Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12389 12389

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Završení celé ságy o Harrym Potterovi. Když se ohlédnu zpátky, tak je neuvěřitelné, jakým vývojem Harry od prvního dílu prošel. Poslední díl už v ničem nepřipomíná tu roztomilou pohádku o malém čarodějovi. A ruku na srdce - kdo z vás netušil, že si Ron nakonec vezme Hermionu?

Ell Amaterasu
10.06.2013 5 z 5

Skvělé zakončení celé série o Harry Potterovi. Četla jsem ji dřív, než jsem viděla film, a tak jsem byla zvědavá, jak bude tento díl zpracován do filmu. Dost mě ale zaskočilo, kolik postav v tomto díle zemřelo... U některých jsem si pobrečela..

kvádr
04.06.2013 5 z 5

mám za sebou přečtení 6.dílů a očekává mě jen to poslední a dle hodnocení vás všech asi i ta nejlepší část. MOhu hodnotit jen kladně. První díl byl spíše o vtipu a lehčí forma pohádky, ale poté strhující příběh plný překvapení, smutku, radosti, humoru a lidských vztahů.... úžasné.

k.m.h
21.05.2013 5 z 5

SPOILERY
Tak jsem si po dlouhé době opět přečetla celou ságu a musím říct, že jsem nadšená. Je to úžasný příběh. Kdybych měla srovnat film a knihu, prvních šest dílu vede rozhodně kniha. Ale ten poslední sedmý bych se asi přiklonila víc k fimu. Přece jen nějaké scény byly ve filmu lepší (Harryho "smrt" v lese, závěrečná bitva, Harryho návrat k životu, Hermionin a Harryho tanec ve stanu, příběh o relikviích, Harryho návrat do Bradavic, souboj McGonagallové se Snapem a hlavně - Princova poslední vzpomínka). Nebýt ale knihy, spoustu věcí bych jen z filmu úplně tak dobře nepochopila. Nejvíc se mi asi líbila 6. kniha, bavilo mě sledovat Harryho a Brumbálovy toulky do minulosti Toma Raddlea a tento díl vlastně vysvětluje, jak to všechno začalo. Taky se mi moc líbila Kráturova proměna v 7. díle (a stačil k tomu jen bezcenný medailonek :-). Mou nejoblíbenější postavou byl, po přečtení všech dílů, rozhodně Severus Snape. Jeho životní příběh byl velkolepý. Harry Potter vždy bude jedna z mých nejoblíbenějších knížek a ty dva měsíce, co jsem teď strávila četbou všech sedmi dílů, byla moc krásná doba. :-)

"After all this time?"
"Always..."

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Pěkný konec, ale nemuselo tam být to "O 19 let později"...

Esko*
29.04.2013 5 z 5

Série Harryho Pottera je podle mě bezchybná a tenhle díl nebyl výjimkou, zvlášť druhá polovina knihy byla skvělá. Četla jsem jí dřív, než vyšel film, protože jsem se nemohla dočkat a opravdu se mi to líbilo. Výborné zakončení příběhu o "chlapci, který přežil" :)

hrubik
27.04.2013 4 z 5

Celá série Harryho Pottera se mi velmi líbila.

devil.angee
20.04.2013 5 z 5

Podle mě to nemá chybu :) Nedá se od toho odtrhnout (přečetla jsem celé naráz, téměř jsem nejedla, šla jsem spát pozdě v noci a na ráno jsem si nastavila budík, abych mohla číst dál), četla jsem to 4x, pokaždé mě to dokázalo rozbrečet a neustále v tom objevuju nové věci a spojitosti s ostatními díly. Film už je podle mě trochu moc rozvleklý a zdlouhavý, ale to u knížky vůbec nevadilo a jak už jsem psala, nedalo se od ní odtrhnout. Číslo 1 na mém žebříčku!!! :)

Pemca
11.04.2013 5 z 5

uzavření celé série knih o HP, bylo mi z toho smutno, že už je konec. Patřím k těm co nemájí co vytknout k závěrečnému dílu a kapitola o 19 let později mi vůbec nevadí, jak už bylo řečeno jako pohádka to začalo, tak proč by to jako pohádka nemohlo i skončit. Jsem moc vděčná za kapitolu o Severusovi, protože už od první knížky to byla moje nejvíc oblíbená postava a moc jsem doufala a věřila, že je to kladná postava.

Takže všech 7 dílů bylo úžasných, ale stále bude pro mě nejoblíbenější Vězeň z Azkabanu a Princ dvojí krve.

tatruszka
06.04.2013 5 z 5

Myslím, že tento díl je hezkým zakončením celé série knih. Musím přiznat, že po dočtení poslední knihy jsem byla trochu smutná, že to čekání jak to bude zase dál, skončilo. Po napínavém konci jsem se zasmála u kapitoly O 19 let později, bylo to až moc pohádkové a šťastné, i když - pohádkovým dílem to začalo, tak to muselo mít i pohádkový konec.

Enefersis
03.04.2013 5 z 5

Jen několik málo knih můžu číst pořád dokola a pokaždé si je stejně užívám. HP7 patří mezi ně. Dokonce jsem autorce odpustila smrt mých oblíbených postav, protože mi jich zbylo ještě nespočet a navíc... je to J.K.R., která stvořila celou úžasnou Potterovskou ságu, na tu se nejde zlobit! :)
btw. Já náhodou epilogy typu "O devatenáct let později" zbožňuju, ráda si pak domýšlím, co bylo mezi tím:)

Eslem
29.03.2013 3 z 5

Na to, v jak silné pozici autorka byla, si dle mého mohla dovolit možná míň čtenářsky vděčné, zato kvalitnější zakončení...

Trysko.Mys
28.03.2013 4 z 5

Pěkné a povedené zakončení celé série...:)

Beatris
27.03.2013 5 z 5

Pro mě nejlepší z celé série. Asi proto, že je to finále a všechno se konečně rozluští a na všechno se přijde, taky možná proto, že se to liší od "normálu" a vybočuje ze stereotypu - tedy, že se to odehrává jinde než v Bradavicích - alespoň převážně. Harry dospěl a už tu není nikdo, kdo by mu radil a sypal před ním drobečky a konečně má možnost na to všechno přijít sám a nakopat Voldemortovi "píp".
Ze všech sedmi je tahle také nejvtipnější a samozřejmě a nepřekvapivě nejakčnější.
Nakonec jsem i ráda, že byl film rozdělen na dvě části, protože tak se dosáhlo většího prostoru a času pro všechny scény.
Ale ta chvíle, když jsem dočetla poslední stránku byla hrozná. Nikdy jsem nebyla a ani nikdy nebudu tak nešťastná z toho, že jsem dočetla nějakou knihu. Tehdy mě to opravdu mrzelo a i když teď hodně často čtu všechny Pottery znovu a znovu chybí mi ten pocit vzrušení z prvního čtení, ale i tak mě to nikdy nepřestane bavit a nikdy se nepřestanu divit oné genialitě celého příběhu.

Zlá-Ňufie
21.03.2013 5 z 5

Velmi viditelné, že chtěla Harryho zabít.. škoda že nmohla.. Knížku mám ráda.. Skvělé hlášky a napětí.. Film zhatili..

Wichita
19.03.2013 5 z 5

Děkuji za prostor pro Severuse. Jeho postava si to velmi zasloužila.

Zlosynus
13.03.2013 3 z 5

první jsem viděl ty dva filmy a zdálo se mi, že jako závěr Harryho Pottera to je málo epický - že v tý knížce to je určitě lepší.. no a teď jsem to přečetl a ty filmy jsou asi tak 3,7x epičtější než knížka.. bitva o Bradavice ve filmu nahání husí kůži a tady fakt slabota..fakt asi nejslabší díl nooo... :-)

kattyV
08.03.2013 5 z 5

V tomto díle se podle mne podaří Harrymu konečně dospět. Protože dospělí jsme tehdy až svým milovaným dospělým kolem sebe dovolíme mít chyby, odpustíme jim je a milujeme je i s nimi.
Mimo jiné se mi tady líbí i další myšlenka - Brumbál říká Harrymu něco v tom smyslu, že opravdu dobrým vůdcem není ten, kdo jím chce být, ale ten kdo se jím stane pod tlakem vnějších okolností. Brumbál tím myslí Harryho, ale pro mne to platí ještě mnohem více o Nevillovi. Protože z toho "nemožného" nešikovného a vcelku nezajímavého chlapečka v mých očích vyrostl opravdový vůdce a hrdina.

DonFilipson
05.03.2013 5 z 5

Pro mě asi taková nej ze všech dílů ale asi hodně díky tomu že to byla taky jediná kniha ze všech ostatních kterou jsem přečetl dřív než viděl film

orangerose
05.03.2013 5 z 5

pěkně dlouhá ,napínavá , konec je skončí dobře , celá série Harry Potter je vynikající :)