatek Remuse, založení rodiny a následná smrt; a co se změnilo nejvíc – dnes konečně, po tolika letech, mě přivádí k šílenství ta bezmezná zaslepená glorifikace Snapea. Bla-bla-bla „Severus se změnil kvůli Lily“ (nezměnil), HA-HA, Regulus se změnil kvůli domácímu skřítkovi! Osmnáctiletý Regulus Black se rozhodl porazit nejmocnějšího černokněžníka všech dob kvůli tomu, že zjistil, jak Voldemort zneužil služeb jeho domácího skřítka. To se mi zdá nesrovnatelně hrdinštější, než hollywoodská jednostranná romance (v jejíž filmové adaptaci Snape navíc objímá mrtvé tělo vdané ženy, která o něj neměla zájem, eww); nemluvě o tom, že Regulus vyměnil viteál za svůj vlastní přívěsek, sám vypil lektvar, aby to nemusel udělat Krátura, napil se z jezera a nechal se stáhnout pod hladinu... ne kvůli ženě, která o něj nestála. Kvůli domácímu skřítkovi. Nechci číst Princův příběh. Chci si přečíst Králův příběh!

... ale ne. Srabus Friendzone Snape, to je ten zmijozelský hrdina, po kterém Harry pojmenuje svého syna.

Nikiny
17. července

Úžasná kniha. I když jsem viděla nejprve film, kniha mě dostala! A teď se jdu podívat na poslední díl znovu, abych mohla srovnat, co z knihy tam chybělo

RyxiraAmyGinger
17. července

Knihy o Harrym Potterovi jsou neoddělitelnou součástí mého dětství a nedávno jsem se rozhodla, inspirována booktuberkou Marillee, že si je přečtu znova. Nemyslím si, že to byl úplně šťastný krok. Teď, ve dvaceti letech, pro mě příběh ztratil podstatnou část svého kouzla, určité momenty mi připadaly předvídatelné (a nic to nemá společného s tím, že jsem každou knihu četla aspoň čtyřikrát) a celkově to všechno bylo příliš "vyumělkované". Chápu, že příběh je určen dětem, pro dospělé - nebo aspoň pro mě - už ale nefunguje tak skvěle jako dřív. Knihy jsou určitě čtivé a nedělalo mi větší problém číst je v podstatě v kuse, přesto ale se mi ke konci příběh zdál poněkud podbízivý. Když bych mohla poradit svému minulému já, řekla bych mu, ať Harryho Pottera už nechá spát a uchová si na něj vzpomínku opředenou skutečnou magií.

kamzíček
15. července

Celou sérii jsem přečetla tolikrát a stále mě neomrzela. Je úžasné, jak jsem s postavami mohla a vlastě stále můžu soucítit.

Tereza99
13. července

Chci celou sérii číst znovu poprvé ♥

PS: Dopis z Bradavic mi asi nese Errol, jinak si nedokážu představit, proč stále nedorazil!

katuska995
08. července

Takže, co říct. Harry během celé série dospel a s ním i jeho čtenáři. Byl připravený na těžší a těžší zkoušky a s každým dílem se vzdaloval od knihy pro děti. J.K.R. je jednoduše velice chytrá žena, která si dokázala získat celé generace. Kniha byla pro změnu zase úžasná.