Harry Potter a Fénixův řád

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13/harry-potter-a-fenixuv-rad-FuG-13.jpg 4.69308

Harry Potter 5.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003

Kniha Harry Potter a Fénixův řád

Agatha84

Ač mi Harry se svými pubertálním ego výlevy lezl po celou dobu dost na nervy, nic to nemění na mém celkovém nadšení z příběhu. Pohádka definitivně skončila. I přes neuvěřitelný objem se kniha četla prakticky sama já znovu a hluboce smekám před paní autorkou. Geniální!!

panda2

Pátý díl Harryho Pottera, ve kterém už jde do tuhého. Pokud stejně jako já nejste obdařeni výtečnou pamětí, prožíváte napětí i při čtení po několikáté, protože na rozdíl od předchozích dílů je tady věcí, co pozapomenete (nebo ostudněji- nepamatujete si, protože nebyly ve filmu) habaděj. Knížka mě úplně vtáhla a způsobila ten krásný pocit, kdy čtete a zapomenete na svět kolem, protože v tu chvíli prostě není dostatečně důležitý. I veselých momentů, které mě donutily se pousmát, bylo dost. A kdyby snad nějakého čtenáře-začátečníka odrazovala délka, věřte mi, stojí to za to. Drobnými zápletkami se to tu totiž jen hemží.

Booklice

I když je to nejdelší kniha ze série o Harry Potterovi, přečetla jsem ji skoro nejrychleji. S každým koncem jedné kapitoly jsem se už nemohla dočkat té další a konec jsem dočetla takřka jedním dechem. Zase jsem měla možnost pochopit víc a víc a začala jsem všechno chápat v mnohem větších souvislostech.

LunaL.

Když jsem tenhle díl četla poprvé, nebyla jsem z něj moc nadšená a dlouho se k němu nevracela. Pak jsem knihu zkusila znova - a teď ji beru jako jednu z nejlepších! Člověk musí prostě mít tu správnou náladu! :) A pátý díl ve filmu je snad nejlepší!

MalejTucnak

Zatím jsem pouze poslouchala audioknihu, ale to už čtyřikrát a miluji to. Knihy (i filmy) Harry Potter si mě navždy získaly.

luci14

jedna z nejlepších knih mého života :)

velociraptor

chudák Sirius :-c

jan.votoupal

Nádhera a nejen pro děti. Já jsem postupem vydávání této série zestárl a neztratila nic ze své krásy. Čtivé, odpočinkové. Velký obdiv za tolik práce spisovatelce, a to nejen na knihách samotných, ale i za roky příprav, než se vůbec dala do samotného psaní...