Harry Potter a princ dvojí krve zajímavosti

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12157 592

Harry Potter série

< 6. díl >

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005


více info...

Zajímavosti (7)

V první kapitole knihy (Extra ministr) se objevuje ministerský předseda spojeného království a řeč je i o opozičním lídrovi.

Premiérem byl v UK v té době (1996) Konzervativec John Major a lídrem opozice Labourista Tony Blair. (vojtaruzek)


Ačkoliv se Rowlingová v minulosti vehementně bránila dalšímu pokračování, naznačila, že sedmý díl nemusí být posledním, ale hned po vyřčení tento nápad vyvrátila. Důvod nakonec podala takový, že Harry Potter je součástí jejího života a některé části si chce nechat jen pro sebe. (chaera)


Český překlad knihy se začal prodávat již několik dní před ohlášeným termínem 19. prosince 2005. Kniha byla vydána v nákladu 170 000 výtisků. (AnetW94)


Originál vyšel o půlnoci (britského letního času) na 16. července 2005 a během prvních 24 hodin se ho jen v USA prodalo 6,9 milionu výtisků, čímž se stal nejrychleji prodávanou knihou v dějinách. (AnetW94)


PRODEJNOST:
Harry Potter a princ dvojí krve

-Pevná vazba: 6,9 milionů (během prvních 24 hodin), 11 milionů (k 21.9.2005) (CraWer)


Harry Potter a Princ dvojí krve je první knihou, která je v Británii vydána ve stejnou chvíli jak v normální tištěné, tak v brailleovské edici. (Weasley)


Na motivy knihy byl natočen stejnojmenný film z roku 2009, režii měl na starosti David Yates. (Gerret)


Ocenění knihy (1)

2006 - British Book Awards (Book of the Year)


Související novinky (1)

Prázdné místo J. K. Rowling vyjde 4. dubna

23.02.2013


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.