Harry Potter a Relikvie smrti

kniha od:

Harry Potter a Relikvie smrti obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/harry-potter-a-relikvie-smrti-0wt-8.jpg 4.79985
Série

Harry Potter 7.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Harry Potter and the Deathly Hallows, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (732)

Kniha Harry Potter a Relikvie smrti

Přidat komentář
Hermine108
08. dubna

V knize mě sleduje celou dobu napětí .
Příde mi úžasné jak se tam vyjadřují pociti.
Nechápu jak někdo může napsat takovou úžasnou
série

Niu
04. dubna

Nej nej nej :o) Nemýlím-li se, tak jsem sérii přečetla po osmé v češtině + 1x v angličtině. Myslela jsem si, že mě to přejde, ale autorka věděla, proč uvedla věkové rozmezí čtenářů na samém konci knihy :o) Úplně přesně si pamatuju, když se v kinech objevily oba filmy. Každému jsem chtěla vysvětlovat, jak to bylo přesně v knize a ať si všechny přečte :o):o):o) Pro někoho, kdo knihu nečetl, tak film je super, ale pro ty, kdo znají tajemství odhalená v knihách, je to trochu hr (i když filmy byly dva k tomuto dílu). Těšila jsem se, až budu u konce a Voldemort dostane co proto, ale pak se mi chtělo brečet, že už nemám, co číst. No, ale pak jsem si uvědomila, že vždycky můžu začít znovu :o) Přeji všem podobně smýšlejícím, aby je svět Harryho Pottera bavil i nadále :o)


BarkaS
31. března

(+ SPOILER) Mělo by se to spíš jmenovat Harry Potter a jedna bota za druhou. Harry se neustále dopouští omylů a jen zázrakem vyvázne z průšvihů. Já tedy to nekritické nadšení většiny čtenářů nesdílím, trpím kritickým nadšením ;). Rowling je neskutečně skvělá vypravěčka, ale nelogičností přibylo. Uvedu konkrétní příklady, ne z finále, abych to nezkazila těm, co teprve číst budou: Hermiona vezme z Grimmauld Place obraz Phiniuse Blacka a hrdinové s jeho pomocí zjišťují, co se děje v Bradavicích. Ani jednoho z nich nenapadne, že Black jako zmijozelský exředitel nenapráská vše Snapovi? Proč Harry nezavolal Kráturu k sobě, když byli nuceni odejít z Grimmauld Place? Ten by jim jistě jídlo obstaral, navíc by nehrozilo riziko, že něco prozradí ministerstvu nebo Smrtijedům. To by to fakt nikoho, ani Hermionu, nenapadlo, poté, co pro ně dělal? Takto bych mohla pokračovat asi patnáct minut. Navzdory mým výhradám je tahle série nesmrtelná, skvělá, škoda jen patetické závěrečné kapitoly, raději bych se dozvěděla spíš to, co bylo bezprostředně po bradavickém finále s jednotlivými hrdiny i zloduchy.

tanecnica
21. března

Miluju všechny díly, Rowlingovou bezmezně obdivuji a smekám...
Tak obdivuhodně promyšlených sedm dílů, vše na sebe logicky navazuje, kouzelnický svět je prokreslený neuvěřitelně.
Jak já bych chtěla dostat svůj dopis, i když už jsem prý "velká".... Nejsem, příběh Harry Pottera je čtivý pro velké i malé, každý si tam najde své... Je mi líto, že jízda končí, chtěla bych číst dál...

Kory98
15. března

Bitva byla dobojována... Před několika dny jsem dočetla a ještě pořád ve mě doznívá celý příběh. Skláním se před autorkou, že se jí podařila vymyslet tento myslím nepřekonatelný svět kouzelníků. Těch postav a stovky zápletek, aby to pak došlo k jedinému závěru, ale přitom, aby byl zajímavý každý díl zvlášť. V závěru mě spousta věcí překvapila, spousta byla nečekaných stejně jako u předchozích dílů. Vůbec nelituji, že jsem se do čtení pustila, protože jsem po mnoho večerů prožívala s Harrym a jeho přáteli jak jinak než kouzelné chvíle.

StarPopcorn
13. března

Velkolepý závěr, všechna má očekávání splněna

mekkejla
11. března

Grandiózní závěr, který naprosto splnil a v něčem i předčil má očekávání. Až je mi líto, že už tu jízdu mám za sebou... Nejsem zrovna ten typ čtenáře, který by se vyžíval v opakovaném čtení knížek, ale tady jsem si jistá, že k tomu dojde. A už se moc těším, až mi povyrostou děti a budeme sérii číst spolu.

Witch2017
10. března

Na úvod si tentokrát vypůjčím Harryho slova: „Miluju kouzla.“
Byla to vážně pořádná jízda. Nebo tedy spíš parádní let na koštěti, hipogryfovi a testrálovi zároveň. A nakonec je stejně všechny trumfnul drak…
Tahle série už bude navždy součástí mé výstavní knihovny a také mně samotné. Mohlo toho být víc, ale zároveň bohatě stačilo. Takový dvouměsíční výlet do opravdových Bradavic by se mi určitě moc zamlouval, ale nechtěla bych během svých školských let prožívat to, co Harry. Bylo toho na něj vážně dost…
Poslední díl se rozjel zostra a netrvalo dlouho, aby mi došlo, že tohle velká legrace nebude. Ale jednu stránku za druhou jsem hltala tak jako tak. Síla přátelství, vítězství dobra nad zlem, dokonce i u těch, u kterých bych to nečekala, podrazy těch, od kterých jsem to každopádně čekala a v neposlední řadě srdcervoucí finální odhalení skutečné motivace Severuse Snapea. Nejedna slza mi při tom grandiózním finále ukápla.
Jednou si celou sérii přečtu znovu a vsadím se, že v ní najdu spoustu krásných detailů, které jsem předtím neviděla a úmyslně přehlédnu nedokonalosti, které těmhle knížkám stejně na kráse neubírají. Velké díky paní Rowlingové za to, že sdílela Harryho příběh se světem mudlů. Klaním se.

1 ...