Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/bmid_cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 4 4782 4782

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus
Originální název:

The Cuckoo's Calling , 2013


více info...

Přidat komentář

KnihomolkaKatka
09.07.2024 5 z 5

Naprosto jsem se zamilovala. Autorka je Paní spisovatelka, to už dokázala v sérii o Harrym Potterovi a nyní to jenom potvrdila. Moc se těším na další díly a časem určitě pořídím i domů, protože jsou to rozhodně knihy, ke kterým se ještě vrátím. Moc hezky se čte. Líbí se mi, že Cormoran je od ostatních detektivů z jiných sérií od jiných autorů odlišný.
Autorka napsala popisnou knihu, kde se věnuje i samotnému Londýnu, což není pro každého, ale mě osobně se to líbilo. Čtenář, který tam zatím nebyl (jako já) si udělá obrázek o krajině i způsobu myšlení místních lidí. Na další díly se moc těším.

Arrtemyska
22.06.2024 5 z 5

Čtivě napsané, autor(ka) zajímavě popisuje detaily z Londýna, života hlavního hrdiny, jeho asistentky i kolem vyšetřovaného případu. Nejsem milovníkem detektivek a myslím si, že zde autor(ka) používá specifický styl vyprávění, který není pro každého. Přesto má příběh spád a velmi věrohodně ukazuje na temnou stránku života krásných a slavných lidí.


Petrasim
16.06.2024 5 z 5

Kniha se moc hezky četla a určitě se pustím i do dalších dílů.

piskotjanicka
10.06.2024 5 z 5

Tuto knihu jsem poslouchala jako audio... Nutno říci, že Petr Oliva čte knihu skvěle. Přiběh je super jen to bylo dlouhé....detektivní zápletka byla fajn neodhalila jsem pachatele dříve. Střipky do sebe postupně zapadají. A rozuzlení přišlo až na téměř samém konci. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl

smejkalova.m
26.05.2024 3 z 5

Průměr, děj zbytečně natažený. Další díl nevidím důvod číst.

capricorn__
21.05.2024 4 z 5

Velmi povedený detektivní román. Sice děj neobsahuje popisy násilí, krve či napětí, které je protkáno bitkou a střelbou pistolemi, ale i přesto je velmi čtivý (a pro mě i uvěřitelnější). Případ jako takový je poměrně fádní, prostředí celebrit mě tolik nezajímalo, ale rozuzlením jsem byl příjemně překvapen.

marketa3815
03.05.2024 odpad!

Tohle se bohužel nedá, neprokousala jsem se ani do pětiny knížky, větší nudu jsem už dlouho nečetla.

puczmeloun
25.04.2024 audiokniha 3 z 5

Čteno jako zkouška i literatury výrazně jiného charakteru, než jsem od autorky dosud četl. A bohužel nejde o můj šálek čaje. Detektivky já rád, ale musí být zajímavé tématem i možností vlastního řešení případu. Tady jsem se netrefil ani do světa showbyznysu a vyšší třídy, ani případem, který mě moc nelákal. I když se pak ve výsledku pospojovala velká většina zajímavých linek a pachatele člověk tušil, na Kormoránovu intuici a zkušenosti nemám, tak hluboko mé myšlenky vůbec nedoputovaly (dokonce bych řekl, že to bylo ze strany autorky "mírně" překombinované, ale co už...). A k tomu mi navíc přišlo, že témata, která mě "zlobila" v sérii o HP, tady dostala více prostoru a tudíž mě ještě odrazovala o trochu víc – ať už jde o bulvár, nebo zbytečné/otravné poznámky ve smyslu "old man yells at cloud".

Mooona
16.04.2024 5 z 5

Kniha je za mě neuvěřitelně čtivá, Rowlingová píše dobře, je to svižné a zajímavé a moc mě to bavilo. Rozhodně přečtu i další díly. I když musím uznat, že rozluštění případů přišlo jako blesk z nebe a chybělo mi tam nějaké postupné odhalování - tedy to tam bylo, ale nebylo sdíleno s čtenáři. Ale z knihy mám velmi dobrý pocit a určitě doporučuji.

Jaja0403
02.04.2024 4 z 5

Čtivá kniha, ale na můj vkus zbytečně moc popisů všeho. Klidně to mohlo být kratší a tím pádem by to mělo i větší spád. Nicméně i tak se vrhnu na další díl

LenkaMacak
30.03.2024 4 z 5

Od knihy jsem nic moc nečekala a možná proto se mi tak líbila. Cormoran a Robin jsou velmi sympatičtí. Vraha jsem neuhodla, i když byly okamžiky, kdy jsem tuto postavu podezřívala.
Byla to moje první audiokniha. Zpočátku jsem z této formy byla rozpačitá, ale postupem času jsem tomu přišla na chuť a zbytek série takto “dočtu “. 4/5*

Audrina
30.03.2024 4 z 5

Nevím proč, ale asi jsem čekala něco víc. Příběh není spatny, ale ze bych byla z kniha nějak u vytržení se říct nedá. Celá zápletka mi přišla lehce postavena na hlavu a celkove vyšetřování ala Colombo mi moc nedavalo smysl, respektive nevěřím, ze se z důkazu dalo přijít na viníka.
Do toho mi ani příliš neprirostla k srdci postava Cormorana

rosalee3974
28.03.2024 4 z 5

Tato knížka mě mile překvapila. Rowlingovou znám pouze z Harryho Pottera, nevěděla jsem tedy, co očekávat od jejích knížek pro dospělé. Není to sice perfektní, jsou zde pasáže ve vyšetřování, které trochu drhnou a jsou přitažené za vlasy. Ale celkově se mi kniha četla neuvěřitelně dobře, stačil mi na ni prakticky jeden víkend. Předchozí čtenáři zmiňují, že by kniha mohla být kratší, což respektuji, i když musím dodat, že jsem na žádnou nadbytečnou nebo nudnou pasáž nenarazila. Naopak jsem ráda, jak detailně jsme byli uvedeni do životů hlavních postav. Určitě budu v této sérii pokračovat.

Paja11.11
26.03.2024 5 z 5

Jsem zvyklá na jiné detektivky, akčnější, drastičtější, to u Volání Kukačky ale není, detektivka je totiž klidná, napínává, má spád a je napsána velmi čtivě. Detektiv se svojí sekretářkou mi byli velmi sympatičtí a tudíž se těším na další díl.

chrudas
10.03.2024 5 z 5

Volání kukačky mě mile překvapilo, četlo se dobře. Detektivní linka dobře promyšlená. Cormoran a Robin vytváří sympatickou a sehranou dvojku. Určitě si přečtu další díl.

Petass
10.03.2024 5 z 5

Nechápu, proč jsem se sérii tak dlouho vyhýbala, asi jsem si nechtěla autorku spojovat se špatnou knihou... Ale tahle kniha byla sakra dobrá!!! I přes pomalé tempo a podrobné popisy, až jsem se musela někdy pousmát, do jakých detailů autorka zachází, mě kniha neskutečně bavila, přečetla jsem ji za víkend. Mám ráda spíš klasické detektivky, než potoky krve a sadistické vrahy. Kukačka je přesně můj šálek kávy. Cormoran Strike má tak akorát správnou směs šarmu, vtipu a inteligence. Robin ho skvěle doplňuje. Doporučuji a těším se na další díly!

Astonius
09.03.2024 3 z 5

Tak jsem dočetla, ale moc z toho nejásám. Autorka buduje atmosféru a seznamuje s postavami velmi pozvolna, aby pak mohla děj gradovat, ale u tak obsáhlé knihy je ta omáčka třeba na 250 stranách a to jsem se tedy musela do čtení nutit. Jednou jsem si i přečetla pár místních komentářů s pěti hvězdičkami, aby mě trochu nakoply.... :-) Druhá polovina knihy už mi tolik nevadila, ale stejně jsem měla pocit, že mě na celém příběhu zajímají jen pasáže týkající se osobního života dvou hlavních postav a jejich rodící se vztah - tedy bylo mi úplně jedno, jestli Lulu někdo strčil nebo skočila sama..... Těšila jsem se na vysvětlení v závěru, ale prostě mi přišlo, že to nějak skřípalo. Bylo tam moc detailů, které podle mě nebyly logické a i když byly našroubované tak, aby zapadly přesně do kostry příběhu, spíše jsem si řekla "no to určitě", než "páni"... Čtení samo o sobě dost zadrhávalo, protože text obsahoval převahu rozhovorů - výslechů, takže jakmile čtenář unavený po dni v práci a domácích pracích konečně zasedl ke knize, za chvíli ztrácel pozornost a mohl (musel) se velmi často vracet... :-) Takové to čtení, kdy oči jen letí po stránkách, to tedy nebylo. A také musím zmínit vulgarismy - pokud jsou v textu užity citlivě, je to podle mě jen ku prospěchu, ale tady mi přišlo, že si autorka udělala rozpis a u každého jména přiřadila, jaké vulgární slovo bude používat a pak to tam sázela skoro do každé věty. Časem budu ve čtení série asi pokračovat, přece jen je to nadprůměrné v porovnání s většinou nyní vydávaných "detektivek".

PetaZ
06.03.2024 5 z 5

No a ja jsem oproti jinym naprosto nadsena... Pravda, Cormorana si podle popisu nedokazu predstavit jako 35i leteho, ale to neni az tak moc podstatne.. Kniha se mi moc libila, vubec mi nevadilo, ze to bylo tak dlouhe a pokud je zacatel serie povazovan za nejhorsi a postupem se knihy zlepsuji,tak jsem zvedava, co se v dalsich knihach doctu

katerina4564
06.03.2024 3 z 5

Čím začít? Asi hlavním hrdinou Cormoranem, nemohu si pomoct, ale stále mi při čtení vyskakoval v představě člověk typu Zilvar z Bylo nás pět :-)
Nedokázala jsem si tuto postavu omladit, ale třeba v dalších dílech Cormorana vizuálně předělám. Celkově detektivní příběh zdlouhavý a v některých pasážích zbytečně protahovaný, ubrala bych tak 80 stran. Přesto byla kniha svým způsobem po příběhové stránce čtivá. Co bylo ale naprosto katastrofální - čeština, slovosled, interpunkce. Několikrát jsem četla větu opakovaně, abych pochopila smysl. Nevím zda to bylo v mé e-book, ale některá znamínka byla používána špatně, nesmyslně a to mně na knize vadí. Číst se má plynule a ne se snažit chápat smysl věty.
Dalším kamenem úrazu v této knize byla Lešinka, nevím jak je pojmenována v originále, ale tohle jméno mě naprosto vytáčelo. Stejně tak Lulka, ta zdrobnělina byla do očí bijící.
Robin mi v celé knize připadala zbytečná, jak kdyby si jela svojí dějovou linku, ale to se tuším v dalších dílech změní.
Rozhodně hodlám ve čtení dalších dílů pokračovat, ale tento si bohužel odnáší průměrné hodnocení.

Farg
04.03.2024 5 z 5

Vyborna detektivka pokud vam nevadi natazeny dej. Kniha se sklada ze spousty vyslechu, kterymi se pomalu dostavate k celemu pribehu, ktery stal za smrti.