Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád

Další strhující příběh mladého čarodějnického učně a jeho věrných kamarádů Rona a Hermiony. Napětím a nervozitou byly poznamenány už prázdniny a hned od začátku pátého ročníku přichází jeden otřes za druhým: na bradavické škole totiž z vůle Ministerstva kouzel došlo k závažným změnám a atmosféra strachu houstne každým dnem víc a víc. Nerozlučná trojice přátel však přesto dokáže kolem sebe soustředit dost studentů, kteří nebudou chtít se založenýma rukama čekat, až je zlo zahubí. To, co zažijí, už nejsou jen neškodná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13/harry-potter-a-fenixuv-rad-FuG-13.jpg 4.67391

Harry Potter (5.)

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2003)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

YvLeZa

Hodně dlouhá kniha, možná občasné pasáže by se daly zkrátit. Děj rozhodně skvělý, na konci opět vše do sebe zapadá. Fénixův řád mi zatím připadá jako nejvíc vtipný Harry Potter, když počítám od jedničky. Rozhodně doporučuji!

Anička.pa

Co dodat, Harryho prostě zbožňuji :-) Další skvělý díl!

Nelasp

Miluju Harryho s každým dílem víc a víc. Umbridgeovou bych valila kletbou cruciatus až by z ní zbylo jen pár růžových nitek. Harry utrpěl další ránu a já jsem si musela lízat rány z toho šoku taky pěkně dlouho. Čím dál temnější atmosféra knih mě absolutně fascinuje.

janno69

Prostě dokonalé, dokonalé, dokonalé.....

pajii1

Nemám, co dodat. Další báječný díl. ♥

Ayen

No ... Jak se k tomu vyjádřit. Osobně jsem to nečekala, ale přečíst knihu mi trvalo pět měsíců. Musela jsem si dávat pauzy a v průběhu jsem četla jiné knížky. Možná to bylo tím, že jsem si dala Harry Potter maraton a už jsem se toho ,, přejedla". Ale zkrátka a jednoduše, po dočtení jsem zase měla pocit, že se kolem mě hýbe opravdová magie.
V příběhu, jako asi většina čtenářů, Dolores jsem chtěla vzít palicí po hlavě, Snapea jsem milovala (jop, je to moje nejoblíbenější postava), a dvojčata? Ty mám ještě radši, než předtím. Ale za to k Harrymu se můj postoj změnil. Začíná mi lézt trochu na nervy, tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

Spoiler!
Ochutnávka mých oblíbených scén s dvojčaty, protože těch se nikdy nemůžu nabažit.

Fred s Georgem přední obálku Jinotaje začarovali zvětšovacím kouzlem (...), takže Harryho obrovitá hlava (...) čas od času dunivým hlasem pronesla něco jako MINISTERŠTÍ JSOU MAGOŘI nebo UDAV SE HNOJEM, UMBRIDGEOVÁ!

(...), zjistil, že se hned za nimi schovávají Fred s Georgem, poslouchají zuřivé hulákání Umbridgeové a Filche a zalykají se potlačovaným smíchem.
(...)
,,Doufám jen, že teď na ně zkusí odstraňovací kouzlo ... Po každém takovém kouzlu se totiž naše ohnivé legrácky desetkrát rozmnoží."

,,Už se asi neuvidíme," oslovil Fred profesorku Umbridgeovou (...).
,,Jo, ani nám snad nemusíte psát," přidal se George (...).

A má nejoblíbenější:
,,Jo, Montague to na nás o přestávce taky zkoušel," oznámil George.
,,Jak to myslíš, zkoušel?" chtěl vědět Ron.
,,Nějak to nestih doříct," vysvětloval Fred, ,,nacpali jsme ho totiž hlavou napřed do té rozplývavé skříně, co stojí v prvním patře.""
(...)
,,Z toho, ale budete mít hrozný průšvih!"
,,Nebudem, dokud se Montague znovu neobjeví, a to může trvat celé týdny, nevím totiž, kam jsme ho poslali," (...)
(J.K.Rowling)

Leniik33

K těmto knížkám není potřeba nějakých rozvleklých komentářů. Díky těmto knížkám jsem jako malá začala číst. Takže jedno velké díky paní Rowlingové za její fantastický, kouzelný svět :) Bylo to úžasné dětství :)

Aki12

Pátý ročník je kouzelně napsaný, přesto s jistou temnou atmosférou, která tam opravdu sedne! Zlom nastává, kdy se do popředí dostane Umbridgová, protože ta ženská je naprosto příšerná a její postava (včetně talířů s hrajícími si koťátky) mě strašně bavila. Smrt jisté postavy mě v tomhle díle nezasáhla tak, jak jsem čekal! Nicméně akčnost závěrečných dvou set stran a následná závěrečná bitva, která byla naprosto luxusní!! Mě navnadila do čtení dalšího dílu.
Na závěr chci dodat, že z Harryho se stává protivný spratek, který čeká, že se svět točí pro něj. Kvůli tomu su zaslouží profesor Phineas Nigelus zlatého bludišťáka za nejoriginálnější hlášku:

,,Víš, přesně kvůli tomuhle jsem nenáviděl být učitelem. Mladí lidé jsou tak nechutným způsobem přesvědčení, že mají absolutně ve všem pravdu. Nedošlo ti, ty ubohý nafoukaný hejsku, že ředitel Bradavic může mít zatraceně dobrý důvod proč ti nesděluje každičký detail svého plánu? Nevšimnul sis ještě — zatímco jsi měl spoustu práce s tím svým špatně se mnou zacházejí — že poslouchání Brumbálových příkazů ti ještě nikdy neublížilo? Ne. Ne, stejně jako všichni mladí jsi si jistý, že jenom ty cítíš
a myslíš, že jenom ty poznáš nebezpečí, že jenom ty jsi dostatečně chytrý na to, abys mohl poznat, co Temný Pán plánuje..
„Teď, když mě omluvíš, mám na práci lepší věci než poslouchat puberťácké utrpení...přeji hezký den.“

jani.ruzicko

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

Niu

Celou sérii mám přečtenou 7x v češtině (za několik let) :o) a teď čtu tento díl anglicky a stejně se od toho neumím odtrhnout :o)

Lodja

Už asi začínám senilnět. Fénixův řád jsem četla tak asi desetkrát (a pro jednou fakt nekecám) a zatímco poprvé to bylo jo, dobrý, teď už prožívám každou větu a Tichošlápkovu smrt celou probrečím a protrucuju. Harry Potter prostě není jen tak ledajaká knížka. Ona je to Knížka a snad každý, prostě každý si v ní musí nutně něco najít. Ať jsou to testrálové, Obrtlá ulice, Pobertův plánek nebo vztah Harryho k Cho, Harryho Pottera bych vnutila povinně prostě všem!

Někdošťastný

Díl plný emocí. Umbridgeovou nenáviděl pouze Harry, ale i já jako čtenář. Ze smrti kmotra jsem byla také otřesena. Zkrátka se dá říct, že tuto knihu nejenže čtete, ale i prožíváte. Rozhodně se řadí mezi mé nejoblíbenější ♥.

MOu598

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
Hrdinové vyrostli, jejich svět potemněl.
Pěkné.

SaraL

Moje srdcovka!

PetraVášová

Kniha opět skvělá. Jen teda nesouhlasím s názorem většiny, že je to jejich nejoblíběnější kniha z celé série. I přes to, že se toho v knize opět odehrává mnohonásobně více než ve filmu mi děj přišel u předcházející knihy napínavější.
!!Spoiler!! Gratulace Ronovi a Hermioně k získání prefektského odznaku :-)

Zozol.ka

Miluju sérii HP. Film 'Fénixův řád' je můj 2 nejoblíbenější ze série, ale kniha se mi líbila méně. Začátek je hodně podrobně rozepsaný a konec mi příjde že má rychlý spád.

postrach

Film jsem viděla snad 30 a knihu četla aspoň 5.Souhlasím s tím,že se tento díl povedl.skvěle napsaná kniha.Harry a jeho přátelé,už dospívají a dobrodružství si nenechají utéct.Zvlášt vánoční prázdniny a souboj na ministerstvu kuzel,jsou skvěle sfilmované a napsaná.Závěr plný napětí a emocí.Plný počet hvězdiček.Super!

Tooomik

Pátý díl s sebou opět přináší mnoho nového a napětí stoupá. Autorka nám poskytla skvělou novou učitelku OPČM a tak nám dopřála si trošku zanenávidět. Díl je navíc protkán politikou, která boj proti Voldemortovi znesnadňuje popíráním jeho existence, což je dle mého názoru další plus, neboť se nám svět kouzel trošku rozšířil. Už nejde jen o Bradavice, do hry se vmísilo i samotné Ministerstvo kouzel.

Krom toho se dozvíme spoustu nového. Harryho postava si velmi výrazně prošla za posledních pět dílů jistým vývojem, je v pubertě a sám se občas dokáže chovat jako pitomec. Jeho křehkou psychikou tak velmi snadno lomcuje nejen bezcitná a mocichtivá Dolores Umbridgeová, ale také Harryho oblíbený Brumbál a nejbližší přátelé. Do toho se ještě plete první láska a minulost Harryho rodiny, protože se ukazuje, že jeho otec nebyl tak bezchybný člověk, jak si doposud myslel a že na Snapeových jedovatých slovech vždy byl kousek pravdy. Vše nakonec završí Belatrix Lestrangeová, která Harrymu před prázdninami způsobí velikou bolest.

Pátý díl Harryho Pottera je zatím tím nejlepším, který jsem četl. Nevadí mi, že než se Harry dostane do Bradavic, musíme se prokousat téměř jedenácti kapitolami. Rozhodně mi nepřekáželo ani Harryho vzteklé jednání. Choval se tak, jako mnozí čtrnáctiletí. A necelých 800 stran bylo to poslední, co bych mohl považovat za nedostatek... nebo spíš přebytek. Zpočátku jsem se bál, že to bude plýtvání stranami, ale po přečtení jsem byl rád, že jsem se mýlil. Každá drobná informace se později ukázala jako nesmírně důležitá a ani chvíli jsem se během čtení nenudil. Koho by napadlo, že zdánlivě zbytečná zmínka o květině na okně se promění v článek v Denním věštci, který píše o vraždě?

Knihu tedy hodnotím peti hvězdami a těším se na šestý díl, od něhož čekám ještě víc temné atmosféry.

KacenkaS

Můj druhý nejoblíbenější díl ♥♥♥

Milky92

Další super počteníčko ..

archandelka

Na tenhle díl jsem se fakt netěšila, protože se mi naprosto nelíbilo jeho filmové zpracování. O to překvapenější jsem byla, jak mocný to má tah na branku. Hodnotím to zatím jako jednoznačně nejlepší a těším se, co přinese další díl, ze kterého mám na základě filmu stejný pocit :-)

Mistr119

Kromě toho, že kniha atmosférou navazuje na předchozí, tak se mi tam líbí ten faktor strachu, který popírá, že by existovalo nějaké zlo... :)
A teda nová učitelka obrany proti černé magii se mi protivila už tady v knize..! :-/ :)

Katranis

Dětské knihy skončily, začaly pubertálně hormonální. Autorka by se měla držet výhradně dětských příběhů.

Ivuska97

Ani si nedokážu představit, kolik energie J. K. Rowlingová vložila do svých knih. Vše je tak dokonale propracované. Každý díl je lepší a lepší! 5*

ladaol

Skvělé, jako všechny ostatní díly.

Rečica

Skvělá obsáhla kniha, lehce vtáhne do děje. Skvělé počtení

Laf

Kdyby to šlo, tak téhle knize dám víc než jen pět hvězdiček. Taky to byla zatím pro mě nejlepší kniha série.

a.nnysek

Jde do tuhého. Stejně jako u předchozích dílů, nemohu se od knihy odtrhnout.

Vikos

Knížka se mi moc líbila :) což je zvláštní, protože film byl depresivní a ke knížce jsem přistoupila jako ,, ať už to mám za sebou'' ale kupodivu mě zaujala a ani tak depresivní nebyla, jak jsem očekávala. :)

Kira128

Pomalu ale jistě si začínám uvědomovat, že můj život ve světě Harryho Pottera se blíží ke konci. Mám za sebou již pátý úžasný díl celé série, a zatímco sepisuji tento názor, Fénixův řád si udělal pohodlí na mém klíně. V nejbližší době ho opravdu nemám v plánu odložit.
Již od prvních slov v prvním díle Harryho Pottera jsem věděla, že toto bude četba, kterou jsem hledala. Avšak že se tímto kouzelným světem nechám pohltit až tak moc, mě tedy nenapadlo. A do teď se za tuto myšlenku bořím do vysokého bahna, fakt že jo.
Momentálně vedu vnitřní boj… na které místo v mém žebříčku mám Fénixův řád umístit? Říkala jsem si, že Ohnivý pohár už nic nepřekoná, ale pravdou je, že teď mé slovo zase tak přesvědčivé není.
Někdo klidně může říct, že tento díl byl šíleně natahovaný, ale já s tím tedy zásadně nesouhlasím. Fénixův řád nemá těch 796 stran jen tak. Stalo se v něm tolik neočekávaného a dechberoucího, že se až divím jeho rozsahu. Kdyby byl psán mým stylem, ještě by přibral několik stovek stran.
Magické popisy, jež vyzdvihuji u Harryho Pottera v každém komentáři, jsou snad ještě více úchvatné, než dosud byly.
A teď bacha, teď to přijde…
Rowlingová mě v tomto díle už konečně utvrdila v tom, že psát vážně umí. Mrzí mě, že jsem k tomuto ujištění dospěla až po přečtení pátého dílu.
Toto by normální člověk prostě nevymyslel, začínám díky tomu pochybovat, jestli J. K. Rowlingová vůbec člověk je.
Ach, blížíme se ke konci. Jste rádi, co? Pokud jste to přečetli až sem, tak klobouk dolů.
Na závěr musím dodat, že u posledních sedmdesáti stránek jsem neměla daleko k slzám. Za to ty konečné, kdy se vraceli z Bradavic, mě donutily se usmívat, takže jsem tento kouzelnický svět opět opustila ve veselé náladě.
K postavám se dnes nevyjadřuji, už není nutné to zmiňovat. Jejich charaktery se rozvíjí každým dílem a záleží jen na vás, jak vám sednou, takže je můj názor pro toto dost zbytečný.
Dodávám jen toto: Má chvála nezná mezí, a proto má i nějaké důsledky. Dávám pět hvězd a znovu tento skvělý svět, jenž vyšel z pera J. K. Rowlingové, doporučuji.