Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12322 833

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

holloway
30.11.-0001 3 z 5

Když mi autorka zabila nejoblíbenější postavu z celé série, tak jsem si říkala, že horší už to nebude. Po přečtení epilogu už následoval jenom odevzdaný povzdech nad zabitím celého konce. No ale co s tím nadělat, když autorka má na věc jiný názor. Mohly to být i čtyři hvězdy, ale ten epilog jí prostě neodpustím.

motycek
30.11.-0001 5 z 5

ale hrozně mě mrzí že už nebudou další díly.jak už sem řekl v komentářích jedničky,s tímhle sem 5 let vyrůstal a jako celek je to pro mě legenda i když jsou tam někdy takový chybičky,třeba ve trojce,ale to sem do komentářů nepatří

motycek
30.11.-0001 5 z 5

Že ke dveřím poslali jen jednoho člověka? Ale jak by to pak Harry přežil?
Velice dobrá kniha, ale u tohoto dílu se názory nejvíc rozcházejí. Pro mě asi ne nejoblíbenější, díl, vnímám to jako celek a prakticky všech nějakých 3500 stran znám nazpaměť.
SPOILER; To, jak Rowlingová pozabíjela polovinu postav, mě fakt vzalo, hlavně D. a L., ale asi nejvíc F. Aspoň že zůstal Kingsley. Přesto je to důstojné zakončení, i když to temno a příčná ulice prakticky vybílená je trochu moc na tenhlee pohádkový svět. .
Voldemortovo tabu je opravdu trochu moc, že by prostě fakt že si to Smrtijedi přejí zaklel Voldemortovo jméno kouzlem které zajistí, že se sama prolomí kouzla které Smrtijedi často bez Voldyho pomoci zničit nedovedou je blbost. Epilog se mi moc líbil, a teprve po zkouknutí filmu mi došlo co je ten tvor na nádraží King's cross, jemuž není pomoci. Film byl fajn, jen mě trochu naštvalo že měl nevyužitý potenciál, přiznejme si co mohl C. Columbus v prvních dvou dílech vykouzlit jiného než pohádkovou atmosféru na kterou at chctěl nebo ne musel vsadit? Yatesův nejlepší počin pro mě zůstává Fénixův řád, ten je prostě dokonalý, hudba, střih, všechno.

Hanichka
30.11.-0001 5 z 5

Jak jsem si kdesi přečetla, je to jakoby se autorka pročetla různé fanouškovské teorie a pak je splácala dohromady. Vadilo mi, že si vymýšlí nové motivy (např. relikvie smrti) a že tam není ta provázanost, aneb všechno souvisí se vším. Moc nových míst, moc náhlých úmrtí, moc všeho. Bylo to příšerně překombinované a ani trochu podobném předchozím dílům, kde bylo i něco o Harryho "normálním" životě ve škole. Tohle byl jen samý stres, stále změny místa bez pořádného děje...postavy se chovaly úplně jinak, než předchozích šest let...prostě úplně jiný svět, než jsem byla zvyklá. A taky jsem prostě čekala něco hlubšího, ne jenom pitomou akční honičku za viteály...
Jsem zklamaná. Hodně. Ale stejně mi to nezabrání v těch 3*, protože nebýt těch načtených teorií, třeba bych si to i užila.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Mrtvých jak naseto, ale jinak úctyhodný závěr celého příběhu. Ukázalo se, že Brumbál má za sebou taky pár excesů a že Severus nebyl takovej hajzl, jak se předpokládalo (za což jsem autorce moc vděčná, nesnáším 100% kladné nebo záporné postavy). Ač tento díl je hodně zmatenej a myslím, že si JR přidělala zbytečně práci, nemohla jsem se od něj odtrhnout, dokud jsem neskončila na poslední stránce (proto taky tak vysoké hodnocení). Závěrečný epilog však byla dost velká chyba. Snad se taky někdy dočkáme filmové podoby.

Ethaniel
30.11.-0001 3 z 5

Tak na Deathly Hallows se těšil snad skoro každý, a nejenom Potterovští fanoušci. Čekala jsem společně s nimi plná sentimantalismu. S Potterem jsem totiž vyrůstala, stárla podobně jako on. Naše generace byla Potterem odkojena. Proto je samozřejmé, že jsme s posledním dílem zamáčkli slzu, ale čekali jsme něco víc. Aspoň já určitě. Čekala jsem strrhující, grandiozní finále se závěrečnou bitvou. Čekala jsem, co všechno za události a spojitosti, o kterých jsme neměli tušení, vyplavou najevo tak, jak sme tomu byli u Rowlingové zvyklí. A místo takového pařížského dortu nám autorka předhodila takovou nedopečenou buchtu. 400 stránek je absolutně o ničem, zíváte, čím dál víc a je vám naprosto jedno v jakém stanu Harry spal. Už byste se totiž konečně chtěli něco dozvědět. A najednou přichází rychlý sled událostí a zašmodrchané finále. Zklamaní zabouchnete knížku s pocitem, že Rowlingová jednou přišla na fanouškovský Potterweb, napsala si na papírky teorie čtenářů, jak by mohla knížka dopadnout a jednu si vylosovala. Škoda, to už mohla raději vylosovat tu, kde Voldemort umře, protože ho o to Harry hezky poprosí.

Je to vážně škoda, mohla z toho vzniknout kultovní a legendární záležitost, ale takhle je to jen lehce nadprůměrné fantasy.

Lithin
30.11.-0001 2 z 5

Poslední kniha, Relikvie smrti, mě více či méně zklamala. Čekala jsem od uzavření této ohromné ságy něco mnohem "většího". Místo toho jsem se dočkala konce jako z Amerického filmu - ba co víc, dokonce dvou podivných, kýčovitých konců.

dddavid
30.11.-0001

Super kniha, ale ten epilog je nemysl už jenom z toho důvodu že by se odhrával někde v roce 2017, takže se vlastn nestal. Měla by se napsat ještě jedna knha která vše objasní a nemusí být z pohledu Harryho!

Lusa

Nádherné dokončení ságy o Harry Potterovi

SPOILER

Líbilo se mi jak Harry zabil Voldemorta, a jsem ráda že Snape byl nakonec ten hodný. A epilog mě dostal ze všeho nejvíc, moc krásné

Sojkicz
30.11.-0001 3 z 5

Přečetl jsem to v angličtině hned po vydání, asi to byla chyba. Mohl jsem si iluzi o dokonalém závěru udržet déle. Nevím jestli je to nemoc lichých dílů, ale mě se ani číslo 7 nelíbí. Vše je přehnané, připravené pro film, napsané pro peníze. Ano, HP stárně s dalšími díly, ale možná měl umřít spolu s B. a bylo by to lepší. Posledních 100 stránek lépe vynechat a skončit u bitvy o Bradavice, bylo by vše lepší

Sarah
30.11.-0001 5 z 5

Velmi pěkná knížka, už se těším až vyjde film! Tuhle knížku jsem přečetla o prázdninách za ani ne týden!

enki
30.11.-0001 5 z 5

Je to úžasná knížka,ježtě ji ale nemám dočtenou.ze skoro celofeního čtení už mám trochu unavené oči

joehot
30.11.-0001 5 z 5

Tak krásná sága, tak skvělý díl, tak hrozný závěr. Být já redaktorem, ten epilog nechám vyškrtnout... Pokud však tuhle knihu přečtete bez něj, je skvělá, plná akce a Harryho Pottera..