Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád

Další strhující příběh mladého čarodějnického učně a jeho věrných kamarádů Rona a Hermiony. Napětím a nervozitou byly poznamenány už prázdniny a hned od začátku pátého ročníku přichází jeden otřes za druhým: na bradavické škole totiž z vůle Ministerstva kouzel došlo k závažným změnám a atmosféra strachu houstne každým dnem víc a víc. Nerozlučná trojice přátel však přesto dokáže kolem sebe soustředit dost studentů, kteří nebudou chtít se založenýma rukama čekat, až je zlo zahubí.
To, co zažijí, už nejsou jen neškodná dobrodružství. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13/harry-potter-a-fenixuv-rad-FuG-13.jpg 4.67159

Harry Potter (5.)

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2003)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

SaraL
včera

Moje srdcovka!

PetraVášová

Kniha opět skvělá. Jen teda nesouhlasím s názorem většiny, že je to jejich nejoblíběnější kniha z celé série. I přes to, že se toho v knize opět odehrává mnohonásobně více než ve filmu mi děj přišel u předcházející knihy napínavější.
!!Spoiler!! Gratulace Ronovi a Hermioně k získání prefektského odznaku :-)

Zozol.ka

Miluju sérii HP. Film 'Fénixův řád' je můj 2 nejoblíbenější ze série, ale kniha se mi líbila méně. Začátek je hodně podrobně rozepsaný a konec mi příjde že má rychlý spád.

postrach

Film jsem viděla snad 30 a knihu četla aspoň 5.Souhlasím s tím,že se tento díl povedl.skvěle napsaná kniha.Harry a jeho přátelé,už dospívají a dobrodružství si nenechají utéct.Zvlášt vánoční prázdniny a souboj na ministerstvu kuzel,jsou skvěle sfilmované a napsaná.Závěr plný napětí a emocí.Plný počet hvězdiček.Super!

Tooomik

Pátý díl s sebou opět přináší mnoho nového a napětí stoupá. Autorka nám poskytla skvělou novou učitelku OPČM a tak nám dopřála si trošku zanenávidět. Díl je navíc protkán politikou, která boj proti Voldemortovi znesnadňuje popíráním jeho existence, což je dle mého názoru další plus, neboť se nám svět kouzel trošku rozšířil. Už nejde jen o Bradavice, do hry se vmísilo i samotné Ministerstvo kouzel.

Krom toho se dozvíme spoustu nového. Harryho postava si velmi výrazně prošla za posledních pět dílů jistým vývojem, je v pubertě a sám se občas dokáže chovat jako pitomec. Jeho křehkou psychikou tak velmi snadno lomcuje nejen bezcitná a mocichtivá Dolores Umbridgeová, ale také Harryho oblíbený Brumbál a nejbližší přátelé. Do toho se ještě plete první láska a minulost Harryho rodiny, protože se ukazuje, že jeho otec nebyl tak bezchybný člověk, jak si doposud myslel a že na Snapeových jedovatých slovech vždy byl kousek pravdy. Vše nakonec završí Belatrix Lestrangeová, která Harrymu před prázdninami způsobí velikou bolest.

Pátý díl Harryho Pottera je zatím tím nejlepším, který jsem četl. Nevadí mi, že než se Harry dostane do Bradavic, musíme se prokousat téměř jedenácti kapitolami. Rozhodně mi nepřekáželo ani Harryho vzteklé jednání. Choval se tak, jako mnozí čtrnáctiletí. A necelých 800 stran bylo to poslední, co bych mohl považovat za nedostatek... nebo spíš přebytek. Zpočátku jsem se bál, že to bude plýtvání stranami, ale po přečtení jsem byl rád, že jsem se mýlil. Každá drobná informace se později ukázala jako nesmírně důležitá a ani chvíli jsem se během čtení nenudil. Koho by napadlo, že zdánlivě zbytečná zmínka o květině na okně se promění v článek v Denním věštci, který píše o vraždě?

Knihu tedy hodnotím peti hvězdami a těším se na šestý díl, od něhož čekám ještě víc temné atmosféry.

KacenkaS

Můj druhý nejoblíbenější díl ♥♥♥

Milky92

Další super počteníčko ..

archandelka

Na tenhle díl jsem se fakt netěšila, protože se mi naprosto nelíbilo jeho filmové zpracování. O to překvapenější jsem byla, jak mocný to má tah na branku. Hodnotím to zatím jako jednoznačně nejlepší a těším se, co přinese další díl, ze kterého mám na základě filmu stejný pocit :-)

Mistr119

Kromě toho, že kniha atmosférou navazuje na předchozí, tak se mi tam líbí ten faktor strachu, který popírá, že by existovalo nějaké zlo... :)
A teda nová učitelka obrany proti černé magii se mi protivila už tady v knize..! :-/ :)

Katranis

Dětské knihy skončily, začaly pubertálně hormonální. Autorka by se měla držet výhradně dětských příběhů.

Ivuska97

Ani si nedokážu představit, kolik energie J. K. Rowlingová vložila do svých knih. Vše je tak dokonale propracované. Každý díl je lepší a lepší! 5*

ladaol

Skvělé, jako všechny ostatní díly.

Rečica

Skvělá obsáhla kniha, lehce vtáhne do děje. Skvělé počtení

Laf

Kdyby to šlo, tak téhle knize dám víc než jen pět hvězdiček. Taky to byla zatím pro mě nejlepší kniha série.

a.nnysek

Jde do tuhého. Stejně jako u předchozích dílů, nemohu se od knihy odtrhnout.

Vikos

Knížka se mi moc líbila :) což je zvláštní, protože film byl depresivní a ke knížce jsem přistoupila jako ,, ať už to mám za sebou'' ale kupodivu mě zaujala a ani tak depresivní nebyla, jak jsem očekávala. :)

Kira128

Pomalu ale jistě si začínám uvědomovat, že můj život ve světě Harryho Pottera se blíží ke konci. Mám za sebou již pátý úžasný díl celé série, a zatímco sepisuji tento názor, Fénixův řád si udělal pohodlí na mém klíně. V nejbližší době ho opravdu nemám v plánu odložit.
Již od prvních slov v prvním díle Harryho Pottera jsem věděla, že toto bude četba, kterou jsem hledala. Avšak že se tímto kouzelným světem nechám pohltit až tak moc, mě tedy nenapadlo. A do teď se za tuto myšlenku bořím do vysokého bahna, fakt že jo.
Momentálně vedu vnitřní boj… na které místo v mém žebříčku mám Fénixův řád umístit? Říkala jsem si, že Ohnivý pohár už nic nepřekoná, ale pravdou je, že teď mé slovo zase tak přesvědčivé není.
Někdo klidně může říct, že tento díl byl šíleně natahovaný, ale já s tím tedy zásadně nesouhlasím. Fénixův řád nemá těch 796 stran jen tak. Stalo se v něm tolik neočekávaného a dechberoucího, že se až divím jeho rozsahu. Kdyby byl psán mým stylem, ještě by přibral několik stovek stran.
Magické popisy, jež vyzdvihuji u Harryho Pottera v každém komentáři, jsou snad ještě více úchvatné, než dosud byly.
A teď bacha, teď to přijde…
Rowlingová mě v tomto díle už konečně utvrdila v tom, že psát vážně umí. Mrzí mě, že jsem k tomuto ujištění dospěla až po přečtení pátého dílu.
Toto by normální člověk prostě nevymyslel, začínám díky tomu pochybovat, jestli J. K. Rowlingová vůbec člověk je.
Ach, blížíme se ke konci. Jste rádi, co? Pokud jste to přečetli až sem, tak klobouk dolů.
Na závěr musím dodat, že u posledních sedmdesáti stránek jsem neměla daleko k slzám. Za to ty konečné, kdy se vraceli z Bradavic, mě donutily se usmívat, takže jsem tento kouzelnický svět opět opustila ve veselé náladě.
K postavám se dnes nevyjadřuji, už není nutné to zmiňovat. Jejich charaktery se rozvíjí každým dílem a záleží jen na vás, jak vám sednou, takže je můj názor pro toto dost zbytečný.
Dodávám jen toto: Má chvála nezná mezí, a proto má i nějaké důsledky. Dávám pět hvězd a znovu tento skvělý svět, jenž vyšel z pera J. K. Rowlingové, doporučuji.

Alizon

Muj nejoblibenejsi dil (na ktery se hodne dotahuje 4) Harryho Pottera. Nevinnost prvnich trech dilu je pryc (kdyz jsem je pozdeji po precteni 5 otevrela, byl videt ten posun), temno se siri a k tomu jsem tu mela to, co me na HP tak bavilo (a co mne osobne hodne chybelo v poslednim dilu) - studentsky zivot v Bradavicich. Zaroven nechybi mnoho vtipnych momentu. Celeho HP jsem cetla az jako dospela, ale specialne k tomuto dilu se kdykoliv vratim znovu.

Moltri

Zbytečně natahovaný díl. Akce na konci opět úplně slabá. Z filmu jsem čekal víc napětí, a že to bude mnohem větší tragédie. Tohle bylo o ničem. Dle mě měla Rowlingová pouze dobrý nápad ale psát neumí.

CalypsoCZ

Nejlepší díl série :-)

leny.wood

Pátý díl má v sobě vtip, temno, vyvolává negativní pocity vůči Harrymu (neuvěřitelné, že se někdo může chovat tak stupidně). Což je dobře, nemusí být HP věčně ten nej v očích čtenářů... Nejvíc mě šokoval propastný rozdíl mezi knihou a filmem, to jsem nezaznamenala zatím v žádném díle. Jediné, co se mi líbilo víc ve filmovém zpracování, je boj B. s V.

Nikiny

Opravdu skvěle napsaná kniha. Už se těším až ji budu číst jednou svým dětem :-)

Aniday

škoda toho konce 8(

Richisa

Nejslabší díl série

EvikU.

Je to stále pěkný a chci vědět jak to skončí. A jaké zápletky to ještě bude mít. Nejde tato série odložit.

katushah

Tento díl mi nějak nesedl. Je hodně dlouhý a těžší ke čtení, než ty ostatní. Alespoň pro mně. I tak je je samozřejmě pořád dobrý, protože tuto sérii miluju.

slaska77

Moc zdařilé dílko, které bavilo jak mé děti, tak mně jako rodiče, jen trochu jinak. Zatímco děti se smály při famfrpálových zápasech a tématech kolektivní šikany Rona, já se bavila nad určitou formou politické satiry spojenou s nařízeními či vyhláškami nejmenované profesorky. Zpočátku jsem si říkala, co na tolika stránkách budou řešit, ale uteklo to krásně a když to zvládly se mnou učíst i 8 a 9letí synové, tak rozhodně žádný dospělý by kňourat neměl. Závěr jako vždy strhující, zábavný. Rozhodně i tento pátý díl nabízí mnoho nového a není v celé sérii zbytečný. Nemohu, než maximálně doporučit.

PeťkaW.

Tenhle díl jsem mívala ze všech nejméně ráda, stejně jako kupa dalších lidí (podle zdejších komentářů). Přišel mi nudný, zbytečně politický a Harryho jsem doslova nesnášela pro jeho ukňouranost a sebestřednost. Teď, s odstupem času, si ale uvědomuju, že všechny ty nudné pasáže, které mi tolik vadily, byly nezbytné pro další vývoj děje i pro vývoj postav a můj náhled na pátý díl se dost radikálně změnil. Četla jsem ho už asi 3x a s každým dalším přečtením se nudím méně a méně. Je na něm krásně vidět postup od pohádky, k opravdovému temnému fantasy. Všechno se od předchozích dílů liší a já beru tenhle díl jako zlomový prvek celé série.

Kiwi24

Krásné ale dlouhé. Spád událostí už se mi potom slíval dohromady.

Zornaddie

Pěkná kniha.