Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12360 12360

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Swatulkaa
26.03.2011 5 z 5

Bravúrně napsané. Vyhovovala i délka, žádná pasáž nebyla nudná. Skvělé ukončení. Opravdu bestseller :-))

smetyl
18.03.2011 4 z 5

Nedůstojné zakončení série. Ultra-Happy End sem vůbec nepatří!

yzmael
22.02.2011 4 z 5

je nudnejšia kvôli neustálemu stanovaniu a skrývaniu, ale druhá polovica to kompenzuje dôstojný záver série (+ nečakané úmrtia)
po prvom prečítaní sa mi záver nepáčil, ale pustil som sa do posledných dvoch knižiek o rok neskor a môj názor sa zmenil, je to lepšie ale stále si myslím, že to mohlo byť lepšie
každopádne na sériu s takým počtom častí je treba uznať, že príbeh bol precízne premyslený a nemôžem dať celej sérii menej než plne hodnotenie....

Dominik_13
11.02.2011 5 z 5

Závěrečný díl je o něco horší, než předešlé dva, ale i přes jakousi rozvláčnost příběhu si stále zachovává vysokou úroveň. Je fascinující, jak se zde prolnou všechny dosavadní zápletky, které pro mě vrcholí v kapitole o Snapeovi. Rozhovor s Brumbálem je dalším klenotem téhle knihy.
Bohužel konec je pro mě zklamáním. Čekal jsem něco... velkolepého. Nedočkal jsem se. A epilog mé znechucení ještě prohloubil.
Ale i přes některé další drobné výhrady dávám plné hodnocení.

Čmoudová
31.01.2011

Člověk by si řekl, že kvalita ságy o Harry Potterovi bude klesat, ale tady je to přesně naopak. Myslím, že Relikvie smrti je nejlepší knížka o mladém kouzelníkovi vůbec. Má nejvíc akce, napětí, dokonce i romantici si přijdou na své... za tuhle knížku, klobouk dolu.

KateCullen
23.01.2011 5 z 5

úžasná knížka, u některé pasáže jsem si pobrečela...

vranystepan
17.01.2011 5 z 5

Relikvie smrti dokonale zakončila celou sérii, ale po přečtení jsem byl smutný, jelikož jsem si uvědomil, že právě TOUTO knihou celá série končí. Prolínání dějových rámců, nápadité zakončení hlavní dějové linky a především nepopsatelná nejistota před otočením každé stránky - právě kvůli těmto vlastnostem (a nejen těm) nelituji ani vteřiny s touto knihou.

padajicidvere
16.01.2011 5 z 5

Celou knížku jsem proplakala..moc se mi líbila.

Makoves
27.11.2010 5 z 5

Poslední díl o Harrym je prvním dílem, který jsem si přečetl. Musím říct, že mě to fakt zaujalo. Tu tlustou knihu jsem přelouskal za tři dny. Výborné, takže se pustím i do ostatních dílů. Filmy už jsem sice viděl, ale kniha je kniha.

pistalka
23.11.2010 4 z 5

Dočíst poslední díl Harryho Pottera bylo jako ukončit jednu velkou kapitolu mého dětství a dospívání. Právě proto nešlo k Relikvii smrti přistupovat nepředpojatě. Zkrátka jsem si ji užil a po dočtení jsem byl nadšený, jinak to ani nešlo. S odstupem času vím, že kniha rozhodně dokonalá není a má několik velkých mínusů (přečtěte si komentář od paulhuntera). Osobně mi nejvíce vadily dvě věci, v samém závěru knihy.

SPOILER:
1) Zabití lorda Voldemorta je příliš rychlé. Těšil jsem na dlouhou a rozepsanou scénu, Rowlingovou však očividně konec příběhu moc nebavil a chtěla ho mít rychle z krku. Voldemorta zabije 'obyčejná' Avada Kedavra?! WTF, kde to jsme? :)
2) Epilog. Něco tak strašného snad Rowlingová nemohla myslet vážně. Knížku jsem dočítal ve čtyři ráno a měl jsem dojem, že únavou špatně vidím.
KONEC SPOILERU.

Mimochodem: po dočtení ságy se u mě dostavila poměrně silná deprese, která měla několikadenní trvání. Ten pocit, že už další příběhy nebudou, byl poněkud zvláštní. Opravdu skončila jedna velká etapa. Nepamatuji si, u jaké jiné knihy se mi něco podobného stalo. Patrně u žádné.

CoreChick
30.11.-0001 3 z 5

Tak tahle knížka mě opravdu nebavila... Přišlo mi to celé jakési zdlouhavé, to, že tam skoro všechny pozabíjela mě "zraňovalo" natolik, až k tomu mám úplnou nechuť tento díl znovu někdy číst. A ta poslední kapitola... Tři hvězdičky, protože na Potterovskou ságu nedám dopustit i když to má zakončení, které je pro mě velkým zklamáním.

Vojta
30.11.-0001 5 z 5

Mně se to teda líbilo, nijak zvlášť mně nevadilo, že je kniha plná podivností a nelogičností. Harry Potter je Harry Potter, takže jsem se nenechal těmito věcmi nějak více vyvést z míry. Dalo se to určitě napsat mnohem líp, ale stejnak jsem knihu hltal. Kdybych byl nezaujatý, hodnotil bych zřejmě tuto knihu kriticky, jenže bohužel nebo bohudík... Já jsem zaujatý!

Vera.sarance
30.11.-0001 4 z 5

Bylo to fajn, to mi nikdo nevymluví.(Zde začínají malé spoilery) Je trochu špatné, že chtěla vyhovět s koncem každému a neudělala třeba "No je mrtvej, máte smůlu, 8. díl, kde bych ho oživila nenapíšu" a stihla ho i oživit. Nemám ráda neutrální konce(půlka postav pomřela, ale svět bude zase v pořádku), byla bych spíš pro uplně veselý, nebo uplně smutný. A hlavně ne tak zamotaný.

paulhunter
30.11.-0001 3 z 5

(SPOILER) Harry Potter byl mou oblíbenou četbou hlavně v dětství a nějak se mi podařilo vynechat ten poslední díl, resp. jsem už na něj v současné době neměl tolik chuť.

Ovšem neuzavřít celou sérii by byla asi ostuda, a proto jsem se do sedmého dílu přece jenom začetl.
--- Nechci tu moc konkrétně popisovat děj nebo rozebírat jednotlivé pasáže a tak řeknu následující: Přijde mi, že to J. K. Rowling pěkně podělala. Vím, že je kniha určena spíše mladším čtenářům, ale tolik nelogičností a nedomyšlených částí bylo na mě přece jenom moc. Navíc, velkou část knihy se prakticky nic zajímavého neděje a vše je v duchu přemísťování se z jednoho místa na druhé. Děj neskutečně bloudí a vypadá to, že spisovatelka měla nejdřív jeden nápad a pak zase úplně jiný - tak mi to například přišlo v případě viteálů vs. relikvie. Harry Potter a Relikvie smrti působí jako kompaktní celek ze všech dílů nejméně.

Říkal jsem sice, že se nebudu konkrétně vyjadřovat, ale nedá mi to: SPOILERY
- vadily mi nesmyslné (často příliš dětské) dialogy a chování
- Voldemort ztratil veškerý respekt, neboť se chová jako úplný nezkušený dement
- kapitola Nádraží King´s Cross toho hodně vysvětluje, ale je napsána takovým stylem, že tomu děti asi jen těžko porozumí...
- nejhorší část dle mého názoru byla ta v Gringottově bance. Nelíbila se mi ani trochu a scéna s drakem mi přinesla otázku: "Číst dál?"
- vždycky když Harry a spol něco plánovali dopředu i několik týdnů, tak se jim vymklo všechno z ruky a ukázalo se, že vlastně nenaplánovali vůbec nic.
- záchrana "nečistých" kouzelníků z Ministerstva není vůbec věrohodná (To by jim před výslechem nechali hůlky a pak by se nechali odvést do Azkabanu?, ale vyvolat Patrona umí asi jen Harry..).
- bitva o Bradavice je nudná, nevyvolává ve čtenářích ty pocity, které by asi vyvolávat měla. Bohužel.
- kapitola u Malfoyových doma je velice zajímá: uvězní Harryho Pottera, ale ke mřížím vždy pošlou pouze jednoho člověka (což dává velkou šanci k úniku, že...), protože zbytek se "musí" dívat na mučení Hermiony.
- Voldemortovo tabu? ach jo...
- no a posledním zásekem je poslední kapitola, která není jenom přeslazená, ale hlavně taky naprosto zbytečná.

+ plus si zaslouží Snapeův příběh (ať nejsem necita a neupírám knize to dobré). ;-)

Sečteno podtrženo: jedná se o nedůstojné zakončení celého Pottera, které ve vás vyvolá dobrý pocit ne z důvodu, že byste se posadili na zadek z příběhu, ale z toho, že už to celé konečně skončilo.....

Senza Jenka
30.11.-0001 4 z 5

Jsem docela zvědavá na filmové zpracování. Kniha je podle mě dějově poněkud nevyrovnaná - nejdřív velká akce přesunu Harryho do Doupěte, pak přípravy svatby Billyho a Fleur, útěk ze svatby a následujé dloooouhé skrývání a přemisťování, trocha vzrušení při vloupání na ministerstvo, dlooouhé skrývání a přemisťování. Strašně dlouho nevědí, co a kde hledat a pak to najednou dostane rychlý spád. Docela mě dostali padlí i pravda o Snapeovi.
Poslední kapitolka s názvem: O devatenáct let později byla naprosto předvídatelná a takhle nějak napsanou jsem ji čekala.
Ani u této série nechápu označení "SÁGA" - nejedná se o příběh, který by sledoval několik generací jedné rodiny ani o severskou pověst, tak proč sága?

Azizi
30.11.-0001 5 z 5

Mne sa táto posledná kniha páčila, najmä v poslednej tretine. SPOILER Vždy som verila, že S. nie je až taký zlý ako sa tvári, prakticky do poslednej chvíľky. A áno, musím sa priznať, že chvíľkami som aj mala slzy v očiach. A čo sa týka úmrtí postáv, najviac mi je ľúto F., ale aj L. Neverila som, že by niekoho z nich mohla autorka nechať zomrieť. Napriek tomu si však myslím, že knihe to prospelo. Dodalo na autentičnosti a sile. Zároveň sa mi páči, že isté postavy neboli len kladné, alebo len záporné. No boli ako v skutočnom živote. Mali charakterové chyby, no na druhej strane aj svedomie. Možnože na konci aj Voldemortova prvá a zároveň posledná výčitka sa mu na zlomok sekundy mihla hlavou... (záver bol však skutočne prehnane gýčový a neprirodzený)

Jeanette
30.11.-0001 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera. Opravdu vydařené zakončení série :)

Rockwood
30.11.-0001 3 z 5

Tahle kniha mě tedy hrubě zklamala. Tedy byl to relativně dobrý příběh a samou nedočkavostí jsem četl neoficiální překlad. Byl jsem hodněkrát překvapen různými situacemi v knize, Severusem Snapeem především. Ale co mě hrubě zklamalo byl konec knihy.

SPOILER
Kromě toho, že Harry přežije smrtící kletbu a kromě toho, že Voldyho vyřadí pomocí odzbrojovacího kouzlo... byl ten růžovoučký happy end opravdu síla pro můj žaludek.

Fiona
30.11.-0001 4 z 5

O charismatu a pravé tváři Snapea jsme s tetou diskutovaly již dlouho. Nezklamal! Předčil očekávání. Ačkoli sedmička už se nečetla sama, už ztratila veškerou pohádkovost, hravost a v podstatě i vtip, pořád je to moc dobrá kniha a až budu mít dost staré děti, p oclé sérii sáhnu znova.
Jen teda, ten sladký konec...chápu, že chtěla udělat definitivní tečku, no dobře...ale stejně...tak sladký konec?

Wishkah
30.11.-0001 5 z 5

Je to jeden z nejlepších dílů série a oproti ostatním se hodně liší. Bradavice se vyskytují pouze jako pozadí velkolepé bitvy a Harryho cesta za zničením Voldemorta je strhující a napínavá. Jen je mi líto, že J. K. Rowling okamžitě po zakončení bitvy zakončila i příběh. Zajímaly by mě i události co se děly po této bitvě. Ale to je možná je hnidopišské rýpání fanouška série, který by chtěl vědět co se dělo dál a epilog mu nestačí. Možná by to chtělo nějakou encyklopedii paní Rowlingová. Ne?