Harry Potter a Relikvie smrti

Harry Potter a Relikvie smrti

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/9_/8/harry-potter-a-relikvie-smrti-0wt-8.jpg 4.78160

Harry Potter (7.)

Harry Potter and the Deathly Hallows (2007)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Aki12
včera

JISTĚŽE JE TO V TVÉ HLAVĚ, HARRY. TO NEZNAMENÁ, ŽE TO NENÍ SKUTEČNÉ.
Já tedy doufám, že některé scény v knize se mi děly jenom v mé hlavě. Hlavně ta zdlouhavá 300 stránková pasáž plná nudy.
Nikoli dokonalé, jako minulé díly, ale má to k tomu velmi blízko.
Harry dospěl a ve svém finále naservíroval (tedy aspoň pro mě) nejslabší díl série. Tentokrát už žádná pohádka, ale plnohodnotná válečná vřava, která se objeví až v závěru knihy, což vás trošku zamrzí. Nemluvě o otravné odrovnávání důležitých postav mimo děj.
Pořád ale přiznávám, že autorka napsala velice důstojné zakončení série. Až na poslední kapitolu, tu si mohla odpustit.

Miliarda

Skvělou sérii zakončila Rowlingová skvělou knihou. Hledání viteálů a relikvií smrti, skvělý příběh Severuse Snapea, plno překvapivých momentů....prostě kniha plná pozitiv a více než důstojné zakončení příběhu o mladém kouzelníkovi s jizvou na čele. Jediným negativem této knihy budiž to, že je knihou poslední. Série o Harry Potterovi mi přirostla k srdci a je obtížné se s jeho světem rozloučit. Avšak rozhodně toto rozloučení nemohlo být hezčí.

Jarmila97

naprosto krásné zakončení serie všem doporučuji si celou sérii Harryho Pottera přečíst ♡♡♡

BeyondHorizon

Poslední a definitivně můj nejoblíbenější díl. Neustále se něco dělo, byl to jeden zvrat za druhým a proto tu nemůžu Rowlingové vyčítat, že vše nacpala do několika posledních kapitol. Je toho hodně, co dá o této knize (a sérii celkově) dá říct, ale nemám sílu vše vypisovat. Nejsilnějším aspektem jsou samozřejmě postavy a jejich neustálý vývoj a mistrné podávání informací. Severus Snape je jednou z nejlépe promyšlených postav, které znám.
Konečně jsem si po dlouhé době tuto sérii poprvé přečetla a budu se moc ráda vracet. Vůbec bych se nebránila více dílům, které by ani nemuseli být o Harrry Potterovi, jen by se odehrávali v HP světě.
J. K. Rowling, děkuju za stvoření něčeho, na co budu vzpomínat s láskou jako součást (nejen) mého dětství :)

misowi84

Kruh se uzavřel a příběhová linka ukončena..
Ne však v mém srdci.. I když jsem se k sérii dostal teprve až teď,
neuvěřitelně na mě zapůsobila.. Vždycky jsem se bál, že jsou knihy
určené pouze pro děti.. Jaký bláhový omyl.. Jestli měl někdo obavy,
tak je zahoďte.. Zažijete něco, co se nedá popsat slovy..
Zhmotnění fantazie..

Má nejoblíbenější postava je : Severus Snape

Přál bych si o něm samostatnou knihu.. Věřím, že by si ji zasloužil..

Ke knihám se v budoucnu vrátím..
Protože tohle už je láska do konce života..

TimeLord

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.

Kopta

Je až neuvěřitelné, že po sedmi letech mé tradice čtení HP každé léto, je toto vše za mnou. Nikdy jsem nehodnotil knihu méně něž pěti. Dnešek nebude výjimkou. Všechny knihy se četly neuvěřitelně plynule a nádherně, že se to asi ani moc nedá popsat. Poslední kniha má určitou strohost v tom, že je vlastně konec a vy ani nevíte jak se ohledně toho šoku máte cítit. Jde o skvělé dílo, které mě provází od dětství a do tvrdé dospělosti. Děkuji mockrát!

LuiCJ

TENTO KOMENTÁR MÔŽE OBSAHOVAŤ SPOILERY!
Harry Potter a Dary Smrti. Dielo, ktoré dočasne zakončilo úžasnú čarodejnícku sériu a hlavne má krásne posolstvo. Nájdeme tu mnohé biblické prvky v podobe veršov, myšlienok a vlastne samotná štruktúra príbehu je tak trochu ňou inšpirovaná.
Harry už nechodí do školy, namiesto toho bojuje a plní úlohu, ktorú mu dal Dumbledore ešte počas jeho pozemského putovania.
Dej je premyslený, prepracovaný a napísaný do ešte väčších detailov než jeho predošlé diely. Tu to bolo veľmi dôležité. Odrazu začalo všetko do seba zapadať, odkryli sa mnohé spojitosti a vysvetlil sa príbeh asi najzaujímavejšej postavy celej ságy - Severusa Snapa. Severus Snape mi po celý čas čítania série prišiel veľmi dvojtvárny, raz mi prišiel hnusný a inokedy som ho mal rád. Snape je skutočne jednou z najpozoruhodnejších postáv celej ságy. Dary Smrti a celá príbehová línia okolo nich je tiež zaujímavá a pomáha objavovať Harryho minulosť.
J.K.Rowlingová vytvorila jedinečnú, pútavú, obdivuhodnú, krásnu a emocionálnu knižnú sériu, ktorá zostane v mojom srdci zapísaná naveky.

Dagros

Opakovala bych se, jak je knížka úžasná, stejně tak jako u předchozích dílů. Napíšu k tomu snad jen to, že se mi bude po kouzelnickém světě stýskat až dočtu i Prokleté dítě. :)

Ana72154

Kniha z mé nejoblíbenější ságy

Ran

Po přečtení musím říct, že se jedná o velmi dobrý závěr celé série.

Horselen

Od první stránky první knihy této série až do konce dokonale promyšlené, nanejvýš propracované a originální dílo, rozebrané do nejmenších detailů, které vám do sebe zapadnou. Slovy to ani nelze vyjádřit. Chvíli na mě zase bude působit "knižní kocovina".

Přestože jsem knihu nečetla poprvé, všechno jsem prožívala znovu. Byla jsem stejně napjatá jako kdybych příběh nikdy nedržela v ruce a úpěnlivě jsem čekala, že se osudy některých mých oblíbených postav změnily. Přestože jsem věděla jak to dopadne, bála jsem se.
Na této sérii jsem vyrůstala a zanechala ve mně mnoho. Přišlo mi, jako kdybych byla součástí kouzelnického světa.
Fakt, že ke konci i profesorka použila kletbu, která se nepromíjí, jen dokazuje, že Rowlingová urazila značný kus cesty od pohádky pro děti.

A co si budeme povídat, i já jsem si oblíbila známé:
"After all this time?"
"Always" ♥

Thunder02

Fascinující a dehberoucí finále film je oproti tomuhle slabé kafe

Kaytria

Finále předčilo předešlých 6 knih vším, co jen šlo a já jsem ráda, že jsem vydržela až do konce. Díky, že jsem i já mohla prožít ty dětské sny, i když o tolik let později.

Francesca14

Miluju "Harryho Pottera" od dětství, takže je pro mě dost těžké ho nějak objektivně hodnotit, obzvlášť samostatné díly. Samozřejmě s rostoucím věkem roste i moje kritika k určitým nedomyšlenostem nebo k přílišné plastičnosti postav a jejich chování. V posledním díle se toho ke kritice najde celkem hodně, ale když nad tím člověk tolik nedumá a nehledá všechny chyby, je to skvělé čtení. Sice mi v tomhle díle hodně chybí Bradavice, ale obzvlášť při prvním čtení jsem si vážně užívala odkrývání všech těch záhad, byla jsem napjatá a kniha je čtivá jako všechny díly. Epilog se mi nelíbil, ale závěr knihy i celé série byl jinak skvělý.

iluliacross

Celá tahle knižní série mi zlomila srdce. Musím ji začít číst zase od začátku, aby to tolik nebolelo. Jinými slovy geniální dílo. A všichni tady víme proč :-).

valda

Tak jsem konečně dočetl poslední díl sedmidílné série o Harry Potterovi. Podaří se Harrymu a jeho kamarádům Hermioně a Ronovi konečně získat všechny viteály a porazit Lorda Voldemorta?
Budu spoilerovat.
Jsem rád, že se ukázalo, že moje oblíbená postava Snapa, není zas tak černobílá, jak by se mohlo zdát. V průběhu série to bylo mnohokrát naznačeno. V tom předposledním, po tom, co Snape zabil Albuse, jsem trochu začal pochybovat, nejen o Snapovi, ale i o Albusovi, tak jsem rád, že se nakonec všechno ukázalo, i když nakonec přes mnoho nesmyslně krkolomných dějových zvratů, být tak jak jsem celou sérii doufal.
Jak už jsem psal v komentářích předchozích dílů, tak knihy jsou pro mě nejsilnější v hlavních postavách. Čtenář se prostě těší, jak ta různorodá trojce bude problémy řešit. Zároveň jsou skvělé i některé ne úplně hlavní postavy. Co se mi ještě velmi líbilo, je, že Rowlingová sice píše pro děti, ale zároveň se nebojí tlačit na pilu v melancholii (asi to není záměr, ale prostě je taková), a vůbec v horrorových a thrillerových pasážích. Podobně jako v Martinově slavné Písni ledu a ohně se nebojí, i v sérii pro takto mladé čtenáře zabíjet důležité postavy, což chápu, že každý neocení, ale pro mě to prohloubilo sílu zážitku z knihy.
Asi tu spousta hardcore fantasy čtenářů, nebo obyčejných haterů kritizuje nelogičnosti děje, plochost světa, ve kterém Harry žije, nebo hořekuje nad ukradenými nápady z jiných knih. Harry Potter by měl ale být hlavně zábava, inteligentní zábava pro mladé puberťáky, kteří si tohle často přečtou jako svou první fantasy knihu, a naopak ocení, že svět není popisován zase tak dopodrobna. A pokud je kniha chytne, tak třeba dostanou chuť přečíst si něco "náročnějšího" a třeba z nich nakonec vyrostou lidé, kteří budou mít trochu víc fantasie, a budou schopní snít i o něčem zajímavějším, než je nové auto, a dosáhnou krásnějších cílů, než je nová televize, kde se budou moct dívat na Prostřeno ve 4K.

aneta2290

Nejčastěji přečtený díl, u kterého mě nesmírně zklamal film...

Viki0

Úžasné a dokonalé zakončení celé série. Myslím, že nic víc není potřeba psát...

caroline7390

Tuto knihu mi tatínek pořídil ještě když jsem byla malá (nebo aspon znatelně mladší než ted) abych během nemoci měla co číst a samozřejmě jako milovnice Harrypo Pottera jsem ji musela mít hned, jak byla v obchodech. Díky této knize jsem během chvilky byla opět "nemocná" jen abych si to nechození do školy protáhla o pár dní navíc a mohla ji na jeden zátah přečíst. Četla jsem ji od rána až do večera, bylo těžké mě dokonce přesvědčit si aspon udělat přestávku na jídlo. Za mě je tato kniha SKVĚLÁ, ÚŽASNÁ, DOKONALÁ.

dancadragneel

Krásný závěř, který mě prostě donutil změnit celý pohled na tuto knižní sérii...

mia.com

Krásný závěr, nikdy se neubráním ukápnutí nějaké té slzičky.

ElenaM

Perfektní zakončení série. JKR vytvořila sérii, vytvořila svět, ve kterém události z prvního dílu ovlivní detaily z toho posledního. Úžasné a já opět musím smeknout. Harry, Ron a Hermiona drží spolu, ale jejich přátelství v tomto závěrečném díle musí projít nejednou těžkou zkouškou. Tohle už není pohádka pro děti, to je příběh plný životní pravdy... příběh o lásce, o vině, o přátelství, o odhodlání a naději. Harry si počíná jako hrdina, který ví, že musí odmítat pomoc přátel, aby je neohrozil, ale zároveň je miluje a potřebuje. Velmi se mi líbila jedna z posledních kapitol, kde se opět setkal s Brumbálem a vše se vysvětlilo. Postavy zde bojují nejen se zlem, Smrtijedy a mozkomory, ale především sami se sebou, vnitřní boj s pocitem viny, nenaplněné lásky... Zkrátka skvělé zakončení všeho, i když je vám trochu smutno, že už je konec... HP zůstane srdcovkou a určitě nečtu knihy naposledy! ♥

Parzival

Jeden z nejlepších dílů série a krásné zakončení. Kniha je naprosto dokonalá. Film je také dobrý, ale není v něm vše vysvětleno.

Žožik

Krásné zakončení této série. Všechno bylo dobře promyšlené, to, jak se celý příběh objasnil. Kniha se četla dobře, nemohla jsem ji odložit. Rozhodně nečtu naposled.

Klára2216

Jednoznačně nejlepší díl ze série. Naprosto pohlcující, vždycky když ho čtu nechci aby to skončilo. Zatlačuji poslední slzičku a za pár měsíců pojedu zase od prvního znovu :) Miluji!!!

hellena1523

Co člověk může ještě dodat? Zkrátka perfektní zakončení celé série. :-)

Emereth

Nejlepší kniha ze série.

Wargo

Pozrieť si 6 dielov v kine bez prečítania knihy sa mi zdalo ľahšie ako prečítanie kníh, a v dobe keď knihy vychádzali som nebol ešte taký knihomol. Banujem, samozrejme... ale po skončení šestky som to nevydržal a poslenú knihu som si prečítal hneď dvakrát. Výborný záver jednej úspešnej fantasy série, ktorá sa právom radí na piedestál vo svojej kategórií. Teším sa, až to raz budú čítať moje deti, uvidím budú Harryho vnímať o 10-15 rokov neskôr

Sharpo

Snad jediná kniha, kterou jsem četl ještě dříve, než jsem viděl film a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Vzpomínám, jak jsem se vždycky ze školy těšil, až si doma sednu a pustím se do čtení.