Harry Potter a Relikvie smrti

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/big_harry-potter-a-relikvie-smrti-0wt-8.jpg 4.710817

Harry Potter 7.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows, 2007

Kniha Harry Potter a Relikvie smrti

Hanncha
dnes

Sedmičku jsem četla asi nejvíckrát. Občas se k ní vracím.

zirafinec
včera

Nyní jsem celou sérii poslouchala jako audioknihu a musím říct, že je to úplně něco jiného, než její čtení. Nedokážu ale říct, která verze je lepší.

AlexandraBane

Skvělý díl a vynikající série! Harry je prostě klasika!

Čmeláček

Vynikající poslední díl a fakt super zakončená série! Harry Potter je třída! :)))

Nikusha

Kdo miluje filmy HP a nečetl knihy měl by to určitě napravit. Já jsem dosud četla první dva díly a ty byly takové víceméně dětské/pohádkové, tak jsem si řekla, že se vrhnu rovnou na ten poslední, jelikož mi žádné spojitosti neutečou (po miliardě shlédnutí filmů). A kurnik asi se časem vrátím k těm ostatním, protože to knižní zpracování je mnohem víc obsáhlejší, detailnější, zábavnější, napínavější - prostě lepší! Miluju ty závěrečné díly, pro jejich temno a strhující příběh. Moc jsem si to užila a až budu zase přemlsaná všech těch thrillerů, tak se zase do nějakého dílu pustím.

snehurec

Když přimhouřím oči, že Rowlingová vykradla snad všechno možné, tak má HP stále čestné místo v žánru.

veveropysk

Celá série byla skvělá, nápad je úžasný.

Áža707

(+ SPOILER) Harry Potter po sedmé a bohužel i naposledy. Těžko uvěřit, že se blížím ke konci příběhu a budu se muset rozloučit s hlasem pana Hyhlíka, který podle mě Harryho namluvil skvěle. Jaký strach jsem měla, když jsem si pustila první audioknihu a najednou jsem se do toho zamilovala. Audioknihy poslouchám při každé možné příležitosti a díky tomu si udržuji krásný počet knih.

Zpět k příběhu. První věci, kterou musím zmínit a kterou nám tvůrci filmu opět odepřeli je to, že Dudley dospěl a jeho vztah k Harrymu se změnil. Sice je to kratičký moment na začátku knihy, i tak mě dostal.

Celkově musím přiznat, že mě překvapilo kolik věcí se do dvou filmů nevešlo a to by člověk řekl, že se tam vše podstatné vleze. Například zde není naprostá proměna Krátury, který se začal chovat velmi zdvořile a uctivě k Harrymu. Poté Lupin, ktery se zachová jako úplný srab a naše trio chce doprovázet na jejich cestách. Samozřejmě ve filmech se naprosto mine to, že Lupin s Tonksovou čekají miminko a narodí se jim syn, kterému Harry půjde za kmotra. Jo a samozřejmě nemůžu zapomenout na jednu událost z poslední kapitoly.

Možná bych toho mohla najít více, ale nebudu to řešit. Doopravdy musím říct, že mě ve většině dílu vytáčel Ron, který se choval jak malý rozmazlený fracek a zbytečně si to vybíjel na svých kamarádech. I když na konci knihy projevil vlastnosti hodného Nebelvíru.

Nechyběl tady i ten správný Potterovský humor, který nás provázel všemi díly. Doopravdy musím říct, že konec série je skvělý a vážně krásně ukončený. Mě doopravdy mrzí, že opouštím Harryho tak rychle a hned mám chuť začít od začátku. Dám tomu chvilku čas.

⭐ 5/5