Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád obálka knihy
Mé hodnocení:

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13/harry-potter-a-fenixuv-rad-FuG-13.jpg 4.710120

Harry Potter 5.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003

Kniha Harry Potter a Fénixův řád

Hermine108

Další rok v Bradavicích ... s šílenou umbrigde Útok moskomorú s feniksova
Řádem a tajemní oddělení na ministerstvu
Jestli todle není napínavé tak vážně nevím

Anickahor

(+ SPOILER) Harry začíná pátý ročník v Bradavicích. Začátek letošního školního roku pro něj však začal neobvykle: útok mozkomorů, disciplinární řízení a seznámení s Fenixovým řádem. Jde o velmi důležitý rok, Harryho a jeho spolužáky čekají na konci školního roku zkoušky NKÚ. Než se k nim ale dostanou, musí se vypořádat s mnoha nástrahami včetně Dolores Umbridgeové. A ani po zkouškách se nedočkají klidu, právě naopak. Na Harryho pak čeká velká ztráta, se kterou se bude muset chtě nechtě vyrovnat.

Přiznám se dobrovolně. Harryho Pottera čtu poprvé až teď v dospělosti. Jako dítě mě Potteromanie minula. U nás jsme četli Letopisy Narnie. Ale mám kamarády, kteří stáli fronty na další knižní díl těsně po vydání.
Musím říct, že jsem u tohoto dílu byla překvapená, jak moc se kniha odlišuje od filmu. O kolik detailů (někdy i dost zásadních) jsme přišli filmovým zpracováním. A taky mě překvapilo, jak mi Harry v knize lezl na nervy ještě víc než ve filmu. :D Holt moje sympatie vždy patřily spíš Ronovi. :)
Jinak se mi ale kniha líbila, užívala jsem si návrat do známého kouzelnického prostředí a těším se na zbývající díly série.

PietroGrencik

Sériu som prvý krát čítal možno ako 14 ročný.
O 10 rokov neskôr som si ju znovu prečítal, a užíval som si to.
Nádharná knižka, a celá séria.

tanecnica

Taková spousta obdivných komentářů, že další už není potřeba...
Harry Potter je prostě pecka!

Zatím jsem sice nepřečetla zbylé dva díly, ale kniha mi zatím připadá nejlepší v série. I přesto, že kniha má téměř osm set stran, tak se kniha četla velmi rychle a dobře. Film jsem viděla a samozřejmě s knížkou se nedá srovnat. Ale....taky vám přijdou postavy chvílemi hrozně nesympatické? Děj je skvělý, ale s postavami mám mírný problém.

StarPopcorn

(Harryho Pottera jsem četl před docela dlouhou dobou, ale až teď jsem se dostal ke zhodnocení)
Můj nejoblíbenější díl. Netřeba nic dodávat
Pro pobavení - https://m.youtube.com/watch?v=AyqMmKl-RY0

Dolik13

V rámci knižní série je to bohužel za tři a pro mě je Fénixův řád nejslabším dílem, a to i ve filmové podobě. Ve srovnání se třetím a čtvrtým dílem je to bohužel slabé pokračování, nicméně i tak je to dobrá kniha!

Jenže ukrutná délka (téměř 800 stran) nepříliš zajímavý a rozvleklý děj dělají z Fénixova řádu slabšího bratříčka. Na druhou oceňuji to, že ve srovnání s filmem je kniha výrazně odlišnější a je tam mnoho různých zajímavých pasáží, které na obrazovce neuvidíte.

Kdyby byl tento díl výrazně kratší, tak si myslím, že by mu to prospělo. Nicméně i tak zůstanu nadále Potter fanatikem a těším se až se opět vrhnu na šestý a sedmý díl.

Atos

(+ SPOILER) Pátý díl Harryho Pottera se mi (zatím, ještě jsem si nepřečetla poslední dva díly) v knižní podobě líbil nejvíce ze všech, jen je škoda, že ve filmu některé velmi zajímavé části chybí.
Tento díl je velice emocionální, část, kde se paní Weasleyová snaží zneškodnit bubáka, ale ten se místo toho mění v její mrtvé děti a manžela, nebo část, kde Sirius zemřel, mě opravdu donutili brečet, a naopak, například Harryho vymyšlený sen do jasnovidectví, o tom jak topí Snapea v kotlíku, mi přivodil záchvat smíchu. Obzvlášť když se ho poté Ron zeptal, jestli heslo jeho snu je "topit", "Snape" nebo "kotlík".