Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12358 12358

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

SaDiablo
21.10.2012 5 z 5

S Harrym jsem strávila celé dětství. Osm let mě provázely knihy a po dočtení Relikvií jsem se cítila zvláštně. Není divu, že jsem brečela jako želva (což u mě v tu dobu nebylo příliš zvykem). JKR nezklamala, vyvrcholení bylo překvapivé a naprosto výjimečné, stejně jako každá kniha, rozdíl byl jen v tom, že tato je definitivě poslední. Doufám, že se JKR nikdy nenechá zlomit k napsání dalších dílů - je to tak, jak to má být.
Později jsem se smířila i se Severusovým osudem - při jeho dějové lince to bylo bravurní zakončení, které naprosto podtrhlo jeho charakter.
Teď se k Harrymu opět dostávám, a jakmile budu mít čas, znovu si Relikvie přečtu a potom začnu nanovo od jedničky - plánuji v angličtině a těším se na to jako tenkrát, když mi bylo devět.
Díky, Jo.

Dullnut
21.10.2012 5 z 5

Skvělé vyvrcholení sedmi dílné ságy o mladém čaroději.

TessDragon
13.10.2012 5 z 5

Začátek velkého dobrodružství v kouzelných Bradavicích s těmi nejnezapomenutějšími postavami na celém světě. Harry Potter je prostě jedinečný originál, který vás vezme za srdce a vy prostě musíte číst.
A ničeho nelitujete. Harry, Hermiona, Ron, Fred, George, Ginny, Neville, Snape a mnohem více...S těmi jsem prožila své dětství, a bylo opravdu kouzelné. J.K.Rowling vymyslela příběh, tak, že do sebe nádherně zapadnul a na konci se nám dostalo odpovědi na naše otázky. Jsem moc ráda, že jsem si mohla Harryho přečíst a v nejbližší době se snad k němu ještě dostanu.

Bohužel i HP končí, ale zakončil svůj příběh geniálně! Při čtení jsem skoro nedýchala a bála jsem se, jak to všechno skončí. U něčeho mě opravdu překvapil průběh + odchod mých oblíbených postav. HP už je na kraji největší temnosti, všechno se odehrává venku, od ochrany starých dobrých Bradavic, kde už také není bezpečno. Tohle bylo naprosto GENIÁLNÍ a NEZAPOMENUTELNÉ zakončení série, na Harryho budu ráda vzpomínat a ráda si ho přečtu znovu. :)

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Výborná knížka, kde se nakonec vše vyjeví a odhalí. Jak dlouho jsme na toto čekali. A dočkali jsme se. Já věděla už od začátku, že v Severusi Snapeovi je ždibec dobrého :)

eniete
08.09.2012 5 z 5

Podle mě je tenhle díl nejlepší. I když mám všechny díly stejně ráda-a považuji je všechny naprosto za geniální- tenhle mám o trošku raději. I když si ho přečtu i po desáté, vždycky ten příběh prožívám jako bych ho četla poprvé.

Paja.T
24.08.2012 5 z 5

Harry Potter - moje srdeční záležitost. Mým snem je jednou přečíst a vlastnit tento díl v co nejvíce jazycích.

Kristie-Sophi
12.08.2012 5 z 5

Nevím co bych napsala... Všechnu chválu už tady napsali předemnou. Pocit po dočtení: "Proč takové úžasné série musí končit tak brzo?!"

ValKing
22.07.2012 5 z 5

Přiznám se - když jsem dočetla poslední stránku, rozbrečela jsem se. Nemohla jsem uvěřit, že sága mého dětství skutečně končí. Na poslední film se pravděpodobně nikdy nekouknu, protože by mě to ještě víc utvrdilo v tom, že už vážně žádné další díly Harryho nevyjdou a já nebudu nadšeně čekat na novou bichli, kterou bych v posteli až do rána četla. Každopádně, tohle je zkrátka sága, která jednou provždy změnila svět literatury a fantasy a já nevěřím, že by ji někdy někdo překonal. Fantazie Rowlingové je jako vesmír, neznámá a nekonečná. Jestli jednou budu mít svoje děti, tohle bude povinně to první, co přečtou! :) :D

Eleanorre
04.07.2012 4 z 5

Rozhodne by som nezabíjala niektoré postavy a rozhodne...ja vlastne neviem. Po vojne je každý hrdinom a kritizovať tiež dokáže každý. Harry skončil a sním akási pomyselná línia nášho destva... pri poslednom filme sme dokonca aj uronili slzu. Teraz nám ostali už len spomienky :)

cathyblack
02.07.2012 5 z 5

Řekla bych, že v komentářích níže bylo řečeno naprosto vše. Harry Potter uzavřel svůj budoucí život na těchto stránkách a dál nám, fanouškům, už nahlédnout nedá. Jaká to škoda, protože těch sedm let v Bradavicích bylo, věru, mých sedm nejlepších let v životě. Děkuji Vám paní Rowlingová a smekám kouzelnický klobouk tak nízko, jak mi má bolavá záda dovolí. Pěkně jste mi pomotala hlavu, to Vám povím.

Zuzvil
26.06.2012 5 z 5

Poslední závěrečný díl celé skvělé série. Tento díl sice u mě rozhodně nepřekonal ty díly předchozí, ale krásně vše uzavřel. Autorka opravdu vše měla promyšlené do nejmenších detailů a já jsem byla ráda, že nenechala moc věcí tzv. otevřených. Něco samozřejmě ano, aby zapracovala představivost samotného čtenáře, ale většina věcí je vysvětlena a uzavřena. Těším se až se teď po letech pustím do ilustrovaných vydání a jsem zvědavá, zda mě svět Harryho Pottera opět učaruje, ale věřím, že ano.

KellyH
18.06.2012 5 z 5

A je to tu. Vyvrcholení sedmi let plných lásky, dobrodružství, strachu, ztrát...
SPOILER:
Při smrti D. a S. jsem se na pět minut zarazila a jen tupě koukala na tu stránku. Při filmu jsem se regulérně rozeřvala na celé kino (a nezajímala se, proč po mě lidé divně koukají).
Ten epilog je skvělý... bohužel jen v knize. Ve filmu vyznívá značně trapně.

Horxus
01.06.2012 5 z 5

Asi už ani nebudu psát jak je to skvělá kniha, napsala to již většina z vás, ale jen dodám, že mě dost často přepadávají stavy, kdy mám chuť si přečíst nějakou pasáž z jakéhokoliv dílu Harryho. Ať už nějakou smutnou, veselou, strašidelnou nebo napínavou část, vždy vím kde hledat. A už se těším, až ji jednou doporučím svým vnoučatům.

Willie
20.04.2012 5 z 5

Příběh končí... Stejně jako byl film rozdělen do dvou částí, udělala bych to samý. První část je o honbě za viteály. Nemůžu říct, že by tato část byla méně zajímavá než neuvěřitelné zakončení, vždyť je to HP!! :) Zajímavý dělají příběh Harryho myšlenky, kterými se snaží pochopit předchozí události. I když ví víc než dost, něco si zkrátka nedokáže správně vyložit. Okolní svět je vzhůru nohama, lidé se mění, přecházejí na temnou stranu, ale také se ukazují pravé tváře lidí, kteří dřív vypadali jako brzvýznamné postavy. Druhá část je válka a konečné rozuzlení příběhu. Myslím, že právě posledních sto stránek nikdo z hlavy jen tak nedostane. Vystřídá se u vás tolik emocí, tolik se toho změní. V jednu chvíli brečím, pak zase ohromeně, neschopná vrátit se zpátky do reálného světa, hltám každé slovo a netuším, jak to celé dopadne. Když celý příběh skončil, ještě několik minut jsem omámenně koukala do prázdna. Je to neuvěřitelný, co může udělat několik knížek. Já žiju dvakrát: jednou doopravdy, jednou ve světě Harryho Pottera. Doufám, že se někdy objeví něco tak skvělého a nezapomenutelného jako je Harry Potter, i když to považuju téměř za nemožné. Zkrátka moc děkuju, že něco tak úžasného existuje a že jsem měla tu možnost to poznat. :D :) Prostě neuvěřitelné !! :)

Eilem
19.04.2012 5 z 5

Brilatne zakjončené dielo , ostáva iba nostalgicky spomínať na to, čo sme spolu s týmto príbehom prežili. 10/10 PS: všetci kv kútiku duše dúfajme , že sa raz dočkáme nejakého pokračovania.

dennie3
15.04.2012 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha vůbec!:)

martula.07
12.04.2012 5 z 5

Jednoznačně nejlepší knížka o Harrym. Plná zvratů, překvapení. Za celou sérii mě bylo líto většiny postav, které umřely. Někdy mi připadalo, že by ani nemusely, nakonec se ukázaly, že to bylo asi nutné :). Nevím proč, ale vždycky jsem měla hodně ráda Snapea. Přitom byl vždycky tak zlý. Ale už od prvního dílu se mně na něm něco líbilo. Možná to bude znít šíleně, ale bylo mi líto i Voldemorta. Jenom trošku, ale bylo. Byl na světě sám, honil se pořád za tím samým a podstatu života úplně přehlédl. Ale kouzelník to byl mocný, to se mu musí uznat. Pak se mi hodně líbí vězeň z Azkabanu. Ten se mi líbil vždycky nejvíc, teda do chvíle než jsem přečetla tento. Myslím, že skvělé zakončení a určitě bych se nepokoušela pokračovat. Už asi ani není o čem. Z filmů se mi líbil vězeň z Azkabanu, tyto dva poslední vůbec, dost toho postrádaly a to, co už tam bylo, bylo většinou špatně zkrácené a vyznělo to úplně jinak než to bylo (mj. ničení viteálů, Voldemort vůbec nic necítil). Harry Potter a spol. vyrůstal i se mnou a o to je to ještě lepší. Moje nejoblíbenější postava? Nevím. Myslím, že jich bylo víc. Strašně mi přirostl k srdci Sirius, ikdyž tam byl jen chvilku. Severus, Dobby (ten byl zlatý), Albus Brumbál. Draco byl hodně silná postava, ikdyž by ho člověk chtěl každou chvíli ubezdušit :D. Možná byl silný díky svému svědomí nebo co ho přimělo neudělat jednu s nejhorších věcí na světě. Určitě ale nepatřil mezi mé oblíbence. Tak někdy nashledanou, Harry Pottere, ať už v jakémkoliv věku :).

Calwen306
14.03.2012 5 z 5

Dokonalá séria príbehov. Dospievala som spolu s Harrym Potterom a ostatnými postavami. Je veľmi zložité vybrať najlepšiu časť, všetky diely totižto tvoria jeden nádherný celok. Všetky príbehy su skvelé, jednotlivé diely som prečítala niekoľko krát a som si istá že sa knim ešte s radosťou vrátim :)

Aneeta
12.03.2012 5 z 5

Skvělé zakončení, jen je mi líto některých postav, hlavně Snapea. To je jediné, co mi na knize vadilo....Film nebyl špatný, ale mě se nejvíc líbila až druhá část, kde bylo více děje a napětí

DarkFireflies
25.02.2012 5 z 5

Díl, ve kterém celý příbeh vyvrcholil. Všechny záhady se rozuzlily a zlo bylo poraženo...
Co víc by od poslední knihy série mohl člověk chtít? :)