Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12383 12383

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

tomaxs
04.03.2013

Líbí se mi to moc ale je až moc dlouhá

mautina7
01.03.2013 5 z 5

Této knize jsem se dlooouho vyhýbala kvůli závěru předchozího dílu, ale nakonec jsem byla přemluvena a pustila jsem se do ní. A jako vždy jsem potterovala několik dní a nocí, skoro ani nedýchala, tak moc to bylo napínavé. Co dodat, líbí se mi, jak to dopadlo, ale na druhou stranu mě mrzí, že už je konec, přecijen se jedná o sérii knih, která vycházela postupně s mým dospíváním, tudíž jsem vyrůstala dohromady s hlavními hrdiny.

b7a7r7u7s7k7a
24.02.2013

K této knize nemám žádné připomínky. Byla ze všech nejnapínavější, ale chyběla v ní láska - Ron a Hermiona dodali knize ani ne špetku až na konci. V knize byl jen boj, žádné popisy otravných učitelů - pro mě to byla místa nuda, ale i přesto je to kniha, kterou doporučuji úplně všem věkovým kategoriím od 9let. Palec nahoru...

Blekí
18.02.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny, ale ne z důvodu že by byla tak neskutečně úžasná, to ne, měla jsem jen hodně volného času. Tím ale nechci trvrdit že není dobrá.Jak jsem psala v recenzi u předchozího dílu, na HP jsem přišla docela pozdě a první jsem viděla všechny filmy, až poté jsem četla knihy, což mi zážitek z knihy trochu zkazilo, nic mě tam nepřekvapilo. Kniha mě bavila, všechny mé oblíbené postavy umřely, ale s tím už počítám. Jediné, co se mi na knize vyloženě nelíbilo, je konec. Čekala jsem něco velkolepějšího. A to, jak skončil lord Voldemort, bylo... neskutečně chabé, čekala jsem prostě něco víc. Ne jen kratký odstavec, navíc napsaný tím způsobem, že jsem ho četla pro jistotu víckrát abych pochopila co se vážně stalo. To mě dost zkamalo.

NoCha
12.02.2013 5 z 5

Absolutně nesouhlasím s názory, jakože HP je jen smišlená pitomost. Tuhle sérii knih miluju, vyrostla jsem na ní a nikdy na ně nedám dopustit. Navíc jde o jednu z mála knih, již filmy v rámci možností dokonale vystihují!

rendik.topik
12.02.2013 5 z 5

Moje dětství skončilo posledním slovem této knihy....provázela celé moje dospívání a svým způsobem jsem s hlavními hrdiny chodila do bradavic také. Snad se paní J.K.Rowling jednou slituje a napíše ještě pokračování...ikdyby z pohledu dětí....Přesto děkuji za toto veledílo, které pohltilo svět....

Petruše90
08.02.2013 5 z 5

Konec tak rychlý, že to snad nikdo ani nečekal :D Tolik let s Pánem zla bojují až se nakonec rozpustí jako pára :D Mohlo to být propracovanější, trošku lepší konec, ale co už, skvělé to bylo tak i tak :) A Harry a ostatní po dvaceti letech? To ani nemuselo být, ale budiž.

MAZEL
04.02.2013 5 z 5

Poslední díl Harryho se Rowlingové opravdu povedl, kniha mě velice nadchla, rozhodně více jako film, doslova jsem se stala součástí knihy a děje. Knížku jsem přečetla už několikrát a vždy se mi slzy nahnaly o očí, vážně skvělé dílo!

tleming
01.02.2013 5 z 5

poslední tečka v knize pro mě, jako pro člověka, který s touto ságou vyrůstal, byla jako tečka za... dětstvím :')

Bet
29.01.2013 5 z 5

Poslední díl Harry Pottera mě doslova nadchl.Uronila jsem i slzu.

Lothorien
22.01.2013 5 z 5

Kniha je lepší než film. Skvěle napsaná, až na ten konec po 20-ti letech, ten mohla vynechat.

Miss Utahraptor
13.01.2013 3 z 5

Poslední kniha veleznámé série dopadla přesně podle mých (nej)černějších očekávání.

Začněme od toho pozitivnějšího. Tím je sloh, bezpochyby kvalitní.
O něco hůř na tom bude čtivost a spád, které si, hlavně v první polovině, sem-tam vezmou volno.
Děj byl přinejmenším snadno odhadnutelný. Už po přečtení předešlého dílu mi bylo jasné:
a) kdo (pokud vůbec někdo) z ústřední dvojice hrdina × záporák pomaže pod kytičky
b) jestli je Sev "sviňa", nebo chudák
c) kdo si koho vezme
d) že mé, prozatím neodstraněné, oblíbené postavy dlouho nepřežijí
e) atd.

Celkově kniha vyzněla možná až příliš happyendově. "Ok, pár našich umřelo, ale nepřátele jsme napravili, nebo popravili. (Skoro) každý se šťastně vdá/ožení, založí si vééélikou rodinku a.... na filmovém plátně se to bude výborně vyjímat."

lindalily
09.01.2013 5 z 5

Podla mňa najlepší diel :-) .

MARSgirl
05.01.2013 5 z 5

Velmi dobré zakončení příběhu Harryho Pottera. Jen mi docela chybělo více informací o viteálech...

Phoenix16.cz
03.01.2013 3 z 5

Po tolika skvělých knihách by mě nenapadlo, že mě Harry Potter může zklamat. Ale stalo se a přišlo to s posledním dílem. Samozřejmě jsem čekala pompézní finále, ale nějak jsem se k němu nemohla prokousat, protože v knize se prostě nic nedělo. Začátek ušel, ale pak, když se ústřední trojice vypravila na cestu a podstatnou část knihy se to točilo jen kolem nich, přičemž nic moc zajímavého se neudálo, mě kniha začala totálně nudit. Dokonce jsem ji někde v půlce odložila na několik měsíců a nakonec dočetla jen z popudu, že to přece nevzdám těsně před koncem. Po neslavném putování se tedy začalo zase něco dít a už byl konec. Takový, jaký se dá od této série očekávat. Takže sedm let v Bradavicích uběhlo jako voda a je tu konec. Sice ne moc slavný, ale asi už bylo načase, protože v nejlepším se má přestat. A Rowlingová to o fous přetáhla.

danca044
17.12.2012 5 z 5

Absolutně skvělé zakončení slavné ságy Harryho Pottera. Kniha je opět mnohem lepší než film a opravdu jsem si jí užila. Škoda, že už žádné další pokračování nebude.

Kelíns
06.12.2012 5 z 5

Toto je kniha, kterou jsem přečetla během pár dní. Je tak čtivá, člověk se při ní nenudil. Zkrátka a dobře je vážně skvělá. Krásné zakončení celé ságy.

Ben Nevis
12.11.2012 4 z 5

Nejslabší díl Harryho Pottera. Proč?
1. Rowlingové se daří ve škole. Je zdatnější v humorných scénkách než v těch temných částech. V Relikvií humor pochopitelně absentuje.
2. Nedaří se rozložit napětí. Půlku knížky se děcka bezcílně potulují a druhou půlku se vše zázračně vyřeší. To vše kvůli zbytečnému rozložení děje na celý školní rok.
3. mírný SPOILER: Důležitá postava, prolínající se celou ságou, vyjeví své informace až posmrtně. Zasloužila si důstojnější odchod.
4. celý konec je takový podivný a logikou se netrápí.

Přesto to není špatná četba a umí literárně uspokojit i staré krávy, jako jsem já. :-)

Nelin
07.11.2012 5 z 5

Kniha je náročnější na přemýšlení, ale vyvolává ve mě jisté emoce. Když jsem dočetla všechny díly, nechtělo se mi číst nic jiného. Jednoduše- Ty knihy ke mě přirostly. Je to asi nejlepší díl.

petruska.z
02.11.2012 5 z 5

Vše bylo řečeno. Po dočtení přišel pocit prázdnoty, že už tohle velké dobrodružství končí. Poprvé jsem měla i pocit, že kniha je trošku náročnější na přemýšlení, protože některé souvislosti byly složitě spletené. Ale fantastické a báječné a jsem vděčná hnutí osudu, že jsem se přiměla koupit si první díl, ač jsem odpůrce fenomenů - kterým Harry Potter bezesporu je.