Harry Potter a Fénixův řád

od:

Harry Potter a Fénixův řád

Co mělo přijít, přišlo: Lord Voldemort se vrátil a v kouzelnickém společenství nastávají kruté časy.
V Bradavické škole houstne tíživé ovzduší strachu, ale brýlatý hrdina Harry a jeho přátelé nečekají se založenýma rukama, až je zlo zahubí...

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13/harry-potter-a-fenixuv-rad-FuG-13.jpg 4.67922
Série:

Harry Potter (5.)

Originální název:

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2003)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (374)

Přidat komentář
mia.com
19. dubna

Dle mě by kniha mohla být o párset stran kratší, stačilo by vynechat některé sáhodlouhé myšlenkové a pocitové pochody a pár až moc detailních popisků. Jinak je ale příběh dobře propracovaný a dospělejší. Konečně se dovídáme některé důležité detaily a skládačka začíná zapadat. Musím dodat, že kvůli Siriusovi vždy ukápne slza (u knihy i filmu) :(

Šíša
26. března

Velmi dobrá kniha, už to není takový ten kouzelnický svět pro "malé děti", ale začíná se tu vyvíjet pořádnější a řekla bych i temnější příběh; začíná to mít gradaci. Nejvíce mě dostalo to, jak Brumbál vše nakonci Harrymu vysvětloval, to bylo v rámci možností krásný. Už se moc těším na další díl :)

TomK
25. března

I když tenhle díl má více stran než ostatní díly, pořád je to málo a člověk se toho nemůže nabažit! A určitě každý ve škole zažil takovou Umbridgeovou, která mne opravdu vytáčela. Jinak je to prostě Potter jak má být ( závislost) :)

kachenbooklover
19. března

HP is love, HP is life♥.

nihankemal
16. března

miluji tuto knihu

JaneSteini
15. března

Tuhle jsem četla i ve škole pod lavicí. Umbridgeová mě rozčilovala a konec jsem probrečela s Harrym. "Citlivka" :)

pavelvanura
14. března

Nejdelší knížka. Je to více dospělé a více temné. Sice občas lehce zdlouhavé ale stále velice dobrý díl.

AndyBlack
11. března

Kniha lehce slabší, avšak stále topovka.

DarthSoren
03. března

Hrdinové dospívají a čtenáře čeká mnohem vážnější a temnější příběh jako v předešlých knihách. Fénixův řád jsem měl (a pořád mám) z celé série nejraději.

Szekynka
02. března

Jednoduše součást knižního bestselleru! Pěkné čtení

dancav28
27. února

Tento díl mě bavil asi nejméně z celé série, připadal mi zbytečně dlouhý a v některých částích to bylo až nezáživné. Ale přesto mě bavila jelikož mám Harryho Pottera ráda :)

bara5465
19. února

Tento díl mi přišel poněkud slabší, i když stále lepší než díl čtvrtý. Co je ale "slabší díl", když jde o sérii Harry Potter, že?

Sabinaski
13. února

Kdybych měla určit, která z Harryho je moje nejoblíbenější, tak asi tato, ač je to samozřejmě těžké. I když patří ke knihám s největším počtem stran, co jsem kdy četla, dá se přečíst třemi dechy za tři dny. Obecně se Harry v knize a ve filmu nedá vůbec srovnávat, především tento díl, který se ve filmu rozhodně nepovedl. V knihách rozhodně miluji šprtku Hermionu, ač já jsem byla vždycky pravým opakem, tak ona byla a je pro mě naprostým vzorem. Nejvtipnější je, kdy se učí na zkoušky NKÚ a přistihne se při nočním biflování, že tuhle knihu už vlastně četla. Dokonalé. V pátém dílu je zlo ještě větší než kdykoli předtím a všichni se musí naučit bojovat proti Mozkomorům. Nejohavnější postavou je Dolores Umbridgeová, kterou jsem chtěla celou dobu odstranit z povrchu zemského á la Adava kedavra. Opět úžasná jsou dvojčata Weasleyova, která předvádí ohromné kouzelné kousky. A pozor, tolik nenáviděný Snape mi začíná být sympatický.

Morgaine07
12. února

Pro mě nejslabší kniha, ale přesto furt je to Harry Potter a i tak mě to bavilo.

Venny345
08. února

Není co dodat ♡
Výborně a smekám před autorkou!
Výborný byl i překlad.

el.peee
30. ledna

Kniha se mi z celé série HP líbila výrazně nejméně. Možná je to postavou Umbridgeové, která mi tam vadila.
Proto dávám pouze tři hvězdičky.

rene6927
22. ledna

Ó-můj-bože...
Co dodat. To prostě nemá chybu.

zlovlk
16. ledna

Potterovské knihy lze přirovnat k zápasníkům sumó. Je skvělé, když jsou tlusté, protože tak to prostě má být; ale jakmile jejich korpulence dosáhne stavu, že se neudrží na nohou a nezvládnou ani dojít do ringu, bude asi někde něco špatně. Obávám se, že je to tak trochu případ Fénixova řádu.

Přijde mi, že ty nejzábavnější rachejtle vystřílela autorka v předchozích dílech; a najednou přichází nový kus, obscénně dlouhý a ambiciózní, jenomže není čím ho naplnit. To samozřejmě neznamená, že by to tam nebyly přítomny hezké a vtipné nápady (pořád jsou) a že by to nebylo příjemně napsáno (pořád je). Jenom jsem měl dojem, že některá místa jsou hlušší než onen příslovečný tetřev.

Snad to souvisí se zpřízemněním hrozby: Voldemort najednou není tou temnou hrozbou na obzoru, ale něčím přítomným, hmatatelným... a něčím, co děsí spíše racionálně než iracionálně, což je škoda. Naštěstí leccos zachraňuje Dolores Umbridge, u které je tahle přízemní odpornost naopak hodně vzrušující.

Mírný problém mám také s pubertální vzdorovitostí postav: ano, klackovitost je některým náctiletým asi vlastní, ale tady mi občas přišlo, že hormonální bouře studentů - a zejména Harryho - už překračují obvyklou míru a stávají se tak trochu výsměchem dospívajícím. Možná je to záměr a občas roztomilé čtení - jenže drásavou zabedněnost postav očekávám spíše od tragédií než od dobrodružné četby.

Potíž je asi v tom, že Fénixův řád chce patřit do příliš mnoha žánrů najednou - a něco takového se obvykle podaří stvořit jen zcela excelentním spisovatelům, a to ještě ne vždy. Škoda, že JKR nebyla trochu uměřenější!

b2z
13. ledna

Trošku teen psycho, ale opět autorka ukázala jak je neskutečně schopna uvěřitelně rozvíjet osobnosti postav. Paráda

KanWay
11. ledna

Kniha čtivá a chytlavá, což se žel nedá říci o ostatních knihách paní Rowlingové mimo sérii Harry Potter... jako příznivec fantasy žánru hodnotím 9/10. Byl to zážitek

Konycek
06. ledna

Srdcovka jako celek, netřeba komentovat každý díl zvlášť

ReniHan
01. ledna

Nejlepší díl z celé série

FoxieAli
30.12.2017

Četla jsem poprvé a nemá to chybu. Doporučuji!

agatha2
29.12.2017

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.

ronniejohns
27.12.2017

Kniha, kterou jsem již asi posté nedávno dočetla. Je vidět, že Rowlingová se nechala unést, což nám dokazuje počet krásných 800 stran (pro mě žádný problém). Fénixův řád si už jen z tohoto důvodu vždy ráda znovu přečtu, jelikož v knize je milion příběhů, detailů a zvratů, které se do filmu prostě vejít nemohli. Chcete-li vidět znovu Zlatoslava Lockharta v nemocnici svatého Munga nebo se více potloukat po Odboru záhad, nezbývá vám nic jiného, než si prostě přečíst knihu.

pepa4081
21.12.2017

Od tohoto dílu je už Harry o hodně temnější a určitě spíš pro starší děti (a samozřejmě nás dospělé). Kniha má téměř 800 stran, a přesto v ní nejsou žádná hluchá, ani nudná místa. Mám jen maličkou výtku: vím, že to má Harry čím dál těžší, ale vadilo mi, jak se pořád rozčiluje a na každého křičí, i když vím, že to patří i k jeho věku. Film je dost očesaný, ale vzhledem k rozsahu knížky to asi jinak nešlo. Opět jsem se skvěle bavil.
Vrcholně uspokojivé.

Carra
18.12.2017

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným.

B4LU
13.12.2017

Patrně můj nejoblíbenější díl, i přes pubertálního Harryho - převážně díky "pohledu do zákulisí" odboje proti Voldemortovi, permanentnímu tušení, že se děje něco nekalého (Harryho vize), a závěru.

Aati
10.12.2017

Má nejoblíbenější ze série HP. Nenechte se odradit délkou, nebojím se, že byste knihu nedočetli - odpor k Dolores vás k příběhu zaručeně připoutá :)

Hunzek
09.12.2017

Knižka nikdy nezklame