Harry Potter a Relikvie smrti

Harry Potter a Relikvie smrti

Naposledy?... Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích. Sedmička prý přináší řešení problémů – a tak si věrní fanouškové vychutnají kromě dobrodružství i „odtajnění“ dosud nevyjasněných záhad a dostanou odpověď na četné nezodpovězené otázky. A ještě bonus nakonec: dočtou se, jak si hrdinové ságy stojí O devatenáct let později....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/9_/8/harry-potter-a-relikvie-smrti-0wt-8.jpg 4.77876

Harry Potter (7.)

Harry Potter and the Deathly Hallows (2007)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Emereth
včera

Nejlepší kniha ze série.

Wargo

Pozrieť si 6 dielov v kine bez prečítania knihy sa mi zdalo ľahšie ako prečítanie kníh, a v dobe keď knihy vychádzali som nebol ešte taký knihomol. Banujem, samozrejme... ale po skončení šestky som to nevydržal a poslenú knihu som si prečítal hneď dvakrát. Výborný záver jednej úspešnej fantasy série, ktorá sa právom radí na piedestál vo svojej kategórií. Teším sa, až to raz budú čítať moje deti, uvidím budú Harryho vnímať o 10-15 rokov neskôr

Sharpo

Snad jediná kniha, kterou jsem četl ještě dříve, než jsem viděl film a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Vzpomínám, jak jsem se vždycky ze školy těšil, až si doma sednu a pustím se do čtení.

bara.pavelekova

Co na to říct. Poslední díl úplně úchvatné série! Harryho Pottera jsem si zamilovala. J. K. R. má můj velký obdiv. Tak propracovaný fantasy svět se jen tak nenajde. Knihy si v budoucnu přečtu určitě ještě několikrát. ;)

Sabča92

Poslední díl Harryho se neodmyslitelně řadí mezi mé nejoblíbenější tři díly z této série. Čtení jsem si naprosto užila a i když kniha byla poměrně rozsáhlá, četla se mi rychle. Stále nechápu, jak mohla autorka vymyslet takový příběh, kdy do sebe vše tak krásně zapadlo. Tleskám a těším se na re-reading.

JaneSteini

Poslední díl! Jak vážně. Loučíme se s bradavicemi a ostatními hrdiny! Když se za tím ohlédnu po těch letech, co jsem to četla poprvé (né naposled) tak Snape je nejlepší postava z celé série a z celého srdce děkuji Rowlingové, že napsala něco tak skvělého, napínavého a emotivního. Díky ní jsem začla milovat knihy! Pět hvězd za každou knihu - to nejde jinak :))

pavelvanura

Konec lehce očekávávaný, ale odpouštím. Jinak to snad ani končit nemohlo. Myslím, že tato série mnoho dětí a dospívajících donutila číst a tím objevili že knihy jsou dobří přátelé pro volný čas :)

DarthSoren

Epické zakončení úspěšné série, která, dovolím si říct, změnila jednu generaci čtenářů i mládeže. První knížky byli opravdu spíše pohádkové, ale poslední 3 díly se nesli v mnohem vážnějším a temnějším duchu seriózní fantasy. Díky mé sentimentalitě dávám hodnocení 5 hvězd. Všechno ostatní tady už bylo řečeno a vysloveno.

Szekynka

Souhlasím s Radovan-R má pravdu pohádka pro děti opravdu přerostala v knihu pro dospělé. Kniha má neustále zvraty, pozitivní i smutné momenty. Rozuzlení se mi líbilo a docela i překvapilo. Příběh domácího skřítka mě dojal, alespoň jsem po něm pojmenovala kocourka :)... Povedené zakončení !

dancav28

Myslím si, že je to krásné zakončení série, kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučuji, ale celkem mě mrzelo, že už tady není Brumbál. Měla jsem ho celkem ráda :/

Radovan_R

Konečně jsem se prokousal celou sérií. Tenhle poslední díl už je něco jiného než první - něco jako rozdíl mezi pohádkou pro děti a knihou pro dospělé. Čte se dobře, konec je ovšem takový všelijaký, ale budiž, je to pro děti.
Osobně jsem rád, že se konečně vyjasnilo, jestli je Snape záporák nebo klaďas. Jinak nelze dodat nic, co nebylo řečeno o tři - čtyři komentáře zpět.

Morgaine07

Opět úžasný díl Harryho Pottera

el.peee

Až na ten konec... :(
Ten se mi nelíbil a přišel mi už hodně přitažený za vlasy. Jinak opět knížka měla spád, četla se dobře.

pepa4081

Autoři mnohých dnešních thrillerů by se měli poučit z posledního dílu Harryho, jak má taková knížka vypadat. Kromě toho, že mi už nepřišla vůbec pro děti, jsem opět nenašel chybu. Knížka je nabitá napínavými scénami prostřídanými těmi dojemnými i smutnými. Občas jsem si musel utřít oči a mám rád dobré konce a ten nechybí. Filmy se mi také líbily, obzvlášť druhý díl.
Vrcholně uspokojivé.
Po opětovném přečtení, chci ještě zhodnotit sérii, jako celek.
Nemám žádný konkrétní oblíbený díl – každý je pro mne něčím jedinečný – proto rád hodnotím všechny stejně – nejvyšším počtem hvězdiček. Paní Rowlingové se povedlo vytvořit nádherné dílo pro děti i dospělé. Všechno už zde napsali jiní, tak snad jen dodám, že přátelství a láska jsou opravdu v životě nejdůležitější.
Pokud bych hodnotil zvlášť překlad, dal bych nejméně deset hvězdiček. Bratři Medkové odvedli úžasnou práci.

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). A v poslední sedmé knize nás čeká finále, se sympatickým Harrym a jeho kamarády se loučíme. Příběh je opět ponurý a temný, ale také napínavý a doslova strhující. A konec se opravdu vydařil! Není divu, že se autorka stala tak oblíbenou - tato série knih je prostě GENIÁLNÍ!

b2z

Posledního dílu jsem se bál ... jen málo které vícedílné ságy dokáží v posledním díle vygradovat a podtrhnout celou sérii. Podle mého se to paní Rowlingové bezezbytku povedlo. Klobouk dolů. Nejenže dokázala většinu záhad vysvětlit, ale celý příběh udržela v rovině napětí, které mne nutilo číst stále dál a dál. Poprvé jsem knihu dočetl třetí den po vydání a za všechny, kteří nepřežili si dnes smutním, stejně jako v roce 2008.

zlovlk

Nepřestává mě udivovat, že právě Relikvie smrti jsou téměř nejlépe hodnocenou částí Harryho Pottera (a zároveň málem nejlépe hodnocenou knihou tady na databázi). Já to vidím přesně naopak: závěrečný díl je nejslabší z nich, slabým a nemocným kusem onoho sedmičlenného stádečka - spíše rozplizlé tři tečky než úderný výkřičník, který by si tahle série zasloužila.

Možná se strašlivě mýlím, leč jsem toho dojmu, že mnoho hodnotitelů to v posledním díle spočítalo celé heptalogii: hle, toť poslední možnost, kdy se ještě mohu poklonit monumentální fresce potterovského díla, tak ať je to za pět hvězd! Co naplat, že většinu příjemných dojmů ve skutečnosti oddřely předcházející části.

Ale kdoví, třeba má většinové čtenářstvo opravdu zálibu v tom, co mi v tomto díle přišlo až nesnesitelné - v dlouhém táboření na neznámých místech, v komplikovaných zrádcovských veletočích, ve stovky stran trvajících bitvách, která nejsou alespoň pro mě ani z desetiny tak napínavé jako famfrpálový zápas třeba mezi Dolním Kouzelníčkovem a Huňatými Drakolusky.

Denisa153

Myslím že bude na okomentování bude stačit jedno slovo - DOKONALOST.

Svářeč

Po slabé pětce a slušné šestce přichází konečně vyvrcholení série. A že je to vyvrcholení jak se patří. Přiznám se, že z prvních tří čtvrtin knihy si pamatuji snad jen to, že mě nesktutečně bavila. Ovšem závěrečná bitva je naprosto úžasná, napětí a strachem o hrdiny jsem při ní nedýchal a když jsem dočetl, byl jsem se silami na dně. Nejlepším dílem pro mě nadále zůstává Vězeň z azkabanu, ale tohle je víc než důstojné zakončení celé série.

židlička
29.12.2017

Jednoduše pecka!

agatha2
29.12.2017

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.

ronniejohns
27.12.2017

Když jsem dočetla, chtělo se mi brečet. Přestože nyní s odstupem považuji scénku o 19 let později na nástupišti 9 a 3/4 trochu za klišé, v té době to byl ten nejkrásnější konec, který jsem si mohla vymodlit. A vůbec. Přestože hledání viteálů není zrovna moc záživná činnost, Rowlingové se podařilo protkat příběh různými detaily, které knihu krásně oživí. Všechny části skládačky do sebe začnou zapadat, všechny volné konce se spojí. Postavy, které jsme dříve nesnášeli, pro nás začnou mít sentimentální význam (ano, mluvím o Snapeovi). Konec jedné éry. Nemám už co dodat.

SknihouVrukách
18.12.2017

Vyborné zakončenie. Plné zvratov, napätia aj keď koniec očakávaný.

Carra
18.12.2017

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným.

Adhara
13.12.2017

Na Rowlingovej štandard, na vysokú latku položenú predošlými dielmi, slabé. Jednoznačne najslabší diel ságy. Prvá polovica knihy dosť postrádajúca dianie (hoci primerane temná), druhá potom nerealisticky optimistická (Woldemort, ktorý prvé horcruxy tak dobre zabezpečil, tie ostatné len tak rozhádzal?).

B4LU
13.12.2017

Poslední Potter naštěstí nešel příliš ve stopách předchozího dílu a utváří tak důstojnou tečku za celou sérií. Hledání nejprve viteálů, pak relikvií mě zaujalo svou propleteností jednak s ostatními postavami z minulých dílů, jednak s minulými díly celkově. Kniha pro mě vrcholí nikoli bojem o Bradavice nebo (nedejbože!) přeslazenou poslední kapitolou, ale Snapeovými vzpomínkami. A jenom tak mimochodem, zadejte si do youtube "how harry potter should have ended" :-)

Luipenox
13.12.2017

Vyvrcholení série, a to nejenom ukončením příběhu, ale i samotným zpracováním.

Ač je kniha téměř nejdelší z celé série, přečetl jsem ji rychleji než všechny ostatní. Výtečný styl, na který se autorka dopracovala v průběhu sedmi knih podtrhuje nastolenou atmosféru, která člověka strhne a nedá mu od knihy odpočinout. Ve chvílích, kdy jsem knihu zrovna nečetl, jsem musel přemýšlet nad tím, co se stalo a co se nejspíš stane. A i když jsem viděl filmové zpracování dříve, než jsem četl knihu, napětí z dalšího čtení jako by se tím nesnížilo.

"Samozřejmě, že se to děje uvnitř Tvé hlavy, Harry. Ale proč by to proboha mělo znamenat, že to není skutečné?"

Sarka25
05.12.2017

poslední díl ... a co dal ... tato neuvěřitelná kolekce mě opravdu chytla za srdce a nezustane pouze u jednoho precteni .. a doufam ze i ma dcerka se take zamiluje do Harryho jako ja..

Anička.pa
27.11.2017

Nemůžu uvěřit, že jsem již na konci celé této ságy. Nejraději bych pokračovala dál ve čtení kouzelnického světa. Bála jsem se, že když jsem jako první viděla filmy, knihy mě nebudou bavit a právě naopak. Autorka má vše dokonale promyšlené a díky přečtení celé série mi bylo vše úžasně dovysvětleno a doplňeno :-)

A co jiného dodat k poslednímu dílu:
,,Radujme se, veselme se, Potřík jim dal nářez! Starouš Voldy už má utrum, tuhej jako pařez.”
:-D

Disinka
20.11.2017

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)