Harry Potter a Fénixův řád

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13/big_harry-potter-a-fenixuv-rad-FuG-13.jpg 4.711758
Série:

Harry Potter 5.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (8)

Kniha byla vydána 21. června 2003 ve Velké Británii, USA, Kanadě, Austrálii a mnoha dalších zemích. Během prvního dne se ve Velké Británii a USA prodalo dohromady téměř 7 milionů kopií. (AnetW94)


V České republice skupina studentů přeložila knihu již během léta, mnohem dříve než bylo plánováno oficiální vydání. Jeden 14letý školák ji zveřejnil na svých stránkách. Tím způsobil zmatek; Albatros se rozhodl chlapce zažalovat, ale nakonec své rozhodnutí odvolal. (AnetW94)


PRODEJNOST:

Harry Potter a Fénixův řád

-Pevná vazba: 12,2 milionů
-Paperback: 1,6 milionů (CraWer)


Knihy byly přeloženy do celé řady jazyků, existuje i latinská či starořecká verze (překlad Fénixova řádu je prý nejdelší knihou, která byla v tomto jazyku za posledních 1000 let uveřejněna). (CraWer)


Číslo Siriusovho trezoru v Gringottbanke je 711. Toto číslo je tiež číslo strany (v britskej verzii knihy) vo Fénixovom ráde, na ktorej sa Sirius Black prepadne za záves na Oddelení záhad. (rusalka1)


Na motivy knihy byl natočen stejnojmenný film z roku 2007, režii měl na starosti David Yates. (Gerret)


Ocenění

2004 - Anthony Award (Best Young Adult Mystery)
2003 - Bram Stoker Award (Best Work for Young Readers)