Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12358 12358

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Layss
21.02.2012 4 z 5

Harry Potter je pro mě stále taková srdeční záležitost, i když už na to věk zrovna nemám. I když, co se týče tohoto dílu, tak mám možná věk akorát :D Velice pěkný děj, odlišné prostředí oproti ostatním dílům.

VeronikaPf
09.02.2012

Série o Harrym Potterovi můžu brát do ruky snad pořád. Ještě jsem nenašla lepší knihy, než tyhle. Poslední díl je pro mne úžasným završením. Že Voldemrt umřel rychle a jednoduše? V jednoduchosti je přece krása:). Epilog je sice hodně přeslazený, ale patří k tomu. Nejlepší část je určitě v Grongottově bance. Kapitola plná zvratů a filmaři ji také vystihli skoro podle mých představ. Nemohlo být lepší završení této série!:)

sarekaslukova
08.02.2012 5 z 5

Nádherná kniha, asi jako všechny ze série Pottera.
Musim uznat že film nebyl špatný ale mě osobně dost mrzelo když tam zapoměli dát jednu srandovní větu co řekl Ron svému synovi.

reykjavik
06.02.2012 5 z 5

K tomu není co dodat...
Výborný závěr celé série...

pufina
06.02.2012 5 z 5

Budu dělat, že žádný odporný epilog nebyl, tááákže.. Nádhera, nádhera, skvělé a důstojné zakončení celé série! Severus Snape je/byl dokonalá postava!

dangerita
16.01.2012 4 z 5

Nevím, zda je to tím delším odloučením a nebo prostě už trochu stárnu, ale tento díl nemohu zařadit k nejlepším ze série. Vrátila jsem se k uzavření této "kapitoly" po dlouhé době a opět jsem se dobře bavila. Ale děj se mi zdál místy trochu rozvleklý a chyběl mu na můj vkus spád. Ovšem nic to nemění na tom, že moje fantazie pracovala na plné obrátky a byl to příjemně strávený čas.

Trochu mě překvapilo, že film se od knihy celkem výrazně liší. Proto jsem ráda, že jsem dodržela své pravidlo a shlédla jsem ho až po přečtení knihy. Ostatně stejně jako u předchozích.

Martin_Happy
05.01.2012 5 z 5

Člověku až skoro chyběly Bradavice. A když se Ron zachová jak pitomec, máte chut skočit do knihy a nafackovat mu.

Wolf_1
30.12.2011 5 z 5

Asi ta nejlepší kniha z celé serie.

zipporah
29.12.2011 5 z 5

Snape a "iba" osobnosť série? Pf! Profesor Severus Snape je ten originál, čo vychádza z reality!!! Je to vojak, bojovník, sakra, je to človek, ktorý vie každého otráviť, s perfektným omastkom na havraních vlasoch, sakra, Snape je smiech cez slzy, je to hero of books, hero of book´s world... Princov príbeh som nedokázala ani čítať pre slzy.
PS: pre spriaznené duše, v Bratoch Karamazovcoch sa vyskytuje vedľajšia postava, volá sa Smerďakov a hrozne mi pripomína mladšieho brata Snapea. Odporúčam. Samozrejme, je trošku viac vypracovaný, ale čaro má podobné.

Pajinka200
18.12.2011

(SPOILER) Moje nej knížka jenom mi trošku vadí že bradavice neexistujou a chudáci všichni co umřeli :( jinak moc pěkná knížka

lady
05.12.2011 2 z 5

Klasický Harry.Akorát tentokrát naposledy.(krom.harry potter a relivie smrti část 2.)

Rusio
09.10.2011 4 z 5

Tato kniha se mi mic libila az na to že z Voldemorta udelala Rowlingová trochu troubu... jinak se mi libila ....

LenaBil
28.09.2011 5 z 5

Mně se to líbilo, začalo to jako pohádka, skončilo to jako pohádka:-))

Septimus
10.09.2011 1 z 5

A tak Harry Potter vykoupil svou smrtí celé kouzelnictvo. Ovšem on narozdíl od jiných "vyvolených" dostal možnost a vrátil se na Zemi.

vercza
02.09.2011 5 z 5

Nejhezčí díl ze všech :)

JaneTrestry
31.08.2011 5 z 5

U této knihy jsem bulela už hned od začátku. Prostě úžasná knižní sága :)

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

Co dodat na závěr série... Všech sedm dílů miluji, jsou to přesně ty knihy, do kterých je tak snadné se začíst a zapomenout na čas.. Ukončení vyprávění se povedlo, vždycky mě znovu a znovu překvapí, jak se nakonec vybarví Snape =)
Postavy parádní, příběh strhující, co víc si přát?=)
Jen pořád nevim, kdo mě z postav bavil nejvíc - Snape? Brumbál? Malfoy? Hagrid? Lupin? nebo Ron? =)

MrsFantasia
29.08.2011 5 z 5

Před tím, než jsem sáhla po knize, jsem měla spoustu nechtěných informací od kamarádky, ale stejně sjem si ji neskutečně užila. Je to těžké hodnotit, ale tenhle díl se mi asi líbil ze všech nejvíc.
Celou kapitolu, kde byly Snapeovi vzpomínky, jsem probrečela. Byl to pro mě jeden z nejemotivnějších okamžiků celé série, střídavě jsem lapala po dechu a znovu se krčila v koutku. Za celý svůj život nenašel opravdové štěstí... A taky mě to utvrdilo v tom, že Snape není jen zrádce a že jsem mu svou důvěru od prvního dílu svěřovala oprávněně.
Je krásné vidět, že postavy se opravdu vyvíjí. Harry už není jenom klučina, který byl poprvé v něčem dobrý, dokonce i Dudley a teta Petunie projeví střípek náklonosti k Harrymu. Tu scénu jsem velmi ocenila.
SPOILERY:
Smrt P. mě sice zasáhla, ale nebylo to nic proti smrti F. Tam jsem jenom stihla zalapat po dechu a najednou to bylo pryč. Člověk si ani neměl šanci pobrečet, jak to tam uhánělo. Tonksové mi bylo velmi líto, přece jen představa, že Teddy nebude mít rodiče.
Měla jsem problémy u rozhovoru s Brumbálem, nějak mi to nešlo pochopit. Ale napodruhé už to docela šlo.

Celá série byla úžasná a tahle kniha, byť z trošku jiného soudku, byla velmi krásným zakončením.

Megii
27.08.2011 5 z 5

Mě se kniha moc líbila a hltala jsem ji od začátku do konce. Co se týče přemisťování z jednoho místa na druhé, tak o to přece šlo. Musel být opatrný.
Snape je určitě nejsložitější postavou a ne každý ji zcela pochopí.
Také se mi líbilo, že Harry nejen přežil smrtící kletbu jako mimino, ale on ji přežil i podruhé. Lituji, že není víc dílů.

Bella125
27.08.2011 1 z 5

Mě se tahle knížka moc nelíbila... pořád tam bylo jenom nějaké popisování nějaké krajiny atd... niky jsem jí nedočetla do konce, do konce jsem viděla až film, který se mi líbil víc než knížka... ale nesouhlasím s paulhunter s tím posledním bodem, co se jí v knížce nelíbilo... mě se ta poslední kapitola líbila nejvíc z celé knihy (přeskočila jsem totiž na ní, když mě prostředek nebavil=´D)