Harry Potter a Fénixův řád

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13/harry-potter-a-fenixuv-rad-FuG-13.jpg 4.68745

Harry Potter (5.)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2003)

Kniha Harry Potter a Fénixův řád

Eunike93

Po úspěšném dočtení knihy (pěkně mi dala zabrat, nevím, jestli to tak mají všechna vydání, ale 5. díl od Albatrosu má pěkně malá písmena) mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu mi přišlo, že spisovatelka se snažila do děje dostat co nejvíce temna. Jako bych četla něco úplně jiného, Harry Potter, který dospěl. Na straně druhé mě zklamalo vyvrcholení celé zápletky. Ač se kniha po celou dobu tvářila hrdinsky a děsuplně, nakonec se vrátil zase ten malý kluk, který už sice ovládá mnohem víc kouzel, ale vždy mu pomůže neskutečné štěstí a nepravděpodobné náhody. (Vím, že to nejsou tak úplně náhody, jsou jako semínka rozesety celou knihou, ale beztak jsou tam jen proto, aby to měl lehčí. :-D )

Dada_cte

Můj nejoblíbenější díl ❤️ Miluju tuhle knihu a stejně tak i film. Doporučuji ❤️

JulianaH.

Můj nejoblíbenější díl. Asi je to ironické, ale nejvíc se mi líbí, když se v knize nic dramatického neděje a jen uplývá všednodennost kouzelného světa. Právě v tom nejvíc vyniká autorčino kouzlo, které spočívá ve spojení realismu a fantastična. Překvapuje mě, že si J. K. Rowlingová troufla líčit jednotlivé dny do takových detailů, až to připomíná širokoproudé a tlusté romány realismu 19. století. A za to má u mě plus.

Kika28

Jako film můj celkem oblíbený díl, ale jako kniha nejslabší díl. Některé části jsou trochu delší a nudné. Umbridgeová mě strašně štvala a ze začátku mě trochu štvalo i Harryho chování k přátelům. 4*/5*

Monini

Rowlingová konečně pochopila, že se nemusí v úvodu knihy zabývat otravnými popisy, které všichni známe a šla rovnou na věc. Udělala nejlépe jak mohla a dostala tak ze sebe nejnašlapanější díl, který jsem doposud četla. Akce za akcí, napětí, nové zajímavé postavy, další střípky do promyšleného příběhu a dechberoucí závěrečná bitva. Nabralo to takový spád, že už se těším na další díl.

rejhyl

Pátý díl je pro mě a pro mnohé další svatým grálem celé série. Nelze se divit, jelikož obsahuje zrození bytostně nenáviděných postav, smrt, kterou si nikdo nepřál a všichni ji oplakali... opakovat do zblbnutí, že autorka nemá ten pravý oldschoolový knižní styl hodný autorů vyšší dívčí spisovatelské sekty je k ničemu. Svět Harryho se pátým dílem dostal do bodu, kdy půlka lidí netrpělivě čeká, jak to dopadne, a druhé je to jedno. Jsem rád, že jsem v té první půlce.

Atanone

„Já Severusi Snapeovi důvěřuji,“ pravil prostě Brumbál. „Zapomněl jsem ale, a to byla další stařecká chyba, že některé rány zasáhnou člověka tak hluboko, že se nikdy nezahojí. Myslel jsem, že profesor Snape svůj někdejší odpor vůči tvému otci dokáže překonat, a v tom jsem se mýlil.“

oblakaknih

Pozor SPOILER

Fénixův řád je zatím (co se knih týče) můj nejoblíbenější díl.
Ze začátku mě sice štve, jak se Harry chová k Ronovi a Hermioně, ale zbytek knihy je prostě úžasný!
Umbridgeovou nesnáším, ale k tomuto dílu svým způsobem patří. Dokonce mě ta nenávist baví!
U smrti Siriuse ve filmu, pláču vždycky, ale v knize mě nerozplakala. Za vinu to dávám tomu, jak je to napsané. Pocity z té smrti se na mě vůbec nepřenesly. Škoda.