Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12362 12362

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Bella125
27.08.2011 1 z 5

Mě se tahle knížka moc nelíbila... pořád tam bylo jenom nějaké popisování nějaké krajiny atd... niky jsem jí nedočetla do konce, do konce jsem viděla až film, který se mi líbil víc než knížka... ale nesouhlasím s paulhunter s tím posledním bodem, co se jí v knížce nelíbilo... mě se ta poslední kapitola líbila nejvíc z celé knihy (přeskočila jsem totiž na ní, když mě prostředek nebavil=´D)

Mike-Lány-88
26.08.2011 5 z 5

Tenhle díl byl asi nejlepší ze všech (i když šestka je taky pěkná). Ano,ta poslední kapitola se mi zdá zbytečná,ale to ostatní je super. :-)

Kris
25.08.2011 5 z 5

Harry toho pro mě bude vždycky znamenat strašně moc. Jakkoli kýčovitě a přehnaně to zní, vyrůstala jsem s ním přes osm let a to ve mně hodně zanechalo. Pro mě naprosto jedinečná série.

Deni437
25.08.2011 5 z 5

Harry Potter.Tenhle název ve světě knih, pro mě znamená všechno.Doopravdy,myslíte si,že to přeháním,já myslím,že naopak,opravdu mluvím pravdu.Harryho jsme si ze začátku moc neoblíbila,měla jsem ráda filmy,ale knížky mě zezačátku nezajímaly.Moje starší sestra,která je přečetla všechny, mi pořád říkala:"Přečti si to,bude se ti to líbit",ale já jsem se do toho nijak nehrnula.Když přišel čas,kdy mělo jít do kin Harry Potter and Deathly Hallows part 1,samozdřejmě jsem se moc těšila a to jsem neměla přečtenou ani jednu knihu o Harrym.Sestra mi řekla,že jí celkem mrzí,že jdu nejdříve na film,ale řekla mi at jdu,že to chápe,ale moc jí to mrzelo.A tak jsem byla v kině na Harrym a samozdřejmě se mi to moc líbilo.Přišla jsem domůa musela jsme vědět jak to skončí,ale začla jsme od 1 dílu.Tak poté jsem začla číst Harryho.Nejdříve mi ho dokonce čítala sestra,která byla moc ráda.Přečetly jsme dva díly a třetí jsme si začala vychutnávat sama.A tak jsme četla.Od té doby jsem Harryho doslova milovala.Nemohla jsme se od něj odtrhnout.Každy den jsme se těšila,až přijdu ze školy,udělám si úkoly a večer,až půjdu spát si budu číst Harryho,byla jsem moc štastná.O vánocích roku 2010 jsem dočetla 4.díl a začla číst 5,6,až jsem se samozdřejmě dostala k 7.dílu.Myslela jsme si,že mě začátek nebude bavit,když jsem ho viděla v kině,ale mýlila jsem se.Kniha mě bavila tak moc,že jsme pořád musela číst.Omlouvám se,ale s uživatelem paulhunter nesouhlasím,to co napsal,se mi vůbec nelíbilo,ale je to věc názoru,samozdřejmě to beru.Zpět k mému příbehu,od doby kdy jsem došla ke kapitoly"Princův příběh"jsem stále brečela,nemohla jsme přestat,četla jsme ten den od rána do večera,(až jsem sice vůbec,ale vůbec nechtěla),dostala jsme se k poslední kapitole.Poslední kapitola,mě naprosto dostala.Opravdu mi tak mocně vytryskly slzy a já je nedokázala zastavit.Bylo to nádherný.Od té doby Harryho naprosto zbožnuji.Harry žije semnou ikdyž jsme ho dočetla,neustále se k němu vracím a čtu si některé kapitoly,začla jsme číst i některé dodatky k Harrymu,jako např:Bajky Barda Beedleho atd.Harry je zkrátka pro mě vším,stále žiju s ním.Není lepší knihy,doopravdy.Děkuji za to že jste si přečetly můj příběh a pokud jste Harryho nečetli určitě si ho přečtěte,nenechte se odradit jako já tím,že znáte filmy,opravdu knížka je jiná a hezčí.Děkuji Denisa

JennyPusinka
24.08.2011 5 z 5

Miluju tuhle knížku i film, skvěle napsané a film byl úžasně graficky udělaný

Maguša
18.08.2011 5 z 5

Tohle je prostě srdeční záležitost. Ne jenom tenhle díl, ale celá sága o Harrym Potterovi. V Relikviích se to všechno jen uskupilo do fantastického celku, ikdyž s trochu kýčovitým závěrem, ale buďme rádi i za tohle, koneckonců Harry mohl umřít a to by mě rozhodně nepotěšilo. Každému bylo jasné, že přežije, protože by jinak celá sága neměla vůbec smysl a nikdo by si z toho nic nevzal, ale stejně, co kdyby? No ale není to tak, tak buďme rádi.
Vezmu to popořadě, únavně, ale přesto bez nějakých detailů:
Kámen mudrců - začátek všeho a nebýt tíživé životní situace Rowlingové, neměli bychom žádného Harryho. No, nechci být zlomyslná, ale DÍK za to, že se tehdy neměla dobře..:D Jinak bych přišla o dětství strávené s knihami o Harrym Potterovi, nebo Potterovskými filmy (jen se dvěmi prvními), ze kterých se mi dost frází zapsalo do hlavy jako: "Pan Potter, naše nová celebrita." Naprostá Pottermánie jen díky Kameni mudrců.
Tajemná komnata - všechno se stupňuje a jelikož žádné další knihy nevyšly, vážně nemám jistotu, že Harry přežije. Je to nervák, ale nakonec to samozřejmě dobře dopadne.
Vězeň z Azkabanu - začíná mít něco, co předešlé díly neměly. I když si každý myslel, že jsou předchozí úžasné, tak co je tohle? Bože, obraceč času?! Hermiona, pro mně naprostý vzor. Obraceč času? Chci tím pádem taky!
Ohnivý pohár - ten už je zase o něco víc děsivý. Nevíme co čekat. Ve Vězni nás překvapil Harryho kmotr a tady? Turnaj tří kouzelníků. Ten Potter se mě drží jako klíště. Prostě ne a ne se odtrhnout. Volďa se vrátil! C. umřel.. Dosud jsem nevěděla, že tam může umřít i někdo dobrý. Tady už asi o něco jde..
Fénixův řád - malé zklamání. Na to jak jsem se těšila, to teda nedopadlo nějak slavně. I když celou ságu zbožnuju celým svým životem od malička, tohle je prostě mínus, které se občas někde objeví asi u každého spisovatele (nikdo není dokonalý). A navíc, skvělý pocit z přečtení nasledujícího Prince dvojí krve, to mínus sice zachovává, ale přikládá k němu pořádnou omluvu a vynahrazení.
Princ dvojí krve - je totální slastí. Dozvědět se něco o Voldemortovi a zjistit proč nikdy úplně neumře, pátrat ve vzpomínkách - něco naprosto originálního. Navíc to přiznání Snapea, to je pro mne a vsadím se, že i pro některé z vás nepopsatelné. Šestý díl přečtený v poctivé Pottermánii 7x, mám prostě zafixovaný v sobě už navždycky a to samé můžu říct o 8x přečtených Relikviích.
Příběh tří bratří, hledání viteálů, zkouška přátelství mezi Ronem a Harrym, to všechno je tak jak má a taky věty před Harryho "smrtí" od jeho rodičů: "Jsi hrozně statečný.", "Jsme na tebe moc pyšní." -"Zůstanete se mnou?" "Až do samého konce." - pro mně to bylo DECHBEROUCÍ.
A pak je tu konec. Ale pak je ještě nějaká kýčovitá pomlčka, která by tam jaksi neměla být, ale my Pottermániovci víme, že pravý konec byl na konci kapitoly Trhlina v plánu. Těch devatenáct let se snažme přehlížet. Teda alespoň já to tak udělám.

moňule
18.08.2011 5 z 5

Harry Potter je výborná knížka... mám ho mooooc ráda vždycy se do něho začtu a nemužu přestat škoda že už to skončilo...

padajicidvere
11.08.2011 5 z 5

Nemám ráda nedokončené konce a nesouhlasím tu s těmi, podle kterých je konec této ságy naprosto k ničemu. Kdyby tu nebyl tento konec, jen těžko bych si představila jak asi žijí po mnoha letech. Bez tohoto konce bych nemohla být v klidu, protože by mě stále sužoval pocit jak to asi dopadlo...a to je to nejhorší.
Pro to konec této knihy a celou ságu miluji, je v ní odhalené jaké mají děti..jak to dopadlo a jak to skončilo v klidu.

Zajda
31.07.2011 5 z 5

Ať si říká každý zdejší kritik co chce. Ale ať také jmenuje jinou stejně starou knihu jako Harry Potter, kterou četlo víc lidí, a která ztropila větší humbuk?! Je to úžasná série. Žádné jiné knihy jsem nebral do ruky tolikrát. (no možná školní učebnice) Žádnou jinou sérii jsem nečetl 5x. Nikdy jsem tak neproklínal filmaře. V deseti jsem si představoval, že bych k jedenáctým narozeninám také mohl dostat dopis napsaný zeleným inkoustem. Nedostal jsem, což je jasný důkaz toho, že ani kouzelnická pošta nefunguje jak má. :D
Bylo to hezké, čekat každý rok na další pokračování příběhu, u kterého ještě nikdo nevěděl, jak to skončí. Nikdo nevěděl, o čem přesně bude další kniha a to bylo kouzelné a pro mě zcela ojedinělé. Třeba si za 30 let budu moct říct: "Byl jsem u toho, když tenkrát davy lidí (naposledy) šíleli po knize. Rozuměl jsem jim. Šílel jsem po ní s nimi."

moril
28.07.2011 3 z 5

Zdálo se mi to, nebo paní Autorka již netušila jak to zakončit a dávala vše přes sebe ? Tento konec byl opravdu "nastavovaný". Epilog po letech ? Mohla si odpustit. Cením, že díky ní pár dětí začalo číst.

studentik
22.07.2011 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila.Přesto mám výhrady k první půlce ,která vlastně byla jen o přemíst´ování...Druhá půlka však byla naprosto excelentní a proto dávám 5 stars...

Meii
11.07.2011 5 z 5

poslední díl skládačky do dokonale vymyšleného světa.. fascinuje mne jak měla Joanne všechno od základu promyšlené a od prvního dílu vše navíjela na sebe a objasnovala to. pro mne prostě kult.. a k závěrečnému dodatku.. bylo to na mne trošku moc přeslazené a nehodící se k celé knize, ale moc dobře autorku chápu.. za prvé - chtěla zakončit ságu happyendem a udělat tak dobře dětem a romantickým duším a za druhé - chtěla si hlavně pojistit, že nikdo nenapíše pokračování a nikde nebudou kolovat pokusy o znovu obživení Voldyho ;D prostě jizva už 19let je pouhým "suvenírem na minulost"

Alix
10.07.2011 4 z 5

Knihu jsem si opravdu vychutnala a nemůžu říct, že by mne nudila, to opravdu ne. Tempo bylo rychlé a pořád se něco dělo. První díl se mi sice líbil nejvíc, ale jsem spokojená.

Hanyuu-hime
09.06.2011 5 z 5

Ačkoli je celá série úžasná, napínavá a čtení jakéhokoliv dílu hltám jako blázen, tento díl byl zdaleka, podle mého, nejlepší.

Tytyna
09.06.2011 5 z 5

Harryho já prostě můžu...všechny díly jsem již četla několikrát a snažím se nadchnout i syna, že kniha je 100x lepší než film.

Temný snílek
29.05.2011

Úžasná kniha, poutavě napsaná, shltla jsem ji za několik hodin. Závěr série se rozhodně povedl.

Peťanka
28.05.2011 5 z 5

Poslední díl byl velmi poutavý a knihu jsem přečetla na jeden nádech :) Jediné, co bych vyčetla, byla kapitola "Po devatenácti letech" ta mi připadala už přehnaná.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

sBety
09.04.2011 5 z 5

MEGA SPOILERPoflakování se ve stanu byla těžká nuda. Mám ráda ten Snapeův typ hrdinství a jeho příběh mě vážně dojal. Líbilo se mi taky, jak vyšlo najevo Brumbálovy prohřešky a taky stojí za zmínku pár Toksová-Lupin, vždycky jsem je měla ráda... MEGA SPOILER

Malá perlička na závěr: Brumbálův mistrovský plán v 21 bodech : http://www.potterpovidky.cz/web/viewstory.php?sid=857

Fidlal
08.04.2011 5 z 5

SPOILER Takže S. Harryho vlastně vždycky miloval, tak to je úleva :-D
Jen chudák Albus, za své jméno bude ve škole pykat, podobně jako Harry u Dursleyových za svoje čarodějné schopnosti...
Fanda jako já knihu vychutná a mnohé kýče ho nepoloží, jsou odpuštěny. Je to příliš poutavé, čtivé a ne zas tak blbé, aby nad tím člověk ohrnoval nos. Vyzdvihl bych hlavně morální poslání, charaktery postav a jejich chování.
Hloupých knih pro děti jsou mraky, tahle mezi ně rozhodně nepatří.