Harry Potter a Relikvie smrti

Harry Potter a Relikvie smrti

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/9_/8/harry-potter-a-relikvie-smrti-0wt-8.jpg 4.78003

Harry Potter (7.)

Harry Potter and the Deathly Hallows (2007)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Viki0
včera

Úžasné a dokonalé zakončení celé série. Myslím, že nic víc není potřeba psát...

caroline7390
včera

Tuto knihu mi tatínek pořídil ještě když jsem byla malá (nebo aspon znatelně mladší než ted) abych během nemoci měla co číst a samozřejmě jako milovnice Harrypo Pottera jsem ji musela mít hned, jak byla v obchodech. Díky této knize jsem během chvilky byla opět "nemocná" jen abych si to nechození do školy protáhla o pár dní navíc a mohla ji na jeden zátah přečíst. Četla jsem ji od rána až do večera, bylo těžké mě dokonce přesvědčit si aspon udělat přestávku na jídlo. Za mě je tato kniha SKVĚLÁ, ÚŽASNÁ, DOKONALÁ.

dancadragneel

Krásný závěř, který mě prostě donutil změnit celý pohled na tuto knižní sérii...

mia.com

Krásný závěr, nikdy se neubráním ukápnutí nějaké té slzičky.

ElenaM

Perfektní zakončení série. JKR vytvořila sérii, vytvořila svět, ve kterém události z prvního dílu ovlivní detaily z toho posledního. Úžasné a já opět musím smeknout. Harry, Ron a Hermiona drží spolu, ale jejich přátelství v tomto závěrečném díle musí projít nejednou těžkou zkouškou. Tohle už není pohádka pro děti, to je příběh plný životní pravdy... příběh o lásce, o vině, o přátelství, o odhodlání a naději. Harry si počíná jako hrdina, který ví, že musí odmítat pomoc přátel, aby je neohrozil, ale zároveň je miluje a potřebuje. Velmi se mi líbila jedna z posledních kapitol, kde se opět setkal s Brumbálem a vše se vysvětlilo. Postavy zde bojují nejen se zlem, Smrtijedy a mozkomory, ale především sami se sebou, vnitřní boj s pocitem viny, nenaplněné lásky... Zkrátka skvělé zakončení všeho, i když je vám trochu smutno, že už je konec... HP zůstane srdcovkou a určitě nečtu knihy naposledy! ♥

Parzival

Jeden z nejlepších dílů série a krásné zakončení. Kniha je naprosto dokonalá. Film je také dobrý, ale není v něm vše vysvětleno.

Žožik

Krásné zakončení této série. Všechno bylo dobře promyšlené, to, jak se celý příběh objasnil. Kniha se četla dobře, nemohla jsem ji odložit. Rozhodně nečtu naposled.

Klára2216

Jednoznačně nejlepší díl ze série. Naprosto pohlcující, vždycky když ho čtu nechci aby to skončilo. Zatlačuji poslední slzičku a za pár měsíců pojedu zase od prvního znovu :) Miluji!!!

hellena1523

Co člověk může ještě dodat? Zkrátka perfektní zakončení celé série. :-)

Emereth

Nejlepší kniha ze série.

Wargo

Pozrieť si 6 dielov v kine bez prečítania knihy sa mi zdalo ľahšie ako prečítanie kníh, a v dobe keď knihy vychádzali som nebol ešte taký knihomol. Banujem, samozrejme... ale po skončení šestky som to nevydržal a poslenú knihu som si prečítal hneď dvakrát. Výborný záver jednej úspešnej fantasy série, ktorá sa právom radí na piedestál vo svojej kategórií. Teším sa, až to raz budú čítať moje deti, uvidím budú Harryho vnímať o 10-15 rokov neskôr

Sharpo

Snad jediná kniha, kterou jsem četl ještě dříve, než jsem viděl film a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Vzpomínám, jak jsem se vždycky ze školy těšil, až si doma sednu a pustím se do čtení.

bara.pavelekova

Co na to říct. Poslední díl úplně úchvatné série! Harryho Pottera jsem si zamilovala. J. K. R. má můj velký obdiv. Tak propracovaný fantasy svět se jen tak nenajde. Knihy si v budoucnu přečtu určitě ještě několikrát. ;)

Sabča92

Poslední díl Harryho se neodmyslitelně řadí mezi mé nejoblíbenější tři díly z této série. Čtení jsem si naprosto užila a i když kniha byla poměrně rozsáhlá, četla se mi rychle. Stále nechápu, jak mohla autorka vymyslet takový příběh, kdy do sebe vše tak krásně zapadlo. Tleskám a těším se na re-reading.

JaneSteini

Poslední díl! Jak vážně. Loučíme se s bradavicemi a ostatními hrdiny! Když se za tím ohlédnu po těch letech, co jsem to četla poprvé (né naposled) tak Snape je nejlepší postava z celé série a z celého srdce děkuji Rowlingové, že napsala něco tak skvělého, napínavého a emotivního. Díky ní jsem začla milovat knihy! Pět hvězd za každou knihu - to nejde jinak :))

pavelvanura

Konec lehce očekávávaný, ale odpouštím. Jinak to snad ani končit nemohlo. Myslím, že tato série mnoho dětí a dospívajících donutila číst a tím objevili že knihy jsou dobří přátelé pro volný čas :)

DarthSoren

Epické zakončení úspěšné série, která, dovolím si říct, změnila jednu generaci čtenářů i mládeže. První knížky byli opravdu spíše pohádkové, ale poslední 3 díly se nesli v mnohem vážnějším a temnějším duchu seriózní fantasy. Díky mé sentimentalitě dávám hodnocení 5 hvězd. Všechno ostatní tady už bylo řečeno a vysloveno.

Szekynka

Souhlasím s Radovan-R má pravdu pohádka pro děti opravdu přerostala v knihu pro dospělé. Kniha má neustále zvraty, pozitivní i smutné momenty. Rozuzlení se mi líbilo a docela i překvapilo. Příběh domácího skřítka mě dojal, alespoň jsem po něm pojmenovala kocourka :)... Povedené zakončení !

dancav28

Myslím si, že je to krásné zakončení série, kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučuji, ale celkem mě mrzelo, že už tady není Brumbál. Měla jsem ho celkem ráda :/

Radovan_R

Konečně jsem se prokousal celou sérií. Tenhle poslední díl už je něco jiného než první - něco jako rozdíl mezi pohádkou pro děti a knihou pro dospělé. Čte se dobře, konec je ovšem takový všelijaký, ale budiž, je to pro děti.
Osobně jsem rád, že se konečně vyjasnilo, jestli je Snape záporák nebo klaďas. Jinak nelze dodat nic, co nebylo řečeno o tři - čtyři komentáře zpět.

Morgaine07

Opět úžasný díl Harryho Pottera

el.peee

Až na ten konec... :(
Ten se mi nelíbil a přišel mi už hodně přitažený za vlasy. Jinak opět knížka měla spád, četla se dobře.

pepa4081

Autoři mnohých dnešních thrillerů by se měli poučit z posledního dílu Harryho, jak má taková knížka vypadat. Kromě toho, že mi už nepřišla vůbec pro děti, jsem opět nenašel chybu. Knížka je nabitá napínavými scénami prostřídanými těmi dojemnými i smutnými. Občas jsem si musel utřít oči a mám rád dobré konce a ten nechybí. Filmy se mi také líbily, obzvlášť druhý díl.
Vrcholně uspokojivé.
Po opětovném přečtení, chci ještě zhodnotit sérii, jako celek.
Nemám žádný konkrétní oblíbený díl – každý je pro mne něčím jedinečný – proto rád hodnotím všechny stejně – nejvyšším počtem hvězdiček. Paní Rowlingové se povedlo vytvořit nádherné dílo pro děti i dospělé. Všechno už zde napsali jiní, tak snad jen dodám, že přátelství a láska jsou opravdu v životě nejdůležitější.
Pokud bych hodnotil zvlášť překlad, dal bych nejméně deset hvězdiček. Bratři Medkové odvedli úžasnou práci.

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). A v poslední sedmé knize nás čeká finále, se sympatickým Harrym a jeho kamarády se loučíme. Příběh je opět ponurý a temný, ale také napínavý a doslova strhující. A konec se opravdu vydařil! Není divu, že se autorka stala tak oblíbenou - tato série knih je prostě GENIÁLNÍ!

b2z

Posledního dílu jsem se bál ... jen málo které vícedílné ságy dokáží v posledním díle vygradovat a podtrhnout celou sérii. Podle mého se to paní Rowlingové bezezbytku povedlo. Klobouk dolů. Nejenže dokázala většinu záhad vysvětlit, ale celý příběh udržela v rovině napětí, které mne nutilo číst stále dál a dál. Poprvé jsem knihu dočetl třetí den po vydání a za všechny, kteří nepřežili si dnes smutním, stejně jako v roce 2008.

zlovlk

Nepřestává mě udivovat, že právě Relikvie smrti jsou téměř nejlépe hodnocenou částí Harryho Pottera (a zároveň málem nejlépe hodnocenou knihou tady na databázi). Já to vidím přesně naopak: závěrečný díl je nejslabší z nich, slabým a nemocným kusem onoho sedmičlenného stádečka - spíše rozplizlé tři tečky než úderný výkřičník, který by si tahle série zasloužila.

Možná se strašlivě mýlím, leč jsem toho dojmu, že mnoho hodnotitelů to v posledním díle spočítalo celé heptalogii: hle, toť poslední možnost, kdy se ještě mohu poklonit monumentální fresce potterovského díla, tak ať je to za pět hvězd! Co naplat, že většinu příjemných dojmů ve skutečnosti oddřely předcházející části.

Ale kdoví, třeba má většinové čtenářstvo opravdu zálibu v tom, co mi v tomto díle přišlo až nesnesitelné - v dlouhém táboření na neznámých místech, v komplikovaných zrádcovských veletočích, ve stovky stran trvajících bitvách, která nejsou alespoň pro mě ani z desetiny tak napínavé jako famfrpálový zápas třeba mezi Dolním Kouzelníčkovem a Huňatými Drakolusky.

Denisa153

Myslím že bude na okomentování bude stačit jedno slovo - DOKONALOST.

Svářeč

Po slabé pětce a slušné šestce přichází konečně vyvrcholení série. A že je to vyvrcholení jak se patří. Přiznám se, že z prvních tří čtvrtin knihy si pamatuji snad jen to, že mě nesktutečně bavila. Ovšem závěrečná bitva je naprosto úžasná, napětí a strachem o hrdiny jsem při ní nedýchal a když jsem dočetl, byl jsem se silami na dně. Nejlepším dílem pro mě nadále zůstává Vězeň z azkabanu, ale tohle je víc než důstojné zakončení celé série.

židlička
29.12.2017

Jednoduše pecka!

agatha2
29.12.2017

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.