Harry Potter a Fénixův řád

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13/big_harry-potter-a-fenixuv-rad-FuG-13.jpg 4.710967

Harry Potter 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003

Kniha Harry Potter a Fénixův řád

Hanncha
předevčírem

Jediný díl, u kterého jsem se chvilku po půlce začala trochu nudit a silou vůle jsem se dotlačila až do konce.

Čmeláček

Výborná kniha, i když dost temná. Voldemort už Harrymu nedá pokoj. I přesto jsou tyto knihy jedny z nejlepších :))).

AlexandraBane

(+ SPOILER) Opět parádní díl.
U Siriuse jsem samozřejmě brečela.

Adrim

Kniha byla jako všechny předešlé výborná. Více mě osobně bavila druhá polovina.
Tento díl však trochu pozměnil můj pohled na postavu Harryho Pottera ... že není až takový "úžasný, jak to na mě působilo v předešlých dílech.

Winster

Krásné. Povinná četba pro všechny příznivce kouzelnického světa. Děkuji za únos z reality do fantazie.

Mistři

Další skvělá knížka o Harry Pottrovi. Harry nikdy neomrzí!

Vlci.Sestra

(+ SPOILER) Tak tohle byla jízda! Tento díl doporučuji každému a nenechte se odradit počtem stran!
Celý díl byl napínavý a přeplněný Harryho pocity. Letící děj se střídal s rozpitváváním problémů a otázek. Někdo možná říká, že Harry byl celou dobu naštvaný, avšak to vůbec není pravda. Kniha je protkaná vtípky Freda a George, u nichž se pobavíte. Profesor Kratiknot nechal pod oknem louži ze zbytku bažiny jako upomínku na odchod po weasleyovsku. Ale nejvíc se mi líbil dopis Harryho pro Siriuse, ve kterém si stěžuje na Ambridgeovou. Cituji: „Je skoro tak milá jako Tvoje maminka.“
Ginny se už začíná jako postava více vybarvovat a objevila se i Lenka/Střelenka. Dokonalá je i Ronova bratrská ostražitost....

veveropysk

Knížka se mi líbila.